علت سرد نکردن یخچال فریزر سامسونگ

علت کم شدن سرمای یخچال فریزر سامسونگ می‌تواند از پر بودن بیش از حد یخچال باشد، تا موضوعات مهم‌تر مانند: خرابی برد الکترونیک و سنسور دما، فن و نشتی.

در این مقاله تمام دلایل خنک نکردن یخچال فریزر سامسونگ را آورده‌ایم. برخی از آن‌ها آنقدر ساده بوده که خودتان بدون نیاز به تعمیرکار می‌توانید آن‌ها را رفع کنید.

اما اگر مشکل سرد نبودن یخچال سامسونگ فنی و تخصصی است، قبل از هر کاری با متخصص تعمیر یخچال سامسونگ مشورت کنید. برای ثبت درخواست تعمیرات با ما تماس بگیرید یا فرم آنلاین زیر را پر نمایید.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

همانطور که واضح است، علت خنک نبودن یخچال سامسونگ هر چه که باشد، باید فوراً بر طرف شود. در غیر اینصورت، تمامی مواد غذایی داخل یخچال به زودی فاسد خواهند شد.

توجه داشته باشید که سرما نداشتن یخچال و ساید بای ساید سامسونگ با از کار افتادن آن متفاوت است.

در واقع شما زمانی شاهد این مشکل خواهید بود که یخچال فریزر در حال کار کردن است، اما سرمای کافی تولید نمی‌کند. برای عیب یابی یخچال فریزر این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

علت خنک نکردن یخچال سامسونگ

در ادامه‌ی این مطالب متوجه خواهید شد که علت سرد نکردن یخچال سامسونگ به دو دسته تقسی ممی‌شود: مشکلات سطحی و غیر فنی، مشکلات فنی و تخصصی که قطعا برای رفع آن به تعمیرکار متخصص نیاز دارید.

در ادامه به تمامی دلایل فنی و غیر فنی سرد نکردن یخچال و ساید سامسونگ اشاره خواهیم کرد تا بتوانید با خواندن این مطلب درست‌ترین تصمیم را برای حل مشکل خنک نبودن یخچال سامسونگ تان بگیرید.

خنک نبودن یخچال سامسونگ؛ به علت تنظیمات نادرست دما

دمای یخچال سامسونگ با توجه به فصلی که در آن هستید، می‌تواند متفاوت باشد. به طور معمول بهتر است دمای یخچال روی 4-3 درجه سانتیگراد تنظیم شود. در زمستان می‌توانید این مقدار را روی 4-5 درجه قرار دهید.

با توجه به مدل یخچال سامسونگ‌تان، اگر صفحه نمایشگر دیجیتال دارد، با کمک کلیدهای Fridge/refrigerator دمای یخچال را تنظیم کنید. در یخچال‌های قدیمی این کار را به کمک ترموستات ولومی که داخل یخچال است، انجام دهید.

اگر همچنان سرمای یخچال سامسونگ کم است، علت از جای دیگری است و به عیب یابی مشکل ادامه دهید.

پر بودن بیش از حد؛ علت کمبود سرمای یخچال سامسونگ

چرا یخچال گرمه و فریزر سرده؟ یکی از دلایل این مشکل، پر بودن بیش از حد یخچال است. اگر به تازگی بعد از یک مهمانی بزرگ متوجه کم شدن سرمای یخچال سامسونگ خود شدید، بدانید که قرار دادن حجم زیادی از مواد غذایی درون یخچال باعث شده که هوای خنک نتواند به خوبی وارد یخچال شود و گردش پیدا کند.

یخچال هم مانند ماشین لباسشویی ظرفیت مشخصی دارد و پر کردن بیش از حد آن باعث می‌شود که موتور متحمل فشار زیادی شود. چرا که برای خنک کردن مواد غذایی زیادی که درون آن قرار داده‌اید باید مداوم کار کند و هوای خنک تولید نماید.

