ارور FF یخچال فریزر و ساید بای ساید

اگر یخچال ساید بای ساید ال جی، جنرال الکتریک، سامسونگ یا هایسنس داشته باشید؛ احتمالِ اینکه با ارور ff یخچال مواجه بشید وجود داره و شاید همین حالا که این مقاله رو می‌خونید؛ به دنبال معنی و راه حل کد خطای Er Error یخچال ال جی یا سامسونگ خودتون هستید.

با توجه به مخفف FF که به معنای Fan Faild هست مشکل از فن یخچال باشه اما این پیغام تنها به ارور فن ختم نمیشه در ادامه تمام دلایل بروز این کد خطا برای شما آورده شده تا با آگاهی کامل برای رفع ارور تصمیم بگیرید.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

برای کنترل بهتر، کاهش خرابی و افزایش راندمان، هر دستگاه و وسیله‌ی الکتریکی و مکانیکی توسط چندین سنسور (حس کننده) کنترل میشه.

سنسور المان حس کننده‌ای هست که کمیت‌های فیزیکی مانند: فشار، حرارت، رطوبت، دما، و … را به کمیت‌های الکتریکی پیوسته (آنالوگ) یا غیرپیوسته (دیجیتال) تبدیل می‌کنه. در واقع يک وسيله الكتريكی هست كه تغييرات فيزيكی يا شيميايی رو اندازه گيری می‌کنه و اون رو به سيگنال الكتريكی تبديل می‌کنه.

در صورت بروز مشکل یا عدم کارکرد درست دستگاه، سنسورها پیام‌های الکتریکی رو به کاربران و استفاده کنندگان مخابره می‌کنن.

علت ارور ff یخچال ال جی خرابی سنسور است

تجربه‌ی شما از مواجه با خطای FF یخچال فریزر چی بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

دلایل ارور FF ساید بای ساید ال جی

دلیال ارور ff ساید ال جی، سامسونگ یا جنرال الکتریک تفاوتی ندارن و تمام این برندها در صورت نمایش خطای ff به یک یا چند مورد از مشکلات زیر اشاره می‌کنه. پس اگر هر یخچالی دارید که چنین اروری داده، برای رفع ارور و تعمیر یخچال فریزر ال جی این مطلب رو بخونید.

انواع پیام‌های رایج که توسط سنسورها ارسال می‌شه:

 1. EF فالت الکتریکی
 2. EM فالت امرژنسی
 3. RF فالت روتیشن یا چرخشی
 4. DF فالت عدم اتصال
 5. NS فالت انحراف

در این نوشتار به بررسی مفهوم و محتوی ارور FF در یخچال فریزر و ساید بای سایدهای ال جی، سامسونگ و هایسنس و … می‌پردازیم.

 ارورر FF برایند چندین علت در یخچال فریزر و ساید بای سایدهای ال جی، سامسونگ، جنرال الکتریک هایسنس و … هست که به اختصار به اون‌ها اشاره می‌کنیم:

مشکل برنامه (PLC)

تمام دستگاه‌های خنک کننده فرایند خنک کردن رو طبق دستورالعمل یا همان برنامه انجام میدن. اگر شبکه توزیع دچار افت ولتاژ بشه و یا برق به صورت ناگهانی چندین بار قطع و وصل بشه، جهت جلوگیری از بروز مشکلات حاد، برنامه بطور خودکار از دسترس خارج میشه.

این برنامه معمولا روی بردهای الکترونیکی قرار داره و وظیفه‌ی اون راهبری و کنترل دقیق دستگاه هست. در صورت وصل برق و کار نکردن یخچال از بازرسی قطعات الکترونیکی جداً خودداری کنید و با کارشناسان ما تماس بگیرین. خرابی برنامه PLC در صورت دستکاری مصرف کننده، موجب هزینه بالایی خواهد شد. منطقی هست که برای تعمیر یخچال فریزر سامسونگ خودتون از تعمیرکار برد حرفه‌ای و با تجربه کمک بگیرید.

