راهنمای کامل عیب یابی و تعمیر یخچال

فرقی ندارد آنلاین یا از طریق تماس تلفنی مستقیم. زیر ۶۰ دقیقه با شما تماس گرفته خواهد شد تا هر ساعتی که در نظر دارید، تکنسین متخصص تعمیر یخچال فریزر در منزل حاضر شود.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

مسلماً وقتی سراغ مقاله عیب یابی آمدید احتیاج به یک راهنمای کامل دارید که مثل یک کتابِ عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر معتبر باشد.

در این مقاله؛ دکتر تعمیر به شما راهکارهایی برای تشخیص خرابی یخچال ارائه میدهد و از شما تقاضا داریم که خیلی با دقت مطلب را بخوانید و در بخش روش‌های تعمیر، مو به مو توصیه‌های کارشناسان دکتر تعمیر را اجرا کنید تا یخچال تان را در سطح دانش خودتان عیب یابی کنید.

برای عیب یابی صحیح و تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک، ال جی، سامسونگ و هر برندی که دارید، با ما همراه باشید.

تجربه‌ی شما از مواجه با مشکلات یخچال چه بوده است؟
برای ما و کاربران دیگر بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

می‌خوایم درباره موارد زیر صحبت کنیم:

راهنمای عیب یابی و تعمیر یخچال و ساید

در ادامه به مشکلات رایج یخچال‌ و ساید بای سایدها پرداختیم، برای اینکه کار شما را ساده‌تر کنیم جدولی تهیه کردیم که با عنوان جدول عیب یابی یخچال، می‌توانید عیب مورد نظرتان را داخل این جدول پیدا کنید.

به میزان سختی خرابی یخچال پی ببرید و در نهایت تصمیم صحیحی برای عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر سامسونگ، ال جی و … خودتان بگیرید.

جدول عیب یابی یخچال
ایراد یخچال علت درجه سختی تعمیر
سر و صدای یخچال خرابی کمپرسور/خرابی فن اواپراتور/کثیف شدن فن کندانسور/تایمر یخ زدای معیوب/شل شدن سینی تخلیه  حتما با یک تعمیرکار خبره مشورت کنید
برفک زدن یخچال های نوفراست خرابی درزگیر لاستیکی یخچال/سوختن فن اواپراتور/مشکلات تایمر یخ زدا/خرابی ترموستات/خرابی هیتر اگر مشکل مربوط به خرابی لاستیک درب باشد ساده است اما باقی موارد احتیاج به کمک کارشناس خبره دارد
اتومات نکردن یخچال نو بودن یخچال/بالا بودن دمای محیط/یخچال زیر نور خورشید قرار دارد/درب یخچال بیش از حد باز و بسته می‌شود/قرار دادن غذای داغ داخل یخچال موارد ذکر شده توسط خودتان قابل حل است اما برای ایرادات فنی باید از تعمیرکار یخچال کمک بگیرید
داغ شدن بدنه یخچال خرابی هیتر/کثیف شدن لوله های کندانسور/کثیف شدن سیم پیچ کندانسور بهتر است برای حل این مشکل با یک کارشناس خبره مشورت کنید
سخت باز شدن درب یخچال چک کردن لولای درب/کثیف شدن درزگیر/وکیوم شدن هوا/خرابی لاستیک دور درب تمام این موارد را با مراجعه به راهنمای ما می‌توانید حل کنید.
خاموش شدن صفحه نمایشگر قطعی جریان برق/خرابی برد الکترونیکی یخچال/سوختن صفحه نمایشگر/فعال شدن عیب یاب اتوماتیک/خرابی کلید درب تقریبا به غیر از قطعی جریان برق برای بقیه موارد تعمیرکار ماهر خبر کنید.
یخ نزدن فریزر کثیف بودن سیم پیچ کندانسور/خرابی فن موتور اواپراتور/خرابی رله استارت حتما از متخصص تعمیر و عیب یابی یخچال کمک بگیرید
یخ زدن داخل یخچال خرابی ترموستات/سیم پیچ کثیف/خرابی لاستیک دور درب/خرابی ترموستات/خراب شدن دمپر هوا برای عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر به تعمیرکار نیاز دارید
روشن نشدن یخچال قطع مدار برق/خرابی کمپرسور/نوسان ولتاژ/خرابی موتور محرک/کثیف شدن سیم پیچ کندانسور/خراب خازن استارت برق/خرابی ترموستات از تعمیرکار متخصص و با تجربه کمک بگیرید
برق داشتن بدنه یخچال فرسوده شده و نشتی آب دارد. قبل از هر کاری با متخصص مشورت کنید
آبریزی از آبسردکن یخچال خرابی شلنگ/کثیف شدن مخزن/فشار آب زیاد از تعمیرکار یخچال و ساید بای ساید کمک بگیرید
فیوز پریدن فرسودگی فیوز با یک متخصص مشورت کنید

