ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

فرقی نداره آنلاین یا از طریق تماس تلفنی مستقیم. زیر ۶۰ دقیقه با شما تماس گرفته میشه تا هر ساعتی که در نظر دارید، تکنسین متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در منزل شما حاضر بشه.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

معنی ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی چی میشه؟ اگه خواننده ی مقاله ی ما هستین حتما این مساله ذهن شما را مشغول کرده و در تفسیر کد خطاهای ظرفشویی ال جی با مشکل جدی مواجه شدین، از اونجا که گاهی علائم و ارورهای ماشین ظرفشویی خاص و منحصر به فرده، یک سری حروف و عدد بی معنی روی صفحه نمایشگر به نمایش درمیاد، تو این مقاله سعی کردیم اون اعداد و ارقام لاتین رو رمزگشایی کنیم تا شما هرچه سریعتر بتونین معنای این ارور رو پیدا کنین، پیدا کردن معنای این ارورها به شما کمک می کنه عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی راحت تر و دقیق تر پیش بره و در برخی موارد حتی خودتون بدون احتیاج به تعمیرکار مشکل رو حل کنین اما در برخی موارد حتما از خدمات نمایندگی ماشین ظرفشویی ال جی و متخصصان آن برای یافتن معنی ارور و رفع آن کمک بگیرید تا تمام مراحل را کامل و بی  عیب و نقص انجام داده باشید.

پس در ادامه مقاله‌ی دکتر تعمیر، مثل یه دفترچه‌ راهنمای جامع ماشین ظرفشویی ال جی به تفسیر ارورها و کد های هشدار ماشین ظرفشویی ال جی و راه حل های رفع اون پرداختیم.

 

تجربه‌ی شما از مواجه با خطاهای ماشین ظرفشویی ال جی چی بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

معنی کد خطای ماشین ظرفشویی ال جی

آیا رفع کد خطای ماشین ظرفشویی ال جی در خانه هم ممکن است؟ این سوالی است که شاید در ابتدای مقاله با آن مواجه شوید، در پاسخ باید بگوییم در برخی موارد مثل ارورهای مربوط به مواد شوینده و سایر ارورهای مربوط به نظافت ماشین ظرفشویی و تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی شاید بتونین خودتون ماشین ظرفشویی رو تعمیر کنین، اما تفسیر و ارائه راه حل برای برخی از ارورها خیلی سخته و باید برای حل کردن مشکل حتما حتما یه کارشناس خبره تعمیر لوازم خانگی رو خبر کنین، در ادامه می‌تونین لیست کدهای خطا، علت ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی و راهکارهای اقدام فوری در برابر این ارورها رو مشاهده کنین.

کد ارور lE در ماشین ظرفشویی ال جی

عمده مشکلات ارور IE ظرفشویی ال جی بیشتر به خاطر تنظیم نبودن فشار آب یا مشکلات شیر برقی بوجود میاد برای حل این مشکل اول فشار آب دستگاه رو چک کنین، بعد برین سراغ چک کردن شیر برقی و اتصالات شلنگ رو هم به دقت بررسی کنین که نشتی نداشته باشه با این حال اگه قادر نبودین هیچ کدوم از از این موارد رو انجام بدین برای حلش حتما از کمک یه کارشناس خبره ی تعمیر کمک بگیرین.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
مشکل فشار آب/خرابی شیر برقی/مشکل میکروسوییچ/ایرادات مربوط به شلنگ ورودی آب ممکنه خودتون از پسش بربیاید برسی شلنگ آّب/بررسی فشار آب/بررسی مسدودی شلنگ آب

کد ارور /E1/AE/El ماشین ظرفشویی ال جی

این دسته ارورها به علت موارد زیر اتفاق میفتن، اول نشتی شلنگ که باعث نشتی آب از ماشین ظرفشویی میشه و اگه به اتصالات برسه؛ مشکلات جدی ایجاد می کنه، وقتی ظروف درست چیده نباشه یا ظروف چیده شده داخل ظرفشور خیس باشن این موارد در نمایشگر شما ظاهر میشن، از اونجا که نشتی آب بسیار خطرناکه سریعا به این ارور رسیدگی کنین.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
نشتی شلنگ/چیدمان اشتباه ظروف داخل ظرفشور/نشتی آب در قطعات ماشین ظرفشویی ممکنه خودتون از پسش بربیایین نظافت پمپ تخلیه/خاموش کردن ماشین ظرفشویی/چیدن اشتباه ظروف/ظروف خیس را داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید.

ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی

ارور OE ماشین ظرفشویی ال جی عموما به علت خارج نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی به چشم می خوره، راهکارهای رفع پیشنهادی ما به شما اینه که، پمپ تخلیه رو بررسی کنین. مسیر تخلیه فاضلاب ماشین ظرفشویی رو بررسی کنین، حتما بررسی کنین شلنگ های ماشین ظرفشویی پیچ و تاب نخورده باشه و طول شلنگ هم حتما باید 77 سانتی متر باشه، حواستون به این باشه، همچنین باید فیلتر ماشین ظرفشویی رو تمیز کنین.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
مشکل پمپ تخلیه و مسدود شدن مسیر فاضلاب/مسدود شدن فیلترها/ایرادات پمپ تخلیه ممکنه خودتون از پسش بربیایین بررسی شلنگ تخلیه/بررسی محل تخلیه/اندازه گیری شلنگ تخلیه و مطابقت با استاندارد آن

کد ارور PF در ماشین ظرفشویی ال جی

نوسانات برق منزل باعث میشه ارور PF روی صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی ال جی نمایش داده میشه، معمولا با ریست کردن دستگاه یا فشردن یکی از کلیدهای پنل این ارور از بین میره.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
اتصالات جریان برق/ایراد محافظ دستگاه/نوسان برق ممکنه خودتون از پسش بربیایین ریست دستگاه ماشین ظرفشویی

کد خطای CL در ماشین ظرفشویی ال جی

این کد خطا مربوط به نمایش قفل کودک هست در نتیجه به محض رویت؛ کافیه که کلید child lock  رو به مدت 3 تا 5 ثانیه فشار بدین، اونوقت قفل کودک غیر فعال میشه و ارور هم از روی صفحه نمایشگر شما پاک میشه.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
فعال شدن قفل کودک  خودتون از پسش بربیایین نگه داشتن کلید Child lock به مدت 5ثانیه

کد ارور bE در ماشین ظرفشویی ال جی

اول اینکه توجه داشته باشین حتما از مواد شوینده‌ی مخصوص ماشین ظرفشویی خودتون استفاده کنین، استفاده از مواد شوینده‌ی غیر استاندارد یا معمولی نه تنها باعث ایجاد ارور bE در ماشین ظرفشویی ال جی میشن، بلکه به ظروف و سطوح ماشین ظرفشویی شما هم آسیب می زنن همچنین حواستون باشه که ماشین ظرفشویی هم باید به صورت تراز قرار بگیره و در غیر این صورت ممکنه ارور بده و مشکلاتی ایجاد کنه.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
تراز نبودن ماشین ظرفشویی/مواد شوینده ی نامناسب  خودتون از پسش بربیایین استفاده از مواد مخصوص ماشین ترازشویی و تزار کردن دستگاه

ارور F در ماشین ظرفشویی ال جی

یه وقتایی هست که ظرفاتون بیش از حد چربه و با یه برنامه‌ی شست و شویی که تنظیم کردین شسته نمیشه و ماشین ظرفشویی به وقت بیشتری برای تمیز کردن ظروف شما احتیاج داره در نتیجه تا پایان فرایند شست و شو این علامت رو به شما نشون میده و وقتی ظرف ها کاملا شسته شدن و آماده‌ی خروج از ماشین ظرفشویی بودن این ارور هم خود به خود از بین میره.‌

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
از کار افتادن سنسور تمیزی آب  خودتون از پسش برمیایین! طبیعی است و خود به خود از بین می رود.

اگر برنامه درستی انتخابی کردید بخونید: علت تمیز شسته نشدن ظروف در ظرفشویی ال جی

کد خطای St در ماشین ظرفشویی ال جی

یکی از فناوری های جدید ماشین ظرفشویی ال جی عملیات باکتری زدایی هست، رطوب داخل قسمت ظرف شور باعث ایجاد یه سری باکتری ها میشه در نتیجه، عملیات باکتری زدایی آغاز میشه که حدود 4 ساعت طول می کشه و بعد از 4 ساعت این ارور خود به خود از صفحه ی نمایشگر ماشین ظرفشویی شما پاک میشه.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
باکتری زدایی  خودتون از پسش برمیایین! بعد از 4 ساعت از بین می رود.

کد خطای cd در ماشین ظرفشویی ال جی

ارور cd ظرفشویی ال جی مربوط به مشکل خاصی نیست هر موقع شست و شوی ظروف در ماشین ظرفشویی شما به اتمام برسه این ارور روی صفحه ی نمایشگر به چشم می خوره یعنی ظروف شما در مرحله ی خشک کردن هستن و پس از پایان مرحله فرایند شست و شو به اتمام میرسه و بعد از 4 ساعت این ارور از بین میره.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
اتمام شست و شو  خودتون از پسش برمیایین! خود به خود از بین می رود

کد هشدار FE در ماشین ظرفشویی ال جی

شیر برقی یکی از قسمت های مهم ماشین ظرفشویی شماست اگه خراب بشه معمولا این ارور به چشم می خوره، این ارور عموما به مشکلات آبگیری نامناسب ماشین ظرفشویی مربوط میشه و تعمیرش بوسیله ی تکنسین باید انجام بشه.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
آب بیش از حد ظرفیت  حتما از تکنیسین کمک بگیریین! مشکل فنی که باید توسط تکنیسن بررسی شود.

