دلایل خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار

خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار می‌تواند به علت مختل شدن جریان برق باشد یا یکی از اجزای داخلی مانند پمپ، برد، موتور، فیوز و … دچار ایراد شده است که باید توسط تکسین متخصص بازدید و بررسی شود.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید شاید مشکلی سطحی باعث خاموشی ناگهانی ماشین ظرفشویی شده باشد که با راهکارهای ارائه شده آن را به تنهایی می‌توانید رفع کنید.

و در صورت نیاز به متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی با دکتر تعمیر تماس بگیرید یا فرم درخواست تعمیر را پر کنید تا متخصص دستگاه شما به فوری به محل‌تان اعزام شود.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

ماشین ظرفشویی در زندگی امروزی یکی از لوازم ضروری به حساب می‌آید. این دستگاه نه در منازل بلکه در هتل‌ها و آشپزخانه‌ها جزء وسایل پرکاربرد است.

اگر ماشین ظرفشویی حین کار شما خاموش می‌شود و نمی‌توانید آن را روشن کنید، ابتدا باید به دو عامل اصلی خرابی در ماشین ظرفشویی یعنی مشکلات برقی و مشکلات مکانیکی توجه کنید که در ادامه بررسی می‌کنیم.

تجربه‌ی شما از خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی چه بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

می‌خوایم درباره موارد زیر صحبت کنیم:

علت توقف ماشین ظرفشویی حین کار

در ادامه به تمام دلایل توقف ماشین ظرفشویی حین کار می‌پردازیم و راهکارهایی برای رفع مشکل ارائه می‌دهیم.

تنها توصیه‌ای که به شما می‌کنیم؛ این است که اگر در مرحله‌ای برای رفع مشکل نیاز به تخصص و تجربه دارید، بدون مهارت کافی و خودسرانه دست به کار نشوید و حتما از یک متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی بوش، ال جی، سامسونگ، ویرپول یا برند خود کمک بگیرید.

خاموش شدن ناگهانی ظرفشویی به دلیل مشکلات برق

در ابتدا بررسی کنید که آیا مشکل از برق خانه باعث خاموشی ناگهانی ماشین ظرفشویی شده است یا خیر.

در صورتی که سایر لوازم برقی همچون لامپ‌ها نیز خاموش شده باشند، این احتمال وجود دارد که قطعی برق در خانه یا منطقه شما رخ داده باشد.

در چنین مواردی باید با شرکت برق تماس بگیرید. همچنین، در صورتی که خاموشی ناگهانی در ماشین ظرفشویی شما به دلیل اختلالات برقی باشد، بهتر است دستگاه را از شبکه برق جدا کنید تا جلوی هر گونه خطر برق‌گرفتگی را بگیرید.

اگر ماشین ظرفشویی حین کار متوقف شده باشد در حالی که صفحه نمایش و چراغ های آن روشن باشند، نشان می‌دهد که برق وارد دستگاه می‌شود و ایراد از برق واحد، دوشاخه و پریز نیست.

در چنین حالتی متوجه خواهید شد مشکل از خود دستگاه شماست، بهتر است با تعمیرکار ماشین ظرفشویی تماس بگیرید تا مشکل را بررسی و بر طرف کنند.

خرابی پمپ اصلی (موتور)

آبی که با شدت و فشار بالا بر روی ظروف پاشیده می‌شود، توسط موتور از آب ورودی دریافت و پمپ می‌شود.

امکان دارد در این مرحله به دو دلیل ماشین ظرفشویی حین کار متوقف شود. اول کم بودن فشار آب است و دوم خرابی پمپ اصلی می‌باشد که در این حالت دستگاه همراه با صدای بلندی از کار می‌ایستد.

موتور ماشین ظرفشویی می‌تواند به دلایل مشکلات برقی، خرابی قطعات داخلی، بار زیاد بر روی دستگاه، یا رعایت نکردن دستورالعمل‌های تعیین شده برای استفاده از ماشین ظرفشویی خراب شود.

