روش شستشوی پرده در ماشین لباسشویی

آیا می‌دونستید که شستن پرده در ماشین لباسشویی نکات مهمی داره که اگه رعایت نکنید با خرابی ماشین لباسشویی مواجه می‌شید؟ اما نگران نباشید شاید در ابتدا نیازی به تماس با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ، ال جی، بوش و هر برندی که دارید، نیست. دکتر تعمیر اینجاست تا به صورت تلفنی با مشاوره رایگان مشکل شما را حل کنیم.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

شستن پرده مثل شستن لباس‌ها در ماشین لباسشویی چندان ساده نیست، چون فقط هدف از شست و شو تمیز شدن نیست، بلکه باید کاملا لکه گیری بشه و به عنوان یک پرده‌ی زیبا درخشان و مجلل به نظر برسه.

تو این مقاله تصمیم گرفتیم به شما درباره طرز شستن انواع پرده مثل پرده های حریر و توری بپردازیم و نکاتی رو جهت درخشان‌تر شدن و مجلل به نظر رسیدن پرده‌ی شما پس از شست و شو بیان کنیم، با ما همراه باشید.

آیا می‌دونستید شستن پرده در لباسشویی اصول خاص خودش رو داره؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

۵ نکته درباره‌ی شستن پرده در ماشین لباسشویی

همانطور که می‌دانید اولین مرحله‌ی شستشوی هر پرده‌ای جدا کردن آن از قسمت چوب پرده هست، حتما توجه داشته باشید که تمام گیره‌های پرده را از آن خارج کنید.

چون گیره‌های پرده به ماشین لباسشویی شما آسیب جدی وارد می‌کند، سپس رعایت چهار نکته زیر الزامی است:

۱. شستشوی پرده با توجه به نوع پرده

توجه داشته باشید که نمی‌شود پرده‌هایی با جنس مختلف را با هم یک جا شست، نحوه شستشوی پرده حریر با نوع توری تفاوت دارد.

هر کدام برنامه‌ی خاصی دارند و نمی‌‌توان همزمان هر دو را شست پس اولین اقدام شناسایی نوع پرده و جداسازی آن است.

۲. از بین بردن خاک و غبار پرده

مرحله‌ی بعدی پیش از شستشوی پرده این است که پرده‌ها غبار روبی و گردگیری کنید.

جهت انجام این کار فقط کافی است که در فضایی مثل حیاط یا بالکن قرار بگیرید و پرده‌ها را چند بار تکان دهید تا فرایند گردگیری به خوبی انجام شود.

۳. جدا کردن سرب و حلقه‌های پرده

سرب پایین پرده از جمله بخش هایی است که باید پیش از شستشوی پرده توسط ماشین لباسشویی از آن جدا بشه.

چون که وجود این سرب باعث سنگین شدن غیر عادی پرده در ماشین لباسشویی شما میشه و حین چرخش درام به دیگ برخورد میکنه و باعث میشه که به دستگاه هم آسیب وارد بشه.

همینطور حلقه‌ یا گیره‌های بالای پرده را هم باید جدا کنید. چرا که این حلقه‌ها و گیره‌ها ممکنه حین شستشو، باعث پاره شدن پرده یا آسیب دیدن دیگ و مسیر تخلیه مثل پمپ بشه.

همونطور که می‌دونید مسدود شدن مسیر تخلیه باعث تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی میشه و با شستن پرده دستگاه خودتون رو دچار مشکل میکنین.

۴. خیساندن پیش از شستشو

یکی از مواردی که می‌تونه به تمیز شدن ماشین لباسشویی شما کمک جدی کنه اینه که بهتره پیش از شست و شو در ماشین لباسشویی پرده را بخیسانید، تا گرد و غبار روی پرده‌ی ماشین لباسشویی شما از بین بره.

اگه پرده رو پیش از شست و شو خیس نکنین، ممکنه پس از شستشو پرده‌ی شما تیره بشه، پس جهت شستشوی با کیفیت پرده رو پیش از تنظیم برنامه شستشو خیس کنید.

۵. میزان مایع یا پودر برای شستشوی پرده

به طور معمول شما باید از مایع یا پودر کمتری برای شستن پرده نسبت به شستن لباس‌ها استفاده کنید.

این مقدار باید نصف باشد. یعنی اگر برای شستن یک دیگ لباس از دو پیمانه مایع استفاده می‌کنید، برای شستن پرده باید یک پیمانه بریزید.

جنس پرده از جنس حریر یا تور بوده که نسبت به سایر پارچه‌ها کف زیادتری تولید خواهد کرد.

اگر دستگاه شما از نوع دیجیتال و هوشمند باشه، ارور میدهد و حین کار متوقف می‌شود. اما نیازی به نگرانی نیست. دستگاه را خاموش و پرده را خارج کنید. و اجازه دهید دستگاه به طور خالی کار کند تا کف اضافه از آن تخلیه شود.

معنی ارور لباسشویی سامسونگ، بوش، ال جی، دوو و هر برند دیگری در این زمان ظاهر شده؛ تولید کف بیش از حد دستگاه بوده که مقصر آن خودتان هستید. پس با توجه به راهکاری که به شما دادیم سعی کنی ارور را رفع کنید.

