معنی ارور E12 ماشین لباسشویی بوش

زمانی که با ارور E12 ماشین لباسشویی بوش روبرو هستید، درواقع دستگاه نتوانسته درام را از آب پر کند. آیا برای رفع این کد خطای نیاز به متخصص تعمیر ماشین لباسشویی بوش هست؟ یا خودتون می‌تونید با راهنمایی‌های دکتر تعمیر این مشکل رو برطرف کنید؟

سوالات خود را از دکتر تعمیر بپرسید تا هر چه سریع تر از شر خرابی لباسشویی خود خلاص شوید.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

اما ماشین لباسشویی‌های جدید که دارای نمایشگر مخصوص نمایش ارورها هستن، عیب یابی خیلی راحت تری دارن و مشکلات این دسته از ماشین لباسشویی‌ها رو سریع‌تر میشه تشخیص داد، با استفاده از اطلاعات بانک جامع ارورهای ماشین لباسشویی بوش می‌تونین ماشین لباسشویی خودتون رو عیب یابی کرده و به سرعت تعمیر کنین تو این مقاله قصد داریم به معنای ارور E12 ماشین لباسشویی بوش بپردازیم.

تجربه‌ی شما از مواجه با کد E12 ماشین لباسشویی چی بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

معنی خطای E12 ماشین لباسشویی بوش چیست؟

شاید عیب یابی ماشین لباسشویی بوش کمی مشکل باشد. ارور E11 و E12 هر دو به یک محدوده مشکل اشاره دارن و اما اینکه این مشکل به دلیل عدم توازن بار داخل درام هست یا مشکلات آبگیری و سنسورهای تشخیص سطح آب حتی مشکلات فنی و پیچیده‌ی دیگر، نیاز به بررسی و تست داره.

ما در ادامه به تک تک این دلایل اشاره کردیم و با راهکار به شما می‌گیم که چطور کد ارور E12 ماشین لباسشویی بوش رو عیب یابی و رفع کنید. معنی خطای E12 لباسشویی میتونه هر یک از موارد زیر باشه که با کمی دقتی و زمان، به دلیل اصلی رسیده و به راحتی با رفع ایراد کد خطا را پاک می‌کنیم.

ضمنا اگر به دنبال علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی هستید، دکتر تعمیر یک مقاله‌ی تخصصی و مفصل در این باره نوشته که کافیه رو موضوع کلیک کنید و سیر تا پیاز این موضوع رو دربیارید.

۱. بار بیش از حد ماشین لباسشویی بوش

بار بیش از حد لباسشویی دلیلی بر ارور E12 ماشین لباسشویی

این کد خطا ناشی از ریختن بیش از حد لباس در ماشین لباسشویی هست، زمانی که شما لباس‌های از جنس‌های مختلف و انواع متفاوتی را در ماشین لباسشویی میریزید، توانایی بالانس کردن دیگ لباسشویی را از آن گرفته‌اید. در این صورت پیامی به بردالکترونیک میرسه و دستور به متوقف کردن لباسشویی داد میشه.

راه حل رفع ارور e12 لباسشویی بوش: اگر کد خطای  E12 در لباسشویی بوش به خاطر عدم توازن بار داخل لباسشویی باشه، کافیه که دستگاه رو خاموش و لباس‌ها رو خارج کنید. بعد از جدا کردن لباس‌های ناجور و یکنواخت ریختن آن‌ها در درام، بار دیگر برنامه‌ی شستشوی مورد نظر رو اجرا کنید. اگر همچنان ارور E12 را مشاهده کردید، برید سراغ مورد بعدی.

۲. مشکلات حسگر فشار ماشین لباسشویی بوش

حسگر فشار جزء بخش‌هایی هستکه مشکلات آن باعث ایجاد این ارور روی صفحه نمایش شما میشه، در نتیجه جهت ریست کردن حسگر فشار ماشین لباسشویی بوش می‌تونین داخل لوله‌ی حسگر هوا بدمید و حسگر رو ریست کنین تا این ارور از روی نمایشگر دیجیتال پاک بشه.

۳. ریختن پودر یا مایع شوینده بیش از حد

به ندرت پیش میاد اما دور از تصور نیست که کف حاصل از مواد شوینده آنقدر زیاد بوده که به قطعات داخلی نفوذ کنه. یکی از این موارد شلنگ سنسور بوده که وقتی پر از کف بشه، به برد پیامی مبنی بر بالا بودن سطح آب ارسال میکنه و رو این حساب آبگیری ماشین لباسشویی بوش با مشکل مواجه میشه.