علت سر و صدای یخچال فریزر

برای عیب یابی و تعمیر یخچال ساید ال جی که سر و صدا دارد و با صداهای آزار دهنده آرامش شما را درگیر کرده است، باید قدم به قدم طبق راهنمای ما عمل کنید:

منبع صدا را پیدا کنید:

اگر صدا از پایین به گوش شما میرسد، مشکل مربوط به ظرف تخلیه است، اگر صدا از پشت دستگاه می‌آید، مشکل مربوط به فن کندانسور یا کمپرسور و تایمر یخ زدایی یخچال است.

اگر صدای بلندی از داخل به گوش میرسد، به این معنی است که فن اواپراتور یخچال شما خراب شده و احتیاج به تعمیر دارد، به خواندن این مقاله ادامه دهید و قدم به قدم با راهنمای تعمیر و عیب یابی یخچال همراه باشید تا مشکل تان حل شود.

اگر سینی تخلیه شل بود:

حل این مشکل آسان است. محل ظرف تخلیه را پیدا کنید و محل اتصالات آن را کاملاً سفت و محکم کنید، باعث می‌شود سر و صدای یخچال شما از بین برود.

تایمر دیفراست را پیدا کنید:

عیب یابی سر و صدای زیاد یخچال

بیشتر اوقات وقتی تایمر یخ زدا خراب می‌شود، صدای تیک تیک یا خراشیدن سطوح به گوش می‌رسد، محفظه یخچال و فریزر را بررسی کنید ممکن است برفک زده باشد.

اگر در روز حدود یک یا دو ساعت این صدا به گوش تان رسید، نیاز است با نمایندگی تعمیرات ال جی یا برند دستگاه خودتان تماس بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر راجع به این موضوع، مقاله‌ی تخصصی مربوط به آن را بخوانید: سر و صدای زیاد یخچال و ساید بای ساید

بررسی فن کندانسور و تمیز کردن فن

اینطور نیست که همه‌ی یخچال‌ها فن کندانسور داشته باشند. ولی فن دستگاه شما معمولاً پشت یخچال قرار دارد.

یخچال را از برق بکشید، فن کندانسور را از نظر ظاهری بررسی کنید. اگر کثیف شده و پر از گرد و خاک و پرز شده، با برس نرم تمیز کنید و اگر مشکل صدا حل نشد، برای عیب یابی و تعمیر یخچال ساید بکو، کنوود، بوش و … مراحل زیر را دنبال کنید.

شاید فن اواپراتور خراب است!

برای اینکه یقین پیدا کنید مشکل از فن اواپراتور است، کافیست که درب را باز و میکروسوئیچ را پیدا کنید و فشار دهید، اگر فن خراب باشد، صدای آن بلندتر می‌شود. حال برویم به سراغ فن!

فن اواپراتور که پشت یخچال قرار دارد، با پیچ و بست به پانل یخچال متصل شده، حواستان باشد قبل از شروع بررسی، یخچال را از برق بکشید.

