علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی

علت روشن ماندن چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش، ال جی، سامسونگ، دوو، پاکشوما فرقی با هم ندارند و تمام آن‌ها به یک موضوع اشاره دارند که آن هم تمام شدن نمک مخزن است.

اگر به تازکی نمک مخزن را شارژ کردید یا روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی را در این زمان غیر طبیعی می‌بینید، این مقاله از دکتر تعمیر برای پاسخ به سوالات شما نوشته شده.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

خاموش نشدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی حتی بعد از شارژ نمک، می‌تونه دو دلیل خیلی جدی داشته باشه! نشت نمک یا خرابی سنسور تشخیص سطح نمک. اگر نمک راهی برای نشت داشته باشه، هر چه سریع‌تر باید محل نشتی را پیدا کنید این مشکل می‌تونه دستگاه شما را به طور کلی خراب کنه آن هم به دلیل خاصیتی که نمک داره و بلایی که سر کابین ماشین ظرفشویی میاره!

شما هر چند وقت یکبار مخزن نمک ماشین ظرفشویی خود را شارژ می‌کنید؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

چرا چراغ نمک ماشین ظرفشویی خاموش نمیشه؟

علت روشن نشدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی

قبل از پاسخ دادن به این سوال باید بدانیم که اصلا وظیفه‌ی نمک ماشین ظرفشویی چیه؟ و چرا باید حین شستشو در ماشین ظرفشویی نمک اضافه کنیم؟
قطعه‌ای در ماشین ظرفشویی وجود داره به نام رزین که سختی آب را کاهش میده. دلیل کاهش سختی آب، جلوگیری از خشک شدن یا کدر شدن ظرف‌های شماست.
علاوه بر اون، رزین فشار آب ماشین ظرفشویی را هم کاهش میده.
نکته دیگری هم وجود داره، اگر به اندازه کافی از نمک در ماشین ظرفشویی استفاده کنید، طول عمر دستگاه بالا میره.

اما دلایلی که روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی میشه:

• نمک از مخزن نمک نشت پیدا کنه.
• از نمک نامرغوب استفاده کرده باشین.
• سنسور نمک در دستگاه سوخته باشه.
• سنسور نمک فعال نباشه.
• مخرن نمک خالیست.

خالی بودن مخزن نمک

اولین دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی، خالی بودن مخزن از نمک هست. در ماشین ظرفشویی سنسوری وجود داره که وظیفه‌اش شناسایی نمک موجود در دستگاه است. تا موقعی که این سنسور، نمک را شناسایی نکنه، ماشین ظرفشویی کار نمیکنه.
شاید براتون سوال پیش بیاد که سنسور چطور وجود نمک در مخزن رو تشخیص میده؟
این سنسور با مواد معدنی موجود در نمک واکنش نشون میده و در صورت وجود این مواد معدنی در مخزن، سنسور تشخیص میده که نمک در مخزن وجود داره.
برای حل این مشکل فقط کافیه که نمک رو داخل مخزن بریزید. اون موقع چراغ S ماشین ظرفشویی خاموش میشه.
البته گاهی اوقات هم به دلیل کم بودن نمک نسبت به اندازه کافی در دستگاه، این چراغ روشن میشه. باید دقت کنید که حتما نمک رو به اندازه کافی در دستگاه بریزین. با هم زدن نمک در مخزن، کار سنسور را برای تشخیص نمک راحت‌تر می‌کنین .

نشتی نمک

نشت نمک علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش

یکی از دلایل مهم برای خاموش نشدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی، نشتی نمک از مخزن آن است. چراغ S به معنی چراغ نمک روشن می‌شه و برای حل این مشکل باید علت نشتی را پیدا کنین.
راه حل ما برای حل این مشکل اینه که اول محفظه رو چک کنید و ببینید نمک موجود هست یا نه؟
نباید نمک بیشتر یا کمتر در محفظه قرار بدین و از نمک مرغوب استفاده کنین.
از سالم بودن سنسور نمک مطمئن بشین. سعی کنید نشتی نمک در محفظه رو پیدا کنید و مشکل رو حل کنین .
اگر به هر دلیلی نتونستین این کارها رو انجام بدین، تکنسین‌های ما در دکتر تعمیر میتونن در تهران و کرج و اسلامشهر و گیلان به کمک شما بیان. فقط کافیه با متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی بوش یا برند دستگاه خودتون تماس بگیرید.