راه حل این مشکل بسیار ساده است. کافیست حجم مواد درون یخچال را کم کنید تا مشکل خنک نکردن یخچال سامسونگ را حل نمایید.

مسدود شدن دریچه هوای یخچال سامسونگ

احتمالا متوجه‌ی دریچه‌های کوچک داخل یخچال خود شده‌اید، دریچه دمپر هوا، هوای خنک را از فریزر به سمت یخچال آورده و با گردش هوای خنک محفظه‌ی یخچال سرد می‌شود.

اگر شما جزء آن دسته از افراد هستید که ظروف و مواد غذایی را به انتهای یخچال می‌چسبانید، با این کارتان مانع ورود هوای خنک به یخچال می‌شوید و همین موضوع علت سرد نکردن یخچال سامسونگ خواهد شد.

از قرار دادن ظروف و بسته های بزرگ جلوی دریچه دمپر خودداری کنید و با چیدمان صحیح آن‌ها، مشکل سرد نبودن یخچال را حل خواهید کرد.

خنک نبودن یخچال به علت باز ماندن درب آن

یکی دیگر از دلایل سرد نکردن یخچال سامسونگ، ورود هوای گرمِ بیرون به داخل یخچال است. به خصوص زمانی که به مدت طولانی درب یخچال باز مانده باشد.

یکی از مشتریانی که با ما تماس گرفته بودند، با چنین مشکلی روبه رو شده بودند. درب یخچال را باز گذاشته و بدون آنکه متوجه شوند، به بیرون رفته‌اند. همین موضوع باعث شده که موتور تحت فشار قرار گیرد و هوای خنکِ تولید شده در برابر هوای گرمی که از بیرون وارد یخچال می‌شود، تلف شود. اگر هر چه زودتر به داد یخچال نرسید، موتور هم از کار خواهد افتاد!

ممکن است در یک شرایط دیگر شما از بسته شدن درب مطمئن شده باشید، اما باز هم هوای گرم وارد یخچال می‌شود. چگونه؟

لاستیک درب یخچال خراب شده است!

یک عایق لاستیکی-آهنربایی دور تا دور درب یخچال شما پوشانده است تا با بستن درب مانع ورود و خروج هوا به داخل یخچال شود.

ممکن است بر اثر گذشت زمان، این لاستیک خراب شود و روزنه‌هایی را برای ورود و خروج هوا ایجاد نماید. در چنین شرایطی، راهی جز تعویض لاستیک درب یخچال ندارید.

برای جلوگیری از خرابی لاستیک درب یخچال، هر ماه آن را با یک پارچه‌ی آغشته به آبجوش تمیز کنید و هنگام باز و بسته کردن درب، با ناخن هایتان لاستیک را فشار ندهید. این کار می‌تواند باعث پاره شدن آن شود.

 

تراز نبودن درب یخچال سامسونگ!

اگر به دنبال علت خنک نکردن یخچال ساید سامسونگ هستید، بعد از تنظیم دما و چیدن صحیح وسایل داخل آن، به درب نگاهی بیندازید.

این مورد را برای کسانی می‌گوییم که به تازگی یخچال ساید بای ساید خود را نصب کرده اند و قبل از آن برای ورود به خانه درب‌های ساید را باز نموده اند.

حتما می‌دانید که اگر یخچال ساید شما از درب منزل تان عبور نکند، راهکار آن؛ باز کردن درب‌های ساید است. چنانچه این کار به دست فرد کاربلد و با تجربه انجام نگیرد، ممکن است درب‌ها به صورت تراز بسته نشوند و همین موضوع باعث درست بسته نشدن درب و ورود و خروج هوا می‌شود.

نشتی؛ علت کم شدن سرمای یخچال فریزر سامسونگ

نشتی یا کمبود گاز می‌تواند یک یاز اصلی ترین علت های کم شدن سرکای یخچال سامسونگ باشد. این کار بسیار تخصصی بوده و در ابتدا باید محل نشتی را پیدا و بعد از آن مراحل شارژ گاز را انجام دهید.