مشکل اندازه گیری دمای داخلی یخچال توسط ترموستات

یکی از وظایف اصلی ترموستات اندازه گیری دمای یخچال و مخابره‌ی اون به برنامه PLC می‌باشد. در صورتی سیگنال مناسب از طرف ترموستات صادر نشه، عملکرد موتور یخچال دچار مشکل خواهد شد.

مشکل مربوط به الکتروموتور یخچال

در صورتی که ولتاژ ورودی به موتور در حد استاندارد نباشه و یا به علل مختلف مثل بازموندن درب یخچال زمان کارکرد موتور طولانی شده باشه، سنسورهای کنترل کننده دمای سیم پیچ الکتروموتور یخچال رو برای جلوگیری از داغ شدن سیم پیچ و سوخته شدن موتور سیگنال قطع، به برنامه ارسال می‌کنن تا موتور خاموش بشه.

در صورت بالا رفتن دمای سیم پیچ‌ها حتما با کارشناسان ما تماس گرفته تا مشکل به صورت تخصصی برطرف بشه.

مشکل مربوط به شبکه مبرد (تبرید)

خنک کردن داخل یخچال توسط گاز داخل لوله‌ها انجام می‌گیره. در صورتی که این شبکه آسیب مکانیکی دیده و یا دچار نشتی شده باشه، خنک کردن یخچال با مشکل مواجه خواهد شد. تشخیص این امر به راحتی توسط کارشناسان ما انجام خواهد گرفت. 

زمانی که ارور FF با سرد نکردن یخچال فریزر همراه باشه، این مشکل مربوط به شبکه مبرد و خنک سازی است. لوله‌های کندانسور، موتور و فن‌های داخلی و خارجی یخچال در این شبکه با هدف خنک سازی در حال انجام وظیفه هستن.

مشکل مربوط به محل استقرار یخچال

در بعضی مواقع به علت تراز نبودن یخچال، وجود یک وسیله گرمایشی در کنار یخچال یا تابش مستقیم نور آفتاب به یخچال، عملکرد موتور دچار اختلال میشه.

به علت وجود بلبرینگ و نیدل برینگ در داخل موتور و سایر قطعات مکانیکی و سیم پیچ‌ها، جایگاه موتور و یخچال عموما باید دارای تهویه مناسب و تراز و به دور از وسایل گرمایشی باشه.

مشکل مربوط به رطوبت داخلی یخچال

جهت بهبود عملکرد یخچال‌ها داخل اون‌ها میزان رطوبت با سنسور اندازه گیری میشه. در صورت افزایش ناگهانی مقدار رطوبت، مثلا قرار دادن آب جوش در یخچال، این سنسور جهت کنترل بهبود راندمان موتور فرمان ارور FF رو صادر کرده و موجب توقف یخچال میشه. در صورت خرابی واشر دور درب و یا باز ماندن درب هم ارور FF یخچال فریزر ال جی ظاهر میشه.

مشکل مربوط به ویبره (لرزش)

در صورتی که جایگاه یخچال تراز نباشه و باز و بسته کردن درب با شدت بالا انجام بشه؛ برای جلوگیری از آسیب یخچال این ارور ظاهر شده و فرمان قطع عملکرد خنک سازی رو صادر میکنه. لرزش و صدای موتور یخچال مشکلات مکانیکی و الکترونیکی دستگاه رو افزایش خواهد داد و به دنبال اون، عمر دستگاه کاهش پیدا می‌کنه.

مشکل مربوط به ترموکوبل داخل یخچال

اصولا ترموکوبل‌ها وظیفه اندازه گیری دما و حرارت رو بر عهده دارن. مشکلاتی مثل گذاشتن غذای داغ داخل یخچال، یا باز بودن درب یخچال و یا روشن بودن وسیله گرمایشی نزدیک یخچال باعث اختلال در عملکرد ترموکوبل‌ها و ارور FF خواهد شد. به هیچ عنوان برای تعویض ترموکوبل اقدام نکنین چون احتمال نشتی گاز و خرابی سیستم تبرید رو بدنبال داره. برای رفع ارور FF ساید ال جی با دکتر تعمیر تماس بگیرید تا به طور تضمینی و تخصصی مشکل شما حل بشه.