استفاده از نمک نامرغوب

در بازار ایران نمک‌ها با قیمت‌های مختلفی وجود داره، بیشتر مردم به دنبال جنس ارزون‌تر هستن و بعد از خریدن جنس ارزون، احساس رضایت می‌کنن. همینجا باید بهتون اعلام کنم که اگر از نمک بی‌کیفیت در ماشین ظرفشویی استفاده کنین، علاوه بر خراب شدن دستگاه، عمر اون هم کاهش پیدا می‌کنه. پس حتما نمک با کیفیت خریداری کنین.
نمک نامرغوب باعث میشه که چراغ نمک ماشین ظرفشویی روشن بمونه. سنسور نمک وظیفه تشخیص نمک نامرغوب از اصل رو داره، اگه از نمک بی‌کیفیت استفاده کنین، سنسور دستگاه نمک رو شناسایی نمی‌کنه و دستگاه اعلام خالی بودن محفظه از نمک رو صادر می‌کنه. این سنسورها به مواد معدنی خاصی که در نمک وجود داره واکنش نشون میدن و وقتی از نمک نامرغوب استفاده می‌کنین، سنسور نمی‌تونه این مواد معدنی رو تشخیص بده و چراغ نمک ماشین ظرفشویی روشن میشه.
برای حل این مشکل فقط کافیه که از نمک با کیفیت استفاده کنین که مواد معدنی مخصوص شستشو ظروف رو داشته باشه. با این کار شستشوی تمیزتری خواهید داشت و ظرف‌ها کدر باقی نمی‌مونن.

سوختن سنسور نمک

خاموش نشدن علامت نمک ماشین ظرفشویی به علت خرابی سنسور

اگر از نمک نامرغوب استفاده نکردین و محفظه رو هم بررسی کردین و دیدین که نشتی نداره، پس احتمالا مشکل از سنسور تشخیص نمک هست. ممکنه که سنسور دستگاه شما سوخته باشه. با سوختن سنسور نمک، چراغ نمک ماشین ظرفشویی روشن میشه.

تنها راه حل برای این مشکل، تعویض سنسور نمک ماشین ظرفشویی است. بعد از تعویض، چراغ نمک خاموش میشه. تعویض سنسور نمک ماشین ظرفشویی کار بسیار پیچیده‌ای است و ممکنه که با انجام این کار آسیب بیشتری به دستگاه وارد کنین. پیشنهاد ما تماس با متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی یا برند مختص دستگاه شماست. متخصصان ما سریع به محل شما اعزام میشن و ضمانت کتبی به شما ارائه میدن که میتونن مشکل دستگاه رو حل کنن.

فعال نبودن سنسور نمک

فعال نبودن سنسور نمک هم از دلایل روشن ماندن چراغ نمک ماشین ظرفشویی هست. اول باید محفظه دستگاه رو بررسی کنین و ببینید که نشتی وجود نداره و بعد از اصل بودن نمکی که داخل محفظه میریزین مطمئن بشین.
اگر مراحل اولیه رو انجام دادین و باز هم چراغ نمک روشن موند ممکنه که سنسور نمک دستگاه شما فعال نباشه.
گاهی اوقات پیش میاد که سنسور سالمه، نمک با کیفیته و نشتی هم در ماشین ظرفشویی وجود نداره اما باز هم چراغ نمک روشنه. در این مواقع علت اصلی عدم تشخیص نمک توسط سنسور نمک در ماشین ظرفشویی هست.
یعنی سنسور نتوسته به درستی کار کنه و نمک رو شناسایی کنه. برای حل این مشکل باید نمک موجود در مخرن ماشین ظرفشویی رو هم بزنید تا نمک به طور یکسان در مخزن پخش بشه. با این کار سنسور دستگاه متوجه موجود بودن نمک در محفظه دستگاه میشه و چراغ خاموش میشه .

راه حل خاموش نشدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی

ما به عنوان نمایندگی دکتر تعمیر سعی کردیم که شما رو با دلایل روشن ماندن چراغ نمک ماشین ظرفشویی آشنا کنیم و بعد از اون راه حل‌های مناسب برای رفع ایراد را بیان کردیم. در بعضی از مشکلات نیاز به تعویض قطعه یا بررسی ماشین ظرفشویی توسط تکنسین بود. تمام تعمیرکارهای دوره‌های آموزشی منحصر به فردی رو گذروندن و می‌تونین با خیال راحت بهشون اعتماد کنین.

مجموعه ما کلیه مناطق تهران، کرج، اسلامشهر و گیلان رو پوشش میدن و با تماس شما، فورا به محل شما اعزام میشن. با چک کردن ماشین ظرفشویی شما در وهله اول هدفشون، تعمیر قطعه است و اگر قطعه قابل تعمیر نباشه، با معرفی برندهای مختلف قطعه، مناسب ترین آن‌ها را برای شما جایگزین می‌کنیم. ارائه ضمانت نامه کتبی هنگام تعمیر از دیگر ویژگی‌های متخصصان مجموعه دکتر تعمیر هست که باعث افزایش اعتماد شما به ما میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هشت =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.