عیب یابی ارورهای لباسشویی ال جی

ارورهای لباسشویی ال جی LG به دو دسته تقسیم می‌شوند. برخی ارورها تنها هشدار بوده و با راهنمایی‌های این مقاله، خودتان قادر به رفع آن‌ها هستید، و دسته‌ی دیگر مربوط به نقص فنی دستگاه می‌باشد.

بعد از مطالعه‌ی این مقاله در صورت نیاز برای رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی خود می‌توانید با دکتر تعمیر تماس بگیرید یا درخواست خود را از طریق فرم آنلاین پر کنید.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

کد خطا معنی کد خطا
ارور OE مشکل تخلیه آب
ارور IE مشکل آبگیری (وارد شدن آب به لباسشویی)
ارور LE موتور قفل کرده است
ارور CL فعال بودن قفل کودک
ارور Ub/UE عدم تعادل لباس‌ها در درام
ارور dE مشکل در درب و اجزای آن
ارور Cd فعال بودن حالت خنک کننده بعد از خشک کن 100%
ارور tcl مربوط به جرمگیری داخل دستگاه
ارور tE وجود مشکل در سیستم گرمایشی
ارور CE ایرادات مربوط به موتور
ارور HE مشکل مربوط به مدار گرمایشی
ارور SE/ 5E خطای مربوط به موتور
ارور EE خطای برد الکترونیک
ارور dHE خطای مربوط به مرحله خشک کن 100%
ارور sud هشدار نشت مواد شوینده
ارور nC اختلال NFC
ارور nE اختلال WIFI
ارور FF یخ زدگی
ارور PF ایرادات برق لباسشویی
ارور CF مشکل از فن برنامه خشک کن 100%
ارور AE/ EI مشکلات آبریزی دستگاه
ارور PE ایراد از سنسور سطح آب
ارور FE آبگیری بیش از حد

ماشین لباسشویی‌های جدید ال جی از سیستم کاربر پسندتر و با فناوری خاص‌تری طراحی و تولید شدIه اند. نمایش ارور های لباسشویی ال جی به عنوان یک سیستم عیب یابِ هوشمند، کار را برای کاربر و تعمیرکار خیلی ساده کرده است.

این سیستم جلوی خیلی از مشکلات پیچیده را گرفته و اجازه نمیدهد حالِ دستگاه شما وخیم بشود و بعد فکری برای تعمیرش کنید! تازه آن هم با هزینه‌های چند‌ برابری!
البته وقتی شما از مشکلات پیچیده‌تر جلوگیری ‌می‌کنید که؛ به معنیِ ارور روی لباسشویی ال جی و هشدارِ آن توجه کنید، و برای رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی خود قدم بردارید.

در غیر اینصورت، با دیدن کدخطا و بی‌توجهی به آن، آسیب دستگاه و هزینه‌های تعمیرات لباسشویی ال جی را بیشتر و بیشتر می‌کنید.

می‌خوایم درباره موارد زیر صحبت کنیم:

لیست کامل کد خطا / ارور ماشین لباسشویی ال جی

لباسشویی‌های ال جی در مدل‌های مختلفی عرضه شده اند. هر کدام از آن‌ها قابلیت‌های متفاوتی دارد. اما برنامه‌های نوشته شده برای تمام لباسشویی‌های ال جی، یکسان است.

اگر دستگاه شما صفحه نمایشگر دارد، ارورهای ماشین لباسشویی LG را ترکیبی از حرف لاتین یا ترکیب اعداد و حروف خواهید دید. گاهی دستگاه بدون صفحه نمایش است که کد خطای لباسشویی ال جی از طریق چشمک زدن چراغ‌های روی آن به کاربر منتقل می‌شود.

دکتر تعمیر در این مقاله تمام ارورهای ماشین لباسشویی حتی ارور چشمک زن لباسشویی ال جی را برای شما لیست کرده تا تنها با یک نگاه، به معنی و علت آن پی ببرید.

معنی ارور LE لباسشویی ال جی همراه با رفع کد خطا

کد خطای LE ماشین لباسشویی ال جی را جدی بگیرید. این ارور را در لباسشویی‌هایی که برد الکترونیکی دارند، می‌بینید. این برد مثل مغز انسان تمام دستورات را بین قطعات پردازش میکند.

