تعمیر لباسشویی ال جی

ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی

ارور LE ماشین لباسشویی ال جی یکی از اون کدهای خطای رایجه که ممکنه برای هر کاربر لباسشویی ال جی اتفاق بیفته. همگام با پیشرفت تکنولوژیِ لوازم خانگی، تغییراتی در لباسشویی‌های ال جی ایجاد شده که یکی از پرکاربردترین‌ روش‌های هوشمند و جدید برای عیب یابی دستگاه بوده که توسط خوِ لباسشویی گزارش داده میشه. ماشین های لباسشویی ال‌جی هم با نمایشگر LCD که بر روی پنل اون‌ها تعبیه شده، البته که صفحه نمایش دیجیتال یک رابط کاربری برای مصرف کننده هست که میتونه از داخل و حال و روز لباسشویی باخبر بشه.

تجربه‌ی شما از مواجه با ارور LE لباسشویی LG چی بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

خبرایی که از لباسشویی به کاربر داده میشه؛ مثل یه گزارشه. اینکه رو چه برنامه‌ای، با چه دمای آبی و تو چه مرحله‌ای هست. البته جدای این گزارشات و مهم‌تر از همه، کدهایی هستن که با رمزگشایی این کدها می‌تونید لباسشویی رو عیب یابی کنید. مثلا معنی کد خطای LE در لباسشویی ال جی چیه؟ چرا ظاهر شده و برای رفع این ارور چه مراحلی رو باید دنبال کرد؟!

البته این کد خطاها در دفترچه لباسشویی ال جی شما کامل با معنی نوشته شده. دکتر تعمیر هم دفترچه لباسشویی رو برای شما اینجا گذاشته، هم میتونید حوصله کنید و ادامه مطلب رو بخونید. چون معنی ارور LE لباسشویی ال جی به طور تخصصی و با توضیحات کامل گفته شده و برای رفع خطای LE هم راه حل‌هایی داریم.

معنی ارور LE ماشین لباسشویی ال جی چیه؟

شاید به محض روشن کردن و استارت برنامه‌ی مورد نظرتون با خطای LE لباسشویی ال جی مواجه بشید، یا شاید لباسشویی حین کار متوقف بشه و ارور LE اجازه نده دستگاه چرخه‌ی شستشو رو ادامه بده. البته اینکه می‌گیم “اجازه نده” یعنی؛ گاهی ارور داره به شما هشدار میده و قبل از خرابی میخواد به شما اطلاع بده تا از خراب شدنِ کامل جلوگیری کنید.

در اینصورت ممکنه شما بدون توجه به ارور دستگاه رو برای ادامه‌ی کار تنظیم کنید. در حالیکه با اینکار دارید درصد خرابی رو زیاد و زیادتر می‌کنید. تا جایی که لباسشویی ناگهان ارور میده و دیگه کار نمیکنه و اون موقع کار از پیشگیری گذشته، باید به فکر درمان باشید.

معنی ارور LE لباسشویی ال جی به چندین مورد مربوط میشه که در ادامه تک تک این دلایل رو توضیح میدیم. اما اگر بخوایم معنی این ارور رو در یک کلمه بگیم؛ مربوط به مشکلاتی در موتور دستگاه میشه. اما قطعا گاهی این خطا از پسِ مشکلات ساده‌ای ظاهر میشه که ما هم با مشکلات ساده شروع می‌کنیم.

لباسشویی رو مدام روشن کن تا ارور LE رو ببینی!

اگر شما هم از اون دسته افراد هستین که همه‌ی لباس‌ها رو تو یه روز میشورید یا در طول روز چندین بار از لباسشویی استفاده می‌کنید، بدونید که این رسمش نیست!

شما با این کار فشار زیادی به لباسشویی وارد می‌کنید و احتمال ظاهر شدن خطای LE روی لباسشویی ال جی شما دور از تصور نیست. البته این تنها یکی مشکلات هست. ممکنه آسیب‌های خیلی بیشتری به لباسشویی وارد کنید. که عمدتا به قسمت موتور و برد وارد میشه. پس یکی از راه‌های جلوگیری از ارور LE استراحت دادن به لباسشویی و روشن کردن اون طی یک برنامه‌ی خاص و بهینه هست.

مثل: استفاده در خارج از ساعت اوج مصرف برق و وقفه‌ی دو ساعتی بین هر بار روشن کردن لباسشویی.

البته طبق مراقبت‌های لازم برای حفظ بازدهیِ عملکرد لباسشویی؛ بهتره که دستگاه رو روزی یکبار روشن کنید و شستن لباس‌ها رو در طول هفته انجام بدید نه به طور متمرکز در یک روز!

حجم لباس‌ها رو کم کن تا ارور LE ظاهر نشه!

اگر لباسشویی رو بیشتر از ظرفیتش پر کنید؛ قطعا دارید با دست خودتون مرگ تدریجی دستگاه رو رقم می‌زنید.

