علت نشت آب یا آبریزی ماشین ظرفشویی رو پیدا کنین!

علت نشت آب از زیر ماشین ظرفشویی ال جی چیه؟ نشتی آب ماشین ظرفشویی بوش چطور رفع میشه؟ علت سر ریز شدن آب ماشین ظرفشویی برای چیه؟ و ده ها سوال دیگه مربوط به آب دادن طرفش.یی شما. فرقی نداره چه برندی باشه ما تو این مقاله قرار به تموم سوالات شما پاسخ بدیم.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

آب دادن ماشین ظرفشویی به دلایل مختلفی می تونه رخ بده و محیط خونه‌ی شما رو نمناک و بعضا راهروی آشپزخونه رو لیز و سرنده کنه، تو این حالتِ خطرناک ممکنه که این مشکل ماشین ظرفشویی علاوه بر ضرر مالی، خطرات جانی هم برای شما داشته باشه، در قدم اول عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی خودتون باید علت یابی دقیقی از مشکل ماشین ظرفشویی انجام بدیم، پس برای پیدا کردن علت دقیق نشت آب ماشین ظرفشویی تون به دقت مطالبی رو که کارشناسان خبره دکتر تعمیر توی این مقاله نوشتن مرور کنین.

تجربه‌ی شما از مواجه با نشتی آب از ماشین ظرفشویی چی بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

یافتن نقطه‌ی نشت آب از ماشین ظرفشویی

در گام اول برای پیدا کردن نشتی ماشین ظرفشویی بوش، ال جی، سامسونگ، بکو، ایندزیت، آاگ و…  باید محلی که نشتی رخ داده رو به دقت بررسی کنین، یعنی یک برنامه شست و شو رو بدون هیچ ظرفی تنظیم کنید و قسمتی که نشتی رخ داده رو پیدا کنین، معمولا آب دادن ماشین ظرفشویی از ناحیه درب و کف ماشین ظرفشویی هست، که در ادامه علت نشتی از این نواحی رو بررسی می کنیم.

علت نشتی از زیر یا کف ماشین ظرفشویی

اما عموما نشتی از زیر یا کف ماشین ظرفشویی بیشتر اتفاق میفته، تو این موارد باید تک تک مواردی که در ادامه می نویسیم رو به ترتیب و با دقت بررسی کنین، مواردی رو هم که تعمیرش نیاز به تکنسین داشته باشه تو این مقاله عنوان می کنیم:

 

مشکلات شلنگ‌های ورودی

شلنگ و بست های موجود در لوله های آب ممکنه بر اثر فشار بالای آب یا وجود خرابی های جزئی در شلنگ، تبدیل به یکی از منشاء‌های نشتی ماشین ظرفشویی شما بشن و آب رو وارد محیط آشپزخانه شما کنن.

تو این حالت ممکنه شلنگ پاره شده باشه یا دچار ساییدگی بشه یا بست‌های شما حسابی شل شده و فشار آب بالاست آب از سیستم ماشین ظرفشویی نشت کرده، تو این وضعیت باید برین سراغ شلنگ ها و تک تک واشر ها و بست ها رو به دقت چک کنین و اگه بست ها شل بودن مجددا اون ها رو کاملا سفت کنین، اگه مشکل نشتی از بین نرفت پس باید سراغ مرحله ی بعدی برید.

خرابی پمپ ماشین ظرفشویی

اما خرابی پمپ یکی از علت های رایج نشتی ماشین ظرفشویی هست که باید کاملا جدی گرفته بشه، این پمپ‌ها که وظیفه اصلی شان، مدیریت ورود و خروج جریان آب و هدایت اون به مسیر مورد نظر هست، در صورت وجود کوچکترین اشکالی می تونن باعث نشت آب بشن، پمپ ماشین ظرفشویی در ناحیه تحتانی ماشین ظرفشویی قرار گرفته و از دو قسمت گردش آب و تخلیه آب تشکیل شده.

در ساختار هر دو بخش واشرها و اجزای پلاستیکی به کار رفته که ممکنه در اثر هر گونه استفاده نادرست از ماشین ظرفشویی دچار مشکل جدی بشن، آسیب ببینن و موجب نشتی آب از کف ماشین ظرفشویی بشن، عموما این نشتی ها تا حدودی قابل تحمل هستن و مشکلات زیادی ایجاد نمی‌کنن ولی بهتره که برای تعمیر به تعمیرکار خبره سپرده بشن.‌

خراب شدن شیر ورودی آب

شیر ورودی آب وظیفه‌ی تامین آب مورد نیاز برای فرایند شست و شوی ماشین ظرفشویی شما رو داره، در نتیجه گاهی ممکنه این شیرها دچار مشکل بشن و نشتی از این ناحیه اتفاق بیفته. البته این مورد تو برندهای با کیفیتی مثل بوش یا ال جی کمتر رایجه ولی به هر حال امکانش هست که پیش بیاد و باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرن.

ممکنه این شیرها به دلایل دیگه‌ای مثل خرابی واشر و بست دچار مشکل شده باشن، اما ترجیحا پس از مشاهده‌ی این نشتی از ماشین ظرفشویی دیگه استفاده نکنین و در صورت لزوم شیر رو تعویض کنین یا تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ خودتون رو به یه تعمیرکار ماهر بسپارین.

 

علت نشت آب از زیر ماشین ظرفشویی

خراب شدن بازوی اسپری کننده

آب و ترکیب پودرهای شوینده از طریق بازوهای آب پاش روی ظروف شما اسپری میشن، در واقع یکی از اجزای مهم ماشین ظرفشویی که وظیفه‌ی شست و شوی ظروف رو بر عهده داره، بازوهای آب پاش هستن که معمولا فلزی یا پلاستیکی هستن.

