ارورهای یخچال سامسونگ

ارور یخچال فریزر سامسونگ می‌تواند به شما نقص فنی داخلی را اطلاع دهد. اما شما باید بدانید هر ارور در ساید سامسونگ مربوط به چه مشکلی می‌باشد و چگونه باید آن را رفع کنید.

این مقاله برای شما نوشته شده تا به معنی تمام ارورهای یخچال سامسونگ دسترسی داشته باشید و در صورت نیاز با دکتر تعمیر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با اعزام تعمیرکار متخصص یخچال به منزل، ارور یخچال شما را برطرف کند.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

فهرست مطالب
ارور علت نمایش ارور راهکار رفع ارور
1E قطعی برق دستگاه نیاز است دستگاه را ریست کنید
2E قطعی یا اتصال کوتاه سنسورغذای تازه بررسی برد الکترونیک
4E خرابی سنسور دیفراست فریزر بررسی سنسور دیفراست فریزر
5E, 5 خرابی سنسور یا دیفراست یخچال بررسی سنسور یا دیفراست یخچال
6E خرابی سنسور محیط ریست دستگاه و بررسی سنسور محیط
8E مشکل در سنسور یخساز بررسی سنسور یخساز
14E مشکل سنسور یخساز تعویض سنسور یخساز
21E, 22E مشکل در فن دستگاه بررسی فن
23E مشکل درعملکرد فن کندانسور بررسی فن کندانسور
25E مشکل در عملیات یخ زدایی بررسی سیستم دیفراست
26E مشکل در یخساز بررسی اتصالات یخساز
33E مشکل در هیتر لوله‌های یخساز کمک گرفتن از تعمیرکار
34E خرابی سنسور یخساز بررسی سنسور یخساز
24E, 40E خرابی سیستم دیفراست یا فن یخساز بررسی اتصالات و قطعات مربوطه
48E, 48C ارور قفل شدن روتور کمپرسور تعویض کمپرسور
OFF فعال بودن حالت نمایشگاهی دستگاه را ریست کنید
85E قطعی جریان برق دستگاه بررسی جریان مبدل PDA
71E, 72E خرابی سنسور یخچال یا فریزر بررسی سنسور و تعویض آن
81E اشکال در سیستم استارت موتور بررسی سیم کشی برد و موتور
FD خرابی فن یخچال بررسی فن یخچال
D خرابی سنسور یخچال بررسی سنسور یا برد
F5 خرابی سنسور فریزر تعویض سنسور فریزر
D5 خطای سنسور یخچال فریزر بررسی سنسور و تعویض آن
PC اشکال در ارتباط درب و برد اصلی بررسی برد الکترونیک
RD یخ زدگی دمپر هوا بررسی قطعه دمپر
88 88 عملکرد نادرست اینورتر PBA بررسی برد
86E عملکرد نادرست اینورتر PBA بررسی برد
83E عملکرد نادرست اینورتر PBA بررسی برد
81E عملکرد نادرست اینورتر PBA بررسی برد
AP حالت نقطه دسترسی یا Access Point امکان اتصال به وای فای

ارور ساید سامسونگ

جدول ارور ساید سامسونگ اینورتر

گاهی ممکن است با دیدن یک سری اعداد، حروف و یا یک سری خطوطِ چشمک زن روی صفحه نمایش یخچال سامسونگ دچار سردرگمی شوید.

اما نگران نباشید! این‌ علائم ارور ساید سامسونگ است که در ادامه هر کدام از ارورهای یخچال یا ساید بای ساید را معرفی و رمزگشایی می‌کنیم.

این علائم در دستگاه‌ها مختلف، متفاوت ظاهر می‌شوند. به عنوان مثال ارور چشمک زن یخچال سامسونگ متفاوت با ارور یخچال دوقلو سامسونگ است. اما به طور کلی در اینجا با تمام ارورهای یخچال سامسونگ آشنا خواهید شد.

هشدار: تا زمانی که راهنمایی مناسب را دریافت نکردید، یخچال را از برق نکشید. همچنین از هرگونه دستکاری پنل برای پاک کردن خطا از روی صفحه نمایش خودداری کنید.

