علت ارور E1 ماشین ظرفشویی ال جی

علت ارور E1 ظرفشویی ال جی می‌تواند بر اثر یک سهل انگاری از سمت شما باشد، یا مشکلی مانند: نشتی، سوراخ شدن قسمتی از شلنگ تخلیه، بسته نشدن درب و … باشد.

سهل انگاری شما در استفاده از مواد شوینده نامناسب رخ می‌دهد. در این مقاله علت ارور E1 در ماشین ظرفشویی ال جی به طور مفصل همراه با راهکارهای کاربردی ارائه می‌شود.

اگر برای رفع کدخطای E1 ظرفشویی ال جی LG به یک متخصص تعمیر ظرفشویی ال جی نیاز داشتید، می‌توانید فرم آنلاین را پر کنید یا به طور مستقیم تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

معنی ارور e1 در ظرفشویی ال جی مشابه همان ارور ae است. با این تفاوت که شما ارور e1 را در ماشین ظرفشویی‌‌‌‌های نسل جدید می‌بینید. اما معنای همان کد خطای ae را می‌دهد.

در این مقاله تمام دلایل کد خطای e1 ظرفشویی ال جی آورده شده است اما توصیه می‌کنیم برای عیب یابی دقیق دستگاه، با نمایندگی تعمیرات ال جی تماس بگیرید.

زیرا در اغلب اوقات، رفع ارور E1 ظرفشویی ال جی تخصصی بوده و دانش فنی و تجربه کافی نیاز دارد.

علت ارور E1 ماشین ظرفشویی ال جی

ارور E1 ظرفشویی ال جی، از جمله رایج‌ترین خطاهایی است که در صفحه نمایش ماشین ظرفشویی ال جی، خود را نشان می‌دهد. در واقع این طراحی به گونه‌ای عمل می‌کند که در صورت بروز هر گونه مشکل و اختلالات عملکردی در قسمت‌های مختلف ماشین ظرفشویی، کد خطای به خصوصی به عنوان اخطار نمایش داده می‌شود تا روند اطلاع از عامل اختلال و نیز تعمیر، سهولت بیشتری پیدا کند.

با توجه به اینکه ماشین ظرفشویی ال جی دارای صفحه نمایش برای نشان دادن کد خطاهای مختلف است، افراد می‌توانند در صورت بروز هر گونه مشکل، به سرعت از آن آگاه شده و برای برطرف کردن آن به دنبال یک راهکار ایده‌آل باشند.

از این رو در ادامه قصد داریم، به ارائه توضیحات بیشتر در مورد ارور E1 ظرفشویی ال جی بپردازیم تا شما را با چیستی، دلایل بروز این کد خطا، راهکارهای برطرف کردن آن و نیز شیوه‌هایی که می‌تواند به جلوگیری از بروز آن کمک کند، آشنا کنیم.

قبل از هر کاری شما باید با معنی ارور E1 در ظرفشویی ال جی آشنا شوید تا به درستی و با دقت بیشتری علت کد خطای E1 ماشین ظرفشویی ال جی بیابید.

معنی ارور E1 ظرفشویی ال جی چیست؟

قبل از هر چیزی، شناخت چیستی و معنی ارور E1 ظرفشویی ال جی، می‌تواند شما را از سردرگمی هنگام بروز این مشکل نجات دهد. این کد خطا، زمانی روی صفحه نمایش ظرفشویی ال جی نمایان می‌شود که در ماشین ظرفشویی نشتی رخ داده باشد. از این رو معنی ارور E1 در ظرفشویی ال جی نشتی دستگاه است که می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شده باشد.

در صورتی که با این ارور در صفحه نمایش ماشین ظرفشویی خود مواجه شدید، باید به دنبال مشکل نشتی در بخش‌های مختلف آن باشید. البته مطالعه‌ی مقاله تخصصی علت نشت آب ماشین ظرفشویی می‌تواند به شما کمک کند تا با دلایل نشتی در این دستگاه بیشتر آشنا شوید.