در برخی موارد خرابی بازوی آب پاش باعث نشتی میشه و مشکلات فراوانی رو بوجود میاره، در این موارد عموما فشار آب یا استفاده از مواد شوینده‌ی بی‌کیفیت یا غیر استاندارد به بدنه‌ی بازوی اسپری آسیب وارد می‌کنن و این آسیب موجب ایجاد نشتی میشه، بنابراین قبل استفاده از ماشین ظرفشویی از سالم بودن اجزایی مثل شلنگ ها یا بازوی اسپری اطیمنان حاصل کنین.

ایراد شناور ماشین ظرفشویی

بخش شناور ماشین ظرفشویی وظیفه‌ی کنترل میزان آب استفاده شده توسط ماشین ظرفشویی رو داره، یعنی بر این روند نظارت می کنه که ماشین ظرفشویی بیش از حد نیازش آبگیری نکنه و کاملا پر نشه.

در نتیجه نقش بسیار مهمی رو توی مدار شست وشوی ماشین ظرفشویی شما ایفا می‌کنه و خراب شدنش باعث سر ریز شدن آب از کابین ماشین ظرفشویی و نشتی آب میشه، البته خرابی شناور مشکلات زیاد دیگه‌ای رو هم بوجود میاره پس باید در اسرع وقت تعمیر بشه.

علت نشتی آب از جا پودری ماشین ظرفشویی

محفظه جا پودری ماشین ظرفشویی عموما در بخش فوقانی داخل درب و جلوی دستگاه قرار دارن، اگه نشتی آب از بخش بالای ماشین ظرفشویی باشه، به احتمال قوی، محفظه دچار مشکل شده، محفظه ماشین ظرفشویی دارای قسمت‌های مختلفی هست و این بخش‌ها بوسیله واشر و پیچ به یکدیگر متصل شده اند.

خرابی هر یک از این واشرهای محفظه‌ی ماشین ظرفشویی ممکنه مشکلات زیادی بوجود بیاره و باعث نشتی جدی آب بشه، در این صورت حتما یه کارشناس حرفه‌ای تعمیر ماشین ظرفشویی بوش رو برای بررسی محفظه و سفت کردن واشرها و بست های این بخش ماشین ظرفشویی خبر کنین.

علت نشتی از درب ماشین ظرفشویی

یکی از دلایل آب دادن ماشین ظرفشویی ال جی، آاگ، بوش، زیمنس، دوو، اسنوا و … از بخش درب دستگاه، ساییدگی واشرهای لاستیکی در هست، این لاستیک ها که در اصل برای جلوگیری از چکه کردن یا سرریز شدن آب از ماشین ظرفشویی تعبیه شدن از خروج آب حین فرایند شست و شوی دستگاه جلوگیری می کنن.

لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی هم مثل سایر بخش ها ممکنه دچار خرابی یا مشکلات فراوانی ناشی از فرسودگی بشه، اگه مشکل از این درزگیرهای لاستیکی باشه آب به سرعت از درب ماشین ظرفشویی شما خارج میشه، می تونین خودتون نوار دور درب ماشین ظرفشویی رو عوض کنین و اگه باز هم مشکل حل نشد بهتره که از تکنسین ماهری برای حل مشکل کمک بگیرین.

علت بیرون زدن کف از ماشین ظرفشویی

علت بیرون زدن کف از ماشین ظرفشویی

این مشکل عموما ممکنه از تداخل دو علت بوجود بیاد اول علت وجود کف یا ماندن کف در ماشین ظرفشویی که شامل مواردی مثل استفاده از پودر یا قرص شوینده بی کیفیت، استفاده بیش از حد استاندارد از مواد شوینده، پر بودن بخش مخزن ماشین ظرفشویی، خرابی شیر برقی و انسداد مسیر پمپ تخیله و از کار افتادن بازوی آب پاش و… .

دوم علت نشت آب درب ماشین ظرفشویی، یعنی اگر درزگیر لاستیکی ماشین ظرفشویی خراب باشه می تونین خروج کف رو از در ماشین ظرفشویی خودتون مشاهده کنین.

رفع مشکل علت نشت آب از ماشین ظرفشویی

همونطور که مشاهده کردید برای عیب یابی و تعمیر دقیق ماشین ظرفشویی اول رفتیم سراغ پیدا کردن منشا نشتی ماشین ظرفشویی، دیدیم که این نشتی ها در سه ناحیه ی درب، کف و زیر و همچنین نشتی از ناحیه جا پودری رخ میده. در هر کدوم از این موارد به علل وقوع این مشکلات پرداختیم و راه هایی رو برای رفع مشکل آب دادن ماشین ظرفشویی بیان کردیم، در هر کدوم از موارد اگه از نحوه تعمیر سر درنیاوردید و سر رشته‌ای از انجام تعمیرات لوازم خانگی نداشتید می تونین با دکتر تعمیر تماس بگیرین یا همین لحظه فرم درخواست رو برای تعمیر ماشین ظرفشویی خودتون پر کنید.

تمام تعمیرات ماشین ظرفشویی در دکتر تعمیر به تخصصی ترین شکل ممکن انجام میگیره. کافیه ما رو در جریان مشکل دستگاه قرار بدید تا متخصص دستگاه شما رو به منزل اعزام کنیم. هزینه تعمیرات با اعمال تخفیفات ویژه ی دکتر تعمیر بر نرخ مصوب اتحادیه بوده و مقرون به صرفه ترین هزینه رو با ما تجربه می‌کنید. همینطور برای جلب رضایت و اعتماد شما در پایان کار یک ضمانت نامه کتبی به مدت شش ماه خدمت شما ارائه میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 7 =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.