کد خطای HE در ماشین ظرفشویی ال جی

کد ارور HE مربوط به اشکلات مدار گرمایی ماشین ظرفشویی شما هست یعنی یه سری قطعات وظیفه ی گرم کردن آب و کنترل دما رو به عهده دارن دچار مشکل شدن و این قطعات می تونن شامل هیتر، سیم کش و ترمیستور باشن.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
ایراد قطعات داخلی ماشین ظرفشویی  باید از تکنیسین کمک بگیرین! مشکل فنی که باید توسط تکنیسن بررسی شود.

ارور LE در ماشین ظرفشویی ال جی

موتور ماشین ظرفشویی در حکم قلب دستگاه هست و ارور LE در ظرفشویی ال جی نشون دهنده‌ی خراب شدن موتور دستگاه یا اجزای آن است. پس با دیدن این ارور هر چه سریعتر یه تعمیرکار ماهرو خبر کنین، چون به احتمال زیاد قطعاتی مثل روتور یا سیم کش موتور آسیب دیدن.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
ایراد قطعات ماشین ظرفشویی  باید از تکنیسین کمک بگیرین! مشکل فنی که باید توسط تکنیسن بررسی شود.

اگر ظرفشویی شما کار نمیکنه بخونید: علت کار نکردن ماشین ظرفشویی ال جی

کد ارور te ماشین ظرفشویی ال جی

ارورهای te ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به خرابی حسگرهای دما و قطعات اندازه گیری دمای آب میشن، به احتمال زیاد ترمیستور آسیب دیده، هر چند برای تعمیرش باید به یه تعمیرکار ماهر و خبره مراجعه کنین.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
ایراد قعطات اندازه گیری دمای آب و ترمیستور  باید از تکنیسین کمک بگیرین! مشکل فنی که باید توسط تکنیسن بررسی شود.

معنی ارور CE ماشین ظرفشویی ال جی

ارور CE ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به خرای رورتور و  معیوب شدن اتصالات سیم کشی ماشین ظرفشویی شماست، در نتیجه بهتره که برای تعمیرش حتما حتما از تعمیرکار ماهر و خبره این حوزه کمک بگیرین.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
اتصالی ، ایراد روتور و ...  باید از تکنیسین کمک بگیرین! مشکل فنی که باید توسط تکنیسن بررسی شود.

معنی ارور nE در ماشین ظرفشویی ال جی

در ماشین ظرفشویی موتوری وجود داره که وظیفه اش تقسیم آب برای مراحل مختلف شست و شوی ماشین ظرفشویی هست در نتیجه ارور nE مربوط به ایراد در این موتور هست و بایستی جدی گرفته بشه، برای تعمیرش هم حتما تکنسین ماهری خبر کنین.

علت درجه سختی تعمیر چه کنیم؟
ایراد موتور تقسیم کننده آب  باید از تکنیسین کمک بگیرین! مشکل فنی که باید توسط تکنیسن بررسی شود.

عیب یابی خطای ماشین ظرفشویی ال جی

پس خیلی دقیق صفحه‌ی نمایشگر ماشین ظرفشویی ال جی تون رو بررسی کنین، ارورهای e1،te و oe در ماشین ظرفشویی رو جدی بگیرین، معنی ارورها رو از این مقاله‌ی دکتر تعمیر پیدا کنین و اقدامات لازم رو برای حل مشکل این ارورها رو انجام بدین. از اونجا که این ارورها عموما نشون دهنده ی یه مشکل جدی توی ماشین ظرفشویی شما هستن پس حتما لحظه‌ی یه فکر تعویق انداختن و تاخیر در تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی نباشید  و در اسرع وقت مشکلات ماشین ظرفشویی خودتون رو رفع کنین.

در برخی کدها که توی این مقاله به صورت کامل ذکر کردیم، شما قادر نیستین دستگاه رو خودتون تعمیر کنین و باید حتما یه متخصص خبره اون رو عیب یابی کنه. برای همین بهتره که فرم درخواست رو پر کنین و با کارشناس دکتر تعمیر تماس بگیرین تا سریعا به محل شما اعزام بشن و مشکل ماشین ظرفشویی شما رو حل کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − یک =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.