هر کدام از این کارها، عیب یابی و تعمیر دستگاه را برای تکنسین سخت تر می‌کند. از طرف دیگر ممکن است مشکلات جبران ناپذیر یا هزینه‌های سنگینی برای تعمیر یخچال سامسونگ خود رقم بزنید.

ارور چشمک زن یخچال سامسونگ

جدول ارور چشمک زن یخچال سامسونگ

در بعضی مدل یخچال‌های سامسونگ ممکن است صفحه نمایش دیجیتال وجود نداشته باشد و تنها یک برد دیسپلی با قابلیت نمایش درجه یخچال و چراغ‌های چشمک زن وجود داشته باشد.

زمانی که یخچال دچار مشکلی می‌شود، دستگاه با چشمک زدن چراغ روی دیسپلی این خطا را به شما اطلاع می‌دهد.

روشن شدن هر چراغ روی دستگاه معنی متفاوتی دارد که هر کدام، یکی از ارورهای یخچال ساید بای ساید سامسونگ است.

اگر می‌خواهید معنی ارورهای چشمک زن یخچال سامسونگ را بدانید، یک جدول برای شما آماده کرده‌ایم تا از علت چشمک زدن هر کدام از چراغ‌ها باخبر شوید.

با توجه به اینکه ارور چشمک زن یخچال فریزر سامسونگ تنها محدوده‌ای از وجود مشکل را به شما خبر می‌دهد، برای عیب یابی دقیق یخچال و تعمیر آن، حتما از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

معنی ارور 1E یخچال فریزر سامسونگ

کد خطای 1e یخچال سامسونگ به این معنی است که یخچال توان الکتریکی خود را از دست داده است. معمولا این حالت ناشی از قطع شدن برق است.

با ظاهر شدن ارور E1 یخچال سامسونگ، عملکرد صفحه نمایش غیرفعال شده و حتی دیسپنسر آب و یخ هم کار نمی‌کند. ممکن است شما این خطا را به صورت های 1E، 1 e، IE، یا lE هم ببینید.

برای حل این خطا، دکمه ENERGY SAVER و LIGHTING را بصورت همزمان و برای 10 تا 15 ثانیه نگه دارید.

بعد از نگه داشتن این دکمه‌ها، یخچال شما ریست خواهد شد و به حالت عادی عملکرد خودش برمیگردد. هم چنین عملکرد دیسپنسرها هم به روال قبل برمیگردد.

توجه: حتی اگر دکمه‌های ENERGY SAVER و LIGHTING روشن هم نبودن یا نشدن، شما باز می‌توانید با فشردن آن‌ها یخچال را ریست کنید.

در برخی از موارد اعلام شده که پس از ریست کردن و رفع ارور 1e در یخچال فریزر سامسونگ، فعل و انفعال خنک سازی یخچال به درستی انجام نمیگیرد! که در اینصورت نباید انتظار داشته باشید با ریست یخچال سامسونگ، سرمای یخچال شما برگردد. این موضوع باید توسط یک متخصص بررسی شود. می‌توانید روی بهترین تعمیرکار یخچال سامسونگ حساب کنید. کافیست با دکتر تعمیر تماس بگیرید یا درخواست تعمیر و رفع ارور یخچال ساید سامسونگ در منزل رو به صورت آنلاین ثبت کنید.

رفع ارور 2E یخچال فریزر سامسونگ

معنی ارور 2E یخچال سامسونگ چیست؟

معنی ارور 2e یخچال فریزر سامسونگ مربوط به سنسور غذای تازه (Fresh Food Sensor) است و وقتی نمایش داده می‌شود که این سنسور دچار اتصال کوتاه یا قطعی سیم شده باشد.

برای بررسی این مورد، روی برد اصلی، ولتاژ بین CN40 #8 و CN40 #9 را کنترل کنید که باید در حدود 4.5 VDC باشد.

 این خطا دقیقا بعد از یک عیب یابی خودکار وقتی که یخچال برای اولین بار روشن شده نمایش داده می‌شود. در مواردی که مشکلی در سنسور شناسایی کند، چراغ LED مربوطه شروع به چشمک زدن می‌کند.

