معنی ارور OE ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور OE ماشین لباسشویی سامسونگ مخفف Over Fill یا Over Flow می‌باشد که به معنای وجود مشکلاتی در آبگیری دستگاه می‌باشد. اگر با این ارور مواجه شدید و نمیدونید باید چه کاری کنید، بدون اینکه نیاز باشه با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید، ابتدا مقاله‌ی دکتر تعمیر رو تا انتها بخونید تا زیر و بم این ارور رو دربیارید و بعدا با توجه به توصیه‌های دکتر تعمیر تصمیم درستی رو برای رفع خطای OE ماشین لباسشویی بگیرید.

البته برای هر نوع مشاوره درباره‌ی لباسشویی می‌تونید با دکتر تعمیر تماس بگیرید یا فرم درخواست رو پر کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

همونطور که در ابتدای این متن گفتیم، آبگیری نکردن ماشین لباسشویی، به برد الکترونیک مخابره میشه و ارور OE ماشین لباسشویی سامسونگ شما روی نمایشگر آن ظاهر میشه. اما اینکه چرا لباسشویی نمیتونه آبگیری کنه و چرا ارور ظاهر میشه، در ادامه‌ی محتوا گفته شده. همینطور؛ چطور می‌تونیم ارور OE ماشین لباسشویی سامسونگ رو بدون نیاز به تعمیرکار رفع کنیم؟ و آیا تنها دلیل این ارور مربوط به وارد نشدن آب به دستگاه هست با دلایل دیگه‌ای هم می‌تونه داشته باشه؟!

تجربه‌ی شما از مواجه با خطای OE ماشین لباسشویی چی بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

معنی ارور OE ماشین لباسشویی سامسونگ

اولین قدم برای رفع ارور OE نیازمندِ دونستنِ معنی اون هست. آن هم به طور دقیق! معنی کد خطای OE ماشین لباسشویی سامسونگ آبگیری بیش از حد یا سر ریز شدن آب هست. حتی ممکن است این ارور در زمانی نمایش داده شود که دستگاه نمی‌تواند آبگیری کند!

وقتی برد الکترونیک پیامی از سمت سنسور تشخیص سطح آب دریافت کنه که حاوی آبگیری بیش حد هست، دستورِ توقف به دستگاه و وارد کردن پمپ به تخلیه به مدار داده میشه تا آب اضافی خارج بشه. در لباسشویی‌های دارای نمیاشگر دیجیتال ارور OE یا OF به نمایش درمیاد.

 

البته اگر ماشین لباسشویی شما قبل از سال 2007 میلادی تولید شده باشه، مشکلات آبگیری بیش از حد با ارور E3 ظاهر میشه.
اگر لباسشویی شما نمایشگر دیجیتالی برای نشان دادن کد خطا نداشته باشه، این مشکل را از طریق روشن کردن چراغ‌های دمای آب و چشمک زدن تمام حالت‌های شستشو اطلاع می‌دهد.

 

علت کد خطای OE ماشین لباسشویی سامسونگ

با توجه به معنی کد خطای OE لباسشویی سامسونگ، لازم هست مشکلات مشابه به اون رو اشتباه نگیرید. زمانی که ماشین لباسشویی مدام آبگیری می‌کنه، یک دلیلی داره و اون هم میتونه مربوط به مقدار مایع داخل جاپودری باشه. که بیش از حد معمول ریخته شده و با آبگیری مداوم و تخلیه همزمان آن، مشکلاتی مثل ارور OE یا نشت و آبریزی ماشین لباسشویی رو به دنبال خواهد داشت.

همونطور که می‌دونید مشکلات آبریزی از ماشین لباسشویی، مشکلات رو از حول خرابی لباسشویی به برهم زدن منزل هم بسط میده و این باعث چندین برابر شدن مشکلات و آشفتگی شما میشه. اما برای اینکه بدونیم چه دلایلی شما رو با خطای OE لباسشویی سامسونگ روبرو میکنه، در ادامه‌ی مطلب گفته شده.

