معنی ارور ماشین لباسشویی سامسونگ با راه حل رفع خطا

فرقی نداره آنلاین یا از طریق تماس تلفنی مستقیم. زیر ۶۰ دقیقه با شما تماس گرفته میشه تا هر ساعتی که در نظر دارید، تکنسین متخصص تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در منزل شما حاضر بشه.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

ارور ماشین لباسشویی سامسونگ هم مثل هر دستگاه‌ دیگه‌ای با زبان و علائم خاصی به نمایش درمیاد. معمولا این خطاها نشون دهنده‌ی مشکل جدی توی ماشین لباسشویی شماست، در کنار نمایش این ارورها حتی ممکنه ماشین لباسشویی شما از کار بیفته و دیگه کار نکنه، تفسیر این ارورها می‌تونه به شما کمک کنه تا مراحل عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ شما راحت تر انجام بگیره.

برای همین در این مقاله‌ی دکتر تعمیر که مشابه به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ هست، به تفسیر ارور یا کدخطاهای ماشین لباسشویی سامسونگ و راه حل رفع آن ها پرداختیم.

تجربه‌ی شما از مواجه با خطاهای ماشین لباسشویی سامسونگ چی بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

معنی کد خطای ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر لباسشویی شما مدل قدیمی باشه، ممکنه صفحه نمایشگر نداشته باشه و شما نتونید این کد خطا رو به شکل عدد یا حروف لاتین پیدا کنید. ارور لباسشویی سامسونگ قدیمی با روشن و خاموش شدن چراغ های ال ای دی یا حتی کار نکردن لباسشویی اطلاع داده میشه.

اولین مرحله مربوط به شناسایی و پیدا کردن معنی کد خطای لباسشویی سامسونگ شما میشه. بسته به اینکه چه حروفی روی نمایشگر شما به چشم می خوره، می تونید از لیست ارورهای موجود در این مقاله پیدا کنید و از معنی و نحوه‌ی رفع ارور مطلع بشید.

خطای HE2 لباسشویی سامسونگ

المنت خشک کن توی ماشین لباسشویی وظیفه‌ی تامین گرمایش مورد نیاز بخش خشک کن  ماشین لباسشویی رو داره و اگه خراب بشه معمولا احتیاج به تعمیر یا تعویض داره، از اونجا که تعمیرش یه کار تخصصیه بهتره برای تعویض یا تعمیرش از یک تکنسین ماهر کمک بگیرین.

شاید همراه این ارور یک اتفاق کاملا مشهود بیفته. مثل خشک نشدن لباس در لباسشویی سامسونگ! این در حالی هست که برنامه‌ی درستی تنظیم کردید و در نهایت لباس ها خیس تحویل شما داده میشه، و این اتفاق همراه با ارور HE لباسشویی سامسونگ هست.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
المنت خشک کن به کمک تعمیرکار حرفه‌ای نیاز دارید ماشین لباسشویی رو خاموش کنید.

کد ارور 4E1/ 4E2/ 4Ed/ H1/HE/ 4C2/ HC/CE/ E8 لباسشویی سامسونگ

این دسته ارورها در ماشین لباسشویی سامسونگ معمولا مربوط به تنظیم نبودن دمای آب هست، پس بهتره برای تعمیرش شلنگ آب رو چک کنین، ممکنه شیر آب سرد متصل نباشه و دمای مورد نظر ماشین لباسشویی ایجاد نشه.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
تنظیم نبودن دمای آب با کمی مهارت ممکنه از پسش بربیاید بررسی شلنگ آب سرد/بررسی شلنگ آب

ارور C1 /E1 /E7 ماشین لباسشویی سامسونگ

حسگر اندازه گیری سطح آب به مشکل خورده، توی این شرایط ریست کردن ماشین لباسشویی هم ممکنه جواب بده ولی اگه درست نشه قطعا یه ایراد فنی توی ماشین لباسشویی شما وجود داره که باید توسط یه تعمیرکار ماهر بررسی بشه.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
حسگر اندازه گیری سطح آب ممکنه خودتون از پسش بربیایین! ریست ماشین لباسشویی رو انجام بدین، درست نشد از تعمیرکار ماهر کمک بگیرین.