مثل رساندن برق مورد نیاز به موتور شستشو. وقتی ولتاژ درستی از سمت برد به موتور منتقل نشود، شما LE را روی نمایشگر مشاهده می‌کنید.

البته این نمی‌تواند تنها دلیل خطای LE لباسشویی ال جی باشد. وقتی موتور لباسشویی فشار زیادی را بخاطر بار سنگین تحمل میکند، ارور میدهد.

برای رفع خطای ارتباط موتور و برد الکترونیک می‌توانید ارور LE را با یکبار ریست لباسشویی حل کنید. اما اگر این خطای لباسشویی ال جی پیچیده و جدی باشد، انتظار نداشته باشید با ریست کردن ارور پاک شود.

سیم کشی، روتور، سنسور موقعیت روتور و اتصالات هم از دیگر مواردی است که باید برای عیب یابی ارور LE لباسشویی ال جی به دست تعمیرکار متخصص لباسشویی و برد الکترونیک بررسی شود.

رفع ارور OE لباسشویی ال جی LG

اگر بعد از ۱۳ دقیقه یا هر زمانی بعد از مرحله شستشوی لباسشویی، با کد OE روبرو شدید، دستگاه به شما هشدار می‌دهد که مشکلی با تخلیه آب دارد و نمی‌تواند به درستی آب کثیف را به سمت فاضلاب ببرد. در این صورت، آب داخل آبکش لباسشویی باقی می‌ماند.

راه حل رفع ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

اول: به شلنگ تخلیه نگاه بیندازید تا جایی گیر نکرده یا پیچ نخورده باشد. اگر شلنگ تخلیه پیچ و تاب خورده باشد، مسیر خروج آب مسدود می‌شود.

با باز کردن پیچ و تاب یا در صورت نیاز تعویض، مشکل تخلیه نشدن آب لباسشویی ال جی شما حل می‌شود و دیگه ارور OE لباسشویی ال جی هم پاک خواهد شد.

دوم: باز و تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه است. این فیلتر را از پایین کابین لباسشویی، سمت راست، باز کنید و بعد از شستن به همان شکل در جایش قرار دهید.

اگر ارور پاک نشد، نوبت به اصلی‌ترین دلیل، یعنی خرابی پمپ تخلیه رسیده. اما اگر تعمیرکار نیستید حتما این بخش از عیب یابی را به متخصص تعمیر لباسشویی ال جی در تهران بسپارید.

دلیل دیگری که باید توسط تعمیرکار بررسی شود، خرابی میکروسوئیچ درب لباسشویی است. تا وقتی که مشکلی در درب یا قطعات درب لباسشویی وجود داشته باشد، طبیعی است که دستگاه متوقف شود یا ارور دهد.

اگر همه موارد بررسی شد اما ارور لباسشویی ال جی رفع نشد، نوبت به بررسی برد الکترونیک رسیده. برد حساس‌ترین قسمت دستگاه لباسشویی است که تخصص و تجربه‌ی بالایی را می‌طلبد.

تخلیه آب لباسشویی

وقتی ارور OE لباسشویی ال جی ظاهر می‌شود، احتمالا تا زمان رسیدن تعمیرکار و رفع ارور نیاز دارید لباس‌های غوطه ور در آب درام لباسشویی را خارج کنید تا بو نگیرند.

برای تخلیه آب لباسشویی ال‌ جی از کلید Drain روی صفحه کلید کمک بگیرید. با اجرای برنامه، اگر دستگاه شما مشکل جدی نداشته باشد، آب داخل درام را تخلیه می‌کند.

اگر آب تخلیه نشد، می‌توانید از شلنگ اضطراریِ کنار فیلتر پمپ تخلیه، آب را خارج کنید. دقت کنید تا قبل از خروج کامل آب، درب لباسشویی باز نخواهد شد.

رفع ارور IE یا 1E لباسشویی ال جی LG

کد خطا یا ارور IE یا 1E لباسشویی ال جی نشان میدهد که مشکلی سرِ راهِ ورود آب به داخل دستگاه وجود دارد. مانند چه چیزی؟

منبع آب. آب از نزدیک‌ترین شیر آب به لباسشویی وارد می‌شود که این انتقال از شلنگ ورودی انجام می‌گیرد. یک سرِ شلنگ ورودی به شیر آبِ منزل و سر دیگر آن به پشت لباسشویی متصل شده است.

