معنی کلمات روی انواع مختلف یخچال ال جی را پیدا کنید!

تا به حال به معنی کلمات روی یخچال ساید ال جی خودتون دقت کردین؟ میدونید طرز کار با یخچال ال جی چطوره و چطور میتوندید از قابلیت هایی مثل روشن یا خاموش کردن یخساز استفاده کنید؟ با قفل کودک آشنایی دارید؟

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

دکتر تعمیر به عنوان نمایندگی تعمیر یخچال فریزر ال جی تصمیم گرفته است تا منبعی برای شما آماده کند. چرا که حتما نظر شما به دکمه های روی یخچال ال جی جلب شده و از خود پرسیده‌اید که معنی این کلمات درج شده روی یخچال چه می تواند باشد؟ به همین علت در راستای آموزش کار با یخچال ال جی تصمیم گرفتیم به معنی کلمات روی یخچال ال جی و آموزش شیوه‌ی تنظیم دمای یخچال ال جی بوسیله دکمه ها بپردازیم، تو این مقاله تمام تلاش ما این بوده که کاملا جامع به معنای کلمات روی یخچال های ساید و فریزر بالا، پایین، دوقلو و … مدل ال جی بپردازیم، برای آگاهی از عملکردهای یخچال ال جی با ما همراه باشید.

تجربه‌ی شما از کار با نمایشگر یخچال ال جی چی بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

معنی دکمه های یخچال ساید ال جی

با توجه به اینکه عملکرد دکمه های یخچال ساید ال جی در این موارد یکسان است و کلماتی مشابه در یخچال فریزر های ال جی به غیر از مدل دوقلو، به کار می رود، معنی کلمات روی یخچال بالا، فریزر پایین، یخچال پایین، فریزر بالا، یخچال ساید بای ساید ال جی را با هم بررسی می‌کنیم.

برای یادگیری طرز کار با یخچال ال جی نیاز هست تا معنی تمام دکمه ها را به خوبی بدانید و کاربرد هر کدام از آن ها را روی مایشگر سخچال ساید ال جی درک کنید.

معنی کلمه refrigrator/Fridge روی یخچال ال جی

برای تنظیم دمای بخش یخچال کلید Fridge یا refrigerator استفاده می‌شود. در نتیجه با فشار دادن این دکمه می‌توانید دمای بخش یخچال را تنظیم کنید. دمای نرمال یخچال ال جی بین 3 تا 6 درجه سانتی گراد است، چنانچه یخچال را بوسیله‌ی این این کلید روی دمای خاصی تنظیم کنید یک روز کامل زمان می‌برد تا دما به میزانی که شما تنظیم کرده‌اید برسد.

اگر به دنبال علت خنک نکردن یخچال فریزر ال جی هستید، قبل از خواندن مقاله‌ی تخصص دکتر تعمیر راجع به این مشکل، دمای یخچال را چک کنید و در صورتی که دما خارج از این محدوده بود حتما با دکمه‌ی fridge/refrigerator آن را تنظیم کنید.

معنی کلمه Freezer روی یخچال ال جی

دکمه Freezer برای تنظیم دمای فریزر استفاده می‌شود. دمای فریزر باید زیر 17- درجه سانتی گراد باشد. وگرنه فریزر به خوبی یخ نمی‌زند و امکان فساد مواد غذایی وجود دارد، همانطور که گفتیم دست زدن به تنظیمات دما به مدتی زمان برای تثبیت احتیاج دارد.

یکی از دلایل منجمد نشدن وسایل در فریزر ال جی همین مورد ساده یعنی؛ تنظیم نبودن دمای فریزر شماست.

معنی کلمه Express freeze روی یخچال ال جی

اگر مدت زیادی مواد غذایی شما در معرض گرما قرار گرفته‌اند، بهتر است که از گزینه‌ی انجماد سریع برای سریعتر یخ بستن مواد غذایی استفاده کنید. با استفاده از عملکرد این دکمه وسایل داخل فریزر به سرعت یخ می‌زنند و دیگر نگران فاسد شدن مواد غذایی خود نخواهید بود، همچنین اگر چیزی مثل بستنی یا ژله را داخل فریزر قرار دادید و نیاز دارید که سریعتر فرایند یخ زدن انجام بگیرد، این دکمه چنین قابلیتی دارد.‌

دقت کنید که این یک قابلیت بوده و موتور برای انجماد سریع انرژی بیشتری نیاز دارد. همینطور با قدرت بیشتری کار می‌کند. پس از چنین قابلیت‌هایی به طور دوره‌ای و در مواقع ضروری استفاده کنید. اینگونه نباشد که همیشه این حالت فعال باشد!

