نحوه چیدمان صحیح ظروف برای تمام ماشین ظرفشویی ها!

چطور ظروف را داخل ماشین ظرفشویی بچینیم؟ چطور لیوان را در ظرفشویی بچینیم؟ نمیدونید چطور باید قابلمه رو داخل ظرفشویی بچینید؟ با خودن این مقاله دیگه میتونید خیلی اصولی ظروف رو داخل ظرفشویی بچینید بدون اینکه ظرف ها کثیف باقی بمونن.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

کار کردن با ماشین ظرفشویی مثل هر وسیله دیگه اصولی داره که باید به دقت اون رو رعایت کنین، یکی از موارد؛ نحوه چیدمان صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی هست، اغلب بی توجهی به چیدمان صحیح ظروف باعث میشه که تجربه ناخوشایندی از کار با ماشین ظرفشویی داشته باشین، اکثر مواقع ظرف ها خوب شسته نمیشن و ممکنه که حتی بوی بدی از ماشین ظرفشویی خودتون استشمام کنین، در صورتی که فقط کافیه راهنمای چیدمان صحیح ظروف رو بخونین و مطابق اون عمل کنین، اونوقت دیگه با مشکلات و ارورهای ماشین ظرفشویی مواجه نمیشن.

اما نحوه این چیدمان صحیح چطور هست؟ با ما همراه باشین تا نگاه دقیق تری به این پرسش و پاسخ هاش بندازیم.

تجربه‌ی شما از درست نچیدن ظروف در ماشین ظرفشویی چی بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

نحوه چیدمان صحیح ظروف در انواع ماشین ظرفشویی!

هر چند ماشین های ظرفشویی انواع مختلفی دارن و هر کدوم ظرفیت شتشوی متفاوتی دارن، همچنین قفسه های ماشین ظرفشویی در مواردی با قفسه های ماشین ظرفشویی برند دیگری تفاوت داره، اما اصول چیدمان صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی یکسان هست و با بقیه تفاوتی نداره، شماری از قوانین در این مورد وجود داره که برای تمام ماشین ظرفشویی ها مثل ال جی، سامسونگ، بوش دوو، مجیک یا بکو کاملا ثابته و هیچ تغییری در موردش اتفاق نمیفته، همچنین نمیشه که چون تعداد ظرف های شما کمه، بی خیال چیدمان صحیح ظروف بشین، پس با دقت مطالبی که در ادامه مطلب آمده رو بخونین و مطابق این توصیه ها عمل کنین.

چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی

آموزش چیدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی

در مقاله ی دیگری تحت عنوان علت بوی بد ماشین ظرفشویی اشاره کردیم که یکی از موارد که در مورد استفاده از ماشین ظرفشویی باید کاملا جدی گرفته بشه، تمیز کردن ظروف و خالی کردن از باقی مانده غذاست، وقتی که ظرف ها کاملا تمیز شد حتی تکه های غذایی که ته گرفته از روی سطوح آن پاک شد، وقتش میرسه که ظرف ها رو بچینید توی ماشین ظرفشویی، بدون توجه به این نکته چیدمان صحیح هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌کنه و همچنان بوی بد ماشین ظرفشویی و کثیف شستن ظروف در ماشین ظرفشویی برای شما تجربه ی کاربری آزاردهنده ای رو ایجاد می کنه.

طرز چیدن لیوان/فنجان در قفسه های ظرفشویی

چه دنبال نحوه چیدمان صحیح ماشین ظرفشویی بوش می گردین یا چیدمان ظروف در ظرفشویی سامسونگ فرقی نمی کنه، اگه می خواید لیوان یا فنجان رو با استفاده از ماشین ظرفشویی بشورید باید حواستون به این موارد باشه:

  • چیدن کاسه، فنجان ها و هر گونه ظروف عمیق باید به صورت برعکس توی ماشین ظرفشویی انجام بگیره.
  • برای چیدن لیوان در ماشین ظرفشویی حتما از قفسه بالا استفاده کنید. چون محل قرارگیری این مدل طروف گود سبد بالا هست.
  • هیچگاه لیوان ها یا فنجان ها رو به هم نچسبانید، مسیر گردش آب رو مسدود می کنه و ممکنه باعث شکستن این ظروف بشه.