همیشه یک وجب از بالای دیگ رو خالی بذارید. اینجوری هم لباس‌ها بهتر شسته میشن و هم خوب خشک میشن. پر کردن درام لباسشویی تا خِرخِره فقط باعث نمایش خطای LE در ماشین لباسشویی ال جی نمیشه. اگر ماشین لباسشویی تمیز نمی‌شوره یا لباس در لباسشویی خوب خشک نمیشه، به حجم لباس‌هایی که داخل دیگ قرار دادید نگاهی بیندازید، آیا طبق ظرفیت مشخص شده روی لباسشویی چنین انتظاری میره که دستگاه ۷ کیلویی بتونه ۹ کیلو لباس رو تمیز و کامل بشوره و خشک کنه و هیچ مشکلی هم ایجاد نشه!

قاعدتا برای شستن لباسِ بیشتر، موتور به قدرت بیشتری نیاز داره و قطعا این کار فشار زیادی رو به موتور وارد میکنه که میتونه با پیغام LE به شما هشدار داده بشه.

کف زیاد و ظهور خطای LE لباسشویی ال جی

البته این موضوع به ندرت پیش میاد که به دنبال کف زیاد ارور LE در لباسشویی ال جی ظاهر بشه. ولی به عنوان یک نکته‌ی مراقبتی، کف بیشتر به معنای شستشوی بهتر نیست. با توجه به مخزن جاپودری شما باید از مقدار استاندری مایع یا پودر وارد دستگاه کنید. بیشتر از مقدار استاندارد باعث میشه دستگاه ارور بده و حین کار متوقف بشه. چرا که تمام مراحل لباسشویی متناسب با کثیفی لباس‌ها، دمای آب و مقدار کافی از مایع، در زمان مشخص و حجم معینی از آب اجرا میشه.

اگر زمان ظاهر شدن کد خطای LE لباسشویی ال جی احساس کردید کف زیادی داخل درام جمع شده، مراحل زیر رو دنبال کنید:

 1. دستگاه رو به مدت ۴۵ دقیقه خاموش کنید تا کف‌ها به‌طور کامل حل بشه.
 2. بعد از روشن کردن مجدد، برنامه‌ی آبکشی (Rinse) ماشین لباسشویی رو فعال کنید.
 3. اجازه بدید که لباس‌های داخل مخزن کاملاً آبکشی و خشک بشن.

ارور LE به دلیل گرمای زیاد لباسشویی ال جی

یکی دیگه از دلایلی که میتونه باعث نمایش ارور LE ماشین لباسشویی ال جی بشه، بالا رفتن دمای موتور دستگاهه. وقتی موتور بیش‌ از حد گرم بشه، میتونه باعث سوختن اون و ایجاد آسیب‌های دیگه برای دستگاه بشه. پس نمایش ارور LE میتونه باعث بشه تا با اقدام به‌ موقع، مانع آسیب دیدن ماشین لباسشویی بشید.

اگر این خطا به دلیل بالا رفتن دمای موتور ظاهر شده باشه، بعد از استراحت دادن به لباسشویی و خنک شدنِ دستگاه، ارور پاک میشه و دستگاه با حالت طبیعی برنامه رو اجرا میکنه و به پایان میرسونه. اینکه چه دلیلی میتونه باعث داغ شدن موتور لباسشویی بشه، استفاده‌ی بیش از حد یا فرسودگی موتور و قطعاتشه، که به راحتی نباید از این ارور بگذرید و حتما با تعمیرکار متخصص لباسشویی ال جی مشورت کنید.

خطای ارتباط بین صفحه نمایش و موتور

اگر به تازگی دستگاه رو خریداری و راه اندازی کرده باشید؛ ممکنه با ارور LE لباسشویی ال جی روبرو بشید. برای خلاص شدن از این ارور می‌تونید از ریست کردن لباسشویی کمک بگیرید. که در ادامه توضیح دادیم چطور می‌تونید لباسشویی رو ریست کنید.

ارور LE و خرابی سنسور تشخیص دور لباسشویی

سنسور تشخیص دور موتور لباسشویی ال جی،جزئی از سیستم خودکار ماشین لباسشویی هست. این سنسور به‌طور مداوم عملکرد ماشین لباسشویی رو کنترل می‌کنه و نقش نظارتی روی عملکرد موتور داره. اگر سنسور تشخیص دور موتور یا سیستم روتر که از قطعات اصلی لباسشویی هستن دچار مشکل بشن، ارور LE ماشین لباسشویی ال جی به نمایش در میاد. این قطعات ممکنه به دلیل نوسانات برق، فرسودگی و یا استفاده نادرست دچار اشکال بشن. در این حالت برای رفع ارور LE ماشین لباسشویی ال جی لازمه از تکنسین متخصص کمک بگیرید تا در صورت نیاز قطعات معیوب تعمیر یا تعویض بشن.

