مایکروفر بخریم یا سولاردم؟

در بازار پرتنوع امروزی باعث شده تا در انتخابات سختگیرتر شویم و گاها سردرگم! ندانیم کدام محصول بهتر است. سولاردم بخریم یا مایکروفر؟

تفاوت سولاردم با مایکروفر در چیست؟ هر کسی پیشنهادی متفاوت می‌دهد و در آخر شما قدرت انتخاب ندارید. اما در این مقاله دکتر از نگاه متخصصانه‌ی خود به شما تفاوت‌های این رو را بازگو می‌کند و در نهایت بر حسب نیاز خود می‌تونید یک مورد را انتخاب کنید.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

این سوال که مایکروفر بخریم یا سولاردم؟ برای افراد بسیاری است که سرشون به دلیل مشغله کاری شلوغه و وقت نمی‌کنن برای خودشان غذا آماده کنن. به همین دلیل تصمیم به خرید وسیله‌ای گرفتن که میتونه عملیات پخت و پز رو سریع‌تر انجام بده .
البته ممکنه افراد دیگری هم بخوان این نوع وسیله پخت و پز رو بخرن ولی خریداران مایکروفر و سولاردم بیشتر کسانی هستن که وقت و پخت و پز ندارن. در این مقاله سعی کردیم بهترین مقایسه بین سولاردم و مایکروفر رو بیان کنیم. این محصول خیلی شبیه به هم هستن و کاربردهای شبیه به هم دارن . خیلی از مشتری‌ها این دو رو یکی در نظر می‌گیرن. برای شروع بهتره که عملکرد این دو رو با هم مقایسه کنیم.

مشخصات مایکروویو مایکروفر سولاردم
تولید گرما با لامپ مگنترون لامپ مگنترون+المنت معمولی لامپ مگنترون+المنت نوری+سیستم مگاهیتر
سرعت پخت و پز به نسبت طولانی تر از مایکروفر سریع تر از مایکروویو سه برابر سریع‌تر از مایکروفر
قابلیت پخار پز کردن ندارد ندارد دارد
محفظه پخت و پز چهارگوش چهارگوش دایره‌ای
قابلیت گریل ندارد دارد دارد
باز شدن درب معمولا از راست به چپ معمولا از راست به چپ تمامی مدل‌ها از بالا به پایین
ظرفیت و حجم از 24 تا 40 لیتر از 24 تا 80 لیتر همه‌ی مدل‌ها 38 لیتر

شما از مایکروفر استفاده می‌کنید یا سولاردم؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

مقایسه سولاردم با مایکروفر

مایکروفر چطور کار میکنه؟

مایکروفر از امواج الکترومناطیسی به نام مایکرو برای پختن و گرم کردن زودهنگام غذا استفاده میکنه. درون مایکروفر قطعه‌ای وجود داره به نام مگنترون که کار این قطعه تولید اشعه مغناطیسی است. این اشعه‌ها با برخورد به مولکول‌های غذا، باعث میشن که مولکول‌های غذا به جنب و جوش بیفتن. بعد از مدت کمی جنب و جوش مولکول‌ها به میلیون‌ها بار در ثانیه میرسه. همین جنب و جوش باعث گرم شدن سریع غذای شما میشه.
فکر کنین که تمام مولکول‌های غذا به سرعت در حال جنبش باشن، در این حال حتما ایجاد اصطکاک صورت می‌گیره که دما رو بالاتر می‌بره. به علاوه اصطکاک با دیگر مولکول‌ها باعث به وجود اومدن حرکت جنبشی در اون‌ها میشه. اینجوری شما یه لوپ گرم کننده دارین که تا موقع خاموش نکردن مایکروفر ادامه پیدا می‌کنه.

سولاردم چطور کار میکنه؟

در سولاردم هم مانند مایکروفر از امواج الکترومغناطیسی برای گرم کردن غذا استفاده میشه تنها تفاوت اون‌ها، وجود المنت‌های نوری در قسمت بالایی و پایینی سولاردم هست. به بیان دیگه سولاردم در بالا هیتر زغالی داره.

