۹ علت گرم نکردن مایکروفر

۸۰% از افرادی که قصد خرید مایکروفر دارند، هدف آن‌ها گرم کردن سریع غذاست. شاید به ندرت از آپشن‌های دیگر آن استفاده کنند. زمانی که مایکروفر گرم نمی‌کند، عملا یعنی شما مایکروفر ندارید. پس یکی از مهم‌ترین خرابی‌های نگران کننده برای شما گرم نشدن غذا در مایکروویو است. اما علت گرم نکردن مایکرویو چیست و چطور میشه مشکل رو هر چه سریع رفع کرد؟

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

حتما شما هم با این مشکل مواجه شدین که غذا رو داخل مایکروفر قرار دادین و پس از پایان عملیات طبخ غذای ناپخته و بی کیفیتی به شما تحویل داده، اغلب اوقات این مشکل به علت گرم نکردن غذا در مایکروفر رخ میده و برای حل این مشکل لازمه که به دقت مقاله ما رو بخونین و چون بیشتر مربوط به برد الکترونیکی میشه در اسرع وقت به یه تعمیر کار خبره مراجعه کنین.

تجربه‌ی شما از گرم نکردن مایکروویو چی بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

طرز کار مایکروفر

اصولا اساس کار مایکروفرها و مایکروویوها بر تابش اشعه‌ی گرمایی یا گرم کننده استوار هست، یعنی مایکروفر با ایجاد اشعه‌های گرم کننده ذرات مولکولی داخل غذا رو وادار به جنبش می‌کنه و این حرکت یا جنبش باعث ایجاد گرما میشه و غذا از درون پخته میشه، عموما مشکل گرم نکردن غذا در مایکروفر به علت مشکلات این اشعه‌ها هست.

دلایل گرم نشدن غذا در مایکروفر شما چیست؟

در ادامه به ۹ علت اساسی وقوع مشکل گرم نکردن غذا در تمام مایکروفرها می‌پردازیم در نتیجه فرقی نداره مایکروفر شما ال جی باشه یا کنوود فقط کافیه جهت عیب یابی و تعمیر مایکروویو ال جی این مقاله رو به دقت بخونین.

۱. خراب شدن لامپ مگنترون

یکی از مشکلات مهم مایکروویوها خرابی لامپ مگنترون هست، که نقش اصلی رو در ایجاد اشعه و گرم کردن غذای شما داره، هر چه مایکروفر بیشتر روشن بمونه، اشعه بیشتری به مواد غذایی شما برخورد می کنه و غذا گرم تر میشه.

لامپ مگنترون به دلایل فراوانی ممکنه که کار نکنه، استفاده نادرست یا طولانی مدت از مایکروفر باعث میشه که لامپ مگنترون آسیب بیبنه، حتی در مواقعی سوختن و ایراد لامپ مگنترون باعث ایجاد پدیده‌ی جرقه زدن در مایکروفر شما میشه، از اونجایی که تعمیر و تعویض لامپ مگنترون کار تخصصی هست توصیه میشه جهت انجام فرایند دقیق عیب یابی و تعمیر به نمایندگی معتبر مایکروفر سامسونگ یا کنوود یا هر برندی که استفاده می‌کنین، مراجعه کنید.

۲. خراب شدن قطعه ترانس

هر مایکروفری دارای قطعه ای هست به نام ترانس که وظیفه تامین انرژی مگنترون رو بر عهده داره، ساختار این قطعه بدین صورت هست که از تعداد زیادی خازن و سیم پیچ تشکیل شده و انرژی و ولتاژ لازم برای تولید اشعه توسط مگنترون رو فراهم می کنه.

ترانس هم مثل سایر قطعات بر اثر آسیب ضربه فیزیکی یا فرسودگی ممکه خراب بشه و دچار مشکل بشه، هر نوع اختلال در کارکرد ترانس باعث گرم نشدن مواد غذایی در مایکروفر میشه و جهت تعمیر مایکروفر باید به تکنسین معتبر مراجعه کنین چون تعمیر اینگونه قطعات یک کار تخصصی هست، دکتر تعمیر تو این مواقع می‌تونه به شما کمک کنه فقط کافیه تماس بگیرید.

۳. خراب شدن برد مایکروفر

برد الکترونیکی در هر وسیله‌ی لوازم خانگی در نقش مغز دستگاه عمل می کنه و تمام تصمیمات هوشمند برای برنامه‌ی کار دستگاه توسط برد گرفته میشه حتی شروع یا پایان فرایند طبخ و خاموش شدن در شرایط حساس با فرمان برد الکترونیکی انجام میشه، اگه برد الکترونیکی در مخابره پیام به قطعاتی مثل مگنترون مشکل داشته باشه و نتونه زمینه ی تولید و انتشار میزان لازمی از اشعه رو فراهم کنه غذا خوب گرم نمیشه و در این شرایط باز هم حتما حتما باید به تعمیرکار معتبر نمایندگی مایکروفر خودتون مراجعه کنین تا برد الکترونیکی شما رو به دقت بررسی و تعمیر کنه.‌

۴. خرابی قطعه خازن مایکروفر

خازن در هر وسیله‌ی الکترونیکی نقش ذخیره میزانی از انرژی الکتریکی رو ایفا می کنه، اگه خازن در قطعات شما عملکرد مناسبی داشته باشه، گرما به میزان کافی ایجاد میشه و توزیع یکنواختی هم خواهند داشت، خازن و دیود انرژی لازم برای کار مگنترون رو فراهم می کنن، چنانچه خازن معیوب یا نیم سوز بشه، اونوقت مشکل جدی گرم نکردن غذا در مایکروفر بوجود میاد همچنین هر وقت خازن مایکروفر خراب بشه می‌تونین مشکلات زیر رو هم مشاهده کنین:

عموما تمام کلید های نمایشگر و قابلیت ها، مثل دکمه، زمان سنج یا تایمر درست کار می کنن اما باز هم غذا به خوبی گرم نمیشه.