معنی کلمه Express cool روی یخچال ال جی

با فشردن این کلید مواد غذایی داخل یخچال به سرعت به دمای نرمال تنظیم شده می‌رسند و سپس نسبت به دمای نرمال یخچال سرد تر خواهند شد، فرایند خنک سازی سریع مواد غذایی داخل یخچال توسط این دکمه ایجاد می‌شود و برای مواد غذایی که سریعا احتیاج دارید که سرد شود به این عملکرد احتیاج پیدا خواهید کرد.‌

خنک سازی سریع مانند انجماد سریع ساید بای ساید ال جی، نیاز به انرژی و قدرت بیشتری دارد. پس فراموش نکنید که با فعال گذاشتن همیشگی این حالت یخچال را تحت فشار قرار میدهید.

شاید دچار چنین مشکلی شده باشید که موتور یخچال ال جی یکسره شده و اتومات نمی‌کند! در چنین شرایطی اگر یخچال بیشتر از هشت ساعت اتومات نکرد حتما با دکتر تعمیر تماس بگیرید و متخصصان آن کمک بگیرید چرا که دستگاه شما در شرایط خادی به سر می‌برد و باید به زودی مشکل آن را عیب یابی کنید.

معنی کلمه Child lock روی یخچال ال جی

اگر در خانه کودکان کنجکاوی دارید که دکمه های یخچال را از سر بازیگوشی فشار می‌دهند، بهتر است برای حفاظت مواد غذایی و یخچال خود در برابر استفاده بی‌رویه از کلید‌‍‌های یخچال، Child lock را فشار دهید تا تمام دکمه های یخچال شما غیر فعال شود، برای غیر فعال کردن کافی است که 3 ثانیه کلید را نگه دارید تا مجددا یخچال به حالت عادی بر گردد.‌

از نظر تحت الفظی هم معنی کلمه child lock روی یخچال ال جی، قفل کودک است. با فعال کردن آن دیگر هیچ کلید روی دستگاه شما عمل نمی‌کند تا زمانی که مجدد این حالت را غیرفعال کنید.

معنی کلمه Eco Friendly روی یخچال ال جی

این حالت باعث مصرف انرژی کمتر در یخچال فریزر ال جی می شود، مناسب ایام تعطیلاتی است که به سفر می روید و با انتخاب این حالت موتور با قدرت کمتری کار می کند، چون درب یخچال دیگر باز و بسته نمیشه و در نتیجه اتلاف انرژی از این بابت نخواهید داشت بنابراین این گزینه را فقط در ایام سفر انتخاب کنید، تا از هدر رفتن انرژی جلوگیری شود.

معنی کلمه Door Alarm روی یخچال ال جی

با فشردن این کلید عملکرد هشدار درب یخچال فعال می شود و اگه یخچال شما بیشتر از یک دقیقه درش باز بمونه، یخچال بوق می زنه و اخطار میده که باید درب یخچال رو ببندید.

نحوه روشن و خاموش کردن یخچال ال جی

از دکمه‌ی on/off یا power برای روشن و خاموش کردن یخچال ال جی استفاده می شود، گاهی on/off روی آن دیده می شود یا علامتش شبیه به علامت روشن و خاموش کردن روی کنترل تلویزیون است، در این با فشردن این کلید حتی اگه یخچال به برق متصل باشد باز هم خاموش می شود، برای روشن کردن مجدد کافی هست که سه ثانیه کلید روشن و خاموش کردن یخچال رو فشار بدین و نگه دارین.

معنی کلمه wifi روی یخچال ال جی

قابلیت جدیدی به نام اینترنت اشیاء بوجود اومده، یخچال ها هم جزء ابزاری هستند که می‌توانند به اینترنت متصل شوند و از طریق اپلیکیشن‌های ال جی از راه دور کنترل شوند، با فشردن کلید وایفای یخچال را به اینترنت متصل می‌کنید و می‌توانید آن را از راه دور مدیریت کنید.

