ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش

Error E24 روی ماشین ظرفشویی بوش شما ظاهر شده و نمی‌دانید معنی آن چیست و چرا چنین اروری نمایش داده می‌شود؟

به طور کلی ارور E24 ظرفشویی بوش به مشکل تخلیه آب مربوط می‌شود و شما برای بررسی و یافتن علت دقیق این خطا باید تمام مجاری مربوط به تخلیه را چک کنید.

حتی در برخی موارد سطحی، این مقاله به شما کمک می‌کند تا خودتان علت بروز خطای E24 در ماشین ظرفشویی را پیدا و رفع کنید.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

تجربه‌ی شما از Error E24 چه بوده است؟
برای ما و کاربران دیگر بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

همه‌ی ما می‌دانیم که ماشین ظرفشویی برای شستن ظروف باید آبگیری، شستشو، آبکشی و تخلیه را طی مراحلی انجام دهد. حال اگر حین هر یک از این عملیات مشکلی به وجود آید، معلوم است که دستگاه دچار مشکل شده و باید هر چه سریع‌تر بازبینی شود.

ماشین ظرفشویی ایرادات به وجود آمده را با نمایش کد خطا به کاربر اطلاع می‎‌دهد، که اگر دستگاه دارای صفحه نمایش دیجیتال باشد، خطا به صورت کدهایی شامل عدد و حروف لاتین ظاهر خواهد شد.

خطای e24 ماشین ظرفشویی

معنی ارور E24 ظرفشویی بوش

پیغام E24 ظرفشویی بوش به ما اطلاع می‌دهد که برای تخلیه آب کثیف دچار مشکل شده است. معمولا دستگاه در همان مرحله متوقف می‌شود و از کار می‌افتد. اما اینکه چرا آب تخلیه نمی‌شود را باید بر اساس تجربه و مهارت فنی شناسایی و پیدا کرد. 

پس تا به اینجا متوجه شده اید که هر ارور محدوده‌ای از مشکل را به شما اطلاع میدهد نه قطعه‌ی معیوب دستگاه!

اینکه چه قطعه‌ای دچار مشکل شده است فرد متخصص تشخیص می‌دهد. در واقع ارور تنها به شما کمک میکند تا مسیر عیب یابی مشخص‌ و راحت‌تر شود.

ممکن است ارور E24 در ماشین ظرفشویی زیمنس هم دیده شود. تفاوتی بین این دو برند نیست. دکتر تعمیر به طور تخصصی تعمیر ماشین ظرفشویی بوش و زیمنس شما را در تهران و منزل شما به طور تضمینی انجام میدهد.

خطای E25 ماشین ظرفشویی بوش هم به همین معنی است. یعنی؛ تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش.

زمانی که دستگاه نتواند آب را خارج کند، متوقف شده و کد خطای E24 یا E25 را به شما نشان میدهد. البته ناگفته نماند یک تفاوت جزئی و اصلی بین ارور E24 و E25 ماشین ظرفشویی بوش وجود دارد که به عیب یابی و رفع آن‌ها کمک خیلی زیادی می‌کند.

تفاوت خطای E24 و E25 ماشین ظرفشویی بوش

همانطور که گفتیم؛ هر دو ارور مربوط به خارج نشدن آب از ماشین ظرفشویی بوش و زیمنس است.

اما ظرفشویی برای تخلیه و خروج آب کثیف یک مسیر دارد. ابتدا آب فیلتر شده و سپس از طریق پمپ وارد مسیر خروجی شده و به سمت فاضلاب می‌رود.

حال طی این مسیر ممکن است فیلتر مسدود باشد یا پمپ خراب شده یا حتی شلنگ خروجی بسته شده باشد و نتواند آب را با سرعت و به طور کامل خارج کند.

اگر با ارور E25 ماشین ظرفشویی بوش مواجه شدید، یعنی دستگاه از یک مرحله گذشته است. آب از فیلتر هم عبور کرده و مشکل می‌تواند از پمپ تخلیه باشد!

پس با این توصیف باید متوجه شده باشید؛ E24 به شما هشدار می‌دهد که فیلتر پمپ را چک کنید و ارور E25 اعلام می‌کند که آب از فیلتر گذشته اما پمپ و شلنگ تخلیه باید چک شود.

در ادامه، بیشتر از پمپ تخلیه و اهمیت آن در ماشین ظرفشویی خواهیم گفت.