فشار آب منزل، مسدود نبودن شلنگ ورودی و فیلترهای ورودی، شرط‌های لازم برای رسیدن آب به دیگ است. یعنی در اولین قدم باید فشار آب و شلنگ ورودی را چک کنید.

قطعه‌ی مهمی که در روند آبگیری ماشین لباسشویی نقش دارد، شیر ورودی آب یا شیر برقی لباسشویی است. این شیر با کنترل جریان آب میزان ورود آب به دستگاه را تنظیم می‌کند.

آبگیری تا حجم مشخصی انجام می‌گیرد و بعد از آن قطع می‌شود تا مرحله‌ی شستشو شروع شود.

زمان عیب یابی ارور IE یا 1E ماشین لباسشویی ال جی، خرابی شیر برقی باید از نظر الکتریکی و مکانیکی بررسی و به تشخیص تعمیرکار متخصص، یک شیربرقی جدید جایگزین شود.

مثل روبرو شدن با دیگر ارورهای ماشین لباسشویی ال جی، ممکن است تمام قطعات بررسی شده باشند اما همچنان کد خطای IE لباسشویی ال جی در حال نمایش باشد. اینجاست که باید برد الکترونیک توسط متخصص برد بررسی شود.

شما می‌توانید برای درخواست تعمیر ارور ماشین لباسشویی ال جی با دکتر تعمیر تماس بگیرید؛ تا بهترین تکنسین را فوری به منزل شما اعزام و تعمیرات تضمینی را آغاز کنند.

رفع ارور dE لباسشویی ال جی LG

ارور dE در لباسشویی ال جی معمولا در ابتدای کار دستگاه ظاهر می‌شود. اما معنی خطای dE در لباسشویی ال جی چیست؟

این کد خطا لباسشویی ال جی به شما اطلاع می‌دهد که درب قفل نشده. اما شما مطمئن هستید که درب کامل بسته شده و یکبار دیگر با فشار دادن درب، از بسته بودن آن مطمئن می‌شوید. ولی ارور همچنان روی صفحه نمایش در حال چشمک زدن است!

باز یا بسته بودن درب از طریق میکروسوئیچِ درب به برد الکترونیک گزارش داده می‌شود. اگر میکروسوئیچ خراب باشد، این پیغام اشتباهاً به برد فرستاده می‌شود.

در اینصورت؛ باز و بسته بودنِ درب لباسشویی درست تشخیص داده نمی‌شود و هیچ دستوری بعد از آن اجرا نخواهد شد! چون تا درب بسته نباشد، هیچ کدام از مراحل چرخه‌ی شستشو اجرا نمی‌شود.

دستگاه را خاموش کنید و از برق بکشید. بعد از ۱۰ دقیقه دوباره وصل کنید. یک برنامه انتخاب و اجرا کنید.

اگر دوباره ارور ظاهر شد، با نمایندگی تعمیرات ال جی LG تماس بگیرید تا عیب یابی ارور dE لباسشویی ال جی به طور تخصصی انجام گیرد. به طور کلی؛ خطای dE مربوط به خرابی درب یا مجموعه‌ی درب است. مثل: قفل، لولا، دستگیره و میکروسوئیچ.

در موارد حادتر خرابی برد الکترونیک دستگاه هم دور از انتظار نیست که باید به تعمیرکار متخصص و مجرب لباسشویی ال جی بسپارید.

رفع ارور PF لباسشویی ال جی LG

کد خطای PF لباسشویی ال جی از آن ارورهاست که ممکن است به دلیل مشکل ارتباطی برد ظاهر شده باشد و در ساده‌ترین حالت، با یکبار ریست کردن حل شود.

قطع برق یا نوسانات الکترونیکی باعث پرش ولتاژ در مدار لباسشویی می‌شود و این موضوع از سمت برد الکترونیک تشخیص داده شده و پیغامی برای هشدار با علامت PF به کاربر نشان میدهد.

بهتر است عیب یابی ارور pF لباسشویی ال جی را از برق ساختمون یا واحد شروع کنید. چرا که منشاء این ارور مربوط به منبع تغذیه و برق ورودی به لباسشویی است.

البته اگر شما به طور مکرر در هر برنامه شستشو یا یک برنامه‌یِ خاص این ارور را مشاهده کردید، حتما باید لباسشویی مورد بررسی قرار گیرد. چون یک جای کار می‌لنگد! حالا یا داخل لباسشویی یا منبع تغذیه لباسشویی.