معنی کلمات روی یخچال های هتلی ال جی

یخچال‌های هتلی عموما روی بدنه یخچال کلید یا علامت خاصی ندارند که نیاز به توضیح و تفسیر داشته باشه، عملیات تنظیم دما عموما با چرخش ولوم های داخل یخچال انجام میشه و نسبت به سایر یخچال ها عملکردهای ساده تری داره. اگر برای تنظیمات آن نیاز به کمک دارید یا برای تعمیرات یخچال هتلی ال جی در تهران نیاز به تکنسین دارید حتما با دکتر تعمیر تماس بگیرید.

معنی کلمات روی یخچال ساید بای ساید ال جی

با ورود یخچال های مدرن و ساید بای ساید ال جی در بازار علاوه بر اینکه با ظاهری زیبا و متفاوت از یخچال رونمایی شد؛ بلکه قابلیت‌های فوق العاده‌ای را به همراه آورد. این قابلیت‌ها شامل: یخساز اتوماتیک، آب سردکن متصل به آب شهری، مصرف اکونومی و بهینه و … می‌باشد.

اما شما باید با معنی کلمات یخچال ساید ال جی آشنا باشید تا بتونید از تمام قابلیت ‌های آن بهره‌مند بشید. با اطلاع از معانی این کلمات شما در واقع آموزش کار با یخچال ال جی را هم یاد گرفته‌اید.

معنی کلمه Freezer Set روی یخچال ساید بای ساید ال جی

برای تنظیم دمای فریزر در یخچال ساید بای ساید ال جی می توانید از دکمه freezer set استفاده کنید. همانطور که پیش از این گفتیم دمای فریزر نباید از 17- درجه سانتی گراد کمتر شود، پس هنگام تنظیم دما حتما به ملاحظات تنظیم دمای نرمال یخچال توجه ویژه‌ای داشته باشید.

معنی کلمه express freezer روی یخچال ساید ال جی

مثل مدل های معمولی این کلید برای یخ بستن سریعتر مواد غذایی در فریزر انجام می‌گیرد، این کلید ممکن است در هر یخچال ساید بای ساید اسم های متفاوتی داشته باشد.‌

معنی کلمه fridge روی یخچال ساید ال جی

از این کلید برای تنظیم دمای بخش یخچال در یخچال های ساید بای ساید ال جی استفاده می‌شود، در نتیجه هنگام تنظیم دما به ملاحظاتی مثل فصلی که در آن قرار دارید و دمای نرمال یخچال در هر فصل توجه جدی داشته باشید.‌

معنی کلمه Ice type روی یخچال ساید بای ساید ال جی

با فشردن این دکمه می توانید نحوه عملکرد یخساز، بخچال ال جی را مشخص کنید، اینکه یخ به صورت قالبی باشد یا یخ خرده شده در یخساز تشکیل شود، انتخاب با شماست که نوع یخی که می خواهید استفاده کنید را تعیین نمایید.

معنی کلمه Filter روی یخچال ساید بای ساید ال جی

یکی دیگه از کلیدهای روی ساید بای ساید که باید همیشه مورد بررسی قرار بگیره filter هست، اگه چراغ فیلتر روشن بشه و سبز باشه یعنی فیلتر یخچال شما سالمه و اگه قرمز باشه فیلتر یخچال شما خرابه و احتیاج به تعویض داره.

معنی کلمه Fresh air filter روی یخچال ساید بای ساید ال جی

از آنجا که هوای داخل یخچال ساید بای ساید ال جی به سرعت نامطبوع میشه و احتیاج به یک تهویه جدی داریم، این فیلتر وظیفه‌ی تهویه‌ی هوای داخل یخچال ساید بای ساید ال جی را بر عهده می‌گیرد، در نتیجه می‌توانید با فشردن این کلید نحوه عملکرد فیلتر هوا را تعیین کنید که هر دو ساعت یک بار روشن شود یا در صورت نیاز هر چهار ساعت یک بار.

معنی کلمه Ice puls روی یخچال ساید بای ساید ال جی

معنی کلمه Ice Plus روی یخچال ساید ال جی برای یخسازی زیاد در زمان کم هست. با استفاده از این کلید می‌تونید تو کم ترین زمان مقدار زیادی یخ به طور اتوماتیک از یخساز ساید دریافت کنید.

