تعمیر لباسشویی ال جی

ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش

Error E24 روی ماشین ظرفشویی بوش شما ظاهر شده و خیال رفتن هم نداره؟ خب معلومه که تا شما قدمی برندارید این کد هم همونجا به شما چشمک میزنه.

البته خطای 24 ظرفشویی بوش الکی الکی ظاهر نشده. قطعا داره با زبون بی زبونی به شما یه پیغامی میده. اما متاسفانه زبون این دستگاه ِ محبوب کمی سخته.
از کجا بدونیم E24 یعنی چی؟! همش دوتا عدد و یه حرفه!
نگرانی نداره حوصله بذارید و ادامه‌ی مطلب رو بخونید. نه تنها متوجه‌ی معنی ارور E24 ظرفشویی بوش میشید، بلکه خودتون می‌تونید این خطا رو رفع کنید. البته اگه دست رو دست نذارید و زودتر اقدام کنید.

تجربه‌ی شما از Error E24 چی بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

این رو همه میدونن که ظرفشویی برای شستن ظروف باید آبگیری، شستشو، آبکشی و تخلیه کنه. حالا اگه حین یکی از این عملیات مشکلی به وجود بیاد، معلومه که دستگاه میخواد شما رو باخبر کنه تا زودتر به دادش برسید.
اصلا این صفحه نمایش‌‌های دیجیتال به همین خاطر طراحی شدن که دستگاه بتونه با کاربرش حرف بزنه! به شرطی که کاربر متوجه بشه.

خطای e24 ماشین ظرفشویی

معنی ارور E24 ظرفشویی بوش

پیغام E24 ظرفشویی بوش میخواد به شما بگه من نمی‌تونم آب کثیف رو تخلیه کنم. یه مشکلی هست. نمیدونم چه مشکلی! ولی داستان اینه که آب از ظرفشویی خارج نمیشه.
پس تا اینجا متوجه شدید که هر ارور محدوده‌ای از مشکل رو به شما اطلاع میده نه قطعه‌ی خراب شده. اینکه چه قطعه‌ای خرابه رو تکنسین تشخیص میده. در واقع ارور تنها به شما کمک میکنه تا مسیر عیب یابی مشخص‌تر و راحت‌تر بشه.
البته ممکنه ارور E24 در ماشین ظرفشویی زیمنس هم دیده بشه و تفاوتی بین این دو برند نیست. دکتر تعمیر به طور تخصصی تعمیر ماشین ظرفشویی بوش و زیمنس شما رو در تهران و منزل شما به طور تخصصی انجام میده.

خطای E25 ماشین ظرفشویی بوش هم به همین معنیه. یعنی؛ تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش هست.

زمانی که دستگاه شما نتونه آب رو خارج کنه، متوقف میشه و کد خطای E24 یا E25 رو به شما نشون میده. البته ناگفته نمونه یک تفاوت جزئی و اصلی بین ارور E24 و E25 ماشین ظرفشویی بوش وجود داره که به عیب یابی و رفع اون‌ها کمک خیلی زیادی میکنه.

تفاوت خطای E24 و E25 ماشین ظرفشویی بوش

همونطور که گفتیم؛ هر دو ارور مربوط به خارج نشدن آب از ماشین ظرفشویی هست.

اما ظرفشویی برای تخلیه و خروج آب کثیف یک مسیر داره. یعنی؛ آب اول فیلتر میشه و بعد از طریق پمپ وارد مسیر خروجی به سمت فاضلاب میشه. حالا طی این مسیر ممکنه فیلتر مسدود باشه یا پمپ خراب شده یا حتی شلنگ خروجی بسته شده باشه و نتونه آب رو با سرعت و به طور کامل خارج کنه.

اگر با ارور E25 ماشین ظرفشویی بوش مواجه شدید، یعنی دستگاه از یه مرحله گذشته. آب از فیلتر هم عبور کرده و خبر از وجود مشکل توی پمپ تخلیه میده!

پس با این توصیف باید متوجه شده باشید؛ E24 داره میگه فیلتر پمپ رو چک کن و ارور E25 میگه من از فیلتر هم گذشتم پمپ و شلنگ تخلیه به من اجازه نمیده آب کثیف رو تخلیه کنم.