راه حل رفع خطای PF ماشین لباسشویی LG

اول: کابل، دوشاخه و پریزی که دستگاه به اون متصل است را بررسی کنید.
ممکن است دو شاخه آسیب دیده و همین مشکل باعث نرسیدن جریان مناسب به دستگاه شده باشد.

دوم: از ریست سریع لباسشویی کمک بگیرید. به مدت ۱۰ دقیقه لباسشویی را از برق جدا کنید و مجدد وصل کنید. اگر بار دیگر ارور pF ظاهر شد، بهتر است از یک تعمیرکار الکترونیک کمک بگیرید. چرا که احتمال دارد نوسانات برق به برد الکترونیک لباسشویی آسیب رسانده باشد.

یکی دیگر از دلایل احتمالی این ارور لباسشویی ال جی، خرابی سیم‌کشی و اتصالات داخلی بوده که کارِ خیلی تخصصی و حساسی است و حتما از دکتر تعمیر کمک بگیرید تا مشکل دستگاه مسری نشده و با حداقل هزینه تعمیر شود.

رفع ارور SE یا 5E لباسشویی ال جی LG

ارور SE یا 5E ماشین لباسشویی ال جی خبر از وجود مشکل در سنسور چرخش آبکش را میدهد. بعد از تمام شدن آبگیری، قاعدتاً دستگاه باید بچرخد. اما علت نچرخیدن دیگ لباسشویی چیست؟!

چون محور موتور نمی‌چرخد، موتور کار نمی‌کند و ارور SE ظاهر می‌شود. اما همیشه عیب یابی ارور SE لباسشویی ال جی به خرابی موتور ختم نمی‌شود.

این خطای لباسشویی ال جی می‌تواند به دلیل مشکل در اتصالات و سیم‌کشی موتور و برد هم رخ داده باشد. گاهی اتصالات موتور شل یا ارتباط برد با موتور به دلایلی قطع می‌شود و تمام این بررسی‌ها باید توسط متخصص تعمیر ماشین لباسشویی ال جی انجام بگیرد.

به طور کلی؛ اگر خودتان دنبال راهی برای رفع ارور SE لباسشویی ال جی هستید، یکبار دستگاه را به مدت ۱۰ دقیقه از برق جدا و دوباره وصل کنید.

اگر بعد از ریست ارور ماشین لباسشویی ال جی LG پاک نشد، با مرکز تخصصی تعمیرات لباسشویی ال جی تماس بگیرید. چون که عیب یابی این ارور خیلی حساس بوده و نیاز به تجربه و تخصص بالایی دارد.

رفع ارور CL لباسشویی ال جی LG

نمایش ارور CL ماشین لباسشویی ال جی به معنای خرابی یا وجود مشکل نیست. این کد تنها یک پیغام است که اتفاقا توسط شما فعال شده است.

کد CL روی نمایشگر لباسشویی به معنای این است که، سیستم قفل کودک (Child Lock) لباسشویی را فعال کردید و دیگر هیچ کلیدی جز Power روی دستگاه شما کار نمی‌کند.

این قابلیت مناسبِ وقتی است که کودکِ کنجکاو شما سعی دارد با دکمه‌های روی دستگاه بازی کند و تنظیمات برنامه‌یِ در حال اجرا را برهم زند.

در اینصورت هر چقدر هم کودک دکمه‌ها را فشار دهد، هیچ اتفاقی نمیفتد. دیگر استرس متوقف شدن کار لباسشویی یا برهم خوردن تنظیمات را ندارید.

فعال و غیر فعال کردن قفل کودک لباسشویی یا همان حالت CL لباسشویی ال جی بستگی به مدل دستگاه شما دارد. که در هر مدلی ممکن است کلیدِ قفل کودک به شکل متفاوتی باشد. یا برای فعال کردن به جای یک کلید؛ از فشار دادنِ همزمانِ دو کلید استفاده کنید.

پس روی صفحه کلید لباسشویی به دنبال شکلِ کلید، یا قفل، یا سرِ کودک باشید. معمولا خارج از این سه شکل نیست.
دکمه‌ی قفل کودک را ۵ ثانیه نگه دارید تا علامت قفل، یا کلید، یا حروف CL روی نمایشگر دیجیتال ظاهر شود. برای غیر فعال کردن قفل کودک هم کافی است همین کار را تکرار کنید.

