تعمیر لباسشویی ال جی

ارورهای یخچال سامسونگ

برای عیب یابی و رفع ارور یخچال سامسونگ درخواست خود را ثبت کنید. می‌تونید فرم تعمیرات رو پر کنید یا با تماس تلفنی درخواست خودتون رو ثبت کنید. زیر ۶۰ دقیقه با شما تماس گرفته میشه تا هر ساعتی که در نظر دارید، بهترین تعمیرکار یخچال فریزر و ساید سامسونگ در منزل شما آماده به خدمت باشه.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

ِبعضی وقت‌ها ممکنه با دیدن یک سری اعداد، حروف و یا یک سری خطوطِ چشمک زن روی صفحه نمایش یخچالتون دچار سردرگمی بشید، اما نگران نباشید! این‌ها کد خطای یخچال هستن. با هم بریم که این کدها رو رمزگشایی کنیم و مطمئن بشیم که به موقع به یخچالمون رسیدگی و توجه کردیم.

هشدار: تا زمانی که راهنمایی مناسب رو دریافت نکردید، یخچال رو از برق نکشید. همچنین از هرگونه دستکاری پنل برای سر به نیست کردن خطا از روی صفحه نمایش خودداری کنید. هر کدوم از این کارها، عیب یابی و تعمیر دستگاه رو برای تکنسین سخت تر میکنه. از طرف دیگه ممکنه مشکلات جبران ناپذیر یا هزینه‌های سنگینی برای خودتون رقم بزنید.

معنی ارور 1E یخچال فریزر سامسونگ

کد خطای 1e یخچال سامسونگ به این معنیه که یخچال توان الکتریکی خودشو از دست داده که از قطع شدن برق ناشی میشه. وقتی این خطا نمایش داده بشه، عملکرد صفحه نمایش غیرفعال میشه و حتی دیسپنسر آب و یخ هم کار نمیکنه. این خطا به صورت های 1E، 1 e، IE، یا lE هم ممکنه نشان داده بشه.

برای حل این خطا، دکمه ENERGY SAVER و LIGHTING رو بصورت همزمان و برای 10 تا 15 ثانیه نگه دارید. بعد از نگه داشتن این دکمه‌ها، یخچال شما ریست میشه و به حالت عادی عملکرد خودش برمیگرده و عملکرد دیسپنسرها هم به روال قبل بر میگرده.

توجه: حتی اگه دکمه‌های ENERGY SAVER و LIGHTING روشن هم نبودن یا نشدن، شما باز میتونید با فشردنشون یخچال رو ریست کنید.

در برخی از موارد اعلام شده که پس از ریست کردن و رفع ارور 1e در یخچال فریزر سامسونگ، فعل و انفعال خنک سازی یخچال به درستی انجام نمیگیره که در اینصورت نباید انتظار داشته باشید با ریست یخچال سامسونگ، سرمای یخچال شما برگرده. این موضوع باید توسط یک متخصص بررسی بشه. میتونید روی بهترین تعمیرکار یخچال سامسونگ حساب کنید.

کافیه با دکتر تعمیر تماس بگیرید یا درخواست تعمیر یخچال سامسونگ در منزل رو به صورت آنلاین ثبت کنید.

رفع ارور 2E یخچال فریزر سامسونگ

معنی ارور 2e یخچال فریزر سامسونگ مربوط به سنسور غذای تازه (Fresh Food Sensor) میشه و وقتی نمایش داده میشه که، این سنسور دچار اتصال کوتاه یا قطعی سیم شده باشه. برای بررسی این مورد، روی برد اصلی ولتاژ بین CN40 #8 و CN40 #9 را کنترل کنید که باید در حدود 4.5 VDC باشه.

 این خطا دقیقا بعد از یک عیب یابی خودکار وقتی که یخچال برای اولین بار روشن میشه نمایش داده میشه. در مواردی که مشکلی در سنسور شناسایی کنه چراغ LED مربوطه شروع به چشمک زدن میکنه. برای پاک کردن کدخطای 2E ساید سامسونگ، دکمه های Lighting و Energy Saver رو بصورت همزمان فشرده و برای 8 تا 10 ثانیه نگه دارید.

رفع ارور 4E یخچال فریزر سامسونگ

این کد، نقص سنسور دیفراست فریزر را هشدار می‌دهد. بیشتر مواقع، تعویض قطعه تنها راه چاره هست هرچند، این خطا ممکنه ناشی از قطع شدن سیم هم باشه. پس قبل از اینکه سنسور دیفراست رو عوض کنید، نگاهی به اتصالات و سیم‌ها بندازید تا دچار شل شدگی یا قطعی نشده باشن. البته بررسی این ارور به تخصص و مهارت نیاز داره. برای رفع ارور 4e یخچال فریزر سامسونگ حتما از دکتر تعمیر کمک بگیرید تا مراحل رفع ارور رو با اطمینان و بدون رقم خوردن مشکل دیگه‌ای انجام بدید.