در ادامه، بیشتر از پمپ تخلیه و اهمیتش در ماشین ظرفشویی صحبت می‌کنیم.

رفع ارور e24 ظرفشویی بوش

خودتون پیغام E24 ظرفشویی بوش رو پاک کنید!

تو زندگی امروزی هر چند زحمت کارای خونه کمتر شده، مشکلاتی هم در کنارش به وجود اومده که قبلا با چنین چالش‌هایی روبرو نشده بودید. وقتی ماشین ظرفشویی نباشه، دیگه ارورش چیه؟! چالش رفع ارور ظرفشویی چیه؟!

تمایل ما به رفع مشکلات بدون نیاز به شخصی یا پرداخت هزینه عجیب نبوده و بارها با چنین شرایطی روبرو شدیم که کاربر عزیز به هر قیمتی می‌خواسته مشکل رو خودش حل کنه!

این عجیب نیست. چرا که بعضی از مشکلات مثل خطای E24 ماشین ظرفشویی بوش توسط خودتون قابل حل هست. (البته در ۹۰% مواقع).

اما همیشه حاد بودنِ شرایط رو در نظر بگیرید که جز به دست متخصص مجرب قابل تعمیر نیست.

اما چطور می‌تونید خطای E24 ظروفشویی بوش رو پاک کنید؟

فیلتر کف ماشین ظرفشویی رو خارج کنید و به خوبی با آب ولرم تمیز کنید و مثل حالت اول جای خودش قرار بدید.

گاهی همین کارِ ساده میتونه باعثِ رفع ارور E24 ظرفشویی بوش شما بشه.

البته تمیز کردن فیلتر کف باید جزء سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی باشه. یعنی حداقل هر ماه اینکارو انجام بدین.

جلوگیری از نمایش ارور E24 در ظرفشویی بوش

با توجه به معنی این ارور که مربوط به مسدود شدن فیلتر هست، شما باید از گرفتگی فیلتر جلوگیری کنید.

لازمه حواستون باشه؛ همیشه ظروف غذا رو پاک کنید تا ته مونده‌های غذا و برنج به اون‌ها نچسبیده باشن. البته نیازی به آبکشی نیست. تنها با یکبار دستمال کشیدن اینکار رو انجام بدید.

باقیمانده‌های غذا نه تنها باعث مسدود شدن فیلتر کف میشه بلکه سوراخ‌های بازوی آبپاش هم مسدود میشه و بعد از مدتی با مشکل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی هم مواجه میشید.

با خوندن این مقاله متوجه شدید توجه نکردن به همین موضوع ساده (پاک کردن ظروف از باقیمانده مواد غذایی) چقدر میتونه به دستگاه آسیب برسونه و مشکلاتی که به وجود میاد همه از بی‌توجهی و رعایت نکردنِ نکات نگهداری از ماشین ظرفشوییه.

e25 error dishwasher

ارور E25 ماشین ظرفشویی؛ خرابی پمپ تخلیه

معنی ارور E25 ماشین ظرفشویی بوش رو که گفتیم. اما پمپ تخلیه چیه؟ چطور میتونه خراب بشه؟ آیا خودم می‌تونم تعمیر کنم؟ برای رفع ارور E25 ظرفشویی بوش نیاز به تعمیرکار دارم؟

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی بوش از چندین جزء تشکیل شده که با هماهنگی همدیگه آب رو به سمت شلنگ تخلیه هدایت میکنن. حالا این اجزاء چی هستن؟

اجزای پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی بوش

  1. پروانه تخلیه
  2. موتور پمپ
  3. دریچه تخلیه
  4. کیت تخلیه
  5. شلنگ تخلیه

آسیب دیدنِ هر کدوم از این قطعاتِ پمپ تخلیه میتونه عبور آب رو با اختلال مواجه کنه. تعمیر پمپ تخلیه کار بی ارزشی بوده! به همین دلیل، در زمان خرابی پمپ تخلیه، به طور کامل تعویض میشه و بازدهیِ عملکرد به ظرفشویی مثل روز اول برگردونده میشه.

البته گاهی پمپ تخلیه نیاز به تعویض نداره و این موارد مربوط به گرفتگی شلنگ تخلیه یا فاضلاب میشه.

