معنی ارور SUD ماشین لباسشویی سامسونگ

یک ارور شایع در لباسشویی سامسونگ SUD است که در صورت مواجه با آن، باید برگردید و به کارهایی که کردید فکر کنید. در بیشتر مواقع این ارور می‌تونه از ناآگاهی شما سر بزنه. اما تو این مقاله یاد می‌گیریم چطور ارور SUD لباسشویی سامسونگ رو خودتون بدون نیاز به نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ، رفع کنید. پس ادامه‌ی مطلب رو با دقت بیشتری بخونید و اگر سوالی باقی موند با دکتر تعمیر ارتباط برقرار کنید تا  کارشناسان ما شما را راهنمایی کنن.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

چنانچه روی نمایشگر ماشین لباسشویی خودتون علائم SUD یا 5UD رو مشاهده کردین، خوندن این مقاله به شما کمک می‌کنه که علت و راه حل رفعش رو پیدا کنین، تا ماشین لباسشویی سامسونگ بتونه دوباره به کار خودش ادامه بده و ارور رو هم بدون مراجعه تکنسین، خودتون حل کنین. فقط کافیه طبق راهنمایی این مقاله عمل کنید.

تجربه‌ی شما از مواجه با ارور SUD لباسشویی سامسونگ چی بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

معنی ارور sud ماشین لباسشویی سامسونگ

معنی ارور SUD یا 5UD چیست؟

قبل از هر کاری باید با معنی این کد خطا آشنا بشید. به نحوهی شما باید زبان دستگاه را بدانید تا راه حل درستی را پیش بگیرید. عموما ارور SUD که گاهی به صورت 5UD هم دیده میشه، به معنای خرابی قطعات داخلی نیست. بلکه به علت حسگر دستگاه میزان کف زیادی رو داخل دیگ ماشین لباسشویی تشخیص داده و این خطا روی صفحه نمایشگر شما ظاهر شده، عموما این ایراد به خاطر استفاده بیش از حد از مواد شوینده رخ میده که میزان کف رو داخل دیگ ماشین لباسشویی به حداکثر میزان رسونده.

شاید شما طبق معمول از پودر یا مایع شوینده استفاده کردید و پرده یا لباسی از جنس حریر و توری را در لباسشویی شستشو دادید و حین کار این ارور نمایان شد.

همانطور که می‌دونید شستن پرده در ماشین لباسشویی اصول خودش رو داره که دکتر تعمیر در یک مقاله به طور مفصل راجع به اون صحبت کرده، توصیه می‌کنیم قبل از شستشوی پرده حتما مقاله‌ی مربوط به اون رو بخونید.

چطور خطای 5UD یا SUD لباسشویی را رفع کنیم؟

هر موقع با ارور sud در ماشین لباسشویی سامسونگ مواجه شدین، فقط کافیه که مراحل زیر رو به دقت دنبال کنین. عموما بدون نیاز به تکنسین با اجرای دقیق این توصیه‌ها، میشه ارور رو توی خونه رفع کرد این مراحل شامل موارد زیر هست:

۱. بعد از دیدن ارور sud، به سرعت ماشین لباسشویی رو خاموش کنین.

۲. چند ثانیه‌ای صبر کنید و دوباره ماشین لباسشویی رو روشن کنید. اگر دستگاه روشن نشد! علت روشن نشدن ماشین لباسشویی رو مطالعه کنید.

۳. بعد از اینکه دستگاه روشن شد، درب لباسشویی رو باز کنید. اگر باز نشد، معمولا میکروسوییچ درب ماشین لباسشویی پس از چند دقیقه بازش می‌کنه.

۴. چنانچه بعد از چند دقیقه هم درب باز نشد، به دلیل تخلیه نکردن آب ماشین لباسشویی و پر بودنِ درام از آب، درب باز نمیشه. پس مجبور به تخلیه دستی هستید. برای اینکار باید برید سراغ فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی تا آب رو بتونین از محیط ماشین لباسشویی خارج کنین و در باز بشه.

۵. لباس‌ها رو از ماشین لباسشویی خارج کنید.

۶. داخل دیگ رو به وسیله‌ی یک دستمال تمیز کنین و کف رو از محیط ماشین لباسشویی سامسونگ خودتون خارج کنین.

۷. دوباره لباس‌ها رو داخل ماشین لباسشویی قرار بدین و برنامه‌ی شستشو رو بدون ریختنِ پودر تنظیم کنین. البته شما می‌تونید برای خارج شدن کفِ اضافی از درام، یک برنامه‌ی شستشوی دیگ، مثل: tub clean یا برنامه‌ی جایگزینی مثل: cotton رو تنظیم کنید.

۸. فرصت بدین که لباس‌ها به خوبی با کف و پودر شوینده‌ی باقی مونده شسته بشن.

راهنمای تخلیه دستی آب ماشین لباسشویی سامسونگ

جهت رفع ارور SUD یا 5UD لازمه که درب ماشین لباسشویی شما باز بشه، ممکنه حین باز کردن درب ماشین لباسشویی با مشکلاتی مواجه بشین و قفل دستگاه به دستور میکروسوییچ باز نشه. این به مفهوم خراب شدن قطعه‌ی ماشین لباسشویی نیست و نیازی به تعمیر جدی ماشین لباسشویی نداریم، کافیه که برای بازکردن درب ماشین لباسشویی آب درون دیگ ماشین لباسشویی تخلیه بشه، جهت تخلیه آب باید برید سراغ فیلتر تعبیه شده در بخش زیرین دستگاه و جهت باز کردن فیلتر دستگاه مراحل زیر رو به دقت اجرا کنید:

۱. درپوش فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی رو به آرومی باز کنین. این فیلتر در سمت راست و پایین لباسشویی قرار گرفته.