رفع ارور 5E یخچال فریزر سامسونگ

اگر با ارور 5e یخچال سامسونگ مواجه شدید و دیواره های یخچال دچار یخ زدگی هستن و فن هم کار نمیکنه، به این معنیه که سنسور و سیستم دیفراست یخچالتون دچار ایراد هست. و اگر با ریست کردن این مشکل حل نشه، باید سنسور دیفراست بررسی شه و در صورت لزوم تعویض بشه.

 البته باید به این نکته هم توجه داشت که این خطا میتونه صرفا به خاطر مشکل سنسور دیفراست یخچال نباشه، بلکه ممکنه ایرادی در قطعاتی که مرتبط با اون هستن هم باشه. اتصال کوتاه، قطعی سیم و قطعی کانکتور میتونه دلایل دیگه باشه که در جابجایی‌ها معمولا اتفاق می افتن و با مولتی متر میشه برقرار بودن ارتباط رو بررسی کرد.

 در برخی موارد هم ممکنه ماژول کنترل در اثر ورود جریان سریع و غیر عادی برق دچار خرابی شده باشه که نیازه چیپ ریزمدار بررسی بشه و علایم سوختگی و سیاه شدگی و بوی پلاستیک در اون نشان دهنده همین مساله بوده و تنها راه تعویض قطعه هست.

رفع ارور 6E یخچال فریزر سامسونگ

این خطا مربوط میشه به سنسور محیطی یخچال، که معمولا بعد از قطعی برق اتفاق می افته. برای از بین بردن خطای 6e یخچال سامسونگ، دکمه های Power Freeze و Power Cool و یا دو دکمه بالایی از سمت چپ یا راست (با توجه به نوع یخچال) همزمان فشار داده و برای مدت زمانی، 15 تا 20 ثانیه نگه دارید. معمولا ریست کردن به این روش، یخچال رو به حالت اولیه عملکردی برمی­گردونه.

رفع ارور 8E یخچال فریزر سامسونگ

ارور یا کد خطای 8e یخچال سامسونگ به دلیل نقص در سنسور یخساز یخچال نمایش داده میشه. معمولا این ارور به این معنیه که اتصال سنسور برقرار نیست یا اینکه سنسور به درستی کار نمیکنه. برای این کار خودِ سنسور و سیم‌های مرتبط باید بررسی بشه. که ممکنه سیم یا قطعه‌ای از مجموعه و یا حتی کل مجموعه نیاز به تعویض داشته باشن. حواستون باشه اگر تخصص و دانش کافی در زمینه‌ی ساز و کار یخچال سامسونگ نداشتته باشید، مشکلات و هزینه‌ها دو چندان میشن.

دکتر تعمیر متخصص تعمیرات یخچال سامسونگ رو به محل شما میفرسته و تمام مراحل رفع خطای 8e ساید سامسونگ در حضور شما انجام میگیره.

رفع ارور 14E یخچال فریزر سامسونگ

خطای 14e یخچال سامسونگ هم مربوط به سنسور یخساز یخچاله. وقتی یخساز شما یخ خارج نمیکنه، ممکنه این سنسور خراب شده باشه. این سنسور در یخچال‌های ساید بای ساید، دستور خارج کردن یخ بعد از تشخیصِ دمای یخساز رو داره. اگر خواستید سلامت این سنسور رو بسنجید، کافیه مقاومتش رو با یک اهم متر اندازه بگیرید. از اونجایی که با تغییر دما اهم این سنسور هم تغییر میکنه، بازه‌ی ۷-۲ اهم مناسبه ولی خارج از این بازه داره به شما هشدار میده که سنسور باید تعویض بشه.

رفع ارور 23E یخچال فریزر سامسونگ

اول از همه ارور 23e یخچال سامسونگ میتونه ناشی از ایرادی در فن کندانسور باشه که مشکلی رو در رابطه با عملکرد فن‌ها هشدار میده. که ابتدا باید از تامین برق مناسب و در نتیجه از عملکرد درست این مجموعه مطمئن بشید. در غیر اینصورت فن رو باید تعمیر یا تعویض کنید.

دوم اینکه این خطا میتونه ناشی از ایرادی در برد کنترل و یا سیم کشی باشه (که اگر اینطور باشه روش قبلی پاسخگو نیست). برد کنترل و سیم کشی رو با یک مولتی متر مورد بررسی قرار بدید. تعویض برد کنترل در این حالت ها غیر محتمل نیست. توصیه می‌کنیم بررسی یا تعمیر برد رو حتما به یک تعمیرکار برد با تجربه و متخصص بسپارید. چون برد الکترونیک یکی از حساس‌ترین و گرون‌ترین قطعات یخچاله.