رفع ارور UE یا uB لباسشویی ال جی LG

ارور UE در ماشین لباسشویی ال جی LG به دلیل بالانس نبودن بار داخل آبکش ظاهر می‌شود. البته این یکی از شایع‌ترین دلایل است نه تنها دلیل!

وقتی لباس‌های سنگین و تک اقلامی (مانند: پتو، حوله و …) را در لباسشویی می‌اندازید، دستگاه نمی‌تواند بار داخل درام را متعادل کنید و به راحتی می‌توانید با تغییر لباس‌های داخل دستگاه ارور لباسشویی ال جی را پاک کنید.

البته، گاهی لباس‌های زیاد یا خیلی کم داخل لباسشویی هم می‌تواند دلیل ارور UE یا uB در لباسشویی ال جی باشد. بهتر است همیشه مطابق با ظرفیت لباسشویی آن را پر از لباس کنید. بهترین حالت زمانی است که یک وجب از فضای بالای آبکش خالی باشد.

یکی دیگر از دلایل این خطا؛ تراز نبودن ماشین لباسشویی است برای اینکار می‌توانید مقاله آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی را مطالعه کنید و مطمئن شوید که دستگاه شما تراز است؟ یا خیر.

اما قسمت تخصصی آن که ممکن است ارور به دلیل یک نقص فنی رخ داده باشد، موتور و اجزای آن، یا برد الکترونیک است. برای عیب یابی این ارور، لازم است از دکتر تعمیر کمک بگیرید.

رفع ارور AE/EI لباسشویی ال جی LG

ارور AE یا EI لباسشویی ال جی مربوط به مشکل نشت آب از لباسشویی اشاره دارد. به منظور عیب یابی این کد خطای لباسشویی LG باید تمامی قسمت‎‌های دستگاه که با آب در ارتباط هستند را بررسی کنید.

مجاری آب لباسشویی شامل: پمپ تخلیه و پوسته‌ی آن و فیلتر پمپ، درام لباسشویی، قطعات دیگ مانند: بلبرینگ و کاسه نمد، هیدرواستات و شلنگ آن، سنسور المنت و واشر آب بندی المنت، لاستیک دور درب، جا پودری، شیر برقی، شیر و شلنگ ورودی و شلنگ تخلیه می‌باشد.

کف لباسشویی سنسوری نصب شده‌ است که در زمان آبریزی و جمع شدن آب کف دستگاه، پیامی مبنی بر نشتی به برد صادر می‌کند و کاربر با کد خطای AE روبرو می‌شود.

گاهی این خطا می‌توان ناشی از اشتباه سنسور یا برد الکترونیک باشد. حتی حساسیت سنسور در زمان شستشوی کف آشپزخانه می‌توانند باعث بروز این ارور شود.

توصیه می‌کنیم رفع کد خطای AE یا EI لباسشویی ال جی را به یک تعمیرکار متخصص و با تجربه بسپارید تا مشکل به طول کامل حل شود.

رفع ارور FE لباسشویی ال جی LG

زمانی که لباسشویی بیش از حد معمول آبگیری می‌کند (آب وارد می‌کند) با ارور FE روی ماشین لباسشویی ال جی مواجه خواهید شد.

در چنین شرایطی، آب محفظه لباسشویی سر ریز می‌شود که برای رفع کد خطای FE لباسشویی ال جی باید شیربرقی و هیدرواستات را بررسی کنید.

شیربرقی وظیفه‌ی ورود آب از شیر منزل به داخل لباسشویی را برعهده دارد و زمانی که هیدرواستات تشخیص دهد آب کافی وارد دستگاه شده، شیربرقی قطع کرده و ورود آب به درام متوقف می‌شود.

اگر قطعات مذکور را تست و بررسی کردید، اما ارور ماشین لباسشویی ال جی همچنان در حال چشمک زدن بود، احتمالا مشکلی در برد الکترونیک وجود دارد که باید در اسرع وقت به تعمیرکار متخصص بسپارید.

معنی ارور tcl لباسشویی ال جی LG

tcl روی لباسشویی ال جی LG به معنای رسوب زدایی دستگاه است. این کد هم مانند CL جزو پیغام‌های دستگاه به کاربر است که مشکلی پشت آن نیست.

برای پاک کردن این کد خطا لباسشویی ال جی، نیاز است عملیات رسوب زدایی را انجام دهید. البته به  توصیه دکتر تعمیر، هر شش ماه یکبار با استفاده از مواد مخصوص، جرمگیری لباسشویی را انجام دهید.