معنی کلمه Ice maker lock روی یخچال ساید بای ساید ال جی

با استفاده از این دکمه می‌تونید عملکرد دکمه یخساز را فعال یا غیر فعال کنید، بوسیله‌ی این امکان می‌تونید در مصرف برق یخچال ساید بای ساید ال جی خود صرفه جویی کنید.‌

معنی کلمه child lock روی یخچال ساید بای ساید ال جی

اگر در خانه کودکان بازیگوشی دارید که دکمه‌های یخچال را بی جهت فشار می‌دهند، بهتر است که این گزینه را برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به یخچال و مواد غذایی فعال کنید تا عملکرد سایر کلیدها از کار بیفتد.‌

معنی کلمه Alarm door روی یخچال ساید بای ساید ال جی

با فشردن این دکمه می‌توانید برای یخچال یک عملکرد هشدار تعریف کنید که اگر در یخچال بیشتر از یک دقیقه باز بماند، به سرعت اخطار دهد تا یخچال ساید بای ساید شما هشدار دهد و در را بتوانید به سرعت ببندید.

معنی کلمه Cool Super روی یخچال ساید بای ساید ال جی

از این دکمه برای ایجاد سرمای شدید در کابین یخچال استفاده می‌شود، چنانچه احتیاج دارید مواد غذایی داخل یخچال شما سریعتر یخ بزند بایستی از این قابلیت استفاده نمایید.

معنی کلمه lighting روی یخچال ساید بای ساید ال جی

از دکمه lighting یخچال ساید بای ساید ال جی برای روشن و خاموش کردن ال ای دی های داخل آبسردکن و یخساز استفاده می‌شود.

معنی کلمه Sleep روی یخچال ساید بای ساید ال جی

اگر صدای یخچال ساید بای ساید ال جی شما آزاردهنده است و در شب برای شما اصلا قابل تحمل نیست با فشردن این کلید می تونین حدود 12 ساعت یخچال را در حالت خاموش قرار بدین تا صدا کمتر بشه و دوباره پس از طی این مدت بر می گرده.

البته گاهی سر و صدای یخچال ال جی از حالت طبیعی خارج شده و نشونه‌ی وجود یک مشکل جدی هست.

معنی کلمه Display off mode روی یخچال ساید بای ساید ال جی

یکی ار دکمه هایی که در یخچال ساید بای ساید ال جی کاربرد فراوانی دارد همین دکمه Display off mode است، بنابراین با استفاده از این کلید می توانید صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید ال جی خود را روشن یا خاموش نمایید.

معنی کلمه friendly Eco روی یخچال ساید بای ساید ال جی

یکی دیگه از کلیدهای یخچال ساید بای ساید ال جی می‌توان در ایام تعطیلات و سفر از کاربرد آن استفاده کرد دکمه eco friendly است، با این حالت می‌تونید مصرف انرژی یخچال ساید بای ساید ال جی خود را در مدت زمان سفر کاهش دهید زیرا در طول سفر کسی درب یخچال را باز و بسته نمی‌کند و موتور یخچال در حالت استراحت قرار می‌گیرد.

تنظیمات نمایشگر یخچال ال جی

همانطور که در مقاله‌ی ما مشاهده شد، سعی کردیم معنی کلمات انواع یخچال ال جی را در این مقاله برای شما تشریح کنیم، با توجه به نوع یخچال می تونین معنی کلمات رو پیدا کنین و با استفاده تفسیر این کلمات از قابلیت‌های مختلف یخچال های ال جی استفاده کنید، چنانچه برای تعمیر و عیب یابی یخچال ال جی مشکلی داشتید، نمایندگی تعمیر یخچال ال جی را فراموش نکنید.

زمانی که شما معنی تمام کلمات روی یخچال ال جی رو بدونید، به راحتی به تنظیمات نمایشگر یخچال ال جی خودتون مسلط شدید و میتونید یخساز رو خاموش یا روشن کنید یا دستگاه رو در زمان لازم ریست کنید.

حتی زمانی که می‌خواید به سفر بروید، حالت هالیدی یا eco رو فعال کنید تا مصرف یخچال شما در حالت بهینه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 11 =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.