برای پاک کردن کدخطای 2E ساید سامسونگ، دکمه‌های Lighting و Energy Saver را بصورت همزمان فشرده و برای 8 تا 10 ثانیه نگه دارید.

رفع ارور 4E یخچال فریزر سامسونگ

خطای 4e یخچال سامسونگ، نقص سنسور دیفراست فریزر را هشدار می‌دهد. بیشتر مواقع، تعویض قطعه تنها راه چاره است. هرچند؛ این خطا ممکن است ناشی از قطع شدن سیم هم باشد.

پس، قبل از اینکه سنسور دیفراست را عوض کنید، نگاهی به اتصالات و سیم‌ها بیندازید تا دچار شل شدگی یا قطعی نشده باشند.

البته بررسی این ارور به تخصص و مهارت نیاز دارد. برای رفع ارور 4e ساید سامسونگ حتما از دکتر تعمیر کمک بگیرید تا مراحل رفع ارور یخچال فریزر سامسونگ را با اطمینان و بدون رقم خوردن مشکل دیگری انجام دهید.

رفع ارور 5E یخچال فریزر سامسونگ

معنی ارور 5e یخچال سامسونگ

اگر با ارور 5e یخچال سامسونگ مواجه شدید و دیواره‌های یخچال دچار یخ زدگی شده و فن هم کار نمی‌کند، به این معنی است که سنسور و سیستم دیفراست یخچال شما دچار ایراد است.

اگر با ریست کردن این مشکل حل نشود، باید سنسور دیفراست بررسی و در صورت لزوم تعویض شود.

البته باید به این نکته هم توجه داشت که این ارور ساید سامسونگ می‌تواند صرفا به خاطر مشکل سنسور دیفراست یخچال نباشد، بلکه ممکن است ایرادی در قطعاتی که مرتبط با آن هستند هم باشد.

اتصال کوتاه، قطعی سیم و قطعی کانکتور می‌تواند دلایل دیگری باشد که در جابجایی‌ها معمولا اتفاق می افتند و با مولتی متر می‌توان برقرار بودن ارتباط را بررسی کرد.

در برخی موارد هم ممکن است ماژول کنترل در اثر ورود جریان سریع و غیر عادی برق دچار خرابی شده باشد، که نیاز است چیپ ریزمدار بررسی شود.

علایم سوختگی و سیاه شدگی و بوی پلاستیک در آن نشان دهنده همین مساله بوده و تنها راه تعویض قطعه است.

رفع ارور 6E یخچال فریزر سامسونگ

ارور 6E یخچال سامسونگ به سنسور محیطی یخچال مربوط می‌شود، که معمولا بعد از قطعی برق اتفاق می افتد.

برای از بین بردن خطای 6e ساید سامسونگ، دکمه های Power Freeze و Power Cool و یا دو دکمه بالایی از سمت چپ یا راست (با توجه به نوع یخچال) را همزمان فشار داده و برای مدت زمانی، 15 تا 20 ثانیه نگه دارید. معمولا ریست کردن به این روش، یخچال را به حالت اولیه عملکردی برمی­گرداند.

اگر ریست کردن یخچال راه چاره‌ای برای رفع ارور نباشد، حتما با مرکز تعمیرات یخچال فریزر تماس بگیرید. چرا که برای رفع این ارور یخچال سامسونگ احتمالا سنسور نیاز به تعویض دارد.

رفع ارور 8E یخچال فریزر سامسونگ

ارور یا کد خطای 8e یخچال سامسونگ به دلیل نقص در سنسور یخساز یخچال نمایش داده می‌شود. معمولا این ارور به این معنی است که اتصال سنسور برقرار نبوده یا اینکه سنسور به درستی کار نمی‌کند.

برای این کار خودِ سنسور و سیم‌های مرتبط باید بررسی شوند. ممکن است سیم یا قطعه‌ای از مجموعه و یا حتی کل مجموعه نیاز به تعویض داشته باشند. حواستان باشد اگر تخصص و دانش کافی در زمینه‌ی ساز و کار یخچال سامسونگ نداشته باشید، مشکلات و هزینه‌ها دو چندان می‌شوند.