۲. یک ظرف با ظرفیت مناسب برای محتوای آب داخل درام در نظر بگیرید و نزدیک به دریچه‌ی فیلتر پمپ تخلیه قرار دهید تا روی زمین نریزد.

۳. شلنگ تخلیه اضطراری که در کنار فیلتر پمپ هست رو بیرون بکشید و داخل ظرف مورد نظر قرار بدین.

۴. با باز کردن شلنگ، اجازه بدین آب تخلیه بشه.

۵. شلنگ رو ببندید، دوباره به جای خودش برگردونید و درپوش فیلتر رو ببندید. حالا آب داخل دیگ لباسشویی تخلیه شده و میکروسوئیچ اجازه‌ی باز شدن درب رو میده.

اگر همچنان با مشکل باز نشدن درب مواجه بودید، مقاله‌ی تخصصی مربوط به علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی را بخوانید.

علت ارور sud در ماشین لباسشویی سامسونگ

چرا ارور SUD یا 5UD در لباسسشویی رخ میده؟

ارور SUD یا 5UD به این علت رخ میده که شما تور و پارچه‌های حریری یا جنس مخمل رو داخل ماشین لباسشویی انداختین تا شسته بشن، این نوع الیاف و پارچه‌ها کف زیادی تولید می‌کنن پس برای شستشو به میزان کمتری از پودر شوینده نیاز دارن، اگر همیشه از یک پیمانه مواد شوینده استفاده می‌کنید، برای شستن این نوع الیاف از نصف پیمانه پودر یا مایع شوینده استفاده کنید.

در نتیجه وجود این پارچه‌ها با کف زیاد داخل دیگ ماشین لباسشویی شما باعث نمایش ارور SUD میشن، چون کف بیش از حدِ احتیاجِ دستگاه تولید شده و لباسشویی توانایی خروج کف اضافی رو نداشته و به شما خطا میده.

عواقب بی‌توجهی به ارور SUD یا 5UD چیست؟

عموما بیشتر افراد نسبت به این ارور و کلا ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ بی‌توجهی می‌کنن و هیچ اقدامی رو جهت رفع ارور 5UD ماشین لباسشویی سامسونگ انجام نمیدن! در حالی که این کار بسیار غلط و اشتباهه، اگه کاری جهت رفع ارور ماشین لباسشویی سامسونگ شما انجام نشه، ممکنه کف وارد بخش برد الکترونیکی و قطعات ماشین لباسشویی شما بشه و مشکلات فراوانی به بار بیاره. پس بی‌توجهی به ارور sud در ماشین لباسشویی سامسونگ میتونه منجر به خرابی قطعات داخلی هم بشه. مثل برد، اتصالات، سیم کشی و سنسورها.

اگر عینا مراحل بالا رو پیش رفتید اما همچنان با ارور مواجه بودید، با دکتر تعمیر تماس بگیرید. چرا که درمان درد لباسشویی شما دستِ دکتر تعمیره.

چگونه از وقوع ارور SUD در لباسشویی پیشگیری کنیم؟

مراقبت و نگهداری از ماشین لباسشویی یکی از روش‌هایی بوده که همیشه باعث شده تا شما کمتر با خطاها و خرابی‌های مواجه بشید. اما برای راه حل پیشگیری از نمایش ارور sud چیه؟ با توجه به اینکه حالا شما معنی و علت بروز این خطا رو با دکتر تعمیر یاد گرفتید، می‌دونید که این ارور به دلیل ناآگاهی شما از برنامه‌ها و نحوه‌ی کار با لباسشویی نشئت می‌گیره. اگر شما بدونید که برای شستن پرده باید از مواد شوینده‌ی کمتری استفاده کنید، دیگه با چنین اروری مواجه نمی‌شید.

در واقع استفاده پودر بیش از حد، هیچ اثری روی بیشتر تمیز شدن لباس‌ها نداره و نه تنها به پارچه بلکه به دستگاه ماشین لباسشویی شما هم آسیب می‌زنه، علاوه بر اینکه باقی مونده پودر روی لباس باقی می‌مونه، باعث خوردگی جاپودری و گرفتگی مجرای فاضلاب هم میشه و همینطور ایجاد ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ شما‍!

برای رفع کدخطای sud لباسشویی سامسونگ نیاز به تعمیرکاره؟

اما چنانچه باز هم نتونستین ارور رو از بین ببرید یا مشکلاتی دیگه‌ای وجود داشت، مثلا نمی‌دونستید چطور فیلتر ماشین لباسشویی رو باز کنین، بهترین کار اینه که جهت مشورت با تعمیرکار ماهر دکتر تعمیر با ما تماس بگیرید.  تا در فرایند عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ به شما کمک کنیم، دکتر تعمیر نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ، بهترین مرکز جهت عیب یابی فنی و تعمیر ماشین لباسشویی شما هست که به صورت تضمینی در حضور شما دستگاه را زنده می‌کند. برای بهره‌مندی از خدمات مشاوره رایگان می‌تونید همین الان تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − سه =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.