رفع ارور 25E یخچال فریزر سامسونگ

وقتی یخچالتون در طول روز اصلا آروم نمیگیره و یا در طول ۲۴ ساعت تنها یکی دو بار به خودش استراحت میده و تلاش میکنه عملیات یخ زدایی رو انجام بده، و عملیات به صورت منظم و اونطور که باید باشه انجام نشه، ارور 25e نمایش داده میشه.

خطای 25e یخچال‌های سامسونگ زمانی ظاهر میشه که دستگاه بعد از 80 دقیقه کار کردن، در انجام عملیات دیفراست و یخ زدایی به مشکل بخوره. مشکلِ سیستم یخ زدایی میتونه از خرابی المنت‌های گرمایشی، سنسور دمای دیفراست و یا برد کنترل اصلی ناشی بشه. که متاسفانه هیچ کدام یک از این موارد امکان تعمیر نداشته و شما تنها باید این قطعات رو تعویض کنید. بعد از شناسایی و حل مشکل، و ریست کردن دستگاه، عملکرد دستگاه به حالت اولیه برمیگرده.

رفع ارور 26E یخچال فریزر سامسونگ

برای کد خطای 26e یخچال سامسونگ؛ یخساز و همچنین شیر ورودی آب رو بررسی کنید. که به احتمال زیاد شیر ورودی مشکل اصلیه پس اون رو تعویض کرده و یخساز رو روشن کنید. همچنین مطمئن بشید که هیچ یخی لوله پرکننده رو مسدود نکرده و اینکه دمای داخلی اون کمتر از ۱۳ درجه تنظیم شده باشه.

رفع ارور 33E یخچال فریزر سامسونگ

ارور 33e در یخچال‌های سامسونگ مربوط به اشکال در عملکرد گرمکن لوله آب ورودی میشه. به این معنی که سیم کشی اطراف گرمکن جابجا شده یا دچار بهم ریختگی شده و در نتیجه نمی‌تونه آب رو قبل از رسیدن به یخساز گرم کنه. آب گرم خیلی سریعتر یخ میزنه و در مصرف برق و زمان صرفه جویی میکنه پس در نتیجه نقص در این مورد میتونه مشکل بزرگی ایجاد کنه. از مواردی که ممکنه باعث بروز این خطا بشه، میشه به مشکلات در حین جابجا کردن یخچال، قطعی برق و گرفتگی یا ضربه خوردن شلنگ ورودی آب اشاره کرد.

حل مساله میتونه تنها با یک ریست انجام بشه و یا اینکه به تعویض و جابجایی لوله آب ورودی و یا گرمکن منجر بشه. برای این منظور ابتدا دستگاه رو ریست کنید اگر مشکل همچنان پابرجا بود، ابتدا سیم کشی به وسیله مولتی متر کنترل بشه. چرا که ممکنه سیم‌ها دچار پارگی و قطعی شده باشن. بعد از این مورد، نیاز هست که المنت‌های گرمایشی هم کنترل بشن.

رفع ارور 34E یخچال فریزر سامسونگ

کد خطای 34E ساید سامسونگ مربوط به سنسور یخسازه، و انتظار سه حالت رو باید داشته باشید.

اول اینکه مساله میتونه مربوط به داخل و یا اطراف خود یخساز باشه. که باید تمام کانکشن‌های اطراف یخساز (سیم کشی‌ها، لوله آب و …) بررسی بشه. این خطا میتونه مربوط به ایراد در خود دستگاه یخساز هم باشه، و دستگاه به شما دقیقا نمیگه که کدوم قطعه‌اش معیوبه. پس شما باید کل قطعات دستگاه رو مورد بررسی قرار بدید تا رفع ایراد بشه.

دوم اینکه میتونه مربوط به نبود آب داخل یخساز بشه. برای این منظور لوله‌های آب و المنت‌هایی که اطراف یخساز هستن رو بررسی کنید.

و سوم اینکه اگر این موارد به حل مشکل کمکی نکرد یخساز باید تعویض بشه.

رفع ارور 40E و 24E یخچال فریزر سامسونگ

خطای 40E یا 24E در یخچال‌های سامسونگ مربوط سیستم یخ زدایی و فن یخساز میشه. البته میتونه نه خود فن بلکه مربوط به المان‌های اطراف فن مثل سیم کشی و کانکشن‌ها هم باشه. چرا که کل مجموعه در معرض یخ زدگی قرار دارن و ممکنه سیم‌ها و اتصالات دچار زدگی و پارگی شده باشن. پس قسمت مربوطه باید ابتدا یخ زدایی بشه و قطعات مربوطه نسبت به پارگی، قطعی و خرابی کنترل شوند. و در صورت نیاز نسبت به تعمیر و تعویض قطعات و اتصالات اقدام شود.