کد ارور C3/bE/3E4/3E3/3E2/3E1/3E لباسشویی سامسونگ

تفسیر این ارور به این صورت هست که به احتمال زیاد موتور ماشین لباسشویی شما دچار یه مشکل جدی شده و علاوه بر ارور، نشونه های دیگه ای هم میشه از درست کار نکردن ماشین لباسشوی مشاهده کرد، بعضی اوقات ریست دستگاه باعث میشه موتور دوباره تنظیم بشه و مشکل حل بشه.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
خرابی موتور ماشین لباسشویی ممکنه خودتون از پسش بربیایین! ریست ماشین لباسشویی و تنظیم برنامه جدید شست و شو

معنی ارور 4E/E1/4C ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور 4C یا 4E لباسشویی سامسونگ به معنای پایین بودن سطح آب هست، یه مشکلی وجود داره و آب به میزان کافی وارد دیگ ماشین لباسشویی شما نمیشه. احتمالا مشکل از شلنگ آب شما هست که قطع شده یا بوسیله ی رسوبات مسدود شده و در مرحله دوم مشکل از فیلتر ورودی آب ماشین لباسشویی شماست که برای حل این مشکل باید محل اتصال شلنگ به لباسشویی رو باز کنید و فیلترهای توری کوچیک رو خارج کنید. بعد از شستن و تمیز کردن یا تعویض، به همان شکل اولیه در جاش قرار بدید.

حالا که معنی ارور 4E لباسشویی سامسونگ رو میدونید، پیشنهاد می‌کنم دلیل آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ رو بخونید چون برای رفع این ارور که مربوط به مشکلات ورود آب یا آبگیری هست، نیازه که دلیل وارد نشدن آب به لباسشویی رو بدونید.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
مشکلات آب ورودی ممکنه خودتون از پسش بربیایین! چک کردن شلنگ آب/فشار آب و فیلتر وردی ماشین لباسشویی

ارور 5E/E2/5C ماشین لباسشویی سامسونگ

این ارور نشون دهنده ی یه مشکل جدی در فیلتر پمپ تخلیه هست، برای حل این مشکل کافیه که پمپ تخلیه رو چک کنین و محتویاتش رو تخلیه کنین، همچنین ممکنه شلنگ تخلیه‌ی ماشین لباسشویی شما مسدود شده باشه پس بهتره اون قسمت رو هم چک کنین.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
مشکلات تخلیه آب ممکنه خودتون از پسش بربیایین! چک کردن فیلتر پمپ تخلیه و شلنگ تخلیه

کد خطای E8 ماشین لباسشویی سامسونگ

این ارور معمولا وقتی بوجود میاد که جریان آب خوب برقرار نمیشه و کنترل های الکترونیکی داخل ماشین لباسشویی کارشون رو درست انجام نمیدن. یکی از اقداماتی که عموما موثر هست؛ ریست ماشین لباسشویی سامسونگ شماست.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
مشکل جریان داشتن آب ممکنه خودتون از پسش بربیایین! دستگاه رو ریست کنین و مجددا تعمیرش کنین.

کد ارور C8 ماشین لباسشویی سامسونگ

حسگر memes یه حسگر پیشرفته هست که تو ماشین لباسشویی های سامسونگ جدید به کار میره و یه تکنولوژی خیلی پیشرفته در فناوری الترونیکی لوازم خانگی به شمار میره، نمایش این ارور به معنای خطای موجود در این حسگر هست.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
حسگر mems ممکنه خودتون از پسش بربیایین! ریست کردن دستگاه

ارور E1/PH1/9E2/Plo/AE9 لباسشویی سامسونگ

یکی از تبعات قطعی جریان برق نمایش این ارورها روی نمایشگر سامسونگ شما هست، معمولا این مشکل به دلیل خرابی اتصالات الکتریکی بوجود میاد، عدم استفاده از این وسایل در ساعات پیک مصرف می تونه به شما کمک کنه کمتر با این ارور ها مواجه بشین، همچنین از سالم بودن پریز و اتصالات الکتریکی اطمینان جدی حاصل کنین.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
قطعی جریان برق ممکنه خودتون از پسش بربیایین! اتصالات الکتریکی ماشین لباسشویی رو بررسی کنین،عدم استفاده در ساعات پیک مصرف برق

خطای AC6/AE/13E/AC لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی برای تنظیم و انجام مراحل شست و شو پیام هایی به برد کنترلی مخابره می کنه، اگه این پیام ها به قطعات ارسال نشن و مراحل شست و شو به درستی تنظیم نشه؛ ماشین لباسشویی شما دچار یه مشکل اساسی میشه و معمولا توی این وضعیت ریست دستگاه می تونه کمک کنه، اگه باز هم ارور از بین نرفت حتما یه متخصص خبره رو برای تعمیرش خبر کنین.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
خطای برد الکترونیک ممکنه خودتون از پسش بربیایین! شاید ریست بتونه کمک کننده باشه

کد ارور E18/bE3/E12/bE1 لباسشویی سامسونگ

احتمالا یکی از دکمه های ماشین لباسشویی شما فرو رفته و برای تعمیرش بهتره که دکمه ها رو خوب چک کنین که گیر نکرده باشه. محل حرکت دکمه ها رو تمیز کنین، ممکنه مسیر حرکتشون مسدود شده باشه، معمولا با درست شدن دکمه ها این ارور هم از بین میره.