دلایل ارور E1 ظرفشویی ال جی

 

بروز نشتی و نمایش ارور E1 ظرفشویی ال جی، می‌تواند حاصل دلایل مختلفی باشد. در واقع لزوما یک اتفاق تنها علت ارور E1 ظرفشویی ال جی نیست! از این رو در ادامه عواملی که می‌توانند دلایل این اتفاق معرفی شوند، به طور کلی مورد بحث و بررسی قرار گرفته شده‌اند:

 

عدم نصب درست ماشین ظرفشویی

از جمله عواملی که به طور گسترده به عنوان علت ارور E1 ظرفشویی ال جی، مطرح می‌شود، مربوط به عدم نصب درست ماشین ظرفشویی است. نصب غیراصولی ماشین ظرفشویی، نه تنها می‌تواند عاملی برای نشتی این دستگاه باشد؛ بلکه دلیلی برای بروز اختلالات دیگر چون ایجاد سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی هم به شمار می‌آید.

از این رو لازم است از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. به همین دلیل سپردن روند نصب این دستگاه به یک تکنسین متخصص، می‌تواند نتایج بهتری را به همراه داشته باشد و به عنوان گام اولیه برای ممانعت از بروز نشتی در ماشین ظرفشویی مطرح شود.

نشتی از شلنگ ماشین ظرفشویی

شلنگ ماشین ظرفشویی به دلیل ساختاری که دارد، ممکن است تحت تاثیر فاکتورهای مختلف، دچار آسیب شود. در واقع در گذر زمان به دلیل فرسودگی و پوسیدگی، شلنگ ماشین ظرفشویی آسیب دیده و نشتی صورت می‌گیرد. آسیب دیدن شلنگ ماشین لباسشویی حتی می‌تواند دلایل دیگری هم داشته باشد. در نتیجه لزوما دستگاه‌های کهنه‌ دچار این اتفاق نمی‌شوند.

انسداد و گرفتگی شلنگ تخلیه

از دیگر پارامترهایی که منجر به ارور E1 در ظرفشویی ال جی می‌شود، مربوط به گرفتگی شلنگ تخلیه است. فاکتورهای مختلفی می‌توانند سبب بروز این اتفاق شوند. زمانی که شما ظروف را با بیشترین درصد کثیفی همراه با خورده غذاهای بسیار در داخل ماشین ظرفشویی قرار می‌دهید، ممکن است طی فرآیند تخلیه، خورده غذاها راه را ببندند و مانع تخلیه کامل دستگاه شوند.

بسته بودن راه فاضلاب و سیستم‌های زهکشی

گاها انسداد در لوله‌های فاضلاب رخ می‌دهد‌. به طوری که همانطور که در مورد قبل مطرح شد، روند تخلیه به درستی صورت نگرفته و این موضوع سبب می‌شود تا ارور E1 ظرفشویی ال جی بر روی صفحه نمایش ظاهر شود. در این مورد هم باید گفت عدم رعایت نحوه شستشو و قرار دادن ظروف همراه با پسماندهای بسیار، سبب بسته شدن راه فاضلاب و سیستم‌های زهکشی می‌شود.

فرسودگی لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی

نشتی درب ماشین ظرفشویی به دلیل فرسوده شدن لاستیک درب این دستگاه، سبب نشت آب به بیرون می‌شود. این موضوع تحت تاثیر فاکتورهای مختلف رخ می‌دهد و ارور مورد بحث را روی صفحه نمایش دستگاه به تصویر می‌کشد. در نتیجه باید نسبت به سلامت لاستیک درب ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل کنید.

ارور E1 ظرفشویی ال جی به علت ترکیدن مخزن آب دستگاه

گاها افراد در یک بازه زمانی کوتاه، بارها از ماشین ظرفشویی خود استفاده می‌کنند و ظروف را با آلودگی بسیار داخل دستگاه قرار می‌دهند. این موضوع می‌تواند عاملی برای ترکیدن مخزن آب ماشین ظرفشویی باشد و کد خطای E1 را در ظرفشویی ال جی نشان دهد.

توجه داشته باشید که این روش استفاده از ماشین ظرفشویی، به قدری اشتباه است که می‌تواند مشکلات جبران ناپذیری و پرهزینه‌ای را رقم زند. به همین دلیل حتما باید در روند شستشو، بین دورهای استفاده، استراحت به دستگاه را هم لحاظ کنید. چرا که در اغلب موارد، دستگاه به تعمیرات عمقی و پر هزینه‌ای نیازمند خواهد شد. فراموش نکنید که هر خریدی نیاز به نگهداری صحیح دارد. ماشین ظرفشویی نیز از این موارد مستثنی نمی‌باشد.

بهتر است برای بالا بردن عمر ماشین ظرفشویی خود این مقاله را مطالعه کنید تا بدانید چه عواملی می‌تواند سلامت دستگاه شما را حفظ کند.