برای جرمگیری کردن ماشین لباسشویی ال جی، لباس‌ها را از دستگاه خارج کنید و یک بسته پودر جرمگیر را در جاپودری بریزید و برنامه‌ی Tub Clean را اجرا کنید.

اجازه دهید دستگاه عملیات خود شستشو را انجام دهد. اینکار می‌تواند باعث تازه و تمیز ماندن اجزای دیگ شود و همچنین عمر مفید آن را افزایش دهد. بعد از پایان شستشو درب دستگاه را باز گذاشته تا کاملا خشک شود.

همچنین برای سفارش جرمگیر ماشین لباسشویی می‌توانید با دکتر تعمیر تماس بگیرید. ارسال به سراسر کشور امکان پذیر است.

رفع ارور FF لباسشویی ال جی LG

ارور FF در ماشین لباسشویی ال جی به دلیل یخ زدگی شلنگ ورودی، یا شلنگ تخلیه، یا فیلتر پمپ تخلیه می‌باشد.

راه حل رفع ارور FF لباسشویی ال جی

رفع یخ زدگی شلنگ وروردی: ابتدا با یک پارچه خیس شده با آب داغ، شیر ورودی را از دو محل اتصال (شیر منزل و شیر برقی لباسشویی) باز کنید و در ظرف آب داغ قرار دهید.

رفع یخ زدگی شلنگ تخلیه و فیلتر پمپ: یک ظرف آب گرم با دمای حدوداً 50-60 درجه را در دیگ لباسشویی بریزید و بعد از 1-2 ساعت، فیلتر پمپ و درپوش شلنگ را باز کنید تا آب خارج شود.

اگر آبی خارج نشد، به این معنی است که فرصت بیشتری برای ذوب یخ در آن قسمت نیاز است.

اگر با این روش نتوانستید خطای FF لباسشویی LG را برطرف کنید، حتما با دکتر تعمیر تماس بگیرید تا عیب یابی ارور لباسشویی ال جی به طور تخصصی انجام گیرد.

معنی ارور CD لباسشویی ال جی LG

معنی CD روی لباسشویی ال جی، فعال شدن حالت خنک کنندگی بعد از خشک کن 100% می‌باشد.

پس این کد تنها در لباسشویی‌های با قابلیت خشک کن 100% ظاهر می‌شود که آن هم به دلیل ارور یا وجود مشکل نبوده، تنها یک پیغام برای کاربر است.

حالت Cd یا همان cool down به طور اتوماتیک فعال می‌شود تا حرارت بالای درام کم شود و لباس‌های داخل درام آسیب نبینند و چروک نشوند.

از آنجا که این عملیات به زمان زیادی نیاز دارد، برای غیر فعال کردن این حالت یا کد خطای لباسشویی ال جی و خارج کردن لباس‌ها، می‌توانید کلید STAR/PAUSE را فشار دهید.

معنی ارور tE لباسشویی ال جی LG

ارور TE ماشین لباسشویی ال جی مربوط به سیستم گرمایشی است. به طور معمول ارور TE به دلیل وجود مشکل در بخش‌هایی مانند، سنسور هیتر، ترمیستور، سیم کشی، برد الکترونیک و … می‌باشد.

قبل از اینکه رفع مشکل لباسشویی را به دست تعمیرکار بسپارید، این روش رفع ارور TE لباسشویی ال ج یرا امتحان کنید.

ابتدا دستگاه را از برق جدا کرده و بعد از یک ربع به برق بزنید و یک چرخه برای تست اجرا کنید.

اگر همچنان ارور tE وجود دارد، وقت آن رسیده که کار را به کاردان بسپارید. دکتر تعمیر در سریع‌ترین زمان، ارور ماشین لباسشویی ال جی شما را به صورت تضمینی حل می‌کند. کافیست تماس گرفته و درخواست خود را ثبت کنید.

معنی و رفع ارور CE لباسشویی ال جی LG

ارور CE ماشین لباسشویی ال جی به معنای ورود جریان بیش از حد به مدار موتور می‌باشد. برای رفع کد خطای CE لباسشویی ال جی، ساده ترین اقدام ریست سریع است که باید دستگاه را به مدت 15 دقیقه از برق جدا کنید.

اگر با ریست ارور لباسشویی LG برطرف نشد، مشکلات تخصصی و فنی وجود دارد که باید به دست تعمیرکار مجرب بررسی شود.

