علت ارور AE لباسشویی ال جی LG

ارور AE لباسشویی ال جی به معنی نشت آب از دستگاه است.

کد خطای ae در ماشین لباسشویی ال جی وقتی نشان داده می‌شود که به دلایل مختلفی مثل؛ مسدود بودن شلنگ تخلیه، ایراد در شلنگ ورودی آب، خروج شلنگ تخلیه از فاضلاب و یا بیشتر بودن بار نسبت به ظرفیت دستگاه، آب ماشین لباسشویی نشت پیدا می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر راجع به ارور ae لباسشویی lg و راه حل رفع آن این مقاله را از دست ندهید. همینطور می‌توانید برای درخواست تعمیر لباسشویی ال جی با ما تماس بگیرید یا فرم آنلاین را پر کنید.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

ال جی LG، یکی از کمپانی‌های محبوب تولید کننده لوازم خانگی می‌باشد که ماشین لباسشویی آن در ایران بسیار پرفروش است.

کیفیت بالای دستگاه‌های این برند، باعث شده است ال جی مشتریان بسیاری را به خود جذب کند. با این حال ماشین لباسشویی ال جی هم، مانند محصولات هر برند دیگری احتمال دارد با مشکلاتی مواجه شود.

یک ویژگی مهم ماشین لباسشویی‌های مدرن ال جی این است که برای کمک به مصرف کنندگان، دستگاه‌های ال جی مجهز به پنل کامپیوتری برای هشدار دادن به کاربران هستند و کاربر را با استفاده از کدهای دو تا سه رقمی برای تشخیص طیف گسترده ای از مشکلات دستگاه، راهنمایی می‌کنند.

کد خطای AE در ماشین لباسشویی ال جی LG یکی از این کدها می‌باشد که در برخی مدل‌ها به صورت AOE هم ظاهر می‌شود.

پس تفاوتی ندارد که کدام را مشاهده می‌کنید. AOE یا AE روی صفحه نمایش لباسشویی ال جی هر دو به مشکل آبریزی یا نشت آب از ماشین لباسشویی اشاره دارد.

علت ارور AE در ماشین لباسشویی ال جی

معنی ارور ae لباسشویی ال جی همراه با راهکار رفع خطا

همانطور که گفتیم؛ ارور AE در لباسشویی ال جی، به معنی وجود نشتی آب در ماشین لباسشویی می‌باشد.

لذا برای رفع این مشکل، باید به دنبال تمامی بخش‌هایی که ممکن است نشتی از آن جا به وجود آمده باشد، باشید.

در پاسخ به این پرسش که ارور AE در ماشین لباسشویی ال جی چه معنی ای می‌دهد؟ لازم است بدانید که این خطا، مربوط به متوقف شدن عملکرد ماشین لباسشویی، در اثر نشتی آب می‌باشد و به احتمال زیاد سنسور شناور هم فعال شده است.

مواردی که باید در صورت اتفاق افتادن ارور AE در ماشین لباسشویی ال جی بررسی شود، محدود به آنچه پیش از این توضیح داده شد، نیست. بلکه این ارور ممکن است علل دیگری هم داشته باشد.

با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا با معنی، علت و راه حل برطرف کردن کد خطای AE ماشین لباسشویی ال جی به طور دقیق آشنا شوید.

علت نمایش کد خطای AE لباسشویی ال جی

در قدم اول با معنی این ارور به طور کامل آشنا شدیم. اما باید به دنبال علت آن هم باشیم.

دلایل و علل مختلفی وجود دارد که می‌تواند باعث به وجود آمدن خطای AE شود. اما اساسی ترین و مهم ترین دلایل بروز این خطا، شامل موارد زیر است که به صورت جدول برای شما آورده ایم.