داخل هیترها رشته‌های زغالی قرار داره که کارشون تولید امواجی است که حرارت زیادی دارن و تا اعماق غذاها نفوذ می‌کنن. در کف دستگاه سولاردم سیستمی به نام مگاهیتر وجود داره که از چند نوع هیتر هالوژنی و سرامیکی تشکیل شده. مگاهیترها دقیقا مثل هیتر زغالی که در سقف سولاردم قرار داره، وظیفه دارن گرما رو به غذا منتقل کنن.

تفاوت مایکروفر با سولاردم

حالا که نحوه کار سولاردم و مایکروفر رو متوجه شدین بهتره شروع کنیم و تفاوت‌های بین این دو رو بیان کنیم:
• اگر به مایکروفر المنت‌های نوری اضافه کنید، سولاردم رو به وجود آوردید.
• به دلیل نحوه کارکرد سولاردم، می‌تونید به پخت غذاهایی مثل مرغ بریانی و ماهی که آب دار هستن مشغول باشین. در طول این پخت به هیچ وجه غذا خشک نمیشه.
• سولاردم دارای هیتر زغالی در بالا و کف هست. همین هیترها تفاوت اصلی با مایکروفر هستند و باعث میشن که غذا خشک نشه.
• هیترهای زغالی که در کف و سقف سولاردم وجود دارن، باعث میشن که پخت غذا سرعت بیشتری نسبت به مایکروفر داشته باشه.
• به دلیل وجود هیترهای زغالی در کف و سقف سولاردم، مواد مغذی در غذا حفظ می‌شوند ولی در مایکروفر مواد مغذی غذا ممکنه که حذف بشن.
• المنت‌های نوری که در سولاردم تعبیه شده باعث میشه که غذا پخت یکنواختی داشته باشه و تمام قسمت‌های غذا به درستی پخته بشن) به قول معروف غذا رو مغز پخت میکنه. (ولی در مایکروفر این اتفاق نمیفته و غذا از بیرونی ترین لایه پخته میشه تا به درونی‌ترین لایه برسه. یعنی ممکنه غذا مغز پخت نشه .
• در سولاردم می‌تونید غذا رو از پایین گریل کنید. این ویژگی در مایکروفر وجود نداره.
• قدرت پخت و کبابی شدن بهتر غذا از ویژگی‌های برتری است که سولاردم نسبت به مایکروفر داره.
• در سولاردم گزینه‌ای تحت عنوان کانوکشن تعبیه شده. با انتخاب این گزینه می‌تونید غذا رو با چهار برابر سرعت اجاق گازهای معمولی پخت کنید. البته در طول انجام این مرحله طعم غذا حفظ میشه. و جریان به طور یکنواخت به تمام نقاط غذا می‌رسد. ممکن است در برخی مدل‌های مایکروفر هم قابلیت کانوکشن وجود داشته باشه.
• همان طور که گفته شد نحوه کار مایکروفر به این شکل هست که با امواج الکترومغناطیسی به اسم مایکرو باعث به جریان افتادن و جنبش مولکول‌های آب موجود در مواد غذایی میشه. این جنب و جوش مولکول‌ها باعث گرم شدن غذا میشه سرعت پخت مایکروفر بسیار بالاست. چونکه قدرت نفوذ امواج الکترومغناطیسی مایکرو در تمام سطح غذا یکسان نیست، لازم است هر چند دقیقه یکبار، غذا رو زیر و رو کنیم.
• میشه گفت که سولاردم نوع جدید و پیشرفته مایکروفر یا مایکروویو هست با این تفاوت که المنت‌های نوری در سولاردم تعبیه شده و برنامه‌ای واسه آب پز کردن غذاها داره. شما نمی‌تونید داخل مایکروفر تخم مرغ آب پز کنید ولی با سولاردم می‌تونید به راحتی این کار رو انجام بدین بدون اینکه تخم مرغ منفجر بشه.
• سولاردم بهتر می‌تونه سرعت، کیفیت، طعم و ویژگی‌های ظاهری و باطنی پخت و پز شما رو افزایش بده.

