10علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی که نمی دانستید!

علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی چیه؟ آیا موتور دستگاه سوخته یا نیم سوز شده؟ نگران نباشید، یکی از دلایل بوی سوختگی و دود ماشین لباسشویی سوختن موتور هست اما این تنها دلیل نیست. برای عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی بوش، سامسونگ، ال جی، بکو، کندی، دوو، کنوود و … این مقاله رو تا انتها بخونید. شاید خودتون بتونید این علت این بو رو پیدا و حل کنید.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

کاربران زیادی با ما تماس گرفتند و در مورد علت بوی سوختگی در ماشین لباسشویی از ما مشورت خواستند، این یکی از موارد پر تکرار هست و تصمیم گرفتیم تو این مقاله به شما کمک کنیم که چطور مشکلات ماشین لباسشویی خودتون رو حل کنین.

در صورت مواجه با بوی سوختگی لباسشویی اقدامات ضروری چیست؟ چطور میشه بوی سوختگی رو از بین برد؟ مواردی هستند که تصمیم داریم به مفصل درباره‌ی آن‌ها در این مقاله صحبت کنیم، پس با کارشناس حرفه‌ای دکتر تعمیر همراه باشید.

شما تجربه‌ی احساس کردن بوی سوختگی از لباسشویی داشتید؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

چرا ماشین لباسشویی بوی سوختگی میده؟

همانطور که می‌دونید ماشین لباسشویی وسیله‌ای هست که بوسیله برق و آب کار می‌کنه در نتیجه به محض حس کردن بوی سوختگی از ماشین لباسشویی این بو رو نادیده نگیرین و برای رفعش سریع باید واکنش نشون بدین، اقدامات ضروری هنگام مواجعه با بوی سوختگی ماشین لباسشویی به شرح زیر هست:

ماشین لباسشویی رو از برق بکشین.

اگه بو از قسمت پشتی و سیم کشی‌های دستگاه به گوش میرسه، توصیه میشه حتی برق محلی که ماشین لباسشویی در آن قرار دارد را قطع کنین. چون ممکنه باعث ایجاد اتفاقات ناگواری بشه.

در آخرین مرحله هر چه سریع‌تر جهت رفع مشکل با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی ال جی، سامسونگ، دوو، ایندزیت، تماس بگیرید تا مشکل شما رو در اسرع وقت حل کنه!

۱۰ علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی که نمی‌دانستید!

بوی سوختگی ماشین لباسشویی می‌تونه عوامل متعددی داشته باشه، بعضی از این دلایل به نحوه‌ی استفاده‌ی شما برمیگرده. اگر به روش استفاده‌ی اصولی از ماشین لباسشویی آشنا نیستید، حتما مقاله‌ی ۱۱ نکته برای افزایش عمر ماشین لباسشویی را مطالعه کنید. اما بوی سوختگی ماشین لباسشویی به چه علت هست؟ برای رفع این بو نیاز به تعمیرکار هست؟

۱. نیم سوز شدن موتور

موتور ماشین لباسشویی یکی از اجزای مهم هر دستگاه هست که به قلب آن تشبیه میشه، گاهی ممکنه بوی سوختگی رو از سمت پشت ماشین لباسشویی خودتون احساس کنین و این به این معنا هست که امکان داره ماشین لباسشویی شما نیم سوز شده باشه، بنابراین قصد داریم رابطه بین نیم سوز شدن و بوی سوختگی دستگاه رو بررسی کنیم که شامل موارد زیر هست:

وقتی مخزن ماشین لباسشویی رو بیش از حد استاندارد پر می‌کنین و لباس داخلش قرار میدین، ماشین لباسشویی مدت خیلی طولانی کار می‌کنه و مشکلات فراوانی رو بوجود میاره، گاهی ممکنه بوی سوختگی ماشین لباسشویی به علت همین بی احتیاطی کوچک ما و نیم سوز شدن موتور باشه.

وقتی ماشین لباسشویی شما چند بار پشت سر هم و به مدت طولانی کار کنه ، داغ شدن بیش از حد اجزای موتور باعث نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی شما میشه و بوی بدی رو برای شما ایجاد می‌کنه، تو این حالت شما می‌تونین صداهای عجیب و غریبی رو هم از ماشین لباسشویی بشنوید و لباس‌ها هم به هیچ عنوان خوب شسته نمیشن.

۲. خراب شدن موتور ماشین لباسشویی

همانطور که گفتیم داغ شدن اجزای موتور ماشین لباسشویی شما اثر جدی بر روی خراب شدن موتور ماشین لباسشویی داره. چنانچه بار زیادی رو داخل ماشین لباسشویی قرار بدین، برنامه‌های شستشو رو به صورت طولانی مدت تنظیم کنین و سه یا چهار بار در روز بدون وقفه برای شستشوی لباس‌ها ازش استفاده کنین، موتور ماشین لباسشویی شما آسیب جدی می‌بینه و داغ شدن اجزای داخلی‌اش باعث سوختگی اجزاء میشه و بوی سوختگی به مشام شما میرسه، مخصوصا سوختگی سیم پیچ‌ها باعث آسیب جدی به ماشین لباسشویی شما میشه.

همچنین اگه تسمه‌های شما فوق العاده سفت باشه ماشین لباسشویی دچار مشکل میشه، داغ می‌کنه و بوی سوختگی ازش به مشام میرسه.

۳. پارگی تسمه ماشین لباسشویی

تسمه ماشین لباسشویی قطعه‌ای هست که وظیفه دارد تمام قطعات داخلی دستگاه شما رو کاملا مستحکم در سر جای خودش نگه دارد، چنانچه این تسمه دچار پارگی یا پوسیدگی بشه، ممکنه از محل درستِ جای گرفتن خودش خارج بشه و تمام قطعات موتور و قطعات داخلی ماشین لباسشویی از جای خودشون خارج بشن! که باعث میشه موتور داغ کنه و بوی سوختگی ماشین لباسشویی به مشام برسه.