تیغه‌ی فن را با دست بچرخانید تا متوجه شوید که به خوبی کار می‌کند یا خیر؟ سیم، گیره و اجزا را کاملاً بررسی کنید، اگر تیغه فن درست حرکت نمی‌کند یا فن را باید عوض کنید، یا قطعات فن را.

حتماً برای عیب یابی و تعمیر تخصصی یخچال تان به دقت به گفته‌های ما عمل کنید.

شاید منبع صدا کمپرسور یخچال باشد!

عیب یابی صدای کمپرسور یخچال

برای اینکه مطمئن شوید مشکل از کمپرسور یخچال است، یخچال را از برق بکشید، فن کندانسور را از آ« جدا کنید و دوباره به برق متصل کنید.

اگر باز هم صدا به گوشتان رسید؛ مشکل مربوط به کمپرسور است و تعمیر آن را هم باید به یک تعمیرکار ماهر و متخصص بسپارید.

برای تعمیر یخچال ویرپول، جنرال الکتریک، مابه، فریجیدر و … هر برند خارجی دیگر با دکتر تعمیر تماس بگیرید.

علت اتومات نکردن یخچال

علت یکسره شدن یخچال فریزر

همانطور که می‌دانید، یخچال یکسره کار نمیکند و بعد از رسیدن به دمای مشخص شده، خاموش می‌شود.

اگر یخچال یکسره شود، حتما مشکلی وجود دارد و باید جدی گرفته شود. پس در اولین فرصت عیب یابی یخچال را شروع کنید.

یخچال عموماً طی یک ساعت کار، ۴۵ دقیقه کار می‌کند و ۱۵ دقیقه خاموش می‌شود، یک عیب رایج یخچال اتومات نکردن یا یکسره شدن موتور یخچال است.

یعنی یخچال بدون توقف به کار خود ادامه میدهد و این برای موتور خطرناک است. اما چه اقداماتی لازم است تا شما بتوانید خیلی فوری این مشکل را کاملا تخصصی و درست حل کنید.

اگر یخچال را تازه خریده باشید؛ تا دو روز یکسره کار می‌کند و این طبیعی بوده و نگران نباشید. اگر دمای محیط اطراف خیلی بالا باشد، موتور یخچال یکسره می‌شود.

 1. اگر یخچال زیر نور مستقیم خورشید باشد برای خنک‌تر شدن یکسره کار می‌کند.
 2. باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال می‌تواند باعث گرم شدن هوای یخچال شود. در نتیجه موتور یخچال باید یکسره کار کند تا خنک‌تر شود. ترجیحاً برای آسیبی که ممکن است کودکان وارد کنند از قفل کودک استفاده کنید.
 3. قرار دادن غذای داغ باعث شده موتور یخچال بیشتر کار کند و موتور آن به اصطلاح یکسره شود حتی در این مورد شما رطوبت داخل یخچال را بالا می‌برید و باعث تولید برفک در یخچال می‌شوید.

در باقی موارد مشکل مربوط به نشت گاز یخچال فریزر، مشکل ترموستات، کمپرسور و قطعات دیفراست می‌باشد.

در مقاله‌ی علت یکسره شدن موتور یخچال همه چیز را کامل توضیح داده ایم برای عیب یابی و تعمیر یخچال کنوود، ال جی، بوش و … به این مقاله مراجعه کنید.

داغ شدن بدنه یخچال

در حالت کلی یخچال همیشه یک مقدار گرما تولید می‌کند و تا حدی طبیعی است.

اما اگر دست روی دستگیره یا بدنه یخچال بذارید و خیلی داغ باشد، این یک مشکل جدی بوده و باید برای تعمیر آن اقدام کنید، سه علت عمده داغ شدن بدنه یخچال شامل:

هیتر باعث ایجاد گرما شده است!

یکی از ایرادهای رایج یخچال‌های قدیمی، این است که هیتر یخچال نزدیک به دستگیره یخچال و در امتداد بدنه قرار دارد.