ردیف علت ارور AE
1 آب از اتصالات شلنگ های ماشین لباسشویی نشت پیدا می کند
2 آب از اتصالات داخلی ماشین لباسشویی نشتی دارد
3 مشکلی در بخش میکروسوئیچ ، برد و یا قسمت های دیگر وجود دارد
4 آب از اتصالات شلنگ ورودی یا خروجی نشت می کند
5 درب ماشین لباسشویی باز مانده است
6 لاستیک درب دستگاه شما پاره شده است
7 مشکل از درپوش فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی است
8 موقعیت و محل قرار گیری ماشین لباسشویی تراز نیست
9 محفظه جاپودری لباسشویی ال جی شکسته است
10 آب از درام ماشین لباسشویی شما نشت پیدا می کند
11 جنت ها باز یا دچار پارگی شده اند
12 درون ماشین لباسشویی ال جی بیش تر از ظرفیت آن لباس گنجانده شده است

در ادامه از میان این موارد مطرح شده، مهم ترین دلایلی که باعث نمایان شدن خطای AE در ماشین لباسشویی ال جی LG می‌شوند را به تفصیل مورد بررسی قرار داده ایم. این موارد به شرح زیر هستند:

خرابی آکواستاپ؛ علت ارور AE لباسشویی ال جی

aquastop

در برخی از ماشین لباسشویی‌های ال جی که به سیستم آکوا استاپ مجهز هستند، این موضوع دیده می‌شود که این سیستم از ماشین لباسشویی در مقابل نشت آب محافظت می‌کند.

در وافع آکواستاپ میزان آب ورودی به لباسشویی را کنترل می‌کند. زمانی که لباسشویی در حال آبگیری است، تشخیص کافی بودن آب ورودی برعهده همین قطعه است.

لذا در صورتی که ماشین لباسشویی ال جی شما، چنین سیستمی داشته باشد و دچار نشتی آب شود، در صفحه نمایش لباسشویی ال جی ارور AE را مشاهده خواهید کرد.

برای رفع مشکل در این شرایط، لازم است که تمامی بست ها و اتصالات در دستگاه لباسشویی با دقت و به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرند تا جایی که دچار نشتی است، مشخص شده و مشکل آن رفع شود.

ارور AE به علت شل شدن شلنگ لباسشویی ال جی

گاهی اوقات ارور AE لباسشویی ال جی در اثر کنده شدن و یا شل شدن شلنگ نمایش داده می‌شود. چرا که گاهی پیش می‌آید شلنگ دستگاه در هنگام جابه جا کردن آن، کنده یا شل شده باشد. مانند زمانی که برای تمیز کردن زیر دستگاه بدون توجه به شلنگ‌های پشت آن را به جلو بکشید.

این اتفاق منجر به نشت آب از ماشین لباسشویی می‌شود و در نهایت باعث نمایش کد خطای AE در لباسشویی می‌گردد.

اگر ارور AE لباسشویی ال جی به این علت اتفاق افتاده باشد، بهتر است که برای رفع آن، از نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی و نیروی متخصص در این حوزه کمک گرفته شود.

وجود مشکل در اتصالات شلنگ‌های لباسشویی

ارور AE لباسشویی ال جی، زمانی به وجود می‌آید که سنسور نشتی کف لباسشویی، تشخیص دهد که در کف دستگاه، آب نشت پیدا می‌کند.

در این شرایط باید تمامی اتصالات شلنگ‌ها به طور کامل مورد بررسی قرار گیرند و در صورت نشتی، مشکل شان رفع شود.

خرابی لاستیک دور درب لباسشویی

Washing machine door rubber

ارور AE لباسشویی ال جی ممکن است در اثر خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی نمایان شود.

لاستیک دور درب به عنوان یک عایق است که مانع نشت آب از قیمت درب به بیرون می‌شود. به دنبال خرابی و نشت آب از دور در لباسشویی، شما این ارور را در صفحه نمایش لباسشویی خواهید دید.