۴. مشکلات آکواستاپ

bosch aquastop

آکواستاپ سیستم اتومات تنظیم ورود و خروج آب از ماشین لباسشویی شماست و چنانچه این سیستم کوچکترین ایرادی پیدا کنه، مثلا زودتر از موعد بسته بشه یا شیر تخلیه زودتر از زمان مورد نظر بسته بشه، اکواستاپ دچار مشکل جدی شده و ارور E15 روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی بوش شما نشون داده میشه. در نتیجه دلایل رخ دادن ارورها به شرح زیر هست:

همچنین ممکنه سیستم آکواستاپ باعث ایجاد خطای جدی در ماشین لباسشویی شما بشه، معمولا به این دلیل رخ میده که مدار الکترونیکی ماشین لباسشویی شما به درستی کار نمی‌کنه و حسگر نشتی آب دچار خطای جدی شده، در نتیجه ماشین لباسشویی شما به درستی کار نمی‌کنه و مشکل باید توسط یک تعمیرکار ماهر حل بشه، برای برطرف کردن مشکل بایستی از یک متخصص خبره کمک بگیرین.

با این حال می‌تونین آکواستاپ رو خودتون به دقت بررسی کنین، ابتدا دستگاه رو از برق بکشین، سپس بعد از خشک کردن دست، آب داخل دیگ رو تخلیه کنین و لباس‌های موجود در ماشین لباسشویی رو خارج کنین، مشخص کنین که داخل دیگ آبی وجود داره یا نه؟ برای حل مشکل می‌تونین به دفترچه راهنمای بوش رجوع کنین یا جهت مشاوره رایگان تعمیر با مرکز تعمیرات دکتر تعمیر تماس حاصل کنین.

۵. خرابی برد الکترونیک

برد فرمان نقش اساسی در نمایش کد خطا داره. احتمال اینکه کد E12 یک خطای سهوی از سمت بردالکترونیک باشه، وجود داره. چرا که هر سیگنالی از هر قطعه، به برد فرمان میرسه و در نهایت به دستور این برد، عملی انجام میشه. حالا اگر مشکلی در برد وجود داشته باشه، نمایش خطای E12 لباسشویی بوش هم دور از تصور نیست. اما فراموش نکنید که یکی از با ارزش‌ترین، مهم‌ترین و گران ‌ترین قطعه‌ی لباسشویی شما همین است و برای بررسی یا تعمیر باید به یک متخصص تعمیر لباسشویی بوش در تهران سپرده بشه.

نحوه رفع خطای E12 ماشین لباسشویی بوش چگونه است؟

ابتدا اولین اقدام ضروری اینه که از بار داخل ماشین لباسشویی کم کرده و لباس‌ها را به طور یکنواخت داخل دیگ پخش کنید. طوری که تنها به یک سمت متمایل نشده باشه و اگر یک پتو یا روفرشی داخل لباسشویی انداختید، از شستن آن صرفنظر کنید. چرا که این اقلام به لباسشویی فشار زیادی وارد میکنن و باعث خرابی رودهنگام میشن. سپس اگه کد خطای E12 ماشین لباسشویی بوش از بین نرفت به ترتیب موارد زیر رو اجرا کنین، این عوامل به شرح زیر هستند:

  • بسته بودن کامل شیر آب
  • پیچ خوردن شلنگ آب و مسدود شدن مسیر ورودی آب
  • انسداد فیلتر ورودی آب
  • وقوع اتصال کوتاه در سیستم ماشین لباسشویی بوش

جهت بررسی و رفع ارور ماشین لباسشویی E12 بایستی از ساده ترین موارد شروع کرده و به سراغ قسمت‌های پیچیده برید، مثلا شیر ورودی آب رو به دقت بررسی کنین و ببینید که فشار کافی داره، شلنگ ورودی آب رو چک کنین که  شلنگ کاملا مستقیمه و پیچ نخورده، شیر آب رو باز کنین تا از فشار کافی آب اطمینان حاصل کنین.

همچنین می‌تونین فیلتر آب رو هم باز کنین و به دقت تمیزش کنین ممکنه با انجام این اقدامات ارور خود به خود از روی صفحه ماشین لباسشویی بوش پاک بشه.

رفع سریع ارور E12 ماشین لباسشویی بوش با دکتر تعمیر!

اما اگه وقت و حوصله ی عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی بوش خودتون رو ندارین یا در کارهای فنی سر رشته‌ای ندارین، می‌تونین با دکتر تعمیر تماس بگیرین همونطور که مشاهده کردین تا اینجای مقاله، بعضی از عوامل نمایش ارور E15 ماشین لباسشویی بوش می‌تونه خیلی فنی باشه و تعمیراتش کار تخصصی هست در نتیجه برای انجام فوری تعمیرات ماشین لباسشویی در منزل می‌تونین همین الان با دکتر تعمیر تماس بگیرین یا فرم درخواست خدمات تعمیر ماشین لباسشویی بوش رو از طریق سایت پر کنین، در هر دو حالت درخواست به سرعت رسیدگی میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.