بنابراین زمانی که کار می کند در بدنه دستگیره گرما ایجاد می‌کند، در بعضی از مدل یخچال‌ها هیتر را می‌توان خاموش کرد.

کثیف شدن لوله‌های کندانسور

یخچال های جدید به جای هیتر از کندانسور استفاده می‌کنند، وظیفه کندانسور محافظت یخچال در برابر رطوبت است.

وقتی لوله‌های کندانسور کثیف می‌شود، درجه حرارت آن بالا رفته و این حرارت روی دستگیره و بدنه یخچال حس خواهد شد.

سیم پیچ کندانسور کثیف شده است!

اگر کویل یا سیم پیچ کندانسور کثیف شده باشد، گرما ایجاد می‌کند و داغی و حرارت آن، در دستگیرهٔ یخچال و بدنه اش احساس می‌شود.

برای اینکه مشکل حل شود، باید یخچال را از برق بکشید و سیم پیچ کندانسور را به دقت تمیز کنید.

سخت باز شدن درب یخچال

Hard opening of the refrigerator door

سخت باز شدن درب یخچال یا سفت باز شدن درب یخچال، چند علت عمده دارد. اما پیشنهاد دکتر تعمیر برای عیب یابی یخچال یا ساید بای ساید شما در منزل این است که:

 1. لولای درب را چک کنید. لولای دربِ خراب باعث می‌شود یخچال سفت باز شود، چون درب یخچال از مسیر خود خارج شده است.
 2. ممکن است لاستیک دور درب یخچال با موادی مثل عسل یا مربا و مواد شیرین و چسبنده کثیف شده باشد و درب به راحتی باز نشود. (راه حل: تمیز کردن لاستیک با یک دستمال خیس شده با آبجوش می‌باشد.)
 3. در بعضی از یخچال ها هوا به صورت وکیوم ایجاد می‌شود (یا به اصطلاح دیگری هوا جمع می‌شود) و با وجود خلاء درب خیلی سفت و سخت باز خواهد شد. این حالت را می‌توانید با چند بار باز و بسته کردن بلافاصله متوجه شوید.
 4. بعضی اوقات لاستیک دور درب از جای خود در آمده در نتیجه درب به سختی باز می‌شود.

خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال

چند علت رایج خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال شما شامل موارد زیر است:

 1. جریان برق قطع شده، در نتیجه بررسی کردن اتصالات الکتریکی ضرورت دارد.
 2. اتصال برد یخچال و نمایشگر از بین رفته، تعمیر این مورد خیلی کار تخصصی و سختی می‌باشد و به کمک تعمیرکار ماهر احتیاج دارید.
 3. صفحه نمایشگر سوخته و احتیاج به تعویض دارد.
 4. عیب یاب اتوماتیک یخچال شما فعال شده است.
 5. برد یخچال شما آسیب دیده است.
 6. کلید مخصوص درب یخچال شما ایراد پیدا کرده است.
 7. بدیهی است که غیر از مورد اول، برای بقیه موارد حتماً احتیاج است که از یک متخصص خبره کمک بگیرید.

یخ نزدن فریزر

عیب یابی یخ نزدن فریزر یخچال

سه علت عمده یخ نزدن فریزر شامل:

 1. کثیف بودن سیم پیچ کندانسور که باعث می‌شود ظرفیت خنک کنندگی فریزر کاهش پیدا کند.
 2. موتور فن اواپراتور خراب شده، از آنجایی که این فن وظیفه گردش هوا را بر عهده دارد، اگر خراب شود، فریزر یخ نمی زند.
 3. رله استارتی که وظیفه‌ی نیرو دادن به کمپرسور را دارد، از کار افتاده و در نتیجه فریزر یخ نمی زند.
 4. بهتره برای عیب یابی و تعمیر دقیق یخچال ساید ال جی خودتان به مقاله ما تحت عنوان علت یخ نزدن فریزر مراجعه کنید.