رفع ارور e24 ظرفشویی بوش

رفع ارور E24 ظرفشویی بوش

در زندگی امروزی، هر چند که با وجود ماشین لباسشویی، ظرفشویی و جاروهای رباتیک زحمت کارهای خانه کمتر شده است. اما از طرفی؛ ممکن است با چالش‌هایی روبه رو شوید که قبلا وجود نداشتند.

به عنوان مثال؛ زمانی که ماشین ظرفشویی نباشد، قاعدتا دغدغه‌ی رفع ارور e24 ظرفشویی بوش هم وجود ندارد.

همانطور که نیاز مشتریان به درستی شناخته شده و اکثر افراد تمایل دارند بدون پرداخت ریالی هزینه، مشکلات را خودشان حل کنند، برخی کارهای ناشیانه‌ی کاربران باعث شده مشکل دستگاه و هزینه‌ی تعمیر آن را چندین برابر کنند.

توصیه می‌کنیم اگر تجربه و دانش فنی لازم برای حل و رفع ارور e24 ظرفشویی بوش را ندارید، حتما از متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی بوش کمک بگیرید.

اما بهتر است قبل از تماس با مرکز تعمیرات بوش، اینکار را انجام دهید:

  • فیلتر کف ماشین ظرفشویی را خارج و به خوبی با آب ولرم تمیز کنید و مانند حالت اولیه در جای خود قرار دهید.

گاهی همین کارِ ساده می‌تواند باعثِ رفع ارور E24 ظرفشویی بوش شما شود.

البته تمیز کردن فیلتر کف باید جزء روتین مار شما باشد و بعد از هر بار استفاده یا حداقل هر ماه آن را تمیز نمایید.

برای تعمیر و رفع ارور E24 ماشین ظرفشویی بوش با ما تماس بگیرید تا در سریع‌ترین زمان، تعمیرکار متخصص دستگاه شما را به منزل‌تان اعزام نماییم تا مشکل را به صورت تضمینی در حضور شما رفع کنند.

جلوگیری از نمایش ارور E24 در ظرفشویی بوش

با توجه به معنی این ارور که مربوط به مسدود شدن فیلتر است، شما باید از گرفتگی فیلتر جلوگیری کنید.

برای اینکار باید حواستان باشد؛ همیشه ظروف غذا را پاک کنید تا ته مانده‌های غذا و برنج به آن‌ها نچسبیده باشند. البته نیازی به آبکشی نیست. تنها با یکبار دستمال کشیدن اینکار را انجام دهید.

باقیمانده‌های غذا نه تنها باعث مسدود شدن فیلتر کف می‌شود، بلکه باعث انسداد سوراخ‌های بازوی آبپاش هم می‌شود و احتمالا بعد از مدتی با مشکل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی هم مواجه خواهید شد.

با خواندن این مقاله متوجه شدید توجه نکردن به همین موضوع ساده (پاک کردن ظروف از باقیمانده مواد غذایی) چقدر میتواند به دستگاه آسیب برساند و مشکلاتی که به وجود می‌آید اکثرا از بی‌توجهی و رعایت نکردنِ نکات نگهداری از ماشین ظرفشویی است.

e25 error dishwasher

ارور E25 ماشین ظرفشویی؛ خرابی پمپ تخلیه

معنی ارور E25 ماشین ظرفشویی بوش را که گفته ایم. اما پمپ تخلیه چیست؟ چطور میتواند خراب شود؟ آیا خودتان می‌توانید آن را تعمیر کنید؟ برای رفع ارور E25 ظرفشویی بوش نیاز به تعمیرکار دارید؟

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی بوش از چندین جزء تشکیل شده است که با هماهنگی یکدیگر آب را به سمت شلنگ تخلیه هدایت می‌کنند. در ادامه مقاله تمام این اجزاء را معرفی کرده ایم.

اجزای پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی بوش

  1. پروانه تخلیه
  2. موتور پمپ
  3. دریچه تخلیه
  4. کیت تخلیه
  5. شلنگ تخلیه

آسیب دیدنِ هر کدام از قطعاتِ پمپ تخلیه می‌تواند عبور آب را مختل کند. تعمیر پمپ تخلیه کار بی ارزش و غیرمنطقی می‌باشد زیرا اصلامقرون به صرفه نیست! به همین دلیل، در زمان خرابی پمپ تخلیه، به طور کامل تعویض شده و بازدهیِ عملکرد به ظرفشویی مانند روز اول برمیگردد.