دکتر تعمیر، متخصص تعمیر یخچال سامسونگ راو به محل شما اعزام می‌کند و تمام مراحل رفع خطای 8e ساید سامسونگ در حضور شما انجام می‌گیرد.

رفع ارور 14E یخچال فریزر سامسونگ

معنی ارور 14e یخچال ساید سامسونگ

خطای 14e یخچال سامسونگ هم مربوط به سنسور یخساز یخچال است. وقتی یخساز شما یخ خارج نمیکند، ممکن است سنسور یخساز خراب شده باشد.

این سنسور در یخچال‌های ساید بای ساید، دستور خارج کردن یخ بعد از تشخیصِ دمای یخساز را دارد. اگر خواستید سلامت این سنسور را بسنجید، کافیست مقاومت آن را با یک اهم متر اندازه بگیرید.

از آنجایی که با تغییر دما اهم این سنسور هم تغییر می‌کند، بازه‌ی ۷-۲ اهم مناسب است ولی خارج از این بازه، به شما هشدار میدهد که سنسور باید تعویض شود.

اگر یخساز دستگاه علاوه بر نمایش ارور 14E مشکلات دیگری دارد، حتما برای تعمیر یخساز ساید سامسونگ خود اقدام کنید.

رفع ارور 21E یخچال فریزر سامسونگ

ارور یا خطای 21e یخچال سامسونگ خطای فن دستگاه را به شما اطلاع می‌دهد. احتمال خرابی فن یا یخ زدن آن وجود دارد.

علت برفک زدن یخچال هم می‌تواند یکی از نشانه‌های این موضوع باشد. برای جلوگیری از بروز این خطا می‌توانید مقاله‌ی تخصصی علت برفک زدن یخچال را بخوانید و با توجه به آن، نکاتی مانند: باز نذاشتن درب یخچال، بیش از حد پر نکردن آن، بررسی لاستیک دور درب دستگاه را بررسی کنید.

رفع ارور 22E یخچال فریزر سامسونگ

ارور 22c یا 22e در یخچال سامسونگ به دلیل کار کردن دستگاه با درب باز به مدت طولانی می‌باشد. بعد از دیدن این ارور، دستگاه را از برق بکشید و چند ساعت با درب باز آن را رها کنید و بعداز چند ساعت، مجدد درب‌ها را ببندید و به برق بزنید.

اگر یخچال به روال عادی برنگشت، حتما با نمایندگی تعمیرات ساید سامسونگ تماس بگیرید.

رفع ارور 23E یخچال فریزر سامسونگ

23e error in samsung refrigerator

ارور 23e یخچال سامسونگ می‌تواند ناشی از ایرادی در فن کندانسور باشد که مشکلی را در رابطه با عملکرد فن‌ها هشدار میدهد.

ابتدا باید از تامین برق مناسب و در نتیجه از عملکرد درست این مجموعه مطمئن شوید. در غیر اینصورت فن را باید تعمیر یا تعویض کنید.

دوم اینکه این خطا می‌تواند ناشی از ایرادی در برد کنترل و یا سیم کشی باشد (که اگر اینطور باشد روش قبلی پاسخگو نیست).

برد کنترل و سیم کشی را با یک مولتی متر مورد بررسی قرار دهید. تعویض برد کنترل در این حالت ها غیر محتمل نیست.

توصیه می‌کنیم بررسی یا تعمیر برد را حتما به یک تعمیرکار برد با تجربه و متخصص بسپارید. چون برد الکترونیک یکی از حساس‌ترین و گران‌ترین قطعات یخچال است.

رفع ارور 25E یخچال فریزر سامسونگ

اگر یخچال یکسره کار می‌کند و یا در طول ۲۴ ساعت تنها یکی دو بار اتومات می‌کند و تا عملیات یخ زدایی را انجام دهد، عملیات به صورت منظم و آنطور که باید، انجام نشود، ارور 25e نمایش داده می‌شود.

خطای 25e یخچال‌های سامسونگ زمانی ظاهر می‌شود که دستگاه بعد از 80 دقیقه کار کردن، در انجام عملیات دیفراست و یخ زدایی با مشکل مواجه شود.

