علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی

حتماً برای شما هم پیش اومده که ماشین لباسشویی در حین شست و شو خاموش بشه یا در حین کار متوقف بشه و دیگه نتونین لباس‌هاتون رو بشورین. گاهی حتی ماشین لباسشویی روشن نمیشه. این یه اتفاق نگران کننده هست و اگه هر چه سریع‌تر فکری به حالش نکنین؛ نه تنها برای شستن لباس به مشکل می خورین. بلکه ممکنه ماشین لباسشویی شما آسیب جدی میبینه. در این مقاله ما تمام علت‌های خاموش شدن ماشین لباسشویی و علت متوقف شدن ماشین لباسشویی در حین کار رو توضیح دادیم و به راهکارای موثر تعمیر ماشین لباسشویی در منزل پرداختیم.

تجربه‌ی شما از خاموش شدن لباسشویی وسط کار چی بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی رو پیدا کنین!

بیشتر ماشین لباسشویی‌های امروزی تمام فرایندای شستشو رو به صورت خودکار انجام میدن. از توزیع مواد شوینده تا سنسورای مربوط به زمان و خاک، حتی سنسورهایی که بار ماشین لباسشویی رو اندازه می‌‍گیرن و اگه بیش از حد لباس داخل ماشین لباسشویی بذارین به شما اخطار میدن. اما اگه ماشین لباسشویی ناگهان خاموش بشه چی؟ بیشتر افرادی که از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنن نمی تونن بفهمن علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی، سامسونگ، بوش، دوو و هر برند دیگه‌ای … چی می تونه باشه؟

۶ علت عمده خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی رو بشناسید

بیشتر ماشین لباسشویی‌های امروزی تمام فرایندای شستشو رو به صورت خودکار انجام میدن. از توزیع مواد شوینده تا سنسورای مربوط به زمان و خاک، حتی سنسورهایی که بار ماشین لباسشویی رو اندازه می‌‍گیرن و اگه بیش از حد لباس داخل ماشین لباسشویی بذارین به شما اخطار میدن. اما اگه ماشین لباسشویی ناگهان خاموش بشه چی؟ بیشتر افرادی که از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنن نمی تونن بفهمن علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی، سامسونگ، بوش، دوو و هر برند دیگه‌ای … چی می تونه باشه؟

خرابی شلنگ‌های آب

اگه آب قطع بشه یا جریان عبور آب خیلی کند باشه، اونوقت ماشین لباسشویی ممکنه به صورت ناگهانی خاموش بشه و این علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی دوو، ال جی، سامسونگ، بوش، اسنوا و هر برند دیگه‌ای می تونه همین باشه. برای حل این مشکله کافیه که مطمئن بشین شیر آب سرد و گرم کاملاً بازه و شلنگ‌ها محکم به ماشین لباسشویی متصل شدن. همینطور بهتره که ورودی‌های شلنگ‌ها رو جهت مسدود نبودن بررسی کنین. اگه ماشین لباسشویی تون صدا هم داره بهتره که به مقاله علت صدای ماشین لباسشویی سری بزنین.

اتصالات الکتریکی

یک علت خاموش شدن ماشین لباسشویی بوش حین کار می‌تونه این باشه که جریان برق دچار نوسان شده که تو این حالت توصیه می‌کنیم توی زمان اوج مصرف برق از ماشین لباسشوییتون به هیچ وجه استفاده نکنین. اتصالات الکتریکی مثل پریز ماشین لباسشویی تون رو به دقت بررسی کنین، جعبه فیوز داخل خونه رو هم چک کنین. ممکنه حتی فیوز پریده باشه. اینا ممکنه علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ، ال جی، بوش، ویرپول و برندهای دیگه هم باشن.

مشکل پخش مواد شوینده

بعضی از ماشین لباسشویی‌ها که بازدهی بالایی دارن و حجم زیادی از لباسا رو می شورن. اگه سنسورا نشون بدن که کف زیادی توی لگن ماشین لباسشویی باقی مونده ممکنه متوقف بشن و این علت از کار افتادن ماشین لباسشویی سامسونگ حین کار، می‌تونه با نمایش یک ارور اتفاق بیفته. بعضی مدل‌ها فرایند تخلیه رو به صورت خودکار اجرا می‌کنن و مشکل شما بعد از مدت کوتاهی حل میشه. اما بعضیا نه، اگه دفترچه راهنمای فارسی دارین می تونین به اون مراجعه کنین تا مشکل رو با راهنمایی‌های دفترچه حل کنین. وگرنه فقط کافیه که با کارشناسان مجرب مجموعه دکتر تعمیر تماس بگیرین تا مشکل شما رو خیلی سریع برطرف کنن.