استفاده‌ی بیش از حد از مواد شوینده

چطور ممکنه با ریختن مواد شوینده‌ی زیاد ارور OE ماشین لباسشویی سامسونگ ظاهر بشه؟ به این شکل که وقتی شما مایع یا پودر زیادی می‌ریزید، از آن طرف کف زیادی هم تولید میشه و امکان اینکه کف وارد لوله‌ی آکواستاپ یا همان سنسور تشخیص سطح آب بشه، زیاده که با ورود کف در لوله‌ی فشار، فشار بیش از حد طبیعی تشخیص داده میشه و با ارسال پیام به برد الکترونیک شما این ارور را مشاهده می‌کنید. واکنشِ برد بعد از دریافت این سیگنال، تخلیه آب اضافی هست.

راه حل رفع خطای OE لباسشویی سامسونگ: اگر تشخیص داده بشه که ارور به این دلیل ظاهر شده، برای رفع آن، برنامه‌ی Drain یا تخلیه را اجرا کنید تا آب اضافی خارج بشه تا بتونید لباس‌ها رو خارج کنید. بعد از خالی کردن درام ماشین لباسشویی، حالت آبکشی (Rinse) رو فعال کنید تا دستگاه به طور خالی آبکشی بشه و کف اصافی از اون خارج بشه. بعد از این کار اگر ارور پاک شد، شما موفق شدید تا دستگاه خودتون رو بدون نیاز به تعمییرکار تعمیر کنید!

اگر از برنامه‌های شستشوی دستگاه خودتون آشناییت کاملی ندارید، حتما مقاله‌ی دکتر تعمیر راجع به معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ رو بخونید.

بازگشت آب کثیف از سمت فاضلاب به داخل لباسشویی

شاید تعجب کنید که چطور آبِ فاضلاب به داخل درام لباسشویی برمی‌گرده! به ندرت پیش میاد که آب کثیف از شلنگ تخلیه به داخل دستگاه برگرده. اما چطور؟ زمانی که دستگاه شما به درستی مصب نشده باشه و طول شلنگ تخلیه در حالت استاندارد تنظیم نشده باشه، این امکان وجود داره که آب فاضلاب به داخل دیگ برگرده و سنسو ر تشخیص سطح آب این مثدار آب اضافی رو تشخیص بده.

راه حل مشکل: شلنگ تخلیه را با طول استاندارد و به طور اصولی به فاضلاب نصب کنید. اگر خودتان بدون تجربه‌ای نصب لباسشویی را انجام دادید، حتما تجدید نظر کنید و برای نصب صحیح و اصولی از خدمات تخصصی نصاب ماهر کمک بگیرید. مجددا آب داخل لباسشویی را تخلیه کنید و برای اطمینان یکبار درام را بدون لباس با برنامه‌ی آبکشی شستشو دهید تا ارور OE ماشین لباسشویی سامسونگ رفع شود.

معیوب شدن هیدروستات آکواستاپ

ارور oe لباسشویی سامسونگ به دلیل خرابی هیدروستات

معمولا یکی از دلایل احتمالی نمایش ارور OE ماشین لباسشویی سامسونگ خرابی یا آسیب به هیدروستات ماشین لباسشویی سامسونگ هست، سنسور تشخیص سطح آب قطعه‌ای هست که سطح آب ماشین لباسشویی شما رو اندازه گیری می‌کنه و مسئولیت تنظیم سطح آب رو بر عهده داره، چنانچه حسگرهای هیدروستات دچار مشکل جدی شده باشه، یا این قطعه دچار اتصال کوتاه شده باشه و میزان آب رو درست تشخیص نده، سیگنالِ سطح آب بالا رو به برد میرسونه و سبب بروز این خطا میشه.

راه حل رفع کد OE ماشین لباسشویی سامسونگ: از اونجا که این ارور ناشی از خرابی هیدرواستات بوده، نیاز به تعویض و جایگزینی یک قطعه‌ی نو داره تا مشکل آبگیری بیش از حد حل بشه.

خرابی برد الکترونیک

بارها در مقالات دکتر تعمیر اشاره کردیم که برد الکترونیکی مثل مغز دستگاه عمل می‌کنه و مهم‌ترین نقش رو در اجرای عملیلات و مراحل کار دستگاه داره. فرقی نمیکنه این دستگاه الکترونیکی یک یخچال باشه یا ظرفشویی و لباسشویی! اما گاها این مغز و فرمانده هم دچار خطا و اشتباه میشه که میتونه به دلیل یک سری اختلالات در آن باشه یا یک خطای ساده که با یک حرکت ساده برطرف میشه.