البته اگه تسمه خیلی سفت هم بسته بشه باز هم این مشکلات بوجود میاد و پارگی تسمه مشکلات فراوانی رو برای شما ایجاد می‌کنه، بنابراین همیشه یک علت احتمالی بوی سوختگی ماشین لباسشویی می‌تونه پاره شدن تسمه باشه.

۴. سوختن لاستیک‌های المنت

یکی از قطعات داخلی مهم ماشین لباسشویی المنت نام داره، این قطعه دارای یه پوشش پلاستیکی هست که در اثر وقوع گرمای شدید داخل ماشین لباسشویی ممکنه که حرارت المنت به داخل ماشین لباسشویی شما نفوذ کنه و بوی سوختگی شدیدی ایجاد بشه، یکی از علت‌های احتمالی بوی سوختگی ماشین لباسشویی، می‌تونه سوختن لاستیک‌های المنت باشه، بنابراین حتما باید توسط یک تعمیرکار خبره چک بشه.

۵. آسیب جدی المنت

عموما برد و تایمر بر روی ایجاد بوی سوختگی در ماشین لباسشویی شما تاثیر دارند. اما المنت هم در شرایط خاصی می‌تونه آسیب زا باشه، اما المنت ماشین لباسشویی در صورت فقدان آب داخل دیگ می‌تونه به شدت داغ باشه و باعث ایجاد سوختگی بشه و بوی سوختگی ایجاد کنه.

۶. سوختن سیم های المنت ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی هم مشابه هر نوع وسیله‌ی دیگه لوازم خانگی دارای سیم کشی‌های داخلیه، این سیم کشی‌ها که گاهی در مجاورت موتور ماشین لباسشویی و المنت قرار دادن ممکنه باعث ایجاد آسیب به المنت و اجزای اون و بوی سوختگی بشه، بنابراین تا جایی ممکن زیاد و به صورت پشت سر هم از ماشین لباسشویی استفاده نکنید.

علاوه بر آن، از تنظیم دمای آب بالا خودداری کنید. دمای بالای آب هم باعث آسیب به سیم کشی و بوی سوختگی و حتی کار نکردن ماشین لباسشویی میشه.

۷. سوختن برد الکترونیکی

همانطور که پیش از این گفتیم سوختن یا اتصالی برد و تایمر باعث میشه بوی سوختگی شدیدی در ماشین لباسشویی شما ایجاد بشه و در این مواقع باید سریعا اقدامات ضروری رو انجام بدین.

بررسی برد الکترونیک حتما باید توسط تعمیرکار متخصص برد انجام بگیره. برای اطمینان از اینکه دستگاه توسط تعمیرکار متخصص و مجرب عیب یابی می‌شود، حتما از نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ، بوش، ال جی و برند مختص دستگاه خودتان دریافت خدمات کنید. برای مشاوره تعمیرات می‌توانید با کارشناسان ما در دکتر تعمیر ارتباط برقرار کنید.

۸. آسیب دیدن دو شاخه برق

یکی دیگه از علت‌های استشمام بوی سوختگی در ماشین لباسشویی شما مربوط به دوشاخه برقی ماشین لباسشویی هست تو این وضعیت دوشاخه آسیب می‌بینه و بوی سوختگی به مشام شما میرسه، ممکنه که به دلیل کیفیت پایین ساخت قطعه دوشاخه، قسمت‌های پلاستیکی اش ذوب بشه و بوی سوختگی شدیدی ایجاد کنه.

۹. خرابی کلاچ ماشین لباسشویی

کلاچ در ماشین لباسشویی وظیفه ی چرخاندن سبد شست و شوی ماشین لباسشویی رو برعهده داره در نتیجه چنانچه صدای دلخراش و هولناکی از ماشین لباسشویی شما به گوش برسه و بوی سوختگی به مشام برسه کلاچ شما خراب شده و بایستی تعمیر بشه.

۱۰. عدم استفاده از سرویس دوره‌ای

سرویس دوره‌ای خدماتی مربوط به سرویس و نگهداری ماشین لباسشویی شماست که می‌تونه مشکلات حاد ماشین لباسشویی رو که منجر به مشکلات بزرگتر مثل بوی سوختگی میشه رو پیش از اینکه بوجود بیاد رفع کنه و عدم استفاده از این سرویس‌ها باعث خرابی عمقی و زودهنگام دستگاه و بروز عوامل سوختگی میشه.

عیب یابی و تعمیر بوی سوختگی ماشین لباسشویی

همونطور که گفتیم بوی سوختگی ده علت عمده داشت که می‌تونستین با رعایت موارد خاصی مثل بار کمتر ماشین لباسشویی و استفاده کوتاه مدت از لباسشویی مشکل خودتون رو حل کنین، در نتیجه از اونجایی که تعمیر بیشتر موارد سخته و نیاز به بررسی فنی داره پیشنهاد ما اینه که جهت انجام خدمات تعمیر ماشین لباسشویی دکتر تعمیر رو انتخاب کنین، دکتر تعمیر تکنسین‌ برند مختص دستگاه شما را به منزلان اعزام می‌کند و بابت خدمات ارائه شده، ضمانت نامه کتبی پایان کار را به عنوان جلب رضایت خاطر شما تقدیم می‌کند.

جهت بهره‌مندی از خدمات فقط نیاز به تماس هست یا ثبت درخواست در سایت، در هر دو حالت درخواست شما به سرعت بررسی میشه و تکنسین به محل اقامت شما اعزام میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.