یخ زدن داخل یخچال

Freezing of the refrigerator

اگر مدام میوه و سبزیجات داخل یخچال یخ میزند یا حتی روی آب و مایعاتی که داخل یخچال گذاشتید یک لایه یخ تشکیل شده است، حتما سریع تر مراحل عیب یابی یخچال را طبق گفته‌های دکتر تعمیر پیش ببرید.

ترموستات درست تنظیم نشده است!

یکی از علت های رایج یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال این است که ترموستات درست تنظیم نشده، با گذشت زمان علائم مربوط به ترموستات پاک شده و ممکن است دما را اشتباه تنظیم کنید.

سیم پیچ‌ها کثیف شدن

وقتی سیم پیچ‌ها کثیف شده باشند، یخچال مجبور می‌شود بیشتر کار کند تا دمای تعادل یخچال را برقرار کند، در نتیجه محیط یخچال بیش از حد خنک شده و یخ می زند.

خرابی عایق دور درب

اگه لاستیک درب خراب شده باشد، هوای گرم وارد یخچال شده و موتور مجبور می‌شود بیشتر کار کند، در نتیجه مواد غذایی داخل بیش از حد سرد می‌شوند و یخ می زنند.

خرابی ترموستات

اگر ترموستات خراب باشد، ممکن است وقتی به دمای مطلوب میرسد، اتوماتیک خاموش نشود و یخچال دائماً کار کند. در نتیجه یخچال بیش از حد سرد خواهد شد و مواد غذایی یخ می زند.

دمپر هوا خرابه!

دمپر هوا مسئولیت تنظیم هوای وارد شده به یخچال را دارد، اگر دمپر خراب شود، هوای سرد زیادی وارد محفظه یخچال می‌شود و مواد غذایی داخل یخچال یخ می زنند.

پیشنهاد می‌کنیم برای تعمیر و عیب یابی دقیق یخچال، مقاله علت یخ زدن وسایل داخل یخچال را مطالعه کنید.

یخچال خاموش میشه و روشن نمیشه!

علت روشن نشدن یخچال فریزر

علت‌های رایج روشن نشدن یخچال شما شامل:

 1. قطع شدن مدار برق، برای حل این مشکل بهتر است اتصالات الکتریکی را چک کنید.
 2. قلب یخچال کمپرسور است. اگر کمپرسور کثیف شده باشد و یا اینکه سوخته باشد، یخچال شما روشن نمی‌شود.
 3. زمانی که ولتاژ یا برق مورد احتیاج یخچال شما دریافت نمی‌شود.
 4. اگر موتور محرک از کار افتاده باشد، یخچال به هیچ وجه روشن نمی‌شود، موتور معیوب باید به سرعت تعویض شود و تعویض آن تخصصی و نیازمند تجربه می‌باشد.
 5. اگر سیم پیچ‌های کندانسور کثیف باشد، ممکن است یخچال روشن نشود، چون کندانسور در یخچال وظیفه اساسی دارد و اگر کار نکند، یخچال هم کار نمی‌کند.
 6. خازن استارت، برق مورد نیاز برای شروع فرایند کار یخچال را تامین می‌کند. اگر خازن استارت از کار بیفتد یخچال هم روشن نخواهد شد.
 7. ترموستات خراب علاوه بر اینکه عملکرد یخچال را دچار مشکل می‌کند، نمی‌تواند به خازن استارت پیام دهد که فرایند روشن شدن یخچال را شروع کند. در نتیجه ترموستات خراب باعث ایجاد مشکلاتی در یخچال شما می‌شود که یکی از آن‌ها روشن نشدن یخچال است.

علت برق داشتن بدنه یخچال

یک یخچال قدیمی و مستهلک ممکن است به شما شوک الکتریکی وارد کند و این یک خطر ایمنی جدی است، مخصوصاً که یخچال‌های قدیمی نشتی آب هم دارند و ممکن است کف زمین را خیس کنند.