بهتر است برای بررسی این مشکل از متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی، بوش، کندی، سامسونگ و برند دستگاه خود کمک بگیرید.

در برخی مواقع موتور ماشین ظرفشویی قابل تعمیر بوده و با هزینه‌ی کمتری می‌تواند دستگاه را زنده کنید اما اگر چاره‌ای برای تعمیر وجود نداشت نیاز به تعویض موتور است که آن هم باید توسط یک متخصص خبره انجام گیرد.

چرا که اجناس تقلبی و با هزینه‌ی خیلی بالا در بازار امروزی فراوان است و بهتر است این کار را به یک متخصص بسپارید.

خاموشی ناگهانی ماشین ظرفشویی به علت خرابی فیوز حرارتی

فیوز حرارتی در ماشین ظرفشویی نقش محافظتی برعهده دارد. این قطعه با کنترل میزان برق دریافت شده توسط پمپ، برد و موتور، از داغ شدن بیش از حد دستگاه جلوگیری می‌کند.

به این صورت که فیوز پریده و جریان برق ماشین ظرفشویی را قطع می‌کند تا آسیب جدی به دستگاه نرسد. پس یک علت دیگر خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار می‌تواند خرابی فیوز حرارتی باشد.

امکان دارد فیوز به اشتباه، دمای دستگاه را تشخیص داده و با واکنش خود باعث خاموش ظرفشویی حین کار شود.

واضح است که با قطع شدن جریان برق دستگاه در هر مرحله که باشد از کار می‌افتد و خاموش می‌شود.

خرابی المنت حرارتی

المنت حرارتی در ماشین ظرفشویی برای گرم کردن آب مصرفی استفاده می‌شود. در صورتی که المنت حرارتی ماشین ظرفشویی شما خراب شده باشد، ممکن است مشکلاتی در عملکرد ماشین ظرفشویی به وجود آید.

مثلاً ظرف‌های شسته شده به خوبی خشک نشوند یا باعث خاموشی ناگهانی ماشین ظرفشویی شوند. برای رفع مشکل با بررسی قطعات مرتبط با آن یا باید المنت را تعمیر یا در صورت نیاز تعویض کنید.

همچنین در صورتی که می‌خواهید المنت حرارتی را خودتان تعویض کنید، باید پیش از هر اقدامی مطمئن شوید که المنت جدیدی که خریداری کرده‌اید، مشابه المنت قبلی است و به خوبی بر روی مدار برقی ماشین ظرفشویی وصل می‌شود.

همچنین قبل از هر تعویضی، ماشین را از برق جدا کنید تا از بروز خطرات برقی جلوگیری شود. پس از تعویض المنت حرارتی، آب مصرفی را تست کنید تا مطمئن شوید که درجه حرارت درستی تولید می‌شود و المنت حرارتی به درستی کار می‌کند.

توصیه می‌کنیم اگر بدون تجربه و مهارت کافی هستید، حتما تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ، ویرپول، کنوود و … خود را به تعمیرکار متخصص آن بسپارید.

خرابی قفل درب ظرفشویی

در درب ماشین ظرفشویی مانند لباسشویی، میکروسوئیچ تعبیه شده است. میکروسوئیچ؛ بعد از باز یا بسته تشخیص دادن درب دستگاه، پیام مربوط به آن را به برد الکترونیک می‌فرستد.

زمانی که درب دستگاه باز باشد، هیچ عملیاتی شروع نمی‌شود و همینطور اگر حین کار درب باز شود، ظرفشویی متوقف می‌شود.

البته زمانی که دستگاه شروع به کار می‌کند تا پایان، درب قفل شده و نمی‌توانید آن را باز کنید. آن هم به دلیل مسائل حفاظتی و عدم نشت آب از ماشین ظرفشویی می‌باشد.

اما خرابی میکروسوئیچ یا قفل درب می‌تواند علتی بر خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار باشد. همانطور که گفتیم اگر میکروسوئیچ خراب شده باشد و نتواند بسته بودن درب را تشخیص دهد، احتمال از کار افتادن دستگاه وجود دارد.