البته گاهی پمپ تخلیه نیاز به تعویض ندارد و این موارد مربوط به گرفتگی شلنگ تخلیه یا فاضلاب است.

با تعویض شلنگ تخلیه و باز کردنِ خروجی فاضلاب، مشکل خارج شدن آب از ظرفشویی حل شده و ارور E25 ماشین ظرفشویی بوش هم پاک خواهد شد.

ارور E24 و E25 ماشین ظرفشویی با صدای خرخر

نشانه‌هایی وجود دارد که شما را برای عیب یابی، بهتر و دقیق تر راهنمایی می‌کند. مثلا ارور E24 در کنار صدای خرخر.

این دو (صدای خرخر+ارور) در کنار هم، مشکل را با محدوده‌ی متمرکزتری اطلاع میدهند، نسبت به زمانی که فقط ارور E24 ظاهر می‌شود!

این صدا به شما هشدار میدهد که چیزی سرِ راهِ عبور آب است و مسیرِ مسدود شده مربوط به لوله‌ی تخلیه است.

گاهی صدای تق تق از ماشین ظرفشویی شنیده می‌شود که اگر همراه با ارور E24 یا E25 و تخلیه نشدن آب باشد؛ مربوط به خرابی پمپ تخلیه است و باید تعویض شود.

خطای E24 ظرفشویی بوش؛ خرابی برد الکترونیک

الکترونیکی شدن ماشین ظرفشویی این امکان را فراهم کرده است تا به راحتی از سیستم هوشمند و اتوماتیکِ ظرفشویی بهره ببرید.

پردازش و گزارش مرحله به مرحله از ماشین ظرفشویی با برد الکترونیک انجام می‌گیرد. اینکه دمای آب چقدر است، یا ظرفشویی چه زمانی آبکشی را انجام دهد و تمام مراحل دیگر با فرمانِ برد الکترونیک اجرا می‌شود.

اگر خطایی در برد فرمان ایجاد شود، ممکن است هر مشکلی به وجود آید.

مثلا آب تخلیه نشود، ارور E24 دهد و … طبق روال کار در آخرین مرحله بعد از چک کردن فیلتر و شلنگ خروجی، پمپ تعویض می‌شود. اما می‌بینیم بعد از تعویض پمپ همچنان ارور چشمک می‌زند.

طبیعی است که مشکل از برد الکترونیک بوده. حساس‌ترین و مهم‌ترین قطعه در ماشین ظرفشویی برد الکترونیک است که به همان مقدار که حساس است، باید با دقت و حساسیت بالایی بررسی و عیب یابی شود. دکتر تعمیر متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در تهران، کرج، اسلامشهر و استان گیلان را به منزل شما اعزام می‌کند تا عیب یابی دستگاه در حضور شما و به بهترین شکل انجام گیرد.

رفع ارور و تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

با خوندن این مطلب نتیجه می‌گیریم که اگر با ارور E24 یا E25 ماشین ظرفشویی بوش مواجه شدیم، دستگاه ما با چالش تخلیه آب مواجه است و مشکلی بر سر راه عبور آب فاضلاب وجود دارد.

اولین کاری که از خودتان هم برمیاد؛ چک کردن شلنگ تخلیه است. پیچ خوردن شلنگ تخلیه مانع عبور آب می‌شود. به همین سادگی!

البته گاهی انسداد آب از شلنگ داخلی بوده و چیزی داخل شلنگ گیر کرده و مانعِ خروج آب شده است. برای چک کردن انسداد، شلنگ باید باز شود و با سیم مفتول و چراغ قوه به دقت داخلش را نگاه کنید. مرحله بعدی، تمیز کردن فیلتر کف ماشین ظرفشویی.

البته اینکار را مرتب و به توصیه دکتر تعمیر بعد از هر بار استفاده انجام دهید.

در مرحله بعدی پمپ تخلیه باید باز، تست و در صورت نیاز تعویض شود. اگر تخصصی در تعمیرات ظرفشویی ندارید؛ ما متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی بوش را به منزل شما اعزام می‌کنیم.

در بدترین و حادترین حالت، علت ارور E24 یا E25 ظرفشویی بوش برد الکترونیک است که حتما باید به دست تعمیرکار برد الکترونیک انجام گیرد.

کارشناسان ما آماده‌ هستند تا به سوالات شما پاسخ دهند و برای رفع این مشکل شما را راهنمایی کنند. کافیست فرم درخواست را پر کنید یا مستقیما با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.