البته در مواردی پیش می‌آید که کف تولید شده آنقدر زیاده بوده که به قطعات داخلی نفوذ می‌کند و منجر به سوختن بعضی قطعات می‌شود.

زمانی متوجه خواهید شد که با اجرای یک چرخه بدون افزایش ماده شوینده و تخلیه کف همچنان لباسشویی ارور میده و با یک عیب یابی دقیق توسط متخصص تعمیر لباسشویی در منزل، مشخص خواهد شد.

پس توجه به مصرف مقدار مایع برای شستن پرده در لباسشویی یک نکته‌ی فوق العاده مهم و ضروری است.

شستن پرده توری در ماشین لباسشویی

طرز شستن پرده های توری در ماشین لباسشویی

اما همانطور که گفتیم شستشوی پرده توری با سایر پرده مثل پرده حریر تفاوت‌های خاصی داره.

مثلا باید توجه داشته باشین که پیش از شروع برنامه ماشین لباسشویی باید این پرده رو با آب سرد بشورید تا گرد و غبار و دوده هایی که بهش چسبیده از بین بره، برای اطمینان جهت از بین رفتن گرد و غبار پرده بهتره که مقداری نمک رو به آب اضافه کنین.

از پودر مخصوص ماشین لباسشویی برای شست و شو استفاده کرده و باید بدونید که سفید کننده برای شستن پرده توری در ماشین لباسشویی شما مناسب نیست.

بنابراین بهترین راه استفاده از جوش شیرین به جای پودر سفید کننده هست.

همچنین نکات زیر را حتما رعایت کنید:

  • از بین بردن لکه و غبار پرده های توری پیش از شست و شو با لباسشویی
  • تنظیم برنامه شست و شوی کوتاه مدت و دمای آب پایین
  • استفاده از مواد شوینده ی مناسب
  • و آویزان کردن پرده جهت خشک شدن

نحوه شستن پرده های حریر در ماشین لباسشویی

پرده حریر هم جهت شستشو اصول خاصی دارد که باید به آن توجه ویژه داشت وگرنه ممکن است که پارچه شما آسیب جدی ببیند، بنابراین پیش از شستشو نکات زیر را اجرایی کنید:

1-جدا کردن پرده از چوب پرده

2-جدا کردن سرب پرده

3-قراردادن پرده در تشت آب ولرم جهت از بین برفتن گرد و غبار

4-استفاده از شوینده‌ی مناسب نه چندان قوی جهت شست و شوی پرده

5-تنظیم برنامه‌ی شست و شو با آب سرد در ماشین لباسشویی

برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی مناسب پرده

Curtain app in the washing machine min

اگر تصمیم گرفتید برای شستشوی پرده برنامه‌ای تنظیم کنید؛ باید بدونید که مهم‌ترین نکته تنظیم دمای آب با توجه به نوع پارچه پرده است.

در حالت دوم استفاده از برنامه مخصوص Curtains یا سایر عناوین مشابه بر اساس برند ماشین لباسشویی شماست که می‌تونید برنامه‌ای جهت شستشوی ایجاد کند که مناسب وضعیت پرده‌های شما باشد.

برای بهره گیری از این برنامه‌ها بهتر است که در وهله اول با توجه به نوع ماشین لباسشویی که استفاده می‌کنید، معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی یا برند خود رو پیدا کنین تا بتونید به راحتی پرده‌ها رو تو ماشین لباسشویی خودتون بشورید.

به عنوان مثال در ماشین لباسشویی ال جی با توجه به دمای آب مناسب و دور چرخش، می‌توانید برنامه Easy Care و Gentle Care را انتخاب کنید یا به طور دستی تنظیمات آب و دور چرخش را انتخاب کنید.

استفاده از خشک کن ممنوع

زمانی که دور چرخش دستگاه بالا و دمای آب برنامه‌ی انتخاب شده هم بالا باشد، پرده‌ در ماشین لباسشویی به صورت چروک شده خشک خواهد شد.

برای اینکه چنین اتفاقی نیفتد، با توجه به برنامه‌ی شستن پرده در ماشین لباسشویی باید دما و دور چرخش پایین انتخاب کنید و پرده‌ها را به صورت خیس روی میل پرده آویزان کنید تا صاف خشک شود.

تعمیرات ماشین لباسشویی در منزل شما

تمام نکاتی که اینجا برای شستشوی پرده در ماشین لباسشویی احتیاج داشتین گفته شد، توجه دارید که پرده ها بر اساس نوع پارچه شون برنامه‌ی شستشوی مناسبی باید داشته باشن و اگه نکاتی پیش از شستشوی پرده رعایت نشه، ممکنه پرده خاصیت براق و درخشان بودنش رو از دست بده.

در نتیجه اگه به راهنمایی بیشتری احتیاج داشتین یا ماشین لباسشویی شما دچار مشکل بود و برنامه ها خوب اجرا نمی‌شد، می تونین با دکتر تعمیر جهت انجام مشاوره رایگان تماس بگیرید.

تعمیرات ماشین لباسشویی در منزل خود را به دکتر تعمیر بسپارید. اگر ماشین لباسشویی شما ارور می‌دهد یا حین کار متوقف شده است، قبل از هر کاری از مشاوره رایگان دکتر تعمیر استفاده کنید و در صورت نیاز آن را به دست یک تعمیرکار متخصص و با تجربه بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.