در اثر پارگی یا آسیب دیدگی لاستیک حتما باید آن را تعویض کنید تا دیگر با آبریزی و ارور AE مواجه نشوید. روش‌های ترمیم لاستیک موقتی بود و بعد از زمان کوتاهی، دستگاه مجددا دچار نشتی خواهد شد.
راهکاری برای جلوگیری از خرابی لاستیک این است که بعد از هر بار استفاده، دور لاستیک را با یک پارچه کاملا تمیز و خشک کنید.

نشتی در اتصالات درون ماشین لباسشویی ال جی

یکی دیگر از دلایل بروز ارور AE در لباسشویی ال جی می‌تواند در اثر نشتی اتصالات داخلی ماشین لباسشویی اتفاق بیفتد.

اگر اتصالات درون ماشین لباسشویی شما شل شده باشد، امکان دارد ماشین لباسشویی ال جی با نشتی مواجه شود و در نتیجه ارور یا خطای AE را نشان دهد.

برای بررسی قطعات داخلی، دستگاه باید باز شود. اگر تخصصی در زمینه تعمیرات لوازم خانگی ندارید، حتما از دکتر تعمیر برای رفع ارور AE لباسشویی ال خود در محل کمک بگیرید.

مسدود شدن شلنگ تخلیه لباسشویی ال جی

گرفتگی شلنگ علت نمایش خطای ae در ماشین لباسشویی ال جی

گاهی ارور AE لباسشویی ال جی، در اثر انسداد لوله تخلیه دستگاه رخ می‌دهد. شلنگ تخلیه وظیفه‌ی خروج آب کثیف را در اتمام چرخه برعهده دارد.

به همین دلیل باید تمام مجاری آب لباسشویی خود را به صورت کاملا دقیق بررسی نمایید. در صورتی که لوله‌ها دچار خرابی یا پارگی بودند، حتما باید نسبت به تعویض آن‌ها اقدام کنید. علاوه بر این، امکان دارد پمپ تخلیه خراب شده باشد.

پمپ تخلیه یکی از قطعات مهم برای تخلیه آب کثیف بوده که در صورت انسداد آن، آب به درستی تخلیه نخواهد شد و این موضوع می‌تواند موجب بالا آمدن و نشت آب و بروز ارور AE در لباسشویی ال جی شود.

برای رفع ارور AE حتما باید پمپ تخلیه و شلنگ‌های در مسیر تخلیه را به دقت مورد بررسی قرار دهید.

ارور AE به علت خرابی برد لباسشویی LG

خرابی برد الکترونیک منجر به هشدار ae لباسشویی ال جی می شود

اگر در هنگام شست و شو، ماشین لباسشویی متوقف شود و ارور AE در صفحه دستگاه شما نمایان شود، ممکن است مشکل مربوط به برد کنترل یا پردازنده باشد.

در این وضعیت، این احتمال وجود دارد که که برد دستگاه سوخته باشد و احتیاج به تعمیر و یا حتی تعویض داشته باشد.

از آنجا که احتمال وجود هر نوع مشکلی روی برد است، باید توسط تعمیرکار متخصص برد الکترونیک بررسی شود. توصیه می‌کنیم برای رفع کد خطای AE روی لباسشویی ال جی، از یک تعمیرکار متخصص و با تجربه کمک بگیرید.

مرکز تخصصی تعمیرات لباسشویی دکتر تعمیر، با ارائه خدمات تضمینی می‌تواند انتخابی مطمئن برای شما باشد.

راه حل رفع ارور AE لباسشویی ال جی

چگونه ارور ae لباسشویی ال جی را پاک کنیم؟

تا این جا گفته شد که ارور AE لباسشویی ال جی، به این علت اتفاق میفتد که در بخشی از ماشین لباسشویی، نشتی وجود دارد.

لذا لازم است قسمتی که دچار نشتی شده است را پیدا کنید و بعد از آن نشتی را بر طرف نمایید تا کد خطا یا ارور AE از ماشین لباسشویی شما برطرف شود.