ارور LE؛ خرابی در سیم‌پیچی ماشین لباسشویی

در نهایت ممکنه نمایش ارور LE ماشین لباسشویی ال جی به دلیل سوختگی سیم‌پیچ یا فرسودگی اون باشه. در این حالت دستگاه اجازه راه‌اندازی و شست‌وشو رو به کاربر نمیده. میشه گفت بدترین حالت در زمان نمایش ارور LE، خرابی سیم‌پیچ هست که میتونه منجر به تعویض سیم‌پیچ و یا تعویض موتور ماشین لباسشویی بشه.

دکتر تعمیر با اعزام تکنسین تعمیر لباسشویی ال جی به منزل شما و عیب یابی تخصصی، سعی داره تا لباسشویی شما رو بدون تعویض قطعه زنده کنه. اما گاهی با توجه به نقص قطعه؛ کار از تعمیر گذشته و نیاز به تعویض قطعه هست.

دکتر تعمیر روی قطعات جایگزین شده به شما ضمانت نامه کتبی ۱۸۰ روزه میده تا خیال شما بابت اصل و با کیفیت بودن قطعات تعویضی راحت باشه.

راه‌های پیشگیری از ارور LE لباسشویی ال جی

اگر تمام نکات زیر رو همیشه رعایت کنید، نه تنها با ارور LE لباسشویی ال جی روبرو نمی‌شید؛ بلکه بازدهی دستگاه خودتون رو در طول عمر مفیدش حفظ می‌کنید.

 1. همیشه یک وجب از بالای دیگ دستگاه رو خالی بذارید تا بار داخل لباسشویی در حد ظرفیتش باشه و فشار زیادی روی دستگاه نباشه.
 2. سعی کنید لباسشویی رو در یک روز چند مرتبه روشن نکنید و اگر در مواقع ضروری مجبور به روشن کردن بیشتر از یک مرتبه شدید، حتما اینکارو با فاصله‌ی ۲ تا ۳ ساعته انجام بدید تا موتور دچار خرابی نشه.
 3. حجم مایع یا پودر رو به صورت کنترل شده استفاده کنید.
 4. از شستن اقلام یک تکه‌ای و سنگین مثل پتو یا روفرشی و … داخل لباسشویی خودداری کنید.
 5. هر موردی که باعث بشه موتور و لباسشویی متحمل فشار بشه، موجب تحریک دستگاه و بروز خطای LE در دستگاه میشه. 

چطور ارور LE لباسشویی ال جی رو پاک کنیم؟

اولین قدم برای رفع ارور LE لباسشویی ال جی مثل تلاش برای رفع هر ارور دیگه‌ای ریست کردن ماشین لباسشویی هست. گاهی اررها بر حسب اتفاق و یک خطا بین برد الکترونیک و موتور ایجاد میشه که با یکبار راه اندازی مجدد دستگاه می‌تونید به راحتی مشکل رو رفه کنید. تست این کار نه هزینه‌ای داره نه ضرری. کافیه مراحل زیر رو دنبال کنید:

 1. دستگاه رو خاموش کنید.
 2. دوشاخه برق ماشین لباسشویی رو از پریز خارج کنید.
 3. دکمه puse/start رو به مدت ۵ ثانیه نگه دارید تا دستگاه ری‌ استارت بشه.
 4. مجدداً دو شاخه دستگاه رو به برق بزنید و ماشین لباسشویی رو روشن کنید.

اگر بعد از ریست کردن بار دیگه؛ ابتدا یا حین برنامه‌ی اجرا شده با ارور LE مواجه شدید، باید قدم دوم رو برای رفع خطا بردارید.

قدم دوم برای پاک کردن کدخطای LE لباسشویی ال جی تماس با تعمیرکار متخصص و با تجربه هست.

همونطور که می‌دونید لوازم خانگی مثل لباسشویی از قطعات مختلفی تشکیل شدن و اگر بخوایم تشبیهی برای دستگاهی مثل لباسشویی با انسان بیاریم؛ موتور لباسشویی در نقش قلب انسان عمل میکنه. حساس و مهم بودن این قطعه با این تشبیه بدون توضیح باقی میمونه.

تعمیر ارور ماشین لباسشویی ال جی

دکتر تعمیر سعی کرد تو این مقاله شما رو با معنی، نحوه‌ی پیشگیری و رفع ارور LE لباسشویی ال جی به طور کامل آشنا کنه. اما به طور کلی در اکثر مواقع برای رفع این ارور به یک تعمیرکار متخصص نیاز پیدا می‌کنید.

اگر می‌خواید تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی شما به تخصصی‌ترین شکل و سریع‌ترین زمان در حضور خودتون انجام بشه، کافیه فرم درخواست آنلاین رو پر کنید یا از طریق تماس مستقیم با همکارای ما در دکتر تعمیر ارتباط برقرار کنید.

به این مقاله چند امتیاز میدین؟
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کنه.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.