وجود مشکل در سیم کشی، برد الکترونیک، موتور و قطعات آن از جمله مواردی است که باید بررسی شود.

یکی از دلایل بروز خطای CE در لباسشویی LG نوسان برق است اگر منزل شما چنین مشکلی دارد حتما برای تنظیم کردن ولتاژ از ترانزیستور استفاده کنید.

معنی و رفع ارور PF لباسشویی ال جی LG

ارور PF ماشین لباسشویی ال جی به معنی وجود اختلال در برق رسانی دستگاه یا قطع جریان در وسط چرخه شستشو می‌باشد.

مشکلاتی که باعث بروز این ارور می‌شوند شامل: خرابی محفظ یا سه راهی، ایرادات سیم کشی و … می‌باشد.

در ساده ترین اقدام با ریست دستگاه و شروع مجدد برنامه، ارور رفع خواهد شد. اگر همچنان ارور PF را مشاهده می‌کنید، نیاز است تکنسین متخصص لباسشویی ال جی دستگاه را عیب یابی کند.

معنی و رفع ارور sud لباسشویی ال جی LG

معنی ارور sud لباسشویی ال جی وجود کف زیاد و احتمال نشتی است. در این زمان، لباسشویی چرخه‌ی شستشو را طولانی‌تر می‌کند تا بتواند میزان کف آضافی را تخلیه کند.

اگر مواد شوینده بیش از حد استفاده شده باشد، دستگاه قادر به تخلیه کامل نبوده و برای جلوگیری از نشتی با نمایش کد خطای sud متوقف خواهد شد.

راه حل رفع این از ارور ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

دستگاه را خاموش کرده و کف اضافی را خارج و جاپودری را تمیز کنید. در موارد خیلی حاد، امکان نفوذ کف به سایر قطعات مانند برد وجود دارد که باعث آسیب رسیدن به آن شده و حتما در اسرع وقت آن را به تعمیرکار متخصص بسپارید.

همیشه پیشگیری بهتر از درمان بوده، با توجه به میزان کثیفی لباس‌ها، جنس و حجم آن‌ها و توضیحات روی مواد شوینده، مقدار استانداردی از آن را اضافه کنید.

افزودن مقدار زیاد مواد شوینده نه تنها منجر به تمیزی لباس نمی‌شود، بلکه باعث چنین خطاهایی هم خواهید شد.

برای شستن پرده در ماشین لباسشویی حتما توضیحات را مطالعه کنید، چرا که ارور sud بیشتر حین شستن پرده‌های توری و حریر ظاهر می‌شود.

ارور لباسشویی ال جی چشمک زن

اگر ماشین لباسشویی شما بدون نمایشگر است. احتمالا روزی با روشن و خاموش شدن برخی یا تمام چراغ‌ها روبه رو خواهید شد که تشخیص مشکل کمی دشوارتر از خواندن ارورهای روی صفحه نمایش است.

اما نگران نباشید ما تمام ارورهای چشمک زن لباسشویی ال جی LG را هم آورده‌ایم تا کاربران لباسشویی بدون نمایشگر هم لیستی از ارورهای ماشین لباسشویی ال جی داشته باشند.

از آنجا که لباسشویی‌های ال جی در مدل‌های مختلفی وجود دارد و هر مدل پنل متفاوت و خاص خود را دارد، اعلام ارور چشمک زن لباسشویی ال جی در هر مدل متفاوت است. به همین دلیل با توجه به پنل یا مدل لباسشویی خود معنی ارور را پیدا کنید.

ارور OE چشمک زن لباسشویی ال جی

ارور چشمک زن لباسشویی ال جی oe

ارور OE را در برخی مدل‌های لباسشویی ال جی بدون نمایشگر، به صورت چشمک زدن یا همان روشن و خاموش شدن چراغ های Medic Rinse و Pre Wash می‌بینید.

این مدل‌ها شامل: WM-710NW1, WF-7501, WM-107NW1, WM407W, WF-7706, WM-510, WM-270NW

Flashing error oe 2

این حالت که چراغ‌های Pre Wash و Time Save شروع به روشن و خاموش شدن می‌کنند را در مدل WD-80240F می‌بینید.

Flashing error oe 3

مشکلات تخلیه آب لباسشویی ال جی و نمایش ارور OE در مدل‌های زیر با روشن و خاموش شدن چراغ‌های Intensive و Pre Wash اطلاع داده می‌شود.