یا در اثر خرابی قفل درب، درب به درستی بسته نشود!

راه حل اینجاست که قبل از تعویض میکروسوئیچ تمامی اتصالات آن را چک کنید گاهی این مشکل به دلیل شل شدگی سیم‌ها می‌باشد. سالم بودن قفل درب هم از نظر ظاهری قابل تشخیص است.

در صورت نیاز آن را تعویض کنید. بهتر است این کار را به یک متخصص تعمیرات ماشین ظرفشویی بسپارید.

خرابی برد الکترونیک ظرفشویی

همانطور که می‌دانید تمامی قطعات ماشین ظرفشویی با برد الکترونیک در ارتباط اند. خرابی برد می‌تواند منجر به هر نوع مشکلی شود.

ارور ماشین ظرفشویی بوش، ال جی، سامسونگ و …، آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی و یا از کار افتان ظرفشویی حین کار و مشکلات دیگری که ممکن است با آن رو به رو شوید به احتمال خرابی برد هم ایجاد می‌شوند.

پس بهتر است بعد از تست قطعات گفته شده، در آخر، برد الکترونیک را چک کنید. همیشه نیاز به تعویض کامل برد نیست.

این قطعه از ماشین ظرفشویی شما، هم کمیاب بوده و هم بسیار گران قیمت. پس بهتر است قبل از هر کاری، عیب یابی آن را به یک تعمیرکار برد الکترونیک بسپارید.

در اکثر مواقع با تعمیر برد ماشین ظرفشویی شما درست خواهد شد و نیازی به هزینه‌های بسیار زیاد نبوده و همچنین از قطعه‌ی فابریک دستگاه خود بهره می‌برید.

برای ثبت درخواست خود با دکتر تعمیر تماس بگیرید تا در سریع‌ترین زمان خدمات تضمینی خود را در منزل تان به شما ارائه دهد.

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی برای انجام کار خود یکسری مراحل را می‌گذراند. به عنوان مثال: تخلیه آب، آبگیری یا وارد شدن آب به دستگاه، گرم کردن آب و شستشو و … . حال اگر هر یک از مراحل به درستی انجام نگیرد، ماشین ظرفشویی حین کار متوقف می‌شود.

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی یا همان وارد نشدن آب به داخل دستگاه، یکی از این مراحل بوده که اگر آب با فشار خیلی کم یا اصلا وارد نشود، دستگاه به مرحله بعد نمی‌رود و متوقف می‌شود.

در چنین شرایطی باید فشار آب ساختمان، شیر ورودی، شلنگ ورودی، شیر برقی، آکواستاپ بررسی شوند.

بهتر است کار را به متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی بکو، کنوود، کندی، ال جی و … بسپارید. برای ثبت درخواست تماس بگیرید.

خرابی پنل ماشین ظرفشویی

در هر ماشین ظرفشویی‌ یک پنل وجود دارد که می‌تواند تماما لمسی یا با کلید و دکمه‌های مختلف باشد.

کاربر برای استفاده از ماشین ظرفشویی با این کلیدها درخواست خود را به دستگاه می‌رساند. و حتی ماشین ظرفشویی کاربر از وضعیت خود باخبر می‌کند.

زمانی که ارور یا کد خطایی در دستگاه رخ دهد، آن را به صورت یک کد یا روشن و خاموش شدن برخی چراغ‌ها اطلاع می‌دهد.

امکان خرابی پنل و دریافت و انتقال اشتباه پیام ها وجود دارد و گاهی این مشکل باعث عدم کارکرد صحیح و خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار می‌شود که نیاز به عیب یابی توسط متخصص دارد.

اگر به کار با دستگاه خود مسلط نیستید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی تخصصی معنی کلمات ماشین ظرفشویی بوش را مطالعه کنید.

خاموش شدن ظرفشویی حین کار به دلیل خرابی فن

فن از بالا رفتن دمای داخل دستگاه جلوگیری می‌کند. فن اینکار را با تبادل جریان هوای داغ داخل دستگاه با هوای محیط انجام می‌دهد.