با تعویض شلنگ تخلیه و باز کردنِ خروجی فاضلاب، مشکل خارج شدن آب از ظرفشویی حل شده و ارور E25 ماشین ظرفشویی هم پاک میشه.

ارور E24 و E25 ماشین ظرفشویی با صدای خرخر

نشونه‌هایی هست که شما رو برای عیب یابی بهتر راهنمایی میکنه. مثلا ارور E24 در کنار صدای خرخر این دو مشکل رو با محدوده‌ی متمرکزتری اطلاع میده تا فقط نمایش ارور E24!

این صدا به شما هشدار میده که چیزی سرِ راهِ عبور آب هست و مسیر مسدود شده مربوط به لوله‌ی تخلیه هست. گاهی صدای تق تق از ماشین ظرفشویی شنیده مبشه که اگر همراه با ارور E24 یا E25 و تخلیه نشدن آب باشه؛ مربوط به خرابی پمپ تخلیه هست و باید تعویض بشه.

خطای E24 ظرفشویی بوش؛ خرابی برد الکترونیک

الکترونیکی شدن ماشین ظرفشویی این امکان رو فراهم کرده تا به راحتی از سیستم هوشمند و اتوماتیکِ ظرفشویی بهره ببرید.

پردازش و گزارش مرحله به مرحله از ماشین ظرفشویی با برد الکترونیک انجام می‌گیره. اینکه دمای آب چقدره، یا ظرفشویی چه زمانی آبکشی رو انجام بده و تمام مراحل دیگه با فرمانِ برد الکترونیک اجرا میشه.

اگر خطایی در برد فرمان ایجاد بشه، ممکنه هر مشکلی به وجود بیاد.

مثلا آب تخلیه نشه، ارور E24 بده و … طبق روال کار در آخرین مرحله بعد از چک کردن فیلتر و شلنگ خروجی، پمپ تعویض میشه. اما می‌بینیم بعد از تعویض پمپ همچنان ارور ظاهر میشه!

طبیعیه که مشکل از برد الکترونیک بوده. حساس‌ترین و مهم‌ترین قطعه در ماشین ظرفشویی برد الکترونیک هست که به همون مقدار که حساسه، باید با دقت و حساسیت بالایی بررسی و عیب یابی بشه. دکتر تعمیر متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در تهران، کرج، اسلامشهر و استان گیلان رو به منزل شما میفرسته تا عیب یابی دستگاه در حضور شما و به بهترین شکل انجام بگیره.

رفع ارور و تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

با خوندن این مطلب نتیجه می‌گیریم که اگر با ارور E24 یا E25 ماشین ظرفشویی بوش مواجه شدیم، دستگاه ما با چالش تخلیه آب مواجه هست و مشکلی بر سر راه عبور آب فاضلاب وجود داره.

اولین کاری که از خودتون هم برمیاد؛ چک کردن شلنگ تخلیه هست. پیچ خوردن شلنگ تخلیه مانع عبور آب میشه. به همین سادگی!

البته گاهی انسداد آب از شلنگ داخلی بوده و چیزی داخل شلنگ گیر کرده و مانعِ خروج آب میشه. برای چک کردن انسداد، شلنگ باید باز بشه و با سیم مفتول و چراغ قوه به دقت داخلش رو نگاه کنید. مرحله بعدی هم که دست خودتون رو می‌بوسه، تمیز کردن فیلتر کف ماشین ظرفشویی.

البته اینکار رو مرتب و به توصیه دکتر تعمیر بعد از هر بار استفاده انجام بدید.

در مرحله بعدی پمپ تخلیه باید باز، تست و در صورت نیاز تعویض بشه. اگر تخصصی تو تعمیرات ظرفشویی ندارید؛ ما متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی بوش رو به منزل شما اعزام می‌کنیم.

در بدترین و حادترین حالت، علت ارور E24 یا E25 ظرفشویی بوش برد الکترونیک هست که حتما باید به دست تعمیرکار برد الکترونیک انجام بگیره.

کارشناسان ما آماده‌ هستن تا به سوالات شما پاسخ بدن و برای رفع این مشکل شما رو راهنمایی کنن. کافیه فرم درخواست رو پر کنید یا مستقیما با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

02144380835

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کنه.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.