در نتیجه با لمس یخچال دچار برق گرفتگی می‌شوید. به طور کلی برای رفع برق داشتن بدنه یخچال بهتر است که از راه حل اصولی یعنی استفاده از چاه ارت استفاده کنید.

علت آبریزی از آبسردکن

عیب یابی آبریزی از آبسردکن یخچال

۳ علت عمده آبریزی از آبسردکن یخچال یا نشتی یخچال شامل موارد زیر است:

 1. اگر شلنگ خراب باشد، باعث نشت آب از لوله میشد، با تعویض شلنگ آب یخچال مشکل حل خواهد شد.
 2. هوای محبوس شده در مسیر آب باعث می‌شود. مقداری آب از آبسردکن یخچال شما نشت کند، اگر این اتفاق بیفتد باید مخزن را تمیز کنید.
 3. اگر فشار آب خیلی زیاد باشد، ممکن است آب از آبسردکن یا یخچال شما چکه کند، برای جلوگیری از نشتی،  فشار آب را عوض کنید یا اگر مشکل از شیر آب باشد آن را تعمیر کنید.

علت یخ نساختن یخساز ساید بای ساید

برای عیب یابی یخچال فریزر ساید بای سایدی که یخ نمی‌سازد، باید قطعات و عملکرد یخساز چک شود.

ابتدا شیربرقی را بررسی کنید که آیا آب به یخساز می‌رسد یا خیر سپس به سراغ موتور یخساز بروید.

البته توجه داشته باشید که تعمیر یخساز ساید بای ساید کاری تخصصی است و حتما باید توسط تعمیرکار با تجربه انجام شود.

چرا چراغ فیلتر خاموش نمی شود؟

در یخچال‌های فیلتر دار، معمولا بعد از شش ماه استفاده توجه خواهید شد که چراغ فیلتر یخچال فریزر شما روشن شده است.

کاملا طبیعی است و این چراغ به شما هشدار می‌دهد تا فیلتر را تعویض کنید. چرا که فیلتر شما دیگر قابلیت فیلتر و تصفیه کردن آب را نداشته و بعد از آن، استفاده از فیلتر نه تنها مفید نیست بلکه مضر می‌باشد.

بعد از تعویض فیلتر با ریست کردن یخچال چراغ خاموش می‌شود. برای تعویض فیلتر یخچال فریزر خود می‌توانید مقاله‌ی تخصصی مربوط به آن را مطالعه کنید.

چرا فیوز یخچال میپرد!

فیوز یخچال شما می‌تواند به علل زیادی بپرد و از بین برود، ولتاژ بالای برق معمولاً باعث می‌شود فیوز بپرد و برخی فیوزها در برابر این نوسان‌های ولتاژ اصلاً مقاوم نیستند.

همچنین با گذشت زمان فیوزها فرسوده شده و با افزایش ولتاژ به راحتی می‌پرند و از بین میروند.

تعمیر و عیب یابی یخچال و ساید بای ساید

می‌توانید روی این مقاله از دکتر تعمیر به عنوان راهنمای کامل تعمیر و عیب یابی یخچال فریزر سامسونگ، ال جی، بوش، جنرال الکتریک، بکو و … خودتان حساب کنید.

بعضی از قسمت ها را که خودتان می‌توانید تعمیر کنید را خیلی واضح توضیح داده ایم، اطلاعات تکمیلی بیشتر را در مقاله‌های تخصصی آن‌ها از دکتر تعمیر مطالعه کنید.

با این حال گاهی با چالش‌های مواجه خواهید شد که حتما برای عیب یابی و تعمیر ساید بای ساید باید تخصص و تجربه‌ی زیادی داشته باشید.

مثل همیشه دکتر تعمیر اینجاست تا خیلی سریع و کاملا تخصصی مشکلات یخچال شما را عیب یابی و تعمیر کند.

تمام خدمات ارائه شده از سمت متخصصان دکتر تعمیر با ضمانت نامه کتبی ارائه می‌شود تا همه جانبه چه از نظر صداقت و تعهد کار، چه کیفیت کار راحتِ راحت باشد. کافیست با یک تماس یا پر کردن فرم تعمیرات، ما را در جریان مشکلات یخچال خودتان قرار دهید.