مشکلِ سیستم یخ زدایی می‌تواند از خرابی المنت‌های گرمایشی، سنسور دمای دیفراست و یا برد کنترل اصلی ناشی شود.

متاسفانه هیچ کدام یک از این موارد امکان تعمیر نداشته و شما تنها باید این قطعات را تعویض کنید. بعد از شناسایی و حل مشکل و ریست کردن دستگاه، عملکرد یخچال به حالت اولیه برمیگردد.

رفع ارور 26E یخچال فریزر سامسونگ

برای کد خطای 26e یخچال سامسونگ؛ یخساز و همچنین شیر ورودی آب را بررسی کنید. به احتمال زیاد شیر ورودی مشکل اصلی این ارور می‌باشد. پس آن را تعویض کرده و یخساز را روشن کنید.

همچنین مطمئن شوید که هیچ یخی لوله پرکننده را مسدود نکرده و دمای داخلی آن کمتر از ۱۳ درجه تنظیم شده باشد.

رفع ارور 33E یخچال فریزر سامسونگ

معنی ارور e33 ساید سامسونگ

ارور 33e در یخچال‌های سامسونگ مربوط به اشکال در عملکرد گرمکن لوله آب ورودی می‌شود. به این معنی که سیم کشی اطراف گرمکن جابجا یا دچار بهم ریختگی شده و در نتیجه نمی‌تواند آب را قبل از رسیدن به یخساز گرم کند.

آب گرم خیلی سریعتر یخ میزند و در مصرف برق و زمان صرفه جویی می‌کند. پس در نتیجه نقص در این مورد می‌تواند مشکل بزرگی ایجاد کند.

از مواردی که ممکن است باعث بروز این خطا شود، می‌توان به مشکلاتی در حین جابجا کردن یخچال، قطعی برق و گرفتگی یا ضربه خوردن شلنگ ورودی آب اشاره کرد.

حل مساله می‌تواند تنها با یک ریست انجام شود و یا اینکه به تعویض و جابجایی لوله آب ورودی و یا گرمکن منجر شود.

برای این منظور ابتدا دستگاه را ریست کنید اگر مشکل همچنان پابرجا بود، ابتدا سیم کشی به وسیله مولتی متر کنترل شود. چرا که ممکن است سیم‌ها دچار پارگی و قطعی شده باشند. بعد از این مورد، نیاز است که المنت‌های گرمایشی هم کنترل شوند.

رفع ارور 34E یخچال فریزر سامسونگ

ارور 34E ساید سامسونگ مربوط به سنسور یخساز است و انتظار سه حالت را باید داشته باشید.

اول اینکه مساله می‌تواند مربوط به داخل و یا اطراف خود یخساز باشد. که باید تمام کانکشن‌های اطراف یخساز (سیم کشی‌ها، لوله آب و …) بررسی شود.

این خطا می‌تواند مربوط به ایراد در خود دستگاه یخساز هم باشد و دستگاه به شما دقیقا قطعه‌ی معیوب را نشان نمی‌دهد! پس شما باید کل قطعات دستگاه را مورد بررسی قرار دهید تا رفع ایراد شود.

دوم اینکه می‌تواند مربوط به نبود آب داخل یخساز باشد. برای این منظور لوله‌های آب و المنت‌هایی که اطراف یخساز هستند را بررسی کنید.

و سوم؛ اگر این موارد به حل مشکل کمکی نکرد یخساز باید تعویض شود. برای اینکه عیب یابی یخچال سامسونگ به حرفه‌ای ترین شکل ممکن انجام گیرد تا کار به تعویض نرسد، حتما از متخصصان دکتر تعمیر کمک بگیرید.

رفع ارور 40E و 24E یخچال فریزر سامسونگ

خطای 40E یا 24E در یخچال‌های سامسونگ مربوط سیستم یخ زدایی و فن یخساز می‌شود. البته علت می‌تواند نه خود فن بلکه مربوط به المان‌های اطراف فن مثل سیم کشی و کانکشن‌ها هم باشد.