کثیف بودن پمپ تخلیه

عدم رعایت نکات مربوط به کار با ماشین لباسشویی و در نتیجه کثیف بودن پمپ تخلیه، عامل دیگری است که سبب بروز نشتی در دستگاه خواهد شد. با توجه به اینکه کثیفی پمپ تخلیه مانع تخلیه درست می‌شود، طبیعتا نشتی از جمله نتایجی است که به همراه خواهد داشت.

البته باید این فاکتور را هم لحاظ کنید که گاها پمپ تخلیه دچار اختلال می‌شود که در این حالت مشکل با تمیز کردن آن برطرف نخواهد شد و اینجاست که برای رفع ارور E1 ظرفشویی ال جی به یک تعمیرکار با تجربه و متخصص نیازمند می‌شوید.

اختلال در عملکرد سنسور نشتی آب

گاها عوامل مختلف می‌تواند باعث اختلال در عملکرد درست سنسور نشتی آب شود. در این حالت مانند موارد دیگری که تا اینجا گفته شد، کد خطا یا ارور E1 ظرفشویی ال جی، خود را در صفحه نمایش دستگاه نمایان می‌کند.

 

در حالت کلی باید گفت پارامترها و فاکتورهای مختلفی می‌توانند به عنوان علت ارور E1 ظرفشویی ال جی مطرح شوند، اما نکته مهم اینجاست که چه روندی سبب بروز این عوامل شده. از این رو افراد باید با به کارگیری الگوی درست در روند کار با ماشین ظرفشویی، از آسیب به بخش‌های مختلف آن جلوگیری کنند.

خرابی برد الکترونیک

زمانی که تمامی موارد را بررسی کردید و همچنان مشکل ارور E1 ظرفشویی ال جی وجود دارد، باید به برد الکترونیک مشکوک شوید.

برد الکترونیک با توجه به عضو اصلی و نقش مهمی که ایفا می‌کند، می‌تواند علت هر نوع خرابی در دستگاه شما باشد.

زیرا تمامی عملیات توسط برد الکترونیک پردازش می‌شود و دستور اجرای برنامه و انجام صحیح عملیات دستگاه به فرمان برد انجام می‌گیرد.

در آخر برای عیب یابی و یافتن علت هشدار E1 ظرفشویی ال جی با کمک تعمیرکار برد الکترونیک، آن را تست کنید و در صورت خرابی به هیچ عنوان آن را به دست فرد آماتور نسپارید زیرا تعمیر برد یکی از کارهای بسیار تخصصی بوده و نیازمند تجربه‌ی بالا است.

راه حل رفع کد خطای E1 ظرفشویی ال جی

با توجه به آنچه در مورد عوامل و دلایل نمایش کد خطای E1 گفته شد، مسئله‌ای که در این مرحله افراد را درگیر خود می‌کند، در خصوص راه حل رفع کد خطای E1 ظرفشویی ال جی است. در ادامه با توجه به دلایلی که مطرح شد، راه‌ حل‌های مطرح برای رفع این خطا، مورد بحث قرار گرفته شده است:

-اولین و مهم‌ترین راهکاری که در مورد اختلالات نصبی ماشین ظرفشویی مطرح می‌شود، سپردن کار به یک تکنسین با تجربه است. با توجه به اینکه نصب لوله‌ها و اتصالات مربوط به ماشین ظرفشویی، می‌تواند تا حد زیادی پیچیده باشد، لازم است از یک فرد متخصص به منظور نصب این دستگاه کمک بگیرید.

-با توجه به اینکه گاها نشتی شلنگ، عاملی برای نمایش کد خطای E1 است، در صورتی که فرسودگی و پوسیدگی این شلنگ سبب بروز نشتی شده باشد، تعویض آن مطرح می‌شود. اگر قصد دارید خودتان روند تعویض را انجام دهید، باید در نظر داشته باشید که طی تعویض شلنگ ممکن است به قطعات دیگر آسیب وارد کنید. از این بابت بهترین کار ممکن، کمک گرفتن از یک فرد کاربلد و با تجربه است.

-در شرایطی که انسداد و گرفتگی شلنگ سبب نمایش ارور E1 ظرفشویی ال جی شود، باید شلنگ را به خوبی تمیز کنید. در غیر این صورت اگر با تمیز کردن شلنگ مشکل برطرف نشد، لازم است مسیر فاضلاب و سیستم‌های زهکشی را مورد بررسی قرار دهید.