‫12 نظر

 • سلیمانی گفت:

  باسلام من یک یخچال فریزر توشیبا دارم،بعد از دوازده سال ،الان چند وقته که مشکل پیدا کرده،خنک نمیکنه ویخهای درون آن ذوب میشه،باید ۲۴ساعت اونو خاموش کنیم بعد دوباره کارکردش طبیعی میشه،اونم تا ۱۲ ساعت دوباره باید خاموشش کنیم،اگر امکانش هست علت آن را بفرمایید ،ممنون

  • سلام. وقت بخیر با توجه به مدل یخچال شما برای عیب یابی نیاز به بازدید حضوری داره احتمالا چنین مشکلی میتونه خرابی سیستم دیفراست در صورت نوفراست بودن یخچال، خرابی برد یا تایمر و یا سنسورها باشه.

 • سعید جعفر نژاد گفت:

  سلام یخچال ما درش را باز کردم خیلی گرم بود و خنک نبود موتور هم روشن نمیشه اتومات کنه

  • سلام این مشکل دلایل مختلفی داره باید سنسورها، سیستم دیفراست، وضعیت موتور و شارژ گاز بررسی بشن تا عیب یخچال شما مشخص بشه. بهتره از تعمیرکار با تجربه کمک بگیرید برای ثبت درخواست تعمیر یخچال می‌تونید تماس بگیرید.

 • ماهی گفت:

  سلام وقتتون بخیر ، ببخشین ما یه یک ماهی میشه یخچال دیپوینت مدل مکس رو خریدیم ، نمیدونم چرا امروز که در خود یخچال رو باز کردم صدای کتری که داره جوش میده رو میداد ، امکانش هست راهنماییم کنید ببینید مشکلش چی هست ؟؟ ممنونم ازتون

 • Hooshe گفت:

  سلام وقت بخیر یخچان hoonam سال ۸۹ دارم رو بالاترین درجه که ۸گذاشتم قسمت بالا وسایل خنک نمیکنه و قسمت پایین (فریزر. برفک گرفته که کشوهاش به زور باز میشن و یه صدای بغیر ماتور ازش میاد که شبیه به باد و قطع وصل میش انگار که یه نفر داره گریه میکنه و میگه عااااای عاااااای ??

  • سلام و ارادت. با توجه به صدا احتمال خرابی فن یا پاشش گاز وجود داره اما برای عیب یابی دقیق نیاز هست تا کاملا توسط تکنسین بررسی شود و به این احتمالات نمی‌توان بسنده کرد.

   • طاهری گفت:

    سلام آقای دکتر یخچال ما قسمت فریزر یخ میکنه قسمت بالا ک مواد غذایی میزاریم کار نمیکنه یخچال هم تقریبا قدیمیه سینجرالکتریکه دور روز از برق کشیدیم درست نشد باتشکر

 • رضا گفت:

  با سلام و خسته نباشید…
  یخچال ایران شرق نوفراست داریم تا ده روز خوب کار میکنه بعد از ده روز باید از برق بکشیم از زیر یخچال مایع میاد تا زمانیکه دیگه مایع نیاد حدودا یک روز طول میکشه بعد مجدد به برق میزنیم تا ده روز خوبه و این سیکل ادامه داره

  • سلام و وقت بخیر. یکی از دلایل محتمل این مشکل، خرابی سیستم دیفراست هست که قادر به ذوب کردن برفک نبوده و شما با کشیدن برق، اجازه میدید که برفک ها با دمای محیط ذوب بشن و آب اضافی از زیر سرریز بشه. اما با اینکار صورت مسئله را پاک می‌کنید و مشکل دستگاه همچنان باقیست. بهتره برای عیب یابی دقیق یخچال فریزر از یک تعمیرکار مطمئن کمک بگیرید.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هجده − 16 =

  دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

  دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

  سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.