زمانی که هوای داخل ماشین ظرفشویی بالا می‌رود، انتقال جریان توسط موتور و برد الکترونیک امکان پذیر نبوده و باعث خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار می‌شود.

فن معمولا در کنار درب دستگاه نصب شده است. برای عیب یابی این مشکل، بررسی فن را هم در نظر بگیرید. اگر تخصص و مهارت کافی در این زمینه ندارید، حتما از دکتر تعمیر کمک بگیرید.

خرابی تایمر ماشین ظرفشویی

شاید ماشین ظرفشویی شما بدون برد الکترونیک و از نوع تایمری باشد. این مدل از ماشین ظرفشویی‌ها قدیمی بوده اند و در مدل‌های جدید یک برد الکترونیک به صورت هوشمند و پیشرفته جایگزین تایمر شده است.

پس متوجه شدید که تایمر همان وظایف برد الکترونیک را دارد. یعنی کنترل مراحل کار دستگاه را برعهده دارد و بعد از اجرای هر مرحله آن را به مرحله بعدی هدایت می‌کند و در پایان دستور اتمام کار و خاموش شدن دستگاه را می‌دهد.

پس واضح است که یکی از دلایل خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار خرابی تایمر است که نمی‌تواند کنترل مراحل را به درستی انجام دهد و عملیات را پیش برد.

بعد از عیب یابی مشخص می‌شود که تایمر قابل تعمیر است یا نیاز به تعویض دارد. بهتر است برای اینکار از یک تکنسین با تجربه ماشین ظرفشویی کمک بگیرید.

مشکل از سوئیچ شناور

زمانی که کف دستگاه از آب پر شود، این قطعه بالا آمده و باعث متوقف شدن ماشین ظرفشویی می‌شود.

به طور کلی سوئیچ شناور یک قطعه از جنس پلاستیک بوده که در کف دستگاه تعبیه شده و میزان آب ورودی به دستگاه را کنترل می‌کند و از سرریز شدن یا بیش از حد آبگیری کردن جلوگیری می‌کند.

اگر این قطعه خراب باشد، میزان آب را به اشتباه تشخیص داده و با ارسال پیام اشتباه به برد، ماشین ظرفشویی حین کار خاموش می‌شود.

این مشکل هم برای عیب یابی نیاز به متخصص دارد. قبل از هر اقدام خود سرانه‌ای با دکتر تعمیر تماس بگیرید.

چرا ماشین ظرفشویی ناگهان خاموش می‌شود؟

در این مقاله سعی کردیم تمام دلایل خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار را بیان کنیم. همانطور که می‌دانیم ظرفشویی برای شستشوی ظروف، برنامه‌های زیادی دارد و هر کدام از آن‌ها زمان‌های متفاوتی برای اتمام کار نیاز دارند.

به طور طبیعی؛ بعد از اتمام کار، ماشین ظرفشویی به طور خودکار خاموش می‌شود و این طبیعی است. اما مشکل زمانی است که این خاموش شدن حین کار ماشین ظرفشویی اتفاق افتد!

این مشکل نیاز به بررسی تمام قطعات مانند: منبع تغذیه و برق ورودی، میکروسوئیچ، قفل درب، پنل، موتور، پمپ، برد الکترونیک، فن، سوئیچ فشار و … دارد.

از آنجا که عیب یابی خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی یک امر تخصصی بوده و نیازمند تجربه و مهارت بالایی است، توصیه می‌کنیم درخواست تعمیرات ظرفشویی خود را نزد دکتر تعمیر ثبت کنید.

تمامی خدمات قابل ارائه از سمت دکتر تعمیر نه تنها فوری و در محل انجام می‌گیرد، بلکه با ضمانت نامه تقدیم شما می‌گردد. شما می‌توانید درخواست خود را به صورت تماس مستقیم یا پر کردن فرم آنلاین ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − پنج =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.