چرا که کل مجموعه در معرض یخ زدگی قرار دارند و ممکن است سیم‌ها و اتصالات دچار زدگی و پارگی شده باشند.

پس ابتدا قسمت مربوطه باید یخ زدایی شود و قطعات مربوطه نسبت به پارگی، قطعی و خرابی کنترل شوند. در صورت نیاز نسبت به تعمیر و تعویض قطعات و اتصالات اقدام شود.

رفع ارور 84C یا 84E یخچال فریزر سامسونگ

خطای (84c)84E ساید سامسونگ مربوط به قفل شدن روتور کمپرسور می‌باشد. وقتی با ارور 84e در صفحه نمایش مواجه شدید، متاسفانه نشانه بدی است. کل کمپرسور سه سرعته دی سی باید تعویض شود.

تنها راه دسترسی به روتور قفل شده این است که بتوانیم به داخل کمپرسور وارد شویم. چون که کل مجموعه آب بندی شده و در واقع کم دسترس ترین قطعه یخچال‌های سامسونگ بوده و نیازمند تخصص بالاست.

توصیه می‌کنیم برای رفع این ارور یخچال سامسونگ از دکتر تعمیر کمک بگیرید.

رفع ارورهای 85e (83e , 86e, 88 88) یخچال فریزر سامسونگ

8888 error in samsung refrigerator

این مجموعه از ارورهای یخچال سامسونگ ساید بای ساید همگی به دلیل قطع، تغییرات ناگهانی و غیر عادی جریان برق به نمایش در می‌آیند. در اکثر اوقات همه‌ی این خطاها با ریست کردن کل دستگاه پاک خواهند شد. دستگاه را از برق جدا و حدود ۱ دقیقه صبر کنید، و دوباره اتصال را برقرار کنید.

رفع ارور OFF یا OF یخچال فریزر سامسونگ

معنی خطای OF OF یا OF این که دستگاه در حالت دمو یا نمایشگاهی قرار گرفته که برای ارائه دستگاه در فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌ها از این حالت استفاده می‌کنند. حالت دمو در تمام یخچال‌های سامسونگ با یک پنل نمایشی دیجیتال، وجود دارد.

خطا یا ارور OF OF یخچال سامسونگ به این معنی است که اجازه کار کردن به کمپرسور وقتی که در حالت نمایشگاهی قرار گرفته، داده نشود. یعنی در این حالت تمامی چراغ‌های داخلی و صفحه نمایش روشن خواهند بود ولی کمپرسور کار نمی‌کند و بالطبع خنک سازی هم نخواهیم داشت.

این حالت همانطور که گفته شد در نسخه‌های نمایشگاهی فعال می‌شود که برای خارج شدن از این حالت، نیاز است یخچال ریست شود تا به حالت نرمال برگردد. برای ریست کردن، بر روی پنل نمایشی، دکمه‌های POWER FREEZE و FREEZER را همزمان فشار دهید و برای ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید تا عملیات ریست یخچال شما انجام و خنک سازی شروع شود.

در بعضی یخچال‌ها به جای دکمه‌های گفته شده باید دکمه‌های ENERGY SAVER و POWER FREEZER را تا لحظه‌ی شنیدنِ صدای بوق نگه دارید. حتی در بعضی دستگاه‌ها ۲ دکمه سمت چپ صفحه نمایش، عملیات ریست را انجام میدهند.

نحوه ریست کردن یخچال سامسونگ:

 • دکمه‌های EXPRESS FREEZE و REFRIGERATOR TEMP CONTROL را همزمان فشرده و برای ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید.
 • دکمه‌های LIGHTING و FREEZER را همزمان فشرده و برای ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید.
 • دکمه‌های POWER FREEZE و FREEZER را همزمان فشرده و برای ۵ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید.
 • دکمه‌های HOME و HELP را همزمان فشرده و برای 3 تا 5 ثانیه نگه دارید.
 • دکمه‌های ICE PLUS ULTRA ICE و REFRIGERATOR TEMP را همزمان فشرده و برای ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید.
 • دکمه‌های ICE PLUS ULTRA ICE و UP DOWN را همزمان فشرده و برای ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید.
ممکن است با ریست همچنان شاهد ارور off ساید سامسونگ باشید. تا وقتی دکتر تعمیر هست نگران نباشید. متخصصین باتجربه‌ی دکتر تعمیر حضوراً اعزام می‌شوند و مشکل را برای شما حل می‌کنند. کافیست تماس بگیرید یا از طریق فرم آنلاین درخواست تعمیر و رفع ارور یخچال فریزر سامسونگ خود را ثبت کنید.