رفع ارور 48C یا 48E یخچال فریزر سامسونگ

خطای (48c)48E قفل شدن روتور کمپرسور رو هشدار میده. وقتی با خطای 84e در صفحه نمایش مواجه شدید، متاسفانه نشانه بدی هست. کل کمپرسور سه سرعته دی سی باید تعویض بشه. تنها راه دسترسی به روتور قفل شده اینه که بتونیم به داخل کمپرسور وارد بشم. چون که کل مجموعه آب بندی شده و در واقع کم دسترسی ترین قطعه یخچال‌های سامسونگ بوده و نیازمند تخصص بالاست.

رفع ارورهای 85e (83e , 86e, 88 88) یخچال فریزر سامسونگ

این مجموعه از ارورها همگی به دلیل قطع، تغییرات ناگهانی و غیر عادی جریان برق به نمایش در میان. که در اکثر اوقات همه‌ی این خطاها باریست کردن کل دستگاه حل میشه. دستگاه رو از برق جدا و حدود ۱ دقیقه صبر کنید، و دوباره اتصال رو برقرار کنید.

رفع ارور OFF یا OF یخچال فریزر سامسونگ

معنی خطای OF OF یا OF اینه که دستگاه در حالت دمو یا نمایشگاهی قرار گرفته که برای ارائه دستگاه در فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌ها از این حالت استفاده می‌کنن. حالت دمو در تمام یخچال‌های سامسونگ با یک پنل نمایشی دیجیتال، وجود داره. خطای OF OF به این معنیه که اجازه کار کردن به کمپرسور وقتی که در حالت نمایشگاهی قرار گرفته، داده نشه. یعنی در این حالت تمامی چراغ‌های داخلی و صفحه نمایش روشن خواهند بود ولی کمپرسور کار نمیکنه و بالطبع خنک سازی هم نخواهیم داشت.

این حالت همونطور که گفته شد در نسخه‌های نمایشگاهی فعال میشه که برای خارج شدن از این حالت نیازه یخچال ریست بشه تا به حالت نرمال برگرده. برای ریست کردن، بر روی پنل نمایشی، دکمه‌های POWER FREEZE و FREEZER را همزمان فشار بدید و برای ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید تا عملیات ریست یخچال شما انجام و خنک سازی شروع بشه. در بعضی یخچال‌ها به جای دکمه‌های گفته شده باید دکمه های ENERGY SAVER و POWER FREEZER رو تا لحظه‌ی شنیدنِ صدای بوق نگه دارید. حتی در بعضی دستگاه‌ها ۲ دکمه سمت چپ صفحه نمایش، عملیات ریست رو انجام میدن.

روش‌های دیگر ریست کردن این حالت:

  • دکمه‌های EXPRESS FREEZE و REFRIGERATOR TEMP CONTROL همزمان فشرده و برای ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید.
  • دکمه‌های LIGHTING و FREEZER رو همزمان فشرده و برای ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید.
  • دکمه‌های POWER FREEZE و FREEZER رو همزمان فشرده و برای ۵ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید.
  • دکمه‌های HOME و HELP رو همزمان فشرده و برای 3 تا 5 ثانیه نگه دارید.
  • دکمه‌های ICE PLUS ULTRA ICE و REFRIGERATOR TEMP رو همزمان فشرده و برای ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید.
  • دکمه‌های ICE PLUS ULTRA ICE و UP DOWN رو همزمان فشرده و برای ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید.

ممکنه با ریست همچنان شاهد ارور off باشید. تا وقتی دکتر تغمیر هست نگرانی نداره. متخصصین باتجربه‌ی دکتر تعمیر حضوراً میان و مشکل رو برای شما حل می‌کنن. کافیه با ما تماس بگیرید و ما رو در جریان مشکل ایجاد شده قرار بدید.

رفع ارور PC ER, PC CH یخچال فریزر سامسونگ

خطای PC ER, PC CH در یخچال سامسونگ مربوط به نقص در اتصالات بین اجزای یخچال و همچین بین قسمت اصلی یخچال و درب یخچاله. همچنین باید اتصالات سیم‌ها زیر لولای بالایی یخچال کنترل بشه که به درستی متصل شده باشن.

همچنین مطمئن بشید که درب به درستی بسته میشه و چیزی مانع از بسته شدن در نیست، واشر درب یخچال رو تمیز کنید و با آب گرم و صابون هرگونه آلودگی رو پاک کنید. این کار به بسته شدن بهتر درب کمک میکنه.

خطای چشمک زن “Ice Off” یخچال فریزر سامسونگ

این خطا به این معنیه که محفظه یخ موجود نیست یا به درستی کار گذاشته نشده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

02147639

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کنه.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.