نحوه چین صحیح قاشق و چنگال در ماشین ظرفشویی

اما دسته ی دیگه ظروفی که توی ماشین ظرفشویی شما قرار می گیرن قاشق و چنگال هستند، این ظروف که در معرض خط و خش افتادن هستن و ممکنه تغییر رنگ بدن و کدر بشن، چیدن خاص و مهمی دارن. در نتیجه اینجا هم فرقی نمی کنه نحوه چیدن قاشق در ماشین ظرفشویی ال جی باشه یا طریقه چیدمان صحیح ماشین ظرفشویی بکو، بلکه باید همیشه این موارد رو رعایت کنین:

  • هنگام چیدمان قاشق و چنگال توجه کنین که دسته‌ی آن ها متمایل به پایین باشد.
  • اگر چاقوی آشپرخانه را هم برای شست و شو قرار دادید جهت احتیاط تیغه ی آن را به سمت پایین قرار دهید، چون ممکن است در پایان برنامه ی شست و شو و هنگام خروج ظروف دست شما زخمی بشه و آسیب ببیند.
  • جهت اینکه جریان آب به خوبی برقرار و قاشق و چنگال به خوبی تمیز بشه، بهتره که آن ها را با هم جفت کنید و یک جفت را رو به بالا بچینید و جفتی دیگر را رو به پایین قرار دهید.
  • البته بعضی از ماشین ظرفشویی ها یک ظرف مخصوص قاشق و چنگال داره. میتونید با قرار دادن قاشق و چنگال داخل اون و قرار دادن در قسمت مشخص شده، با خیال راحت این دسته از ظرف ها رو هم داخل ماشین ظرفشویی بشورید.

طرز چیدن صحیح قابلمه و ماهیتابه در ماشین ظرفشویی!

چیدمان صحیح ماشین ظرفشویی مجیک یا شارپ فرقی نداره! چنانچه می خواهید قابلمه ها و ماهیتابه های کثیف خود را بشویید رعایت اصول زیر الزامی است:

اول موقعیت بازوی آب پاش در ماشین ظرفشویی خود را پیدا کنید، سپس بسنجید که قابلمه و ماهیتابه ی کثیف مانع حرکت بازوی اسپری ماشین ظرفشویی شما نباشند، مخصوصا دسته‌ی این ظروف ممکنه به بازوهای در حال حرکت ماشین ظرفشویی گیر کنه و علاوه بر آسیب به ظروف، باعث آسیب جدی به بازوهای آب پاش بشه، نتیجه‌ی بی توجهی به چیدن صحیح قابلمه و ماهیتابه در ماشین ظرفشویی اینه که باعث خش افتادن این ظروف میشه.

پس نحوه چیدن قابلمه در ماشین ظرفشویی به این صورت هست که باید رو به پایین قرار داده بشن و در جهت آب پاشی بازو قرار بگیرن نه اینکه مانع حرکتش باشن.

نحوه چیدن صحیح ظرف های پلاستیکی در ماشین ظرفشویی!

گاهی برای شست و شوی ظروف پلاستیکی هم به ماشین ظرفشویی احتیاج پیدا می کنین و تو این موارد تفاوت چندانی نداره که دنبال چیدمان صحیح ماشین ظرفشویی بکو یا ال جی باشین، بلکه کافیه این اصول رو در پیش از فرایند شست و شوی ماشین ظرفشویی کاملا جدی بگیرین:

اولا ظرفی رو میشه تو ماشین ظرفشویی شست که قابلیت شست و شو با ماشین ظرفشویی رو داشته باشه. پس جعبه ظروف یا روی خود ظروف دنبال آرم شست و شو با ماشین ظرفشویی بگردین، زیرا اگه این ظروف قابلیت شست و شو با ماشین ظرفشویی رو نداشته باشن، حرارت شدید باعث ذوب شدن ظروف و تغییر شکل اون ها میشه، پس حتی اگه قابلیت شست و شوی ماشین ظرفشویی هم وجود داشته باشه، بهتره که این ظروف رو تا جای ممکنه دور از المنت هیتر (حرارتی) ماشین ظرفشویی خودتون قرار بدین تا آسیبی به این ظرف ها وارد نشه.

اگر به کف ماشین ظرفشویی نگاه کنید، یک المنت وجود داره که در برندهای مختلف به شکل متفاوتی هست. در هر صورت این المنت حرارت  زیادی تولید میکنه و حدالامکان ظروف پلاستیکی رو از این قسمت دور نگه دارید.

نحوه چیدمان صحیح بشقاب در ماشین ظرفشویی!

اما پیش از چیدمان ظرف در ماشین ظرفشویی بوش، در مورد چیدن صحیح بشقاب ها بخوانید، رعایت این نکات به شما کمک می کند که با مشکل کثیف شستن ظروف و بوی بد ماشین ظرفشویی مواجه نشین، این موارد شامل:

همیشه بشقاب ها در قسمت پایین قفسه های پایینی ماشین ظرفشویی قرار می گیرند.

سطح داخلی بشقاب باید به سمت وسط ماشین ظرفشویی باشه به این علت که موتور آبپاش ماشین ظرفشویی در بخش مرکز قرار می گیره و آب با شدت بالا و به صورت مستقیم روی اون ها پاشیده میشه و باعث میشه بشقاب های شما کاملا تمیز بشن.