-در مورد فرسودگی و آسیب لاستیک درب هم باید این بخش را تعویض کنید. از آنجایی که روند تعویض لاستیک درب تا حد زیادی پیچیده بوده و می‌تواند نیازمند دقت بالایی باشد، بهتر است این کار را به یک تکنسین متخصص بسپارید.

-بررسی فیلتر و پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی هم می‌تواند مورد دیگری به عنوان راه حل رفع کد خطای E1 ظرفشویی ال جی باشد. از این رو بررسی کنید که حتما موارد ذکر شده تمیز باشند.

به طور کلی، اگر این ارور را مشاهده کردید و با بررسی شلنگ تخلیه و یا مسیر فاضلاب نتوانستید به رفع کد خطای E1 ظرفشویی ال جی کمکی کنید، باید با نمایندگی تعمیرات ال جی تماس بگیرید تا یک متخصص کاربلد و باتجربه مشکل را رفع نماید.

روش‌های جلوگیری ارور E1 ظرفشویی ال جی

با در نظر داشتن تمامی مواردی که تاکنون نسبت به علت ارور E1 ماشین ظرفشویی ال جی و راه‌ حل‌های رفع آن مطرح شد، به منظور جلوگیری از ظاهر شدن این ارور، لازم است نکات گفته شده در روند کار با این دستگاه را لحاظ کنید.

توجه به ظرفیت ماشین ظرفشویی و بازه زمانی فعالیت آن، به طور گسترده‌ای می‌تواند در عملکرد دستگاه موثر واقع شود. رعایت نکات زیر می‌تواند به جلوگیری از نمایش ارور E1 ظرفشویی ال جی کمک کند:

  • هرگز ظروف را به همراه ته مانده‌های مواد غذایی داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید.
  • از شوینده مناسب و مخصوص برای ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید تا به قطعات و بخش‌های مختلف دستگاه آسیبی وارد نشود.
  • توجه داشته باشید که نباید به طور پی‌درپی ماشین ظرفشویی را روشن کنید. بهتر است بین دو بار روشن کردن دستگاه استراحتی (حداقل دو ساعته) به آن بدهید.

در نهایت باید گفت در صورتی که با هر گونه اختلال مواجه شدید، بهتر است قبل از جدی شدن آن، برای رفع اختلال اقدام کنید.

سوالات متداول

همانطور که گفته شد، تنها یکی از دلایل ارور E1 در ماشین ظرفشویی ال جی می‌تواند نشتی آب باشد. دلالی مانند خرابی پمپ، برد الکترونیک و … نیز جزء دلایل بروز این کد خطا می‌باشد. برای عیب یابی دقیق و بررسی دستگاه نیاز به بازدید تکنسین است.

بعد از اینکه اطمینان حاصل کردید مواد شوینده‌ی استفاده شده کاملا مرغوب و مناسب است و شلنگ تخلیه نشتی و انسداد ندارد، بهتر است مشکل را با یک تعمیرکار با تجربه در جریان بگذارید تا باقی مراحل به صورت تخصصی و اصولی پیش رود.

به طور کلی ریست ماشین ظرفشویی ال جی در زمان‌هایی که برد دچار خطا شده باشد موثر است. شما تاثیر ریست را بعد از یکبار ریست کردن خواهید دید.

اگر بعد از ریست کردن دستگاه، همچنان ارور E1 ظرفشویی LG باقی مانده است، باید از یک فرد متخصص برای عیب یابی آن کمک بگیرید.

تعمیر و رفع ارور E1 ظرفشویی ال جی

ارور E1 ظرفشویی ال جی در اغلب اوقات به دلیل وجود نشتی است. تمام دلایل نشتی ظرفشویی که منجر به این کد خطا می‌شود را در این مقاله گفتیم.

راه حل رفع خطای E1 ظرفشویی ال جی می‌تواند با یافتن و عیب یابی صحیح عامل نشتی آغاز می‌شود. اگر تمامی این مراحل را بررسی کردید اما همچنان ارور پاک نشد، باید از یک متخصص کمک بگیرید یکی دیگر از عوامل چنین اروری مانند دیگر ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی، خرابی برد الکترونیک است.

برای ثبت درخواست تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی می‌توانید فرم آنلاین زیر را پر کنید یا مستقیما با ما تماس بگیرید تا در کمتر از یک ساعت بهترین تعمیرکار ظرفشویی را به محل شما اعزام نماییم.

تمامی خدمات ارائه شده از سمت دکتر تعمیر به صورت فوری در منزل و با ضمانت نامه انجام می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.