به طور معمول نشت گاز در اثر ایجاد سوراخ‌های بسیار ریز روی لوله‌ها یا موتور، ناشی از پوسیدگی و هم چنین ضربه‌هایی که هنگام جابجایی وارد شده است، اتفاق می‌افتد. یافتن این سوراخ‌های ریز و درشت کاری بسیار تخصصی است و یک متخصص با تجربه را می‌طلبد.

بعد از یافتن محل های نشت گاز، شارژ گاز باید به مقدار کافی انجام گیرد چرا که شارژ گاز بیشتر یا حتی کمتر از حد لازم می‌تواند مشکلات دیگری را به وجود آورد.

چند علائمی که به شما نشان می‌دهد علت سرد نکردن یخچال فریزر سامسونگ نشتی گاز است؛ یکسره کار کردن یخچال و استشمام بوی گاز است.

یعد از دیدن این علائم هر چه سریع تر با نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در تهران تماس بگیرید.

خرابی موتور یخچال سامسونگ

یکی از ناخوشایندترین دلایلی که سرد نکردن یخچال سامسونگ شما به آن مربوط می‌شود؛ خرابی کمپرسور است. یعنی قلب دستگاه شما از کار افتاده است!

زمانی که موتور یخچال سامسونگ برای تولید سرما، بیش از حد کار کند، داغ کرده و در نتیجه فن هم از پس خنک کردن آن برنیامده و موتور نیم سوز شده یا کاملا می‌سوزد!

چه زمانی موتور یخچال بیش از حد کار می‌کند؟

  • قرار گرفتن یخچال در معرض نور مستقیم خورشید
  • نصب یخچال در مجاورت عوامل گرمازا مانند: اجاق گاز، بخاری، شوفاژ و …
  • باز ماندن درب یخچال به مدت طولانی یا حتی باز و بسته کردن‌های مکرر
  • خرابی لاستیک درب و یا تراز نبودن درب و عاملی برای ورود هوای گرم به یخچال
  • تنظیم دمای بسیار پایین و تلاش کمپرسور برای رساندن دما به آن عدد
  • بیش از حد پر کردن یخچال فریزر با مواد غذایی و به اصطلاح چپاندن حجم زیادی از مواد در یخچال و فریزر
  • کمبود گاز مبرد یا وجود نشتی در یخچال فریزر
  • خرابی فن خنک کننده‌ی کمپرسور

همانطور که خواندید، برخی از این موارد بر عهده‌ی خودتان است که چگونه از یخچال فریزر سامسونگ تان استفاده می‌کنید. با رعایت نکات و مراقبت‌های صحیح از یخچال به طرز چشمگیری می‌توانید مانع خرابی آن شوید.

برای تعمیر یا تعویض موتو ریخچال سامسونگ می‌توانید با ما تماس بگیرید. تعمیرات فوری، تضمینی و در منزل و حضور شما انجام می‌گیرد.

علت سرد نکردن ساید سامسونگ؛ خرابی سنسور یخچال

نقش سنسور دمای یخچال آن است، گزارش دما را به درستی به برد اکترونیک ارسال کند تا دما ثابت باقی بماند.

خراب شدن این سنسور باعث می‌شود که دما به درستی تشخیص داده نشود و کمتر یا بیشتر از مقدار واقعی آن باشد. واضح است که اگر دما بیشتر از مقدار واقعی تشخیص داده شود، یخچال خنک نمی‌شود.

در هر دو صورت، ارسال دمای نادرست از سمت سنسور دما به برد الکترونیک، باعث می‌شود یخچال یکسره یا خیلی کم کار کند.

کثیفی کندانسور

لوله‌های کندانسور همان لوله‌های شبکه‌ای در پشت یخچال‌های قدیمی است که در یخچال‌های جدید قابل مشاهده نیستند. اما کماکان به شکلی دیگر و مخفی وجود دارند. گاز سردی که در این لوله‌ها وجود دارد، گرمای داخل یخچال را گرفته و به بیرون منتقل می‌کند. این تبادل گرما باعث می‌شود که یخچال به خوبی خنک بماند.