مشکل مربوط به فشار سنج داخل یخچال

شما هیچوقت عددی رو به عنوان فشار داخل یخچال مشاهده نخواهید کرد. ولی در واقع این پارامتر با سیگنال الکتریکی به برنامه ارسال میشه. هدف از کنترل فشار داخلی یخچال افزایش عمر مواد غذایی و جلوگیری از بین رفتن ویتامین‌ها و مواد مغذی داخل یخچال می‌باشد. در صورت وارد شدن شوک الکتریکی به قطعات الکترونیکی ممکنه ارور FF روی یخچال فریزر شما ظاهر بشه.

مشکل مربوط به برد الکترونیک

معنی ارور ff یخچال ال جی

همونطور که در بالا اشاره کردیم، تمام پیام‌ها و سیگنال‌ها از سنسور به برد الکترونیک ارسال میشه و برد بعد از پردازش سیگنال فرستاده شده، دستور عملیات خنک سازی رو میده.

حالا اگر برد الکترونیک از روی یک اشتباه خطای FF یخچال فریزر رو نمایش بده یا حتی خراب باشه، علت نمایش ارور ff یخچال شما خرابی برد الکترونیک هست که حتما باید به کمک تعمیرکار باتجربه و حرفه‌ای رفع بشه.

برای دریافت مشاوره و راهکار رفع ارور FF یخچال ال جی، از مشاوره رایگان دکتر تعمیر بهره‌مند شوید.

مشکل مربوط به داخل فریزر

در صورت قرار دادن بار زیاد داخل فریزر و بالا رفتن فشار مکانیکی ارور FF ساید ال جی یا سامسونگ ظاهر میشه. بر خلاف تمامی عناصر رفتار ترمودینامکی آب بر خلاف سایر عناصر هست. یعنی اینکه آب در زمان انقباض دچار انبساط حجم میشه. دقت کنید برای گذاشتن آب داخل فریزر و تولید یخ در فصل تابستان مقداری از حجم ظرف خالی باشد تا با بدنه داخلی فریزر آسیب فیزیکی وارد نشود.

راه حل رفع ارور FF یخچال فریزر

برای رفع ارور FF یخچال ساید ال جی، سامسونگ، جنرال الکتریک و … باید  از یک متخصص با تجربه و کاردرست کمک بگیرید. شاید اولین و تنها قدم برای رفع ارورهای یخچال ال جی ریست کردن باشه. این کار در صورتی موثر هست که خطای FF یخچال از روی خطای برد الکترونیک بوده باشه که در اثر نوسان برق یا قطع برق باشه.

با کشیدن یخچال از برق به مدت 15 دقیقه و اتصال مجدد متوجه این موضوع می‌شید. اما اگر مجدد ارور ظاهر شد، حتما برای رفع اصولی ارور، با تیم حرفه‌ای و با تجربه دکتر تعمیر ارتباط بگیرید. تمام خدمات دکتر تعمیر با ضمانت نامه کتبی انجام میشه.

‫4 نظر

 • الماسی گفت:

  سلام ارور ff روی یخچال ال جی ما هم اومده. حتما باید تعمیرکار ببینه؟ شما بخواید بیاید چطوریه؟

  • سلام. با توجه به مطالب این مقاله، اگر ارور ff یخچال ال جی شما رفع نشد باید از تعمیرکار کمک بگیرید. برای دریافت خدمات از ما می‌تونید فرم درخواست تعمیر را به صورت آنلاین ثبت کنید یا با یکی از شماره‌های موجود درصفحه تماس بگیرید.

 • حسینی گفت:

  سلام خسته نباشید ساید ال جی ارور ff میده. قبلا هم اینجور شد و دمای فریزر اومد پایین و بعد از یکبار خاموش و روشن کردن مشکل حل شد تا اینکه دوباره خطا داد راهنمایی می فرمایید؟

  • سلام و ارادت ارور ff ساید بای ساید ال جی یک ارور جدیه برای علت بروز این خطا نیاز هست تا متخصص بررسی کنه. بهتره از یک تعمیرکار یخچال ال جی کمک بگیرید. می‌تونید درخواستتون رو ثبت کنید تا سریعا تکنسین متخصصی به منزل شما اعزام بشه.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1 + 18 =

  دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

  دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

  سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.