  • هنگام چیدن بشقاب ها آن ها را از بزرگ به کوچک بچینید.
  • بشقاب ها باید از بیرون به سمت بخش مرکزی ماشین ظرفشویی شما چیده شوند.
  • بشقاب های هم اندازه رو میشه کنار هم هم چید و به سمت بخش مرکزی ماشین ظرفشویی قرار داد.

چیدمان صحیح بشقاب در ماشین ظرفشویی

نحوه چیدن ظروف بسیار بزرگ در ماشین ظرفشویی

اما مسلما ممکنه یه زمانی احتیاج داشته باشین که ظروف بزرگ رو با ماشین ظرفشویی خودتون بشورین و در مورد شستشو و چیدن ظروف بزرگ در ظرفشویی هم بحث دیگری مطرحه پس بهتره پیش از انتخاب برنامه ی شست و شو و در حین چیدن به این موارد توجه جدی داشته باشین:

ظرفی که بسیار بزرگ هست مثل دیس های خوراکی، تخته های ویژه آشپزی یا گاها سینی ها، باید در بخش کناره ها و انتهای ماشین ظرفشویی قرار بگیرن تا مانع گردش صحیح آب و عملکرد ماشین ظرفشویی نشن.

توصیه جدی ما اینه که چاقوهای بزرگ رو داخل ماشین ظرفشویی نشورید چون ممکنه کند بشن.

نکاتی در مورد چیدن درست ظروف در ماشین ظرفشویی که نمی دانستید!

نکاتی در مورد چیدمان صحیح ماشین ظرفشویی که نمی دانستید!

اما توجه به این نکات برای شست و شو ظروف با ماشین ظرفشویی بسیار ضروری هست، در نتیجه این موارد را با دقت بخونین و به خاطر بسپرین:

پیش از شست شوی ظروف توسط ماشین ظرفشویی دقت کنین که این ظروف قابلیت شست شو با ماشین ظرفشویی رو داشته باشه، زیرا ممکنه فشار شدید آب و حرارت بالای دستگاه ماشین ظرفشویی باعث شکستن ظروف و از بین رفتن اون ها بشه، اگه قراره برای شست و شوی تمام ظرف ها از ماشین ظرفشویی استفاده کنین حتما پیش از خرید ظروفی از جنس کریستال، آرکوپال یا چینی حتما از قابلیت شست و شو در ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل نمایید.

پیشنهاد می کنیم، ظروف چوبی، قاشق های چوبی، ظروف برنزی و برنجی رو هم برای شست شو داخل ماشین ظرفشویی قرار ندین احتمال آسیب بسیار بالا هست.

هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی از مواد شوینده مناسب برای شست و شوی ظروف در ماشین ظرفشویی استفاده کنین، تا نه تنها ماشین ظرفشویی شما آسیب نبینه، بلکه با عملکرد صحیح ظرف ها هم به خوبی شسته میشن و مشکلاتی مثل کثیف شستن ماشین ظرفشویی شما پیش نمیاد، استفاده از مواد شوینده نامناسب نه تنها باعث نمایش ارور و اختلال در عملکرد ماشین ظرفشویی میشه بلکه، با جمع شدن این مواد در قسمت های مختلف ماشین ظرفشویی مشکلات جدی در عملکرد ماشین ظرفشویی بوجود میاد.

از شوینده ها به میزان کافی استفاده کنین، استفاده بیش ار حد از مواد شوینده هم به ظروف آسیب می زنه و هم به خود ماشین ظرفشویی، از هر نوع ماده شوینده‌ای که استفاده می‌کنین، میزان مصرف دقیقش رو از روی بروشور به دقت نگاه کنین و همیشه مقدار مناسب مواد شوینده رو در قسمت جا پودری بریزین.

طریقه چیدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی

در این مقاله به اصول کلی چیدمان صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی بوش، ال جی، اسنوا، سامسونگ و … اشاره کردیم، دیدید که هر ظرفی از جمله بشقاب، قاشق، ظروف، چنگال و …. محل مناسب خود جهت چیده شدن رو دارن و باید کاملا طبق اصول در ظرفشویی چیده بشن، دیدیم اصولا برخی ظروف قابلیت شست و شو با ماشین ظرفشویی رو ندارن و باید این ظروف رو به دقت بشناسین، در پایان هم نکاتی مربوط به اصول شست و شوی صحیح ماشین ظرفشویی ذکر کردیم که باید کاملا جدی بگیرین و چنانچه جهت تعمیر و عیب یابی ماشین ظرفشویی بوش، ال جی، سامسونگ و هر برند دیگه ای مشکلی داشتین یا نیازمند مشاوره بودید؛ می تونین با مشاوران مجموعه دکتر تعمیر تماس حاصل کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هشت =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.