راه حل مشکل: ماشین لباسشویی رو خاموش کنید و اون رو از برق جدا کنید. بعد از یک ربع مجدد به برق وصل کنید. اگر دستگاه مشکل فنی نداشته باشه، همین استراحت ۱۵ دقیقه‌ای برای رفع خطای OE لباسشویی سامسونگ شما کافیه. امام اگر باز هم حین کار دستگاه کد OE رو نمایش داد، باید کار رو به یک تعمیرکار مجرب و متخصص بسپارید تا از نزدیک بررسی کنه. فراموش نکنید که دکتر تعمیر اینجاست تا با مشاوره‌ی قبل از تعمیرات مشکل شما رو سریعا رفع کنه. حتی اگر دستگاه شما نیاز به تعمیر داشته باشه، این تعمیرات به صورت تضمینی با ارائه گارانتی کتبی انجام می‌گیره.

ایراد شیر ورودی آب

Washing machine solenoid valve

شیر برقی مسئول کنترل ورود آب به درام هست. اگر درام لباسشویی در یکی دو دقیقه‌ی اول پر از آب شد، منتظر نباشید تا خطایی ظاهر شود یا معجزه‌ای رخ دهد و آب تمام تخلیه شود. هر لحظه امکان نشت آب به محیط منزل وجود دارد. سریعا دستگاه را خاموش کنید و شیر آب را ببندید.

مشکلات تخلیه آب ماشین لباسشویی

ما در ابتدای مقاله اشاره کردیم که زمانی سیگنال سطح بالای آب به برد میرسد، برد فرمان با وارد کردن پمپ تخلیه در مدار و تخلیه آب اضافی (همزمان با آبگیری)، ارور OE لباسشویی سامسونگ را ظاهر می‌کند. اگر مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی هم وجود داشته باشه، شما برای رفع این کد خطا باید مسیر تخلیه را هم بررسی کنید. برای بررسی این مشکل به طور اختصار موارد زیر باید مورد بازبینی قرار بگیره.

 • سوراخ شدن شلنگ تخلیه
 • تا خوردن یا گره خوردن شلنگ تخلیه
 • انسداد شلنگ تخلیه توسط اجسام
 • فرسودگی شلنگ تخلیه
 • مسدودی فیلتر پمپ
 • خرابی پمپ

توصیه می‌کنیم اگر تخصص و تجربه‌ی اینکار را ندارید، حتما با دکتر تعمیر تماس بگیرید تا بهترین گزینه را مقابل شما قرار دهد.

خراب شدن اتصالات برقی

معیوب شدن اتصالات برقی یکی از علت‌های نمایش ارور OE در ماشین لباسشویی سامسونگ شماست، در صورتی که فیش هیدروستات و برد دچار مشکل شده باشه، فرسوده بشه یا سوراخ بشه، هیدروستات درست تنظیم نمیشه، آب تخلیه نمیشه و ارور OE روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی سامسونگ شما نشون داده میشه. برای رفع مشکل حتما باید از ک متخصص تعمیر ماشین لباسشویی در منزل کمک بگیرید.

راهنمای رفع ارور OE ماشین لباسشویی سامسونگ

عیب یابی دقیق ارور OE ماشین لباسشویی سامسونگ، توسط تکنسین خبره انجام میشه، بنابراین اگه تخصصی توی پیدا کردن عیب و رفع خطای OE ماشین لباسشویی سامسونگ نداشتین، بهتره که این کار رو به افراد متخصص بسپرین، عموما تعمیرکار خبره این روش‌ها رو برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در پیش می گیره:

 • رفع انسداد مسیر تخلیه
 • تعمیر و تعویض شلنگ های سوراخ
 • بررسی هیدرواستات
 • بررسی شیر ورودی آب
 • تست برد الکترونیک
 • تست اتصالات و سیم کشی داخلی

رفع ارور ماشین لباسشویی سامسونگ با دکتر تعمیر!

تا اینجا به تمام عوامل نمایش خطای OE پرداختیم، با کمی سرمایه گذاری بر روی سلامت دستگاه و استفاده از سرویس‌های دوره‌ای می‌تونین تضمین کنین که ماشین لباسشویی شما کاملا ساده و بدون ارور فعالیت خودش رو ادامه بده، در نتیجه یکی از راه‌های پیشگیری از ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده از این خدمات هست، همچنین باید توجه داشته باشین که رفع این ارور تقریبا کار تخصصی هست و جهت بهره مندی از خدمات تعمیر و رفع ارور بهتره که با ما تماس بگیرین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.