قابلیت مایکروفر بهتر است یا سولاردم
پختن تخم مرغ در مایکروفر باعث انفجار آن می‌شود در حالیکه می‌توانید در سولاردم تخم مرغ‌ها را به خوبی آبپز کنید

مایکروفر بهتر است یا سولاردم؟

حالا که تفاوت این دو محصول را متوجه شدین باید به مقایسه دیگه‌ای بپردازیم تا بتونید راحت‌تر از بین این دو گزینه یکی رو انتخاب کنید:
• سولاردم گران‌تر از مایکروفر است و تمام برندها از این نوع محصول تولید نمی‌کنند. پس پیدا کردنش هم یه مقدار سخت تره.
• محفظه پخت غذا در سولاردم حالتی گرد و استوانه ای دارد که باعث میشه امواج از جهات مختلف بتونن بهتر به غذا نفوذ کنن ولی محفظه پخت غذا در مایکروفر چهارگوش است.
• سرعت پخت غذا در سولاردم بیشتر از مایکروفر است .
• چون سرعت پخت غذا در سولاردم بیشتر از مایکروفر هست، مواد مغذی در سولاردم بیشتر حفظ میشن تا مایکروفر.
• تمام غذاهای آبدار مثل مرغ، ماهی و… در سولاردم بهتر پخته میشن تا مایکروفر. پیشنهاد ما اینه که غذاهای آبدار رو با سولاردم بپزید. نتیجه کار خیلی تفاوت داره.

با این اوصاف اگر از نظر مالی محدودیتی ندارید، سولاردم انتخاب بهتری است. و اگر اهل پخارپز کردن غذاها هستید، حتما سولاردم را انتخاب کنید.

سولاردم‌ها تنها توسط کمپانی ال جی ساخته شده‌اند و برای خدمات پس از فروش و تعمیر سولاردم ال جی هم جای نگرانی وجود ندارد. چرا که دکتر تعمیر با داشتن متخصص سولاردم، تمام خدمات این دستگاه شگفت انگیز رو در اختیار شما قرار میدهد.

از بین سولاردم و مایکروفر کدوم ضرر کمتری دارن ؟

المنت سولاردم بهتر است یا مایکروفر
المنت سولاردم به صورت مدور بوده که باعث پخت و پز یکنواخت‌تر می‌شود

در هر دو محصول از اشعه مایکرو که یک نوع موج الکترومغناطیسی هست برای گرم کردن غذا استفاده میشه پس از نظر مضر بودن تفاوتی با هم ندارند. اگر به صورت حرفه‌ای آشپزی می‌کنید پیشنهاد ما به شما خریدن فر است که ضرری نداره ولی باید صبر و حوصله بیشتری رو به کار ببرید.
مایکروفر بیشتر به درد افرادی میخوره که مشغله کاری خیلی زیادی دارن و خیلی هم فرصت آشپزی ندارن.
استفاده آن‌ها از مایکروفر فقط برای گرم کردن، نوشیدن یا یخ زدایی غذاهاست.

انتخاب سولاردم یا مایکروفر مطابق نیاز شما

در نهایت میشه گفت که اگه به سایت‌هایی مثل دیجی کالا سری بزنید و صحبت‌های کاربران رو مطالعه کنید، متوجه میشید که مردم از خرید سولاردم بیشتر راضی هستن تا مایکروفر به علاوه مردم درمورد امکان پخت و پز سریع‌تر و با کیفیت‌تر موادغذایی در سولاردم هم صحبت کردن. نکته‌ای که در کامنت‌های مردم به چشم میخوره اینه که اگر کسی در منزل، اجاق گاز خوب و مجهز به فر داشته باشه، مایکروفر براش بهتره و دیگه نیازی به سولاردم نداره.

اگر نیاز به سرویس یا تعمیر سولاردم داشته باشید یا حتی در نحوه‌ی کار کردن آن دچار مشکل شده‌اید، دکتر تعمیر در خدمت شماست. تنها کافیست با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هفت =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.