مدل‌ها شامل: WM-K70NW, WM-C70NW, WM-K702NW

تخلیه نکردن لباسشویی ال جی و ارور oe

یک مدل از ماشین لباسشویی ال جی ارور OE را به صورت روشن و خاموش شدن چراغ‌های Rinse Hold + Super + Normal نشان می‌دهد.

ارورهای چشمک زن لباسشویی ال جی هم مانند ارورهای روی نمایشگر معنی مشابهی دارند. چرا که ساز و کار لباسشویی جدا از ظاهر آن، یکی می‌باشد. اما به شرطی که به دست متخصص عیب یابی و تعمیر شود.

ارور dE چشمک زن لباسشویی ال جی

ارور de چشمک زن لباسشویی ال جی

اگر در مدل WD-80240F لباسشویی ال جی چراغ‌های دما (Temp)، Rinse+ ,Crease Care , Pre Wash, Time Save شروع به چشمک زدن کردن، بدانید که مشکلی در قسمت درب لباسشویی وجود دارد و تمام اجزای مرتبط با درب باید بررسی شود.

معنی کد خطای de چشمک زن لباسشویی ال جی

روشن و خاموش شدن چراغ‌های Temp, Wash, Rinse در مدل WD-8980CH لباسشویی ال جی، به خطای درب اشاره دارد. بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید تا ارور ایجاد شده را به طور دقیق پیدا و حل کند.

کد خطاهای لباسشویی ال جی چشمک زن

اگر با چشمک زدن چراغ‌های Medinc Rinse , Pre Wash , Intensive , Crease Care, Temp مواجه شدید، لباسشویی به شما خطای  dE را هشدار می‌دهد. این نوع ارور dE لباسشویی ال جی را در مدل‌های زیر می‌بینید:

WF-7501, WF-7706, WM-710NW1, WM-510, WM-107NW1, WM-270NW, WM407W

لیست ارورهای ماشین لباسشویی ال جی چشمک زن

روشن شدن چراغ‌های Spin به همراه Pre Wash و Intensive به معنای ارور dE لباسشویی ال جی است. این نوع ارور در مدل‌های زیر مشهود است:

WM-C70NW, WM-K70NW, WM-K702NW

 

رفع کد خطای ماشین لباسشویی ال جی

ما در این مقاله سعی کردیم که به رایج‌ترین ارورهای ماشین لباسشویی ال جی lg به طور کامل بپردازیم. از معنی و علت کد خطای لباسشویی ال جی گرفته تا راه حلی برای رفع خطا.

اما همانطور که مطالعه کردید، ارورها تنها یک هشدار هستند که برخی از آن‌ها با یکبار ریست پاک خواهند شد. اما دسته‌ی دیگر برای عیب یابی دقیق نیازمند متخصص هستند.

در حال حاضر، دکتر تعمیر در استان‌ها تهران، البرز و گیلان به صورت سیار در خدمت شماست تا با درخواست شما، بهترین و متخصص‌ترین تعمیرکار را به منزل‌تان اعزام کند.

خدمات نمایندگی تعمیرات lg در رشت، تهران و البرز به صورت تضمینی بوده که در منزل و حضور شما انجام می‌گیرد. کافیست با دکتر تعمیر تماس بگیرید یا فرم آنلاین را پر کنید.

‫4 نظر

 • یاری گفت:

  سلام برای ارور le ماشین لباسشویی ال جی چه کار میشه کرد؟ مشکل چیه؟ حتما باید تعمیرکار بیاید؟

 • رضا گفت:

  با سلام
  روشن شدن همزمان دو کلید medic rinse و intensive چه اروری هست، لباسشویی در حین شستشو متوقف میشود و این دو کلید چشمک میزند . ممنون میشم پاسخ بدین

  • سلام روشن شدن چراغ‌های intensive و medic rinse معادل ارور ce در لباسشویی‌ ال جی با صفحه نمایشگر است که معمولا به خرابی موتور دستگاه اشاره دارد اما برای عیب یابی دقیق لباسشویی نیاز به بازدید جض.ری تکنسین است. می‌توانید برای ثبت درخواست با شماره 02147639 تماس بگیرید یا فرم درخواست آنلاین داخل سایت را پر کنید.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  20 − 19 =

  دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

  دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

  سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.