رفع ارور PC ER, PC CH یخچال فریزر سامسونگ

خطای PC ER, PC CH در یخچال سامسونگ مربوط به نقص در اتصالات بین اجزای یخچال و همچین بین قسمت اصلی یخچال و درب آن است. همچنین باید اتصالات سیم‌ها زیر لولای بالایی یخچال کنترل شود که به درستی متصل شده باشند.

همچنین مطمئن شوید که درب به درستی بسته می‌شود و چیزی مانع از بسته شدن درب نیست، واشر درب یخچال را تمیز کنید و با آب گرم و صابون هرگونه آلودگی را پاک کنید. این کار به بسته شدن بهتر درب کمک می‌کند.

خطای چشمک زن “Ice Off” یخچال فریزر سامسونگ

این پیغام ارور یخچال سامسونگ نبوده و تنها به این معنی است که محفظه یخ موجود نیست. یا به درستی قرار داده نشده است.

اگر این پیغام به دلیل غیر فعال بودن یخساز روشن شده باشد، با فشردن Ice Type می‌توانید آن را فعال کنید.

چگونه ارور یخچال فریزر سامسونگ را برطرف کنیم؟

ما در این مقاله سعی کردیم تمام ارورهای یخچال سامسونگ را به همراه معنی کامل و راه حل رفع آن بیاوریم.

اما تمام این اطلاعات برای بالا بردن سطح آگاهی شماست تا بدانید هر ارور، مربوط به چه محدوده‌ای از یخچال می‌باشد. آیا نیاز به تعمیر یخچال سامسونگ است یا یک پیغام ساده برای اطلاع رسانی بوده.

اما کد خطای ساید سامسونگ می‌تواند جدی باشد و با پشت گوش انداختن شما در عیب یابی یخچال منجر به مشکلات جدی شود. به همین منظور بلافاصله بعد از مواجه شدن با ارور، با مرکز تعمیرات یخچال سامسونگ تماس بگیرید.

دکتر تعمیر یکی از مراکز مطمئن تعمیرات یخچال سامسونگ بوده که در صورت لازم برای عیب یابی، بهترین و متخصص‌ترین تعمیرکار را فوراً به منزل شما اعزام می‌کند.

تمام خدمات قابل ارائه از سمت دکتر تعمیر به صورت تضمینی با پایین ترین هزینه انجام می‌شود. برا یثبت درخواست می‌توانید فرم آنلاین را پر کنید یا به طور مستقیم تماس بگیرید.

‫4 نظر

 • اکبرنژاد گفت:

  سلام خسته نباشید برق ما قطع شد و بعد که وصل شد یخچال شروع به کار کرده و خنک میکنه اما ۱۰ ساعته که صفحه نمایش چشمک میزنه و عدد 5 و با یه علامت نامشخص نشان میده. خواستم ریست کنم اما اصلا دکمه ها کار نمیکنن تا ریست بشه برای همین دوباره که از برق کشیدم و بعد نیم ساعت زدم همچنان چشمک میزنه. علتش چیه؟ ممنون.

  • سلام و ارادت. احتمال خرابی در ترموستات، برد، سنسور یا تایمر وجود دارد. تمام قطعات باید بررسی بشن. برای ثبت درخواست تعمیر یخچال سامسونگ تماس بگیرید.

 • یزدانی گفت:

  سلام ساید سامسونگ من بعد از یک رفتن برق با داشتن محافظ ارور دیفراست میدهد اهم هیتر دیفراست را هم گرفتن ۴۰۰ اهم است من فکر میکنم هیتر سالم است شاید هم به اشتباه در غیر اینصورت گجاها را دیگر باید چک کنم با سپاس

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نوزده − 8 =

  دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

  دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

  سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.