سر و صدا در هنگام آغاز کار مایکروفر مشاهده میشه و در برخی موارد میشه دود رو هم اطراف مایکروفر مشاهده کرد.

۵. ایراد یا سوختن دیود مایکروفر

همانطور که گفتیم عملکرد دیود مکمل عملکرد مگنترون هست و اگه از کار بیفته مگنترون شما هم درست کار نخواهد کرد وظیفه اصلی دیود با تبدیل جریان DC به AC تامین ولتاژ مناسب برای فعالیت مگنترون هست و چنانچه به هر دلیلی از جمله سوختن دیود از کار بیفته مگنترون هم درست کار نمی کنه و غذا هم گرم نخواهد شد، اما در مورد مشکلات دیود مزیتی وجود داره و اونم این هست که خرابی و سوختن دیود به راحتی قابل تشخیصه ولی تعویضش یه کار فوق العاده تخصصی هست و باید توسط تعمیرکار خبره‌ی دکتر تعمیر صورت بگیره.‌

۶. خراب شدن درب سوییچ مایکروفر

یکی دیگه از علت های خوب گرم نکردن مایکروفر می تونه مرتبط با درست بسته نشدن درب مایکروفر شما باشه واضحه که وقتی در مایکروفر باز باشه، هوای گرم از داخل مایکروفر خارج میشه و عمل طبخ به خوبی صورت نمی گیره، در مواردی حتی اگه در به خوبی بسته نشده باشه مایکروفر روشن نمیشه که فرایند طبخ غذا رو آغاز کنه، بعضی اوقات هم سوییچ های درب مایکروفر دچار ایراد جدی میشن و باید تعویض بشن، تعویض و بررسی این قطعه هم کاری تخصصی هست و باید توسط تعمیر کار ماهر نمایندگی تعمیر مایکروفر انجام بگیره، در نتیجه پیش از شروع فرایند طبخ حتما درب مایکروفر رو چک کنین.

۷. خراب شدن فیوز حرارتی

فیوز حرارتی قطعه‌ای در مایکروفر هست که میزان گرما و حرارت داخل مایکروفر رو کنترل می کنه، اگه دمای داخل محیط دستگاه مایکروفر بیش از حد بالا بره، دستگاه رو به خاطر حفظ ایمنی خاموش می کنه، اگه فیوز حرارتی بدون علت خاصی دستگاه رو خاموش کنه، یا واقعا یه مشکل جدی وجود داشته باشه و دستگاه خاموش بشه، اونوقت گرم شدن غذا هم ممکن نیست و باید حتما توسط تعمیرکار ماهر جهت عیب یابی و تعمیر بررسی بشه.‌

۸. خراب شدن ترموسوییچ

ترموسوییچ نقش مهمی رو در مدار فرمان مایکروفر شما ایفا می کنه، اگه ترموسوییچ خراب بشه باید برای تعمیر و تعویضش باید اقدام کنین چون خرابی ترموسوییچ باعث میشه که انرژی لازم برای انجام فرایند طبخ و گرم کردن غذا به دستگاه نرسه و در نتیجه امکان گرم کردن مایکروفر هم وجود نخواهد داشت.

۹. عدم سرویس مایکروفر

همانطور که می دونین تمام لوازم خانگی در معرض خرابی و فرسودگی هستن و استفاده از خدمات سرویس دوره ای باعث میشه که قطعات شما پیش از اینکه دچار خرابی جدی بشه تعمر بشن و کارشون به تعویض نکشه، نه تنها با این کار در هزینه های تعمیر و مصرف انرژی صرفه جویی میشه بلکه عمر دستگاه مایکروفر شما هم افزایش پیدا می کنه، پس بی توجهی به سرویس های دوره ای مایکروفر هم می تونه یکی از علت های گرم نشدن غذا در مایکروفر باشه.

علت ضعیف شدن مایکروفر

تا اینجای مقاله به تمامی علت های گرم نکردن غذا در مایکروفر اشاره کردیم و چنانچه هر یک از این موارد باعث ایجاد خرابی و مشکل گرم نکردن غذا در مایکروفر شما شده، حتما بدون معطلی به نزدیک ترین نمایندگی تعمیر مایکروفر در اطراف شهر خودتون مراجعه کنین تا مایکروفر شما به خوبی تعمیر بشه، می دونستین یه نمایندگی معتبر تعمیر مایکروفر مثل دکتر تعمیر خدماتی مثل ضمانت نامه تعمیر هم به شما ارائه می کنه؟ برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان تمیر با ما در تماس باشین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + یازده =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.