همان طور که توضیح داده شد، برای این که تشخیص دهیم چگونه ارور AE لباسشویی ال جی را برطرف کنیم، باید بدانیم کد خطا در اثر کدام مشکل نمایان شده است.

گاهی ممکن است هیچ کدام از مشکل‌های بالا وجود نداشته باشد و صرفا برد فرمان لباسشویی شما دچار خطا شده باشد. در چنین حالتی برای برطرف کردن خطای AE، کافی است دو شاخه دستگاه را از پریز جدا کنید.

سپس به مدت 15 تا 20 دقیقه صبر کنید و بعد از آن لباسشویی را مجددا به برق وصل کنید و آن را روشن کنید.

با اینکار لباسشویی ریست می‌شود و کد خطای aE از صفحه نمایش پاک خواهد شد. در این حالت ارور مربوط به یک خطای کوچک در برد بوده. اما در صورتی که بعد از خاموش و روشن کردن ماشین لباسشویی، دستگاه باز هم مشکل داشت، جای نگرانی وجود ندارد.

شما می‌توانید لباسشویی خود را به کمک بهترین و ماهرترین تعمیرکار در منزل رفع کنید. کافیست تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید.

رفع ارور AE لباسشویی ال جی گام به گام

برای رفع ارور AE لباسشویی ال جی در وهله اول نشتی را پیدا کنید و سپس آن را رفع نمایید. در این راستا حتما موارد زیر را بررسی کنید:

  • این امکان وجود دارد که محل تخلیه ماشین لباسشویی ال جی شما مسدود شده باشد و همین انسداد یا گرفتگی منجر به نشت آب از شلنگ تخلیه گردیده باشد.
  • در صورتی که کف آشپزخانه را شسته باشید هم احتمال دارد این خطا را در صفحه دیسپلی دستگاه مشاهده کنید که در این شرایط بهتر است چند ساعت ماشین لباسشویی را خاموش کنید و اجازه دهید به مرور زمان محیط زیرین آن کاملا خشک شود.
  • اگر با چک کردن این موارد مشکل ارور AE لباسشویی ال جی شما حل نشد، نیاز است برای بررسی و انجام تعمیرات از تکنسین متخصص کمک بگیرید.

سوالات متداول

بعد از مشاهده‌ی ارور aE، یکبار دستگاه را ریست کنید. در صورت پاک نشدن ارور، با دکتر تعمیر تماس بگیرید.

هزینه تعمیرات لباسشویی جهت رفع خطای AE لباسشویی، بسته به مشکل آن متفاوت است. اگر مشکل تنها از پارگی شلنگ تخلیه باشد، خیلی کم هزینه تر از ایراد برد الکترونیک می‌باشد. تکنسین اعزامی از دکتر تعمیر بعد ازعیب یابی دقیق دستگاه هزینه را به شما اعلام خواهد کرد و بعد از دریافت رضایت شما، تعمیرات را آغاز می‌کند.

تعمیر ارور AE لباسشویی ال جی

در این مقاله به بررسی معنی  ارور AE لباسشویی ال جی و علل به وجود آمدن آن پرداختیم. همچنین در خصوص راه حل رفع هر یک از آن‌ها توضیحاتی ارائه دادیم.

بنابر آنچه گفته شد خطای AE در ماشین لباسشویی ال جی نشان دهنده وجود نشتی در دستگاه است.

رفع خطای AE لباسشویی ال جی می‌تواند آنچنان ساده باشد که با یکبار ریست آن را پاک کنید و حتی آنقدر پیچیده که باید به تعمیرکار لباسشویی بسپارید.

برای انتخابی مطمئن، دکتر تعمیر خدمات فوری و تضمینی خود را ارائه می‌کند. با اعزام سریع تکنسین متخصص دستگاه شما، در منزل و حضور شما به حل ارور aE می‌پردازد.

برای ثبت درخواست خود در دکتر تعمیر می‌توانید با تماس گرفته یا فرم درخواست آنلاین را پر نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هفده =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.