اما زمانی که یخچال خنک نمی‌کند یکی از علت‌ها کثیفی و پر از گرد و خاک بودن لوله‌ی کندانسور است.

وجود گرد و خاک روی لوله‌ها مانع دفع گرمای جذب شده از آن‌ها شده و در نتیجه بخشی از عملیات خنک سازی یخچال مختل می‌شود.

یکی از کارهای مهم در سرویس سالانه‌ی یخچال، شستشوی لوله‌های کندانسور است که بسیار در خنک سازی یخچال موثر می‌باشد.

گرم بودن یخچال سامسونگ به علت خرابی فن‌ها‌

در هر یخچال بسته به مدل آن، چندین فن وجود دارد که هر کدام از آن‌ فن‌ها وظیفه‌ی مخصوصی را برعهده دارند. فن کندانسور، فن اواپراتور، فن کمپرسور، فن فریزر.

به عنوان مثال در برخی مدل از یخچال فریزرهای سامسونگ، هم سمت یخچال و هم سمت فریزر فن تعبیه شده است که در عمل یخ زدایی خودکار یا همان دیفراست، کمک می‌کند.

فن کمپرسور برای خنک کردن موتور و فن کندانسور که هوا را در میان لوله‌های کندانسور به گردش درآورده و هوای گرما را به خارج هدایت می‌کند.

ممکن است یخچال سامسونگ شما مدلی باشد که تمامی این فن‌ها را نداشته باشد. اما زمانی که به دنبال علت سرد نکردن یخچال سامسونگ خود هستید، حتما باید سلامت فن‌ها را چک کنید.

در صورتی که فن خراب شده باشد، با تعویض و جایگزینی یک فن جدید می‌توانید مشکل سرما نداشتن یخچال سامسونگ خود را حل نمایید. توصیه می‌کنیم برای تعویض فن حتما از متخصص و تعمیرکار یخچال سامسونگ کمک بگیرید.

خرابی برد الکترونیک

برد الکترونیک به عنوان فرمانده‌ی دستگاه شما، تمامی عملیات یخچال و فریزر را بر عهده دارد. خنک کردن یخچال هم یکی از این عملیات است. زمانی که دستور صحیح از سمت برد به سایر اجزاء نرسد، کارایی یخچال هم مختل می‌شود.

بررسی و تعمیر برد الکترونیک یکی از کارهای بسیار تخصصی است که حتما باید توسط تعمیرکار برد الکترونیک یخچال سامسونگ انجام گیرد.

اگر به دنبال علت خنک نکردن یخچال سامسونگ هستید، ابتدا تمامی موارد بالا را تست و بررسی کنید و در نهایت به سراغ برد الکترونیک بروید.

علت گرم بودن یخچال فریزر سامسونگ

تمام دلایلی که در مقاله گفتیم، می‌تواند به تنهایی علت گرم بودن یخچال سامسونگ را شامل شود. از خرابی درب و نوار لاستیکی آن گرفته تا خرابی فن‌ها، سنسور، موتور، برد الکترونیک و …

همچنین برخی از دلایل مانند: پر بودن بیش از حد یخچال، باز و بسته کردن مکرر درب، قرار دادن ظرف‌های بزرگ جلوی دریچه دمپر می‌تواند به عواقب بدی مانند: کارکرد بیش از حد موتور برای خنک کردن یخچال و در نهایت سوختن کمپرسور ختم شود.

توصیه می‌کنیم برای تعمیر یخچال سامسونگ از تعمیرکار باتجربه و متخصص کمک بگیرید. چرا که رفع مشکل گرم بودن یخچال سامسونگ کاری تخصصی بوده و با دستکاری های خودسرانه تنها مشکل روی مشکل می‌آید و هزینه‌های زیادی را برای جیب خود می‌تراشید.

برای ثبت درخواست تعمیرات می‌توانید با ما تماس بگیرید یا فرم آنلاین را پر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + هجده =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.