کد ارور DDC ماشین لباسشویی سامسونگ

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
خرابی دکمه های ماشین لباسشویی ممکنه خودتون از پسش بربیایین! تمیز کردن و بررسی فرو نرفتن دکمه‌های لباسشویی

این ارور وقتی ظاهر میشه که یه مشکلی توی درب داخلی ماشین لباسشویی شما وجود داشته باشه. در نتیجه هیچ وقت دکمه‌ی استارت رو پیش از باز کردنش فشار ندین.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
سیستم درب ماشین لباسسشویی ممکنه خودتون از پسش بربیایین! قبل از باز کردن هیچ وقت دکمه ی استارت رو فشار ندین.

اگر درب لباسشویی شما قفل شده بخونید: علت باز نشدن درب لباسشویی سامسونگ

کد ارور DC/DC1/dC/Ed/dE1/dE لباسشویی سامسونگ

وقتی با ارور dE لباسشویی سامسونگ مواجه بشید، تو این حالت درب ماشین لباسشویی شما بسته نمیشه و این خودش دو علت داره؛ اول اینکه بیش از حد لباس توی ماشین لباسشویی تون گذاشتین و در نتیجه درب بسته نمیشه، برای درست شدن باید بخشی از بار ماشین لباسشویی رو خالی کنین، ایراد دوم می تونه مربوط به خراب شدن قفل درب ماشین لباسشویی باشه یا خرابی میکروسوییچ درب که باید دقیق و جامع بررسی بشه.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
بسته نشدن در/بار لباس بیش از حد ممکنه خودتون از پسش بربیایین! در رو بررسی کنین/بار ماشین لباسشویی رو کم کنین

کد ارور dE2 ماشین لباسشویی سامسونگ

یه مشکلی توی روشن و خاموش شدن ماشین لباسشویی شما بوجود اومده، عموما این ارور با اجرای مرحله ی ریست ماشین لباسشویی شما از بین میره، اگه از بین نرفت حتما باید توسط یه متخصص خبره بررسی بشه.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
کلید on/off ممکنه خودتون از پسش بربیایین! ماشین لباسشویی رو از برق بکشین و ریست کنین

کد ارور FE ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی برای تنظیم هوای داخل محفظه‌ی شست و شوی فن تهویه داره که اگه خراب بشه دما بیش از حد بالا میره و این ارور روی یه صفحه نمایشگر ایجاد میشه. برای حل این مشکل بهتره که فن رو چک کنین، ممکنه یه چیزی به فن گیر کرده باشه و مسیر حرکتش رو مسدود کنه، نظافت فن یا در صورت خرابی، تعویض فن باعث از بین رفتن این ارور میشه.‌

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
خرابی فن خشک کن به کمک یک تکنسین نیاز دارید فن باید چک بشه

خطای E6/E5/HE1 ماشین لباسشویی سامسونگ

المنت هیتر وظیفه ی گرم کردن آب ماشین لباسشویی رو داره، این ارور معمولا به دو علت ظاهر میشه اول خراب بودن المنت هیتر که معمولا نیاز به تعمیر داره و در شرایط خاصی هم بهتره که تعویض بشه.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
خرابی المنت گرم کننده به کمک یک تکنسین نیاز دارید بررسی سنسور حرارتی یا المنت

ارور HE3 و HOT ماشین لباسشویی سامسونگ

این ارور عموما به دلیل داغ کردن بیش از حد دستگاه نمایش داده میشه و معمولا به معنای اینه که سیستم بخار ماشین لباسشویی شما درست کار نمی‌کنه. این بخش نیاز به بررسی فنی و دقیق داره پس از یه تعمیرکار خبره برای حلش کمک بگیرین.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
گرمای بیش از حد دستگاه به کمک یک تکنسین نیاز دارید بررسی سیستم بخار

ارور LC1/LC/11E/E9/LE1/LE لباسشویی سامسونگ

سطح آب بیش از حد پایین اومده، یعنی آب به میزان لازم و کافی به ماشین لباسشویی شما نمیرسه، در نتیجه برای تعمیرش بهتره شلنگ آب رو بررسی کنین، نگاهی به شلنگ تخلیه بندازین و اگه ماشین لباسشویی شما نشتی داره، مشکل نشتی آب ماشین لباسشویی تون رو حل کنین.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
سطح آب خیلی اومده پایین ممکنه خودتون از پسش بربیاین بررسی شلنگ آب/عدم مسدودی شلنگ تخلیه/بررسی نشتی آب

کد ارور tst/t2/t1 ماشین لباسشویی سامسونگ

این ارور مربوط به مشکلات الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ شماست، با ریست کردن دستگاه معمولا این مشکل حل میشه، اما اگه بازم ارور از بین نرفت بهتره که با متخصص ماهر برای حل مشکل مشورت کنین.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
حالت آزمایش ممکنه خودتون از پسش بربیاین ریست کردن دستگاه

کد ارور OC/E3/OF/OE ماشین لباسشویی سامسونگ

وقتی بیش از حد از پودر شوینده ی ماشین لباسشویی استفاده می کنین ارور OE لباسشویی سامسونگ روی نمایشگر ظاهر میشه. معمولا تو این حالت شاهد نشتی کف و آب از ماشین لباسشویی هم هستیم، پس حتما حواستون به میزان مصرف پودر ماشین لباسشویی باشه. برای حل کردن این مشکل اول پمپ تخلیه رو بررسی کنین و سپس دستگاه رو ریست کنین.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
استفاده‌ی بیش از حد از پودر ممکنه خودتون از پسش بربیاین بررسی پمپ تخلیه یا ریست دستگاه

کد ارور SUD ماشین لباسشویی سامسونگ

وقتی کف بیش از حد توی دیگ وجود داشته باشه، این پیام نمایش داده میشه برای حل مشکل فیلتر و شلنگ تخلیه رو بررسی کنین. چون ممکنه آب و کف به خوبی از ماشین لباسشویی شما تخلیه نشده باشه و ازدیاد کف باعث ایجاد مشکل بشه.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
استفاده‌ی بیش از حد از پودر ممکنه خودتون از پسش بربیاین بررسی پمپ تخلیه یا ریست دستگاه

کد ارور tE3/tE2/tE1/EC/tE لباسشویی سامسونگ

این مورد معمولا به علت یه ایراد کامپیوتری در سنسورها رخ میده در نتیجه یکی از راه های حل این مشکل ریست کردن سیستم هست، با ریست کردن عموما برنامه شست و شو مجددا تنظیم میشه و اینگونه مشکلات هم خود به خود حل میشه.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
مشکل در سنسور دما ممکنه خودتون از پسش بربیاین ریست کردن دستگاه

کد ارور UC ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور UC ماشین لباسشویی سامشونگ، معمولا به دلیل نوسانات جریان برق و خراب بودن اتصالات الکتریکی ماشین لباسشویی شما نشان داده می شود توصیه می‌شود فیوزها و پریزهای ماشین لباسشویی خود را بررسی کنین، اگه از محافظ ماشین لباسشویی و یخچال استفاده می‌کنین وضعیت جریان برق رو بررسی کنین و در ساعات اوج مصرف برق بهتره که از ماشین لباسشویی استفاده نکنین.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
نوسان در ولتاژ ورودی ممکنه خودتون از پسش بربیاین بررسی اتصالات الکتریکی و عدم استفاده در ساعات اوج مصرف

کد ارور Ub/E4/UE ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور UE لباسشویی سامسونگ به دو علت نمایش داده میشه؛ اول اینکه ماشین لباسشویی شما تراز نیست و روی زمین مسطحی قرار نگرفته، این مشکل جدیه چون ممکنه باعث فرسودگی بیشتر قطعات و نشتی آب بشه پس حتما سطح ماشین لباسشویی رو صاف و تراز کنین، در حالت دوم بار بیش از حد درون ماشین لباسشویی وجود داره و باید بارش رو کم کنین و درست بار رو داخل ماشین لباسشویی توزیع کنین.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
بار بیش از حد یا عدم تعادل بار ممکنه خودتون از پسش بربیاین بررسی تراز بودن سطح ماشین لباسشویی/کم کردن و درست چیدن بار داخل دستگاه

عیب یابی خطای ماشین لباسشویی سامسونگ

از موارد ذکر شده در این مقاله می تونین برای عیب یابی ارور و تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده کنین، توجه کنین که بیشتر راه حل های ارائه شده تست شده و در برخی موارد تقریبی هست، چون عیب یابی و بررسی دقیق ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ شما باید به صورت حضوری و توسط یه کارشناس خبره ی لباسشویی سامسونگ انجام بگیره.

با این حال اگه باز هم با اروری مواجه شدین که توی این مقاله نبود از ما بپرسین، خیلی سریع به شما پاسخ میدیم، هر چند که سعی کردیم تمام ارورهای رایج ماشین لباسشویی سامسونگ رو به همراه راه حل در این مقاله بیاریم.

‫2 نظر

 • رضا ثابتی گفت:

  با عرض سلام و ادب،
  لباسشوئی سامسونگ،به محض روشن کردن، بدون اینکه آبگیری کند، ارورtE میدهد، المنت،سنسور، برد،همگی چک شده،و سالم هستن، علت این ارور چیه ؟ ؟ ؟ خواهشمندم راهنمایی بفرمایید

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نوزده − 13 =

  دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

  دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

  سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.