فشار روی موتور ماشین لباسشویی

یکی از علت‌های خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی می تونه این باشه که موتور ماشین لباسشویی بیش از حد داغ کرده و ماشین لباسشویی برای اینکه از آسیب بیشتر به خودش جلوگیری کنه، کاملاً ناگهانی خاموش میشه. در این حالت باید به دنبال دلایلی بگردین که باعث شده چنین اتفاقی بیفته. مثل مشکلات نوسان برق یا قرار دادن بار بیش از حد در ماشین لباسشویی، یه راهکار پیشنهادی اینه که ماشین لباسشویی را از برق بکشین. نیم ساعت صبر کنین تا دستگاه ریست بشه و بعد دوباره برق رو وصل کنین اگه بازم متوقف نشد. حتماً با تکنسین‌های مجرب مجموعه دکتر تعمیر تماس بگیرین.

شاید خازن پارازیت گیر خراب شده باشه!

این خازن که داخل دو شاخهٔ ماشین لباسشویی قرار داره. جهت پیشگیری از سوختگی و برق گرفتگی عمل می کنه. هر وقت میزان ولتاژ برق زیاد بشه. با قطع برق از خسارت جلوگیری می‌کنه و ممکنه یکی از علت‌های خاموش شدن ماشین لباسشویی ال جی در حین کار بشه. اگه خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی ال جی شما بسوزه، باید هر چه سریع‌تر عوضش کنین تا دوباره ماشین لباسشویی به کار خودش ادامه بده.

مسدود شدن پمپ تخلیه

مسدود شدن پمپ تخلیه علاوه بر ایجاد صدا می‌‍تونه یکی از علت‌های خاموش شدن ماشین لباسشویی دوو باشه. وسایلی که توی جیب شلوار و لباس‌های شما وجود داره و یادتون رفته قبل از شستشو اونا رو دربیارین، داخل پمپ تخلیه جمع شدن. پمپ مسدود شده و در یک مرحله قبل از تخلیه لباسشویی متوقف میشه. یکی از علت‌های متوقف شدن ماشین لباسشویی ال جی در حین کار می تونه این باشه!

با توجه به مدل ماشین لباسشویی شما، پمپ تخلیه می تونه در محل متفاوتی قرار داشته باشه. اما معمولاً در قسمت پایین و سمت چپ واشر شما قرار داره. از اونجا که ممکنه پمپ پر از آب باشه حتماً حواستون رو جمع کنین که یه وقت آب کل خونه رو نگیره.

بعد از تخلیهٔ آب، زباله‌های داخل پمپ تخلیه رو در بیارین. درپوش مخصوص پمپ رو ببندین. اگه ماشین لباسشویی دوباره درست و بدون مشکل کار کرد. به شما تبریک میگیم. علت  خاموش شدن ماشین لباسشویی رو درست پیدا کردین.

اگه بازم جواب نداد و مشکل حل نشد!

خب تا اینجای کار به هر چی که ما گفتیم عمل کردین، ولی مشکل شما حل نشده. آرامشتون رو حفظ کنین احتمالاً مشکل مربوط به قطعات مکانیکی یا الکتریکی ماشین لباسشویی شماست تا جایی که بتونیم سعی می‌کنیم به شما یاد بدیم خودتون علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی رو پیدا و حلش کنین!

شاید مشکل مربوط به درب ماشین لباسشویی باشه!

یک عملکرد ایمنی در مورد در ماشین لباسشویی وجود داره که از باز شدن درب موقع چرخش ماشین لباسشویی جلوگیری می کنه، وقتی که درب کاملاً بسته هست، به سیستم ماشین لباسشویی این پیام رو میده که کاملاً بسته هست و می‌تونه عملیات رو شروع کنه، اما اگه سیستم درب خراب باشه یه خطا روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ظاهر میشه و ماشین لباسشویی متوقف میشه، در این حالت باید قفل درب تعویض بشه، با این حال می‌تونین شانستون رو امتحان کنین و ماشین لباسشویی رو با کمک دفترچه راهنما ریست کنین، اما اگه درست نشد برای پیدا کردن علت توقف ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی، سامسونگ، بوش، دوو و … لازمه که از متخصصای کاربلد مجموعه دکتر تعمیر کمک بگیرین.

خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی های قدیمی

در ماشین لباسشویی های قدیمی به جای قفل پیشرفتهٔ درب که بالاتر در موردش صحبت کردیم؛ سیستم قدیمی تری هست که عملکرد چرخش ایمن رو تامین می‌کنه. برای اطمینان از اینکه قفل در سالمه به صدای بسته شدن در به خوبی گوش بدین و اگه موقع بسته شدن صدای کلیک به گوش رسید، در کاملاً درسته ولی اگه خراب بود و صدایی نشنیدید. بدونین که بازم علت خاموش شدن ماشین لباسشویی دوو شما خرابی درب هست. درست علت رو پیدا کردین. اما لازمه که برای درست کردنش با یک تکنسین تماس بگیرین چون ممکنه آسیب بدتری به دستگاه شما وارد بشه.

احتمالاً مشکل تسمهٔ محرکه!

اگه تسمهٔ محرک ماشین لباسشویی دچار فرسودگی شده باشه ماشین لباسشویی درست نمی چرخه و لگن نمی تونه درست حرکت کنه، تو این حالت هم از صدا می تونین تشخیص بدین که چه اتفاقی افتاده و هم اینکه پس از مدتی ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمی کنه و نمی چرخه ممکنه خودتون هم بتونید تسمه رو تعویض کنین. اما تعویض تسمه کار حساس و تخصصی هست. اگر از خدمات تخصصی دکتر تعمیر استفاده کنید؛ احساس ایمنی و آرامش بیشتری در روند تعمیر ماشین لباسشویی دارید.

بخش کوپلینگ موتور

اگه دارین اسمش رو جست و جو می کنین به نظرم بهتره جداً از تعمیر کردنش صرف نظر کنین. چون برای تعمیرش نیاز به یه تعمیرکار حرفه ای هست، هدف اصلی این کوپلینگ‌ها انتقال نیرو به آبکش ماشین لباسشویی هست تا بتونه کامل بچرخه و ماشین لباسشویی کارش رو انجام بده، اگه این قسمت خراب شده باشه ماشین لباسشویی از کار میفته و برای درست کردنش باید قاب ماشین لباسشویی رو جدا کرد، پس علت توقف ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی حین کار مشخصه اما تعمیرش کار شما نیست.

شاید کلاچ خراب شده

اگه کلاچ ماشین لباسشویی دچار مشکل شده باشه؛ لگن ماشین دچار ساییدگی و خراش میشه و از کار میفته این ممکنه یکی از علت‌های توقف ناگهانی ماشین لباسشویی باشه که به دنبال اون شاهدِ نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی خواهید بود. ممکنه علائمی دیگه‌ای هم ببینین مثل گرد غبار و براده‌های ترمز که زیر دستگاه ریخته شده، بوی سوختگی به مشامتون می رسه و صدای بلندی در حین چرخش می شنوین.

اینم یه تعمیر مشکل و پیچیده هست که فقط از عهده متخصصای کاربلد مجموعه دکتر تعمیر برمیاد و باید کار رو به ما بسپارین تا سریع مشکل شما رو حل کنیم.

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی چی می تونه باشه؟

دلایل زیاد و متفاوتی برای این مشکل وجود داره، در ادامه این دلایل رو بررسی می‌کنیم و هر جا که بتونین خودتون تعمیرش کنین به یاد میدیم ولی بعضی موارد خودتون نمی تونین.

احتمالاً فیوز ماشین لباسشویی از کار افتاده!

ماشین لباسشویی ها اغلب دارای فیوز مخصوصی هستن که برق قسمت‌های مختلف ماشین رو کنترل می کنن، اگه این فیوز از کار افتاده باشه یکی از علت‌های روشن نشدن ماشین لباسشویی می تونه این باشه، برای تعویض  قطعه باید ماشین لباسشویی رو از برق بکشین، برای دسترسی به پنل فیوز باید پیچ‌های دستگاه باز کنین، این تعمیر ممکنه خیلی سخت و پیشرفته باشه پس اگه نتونستین خودتون مشکل رو حل کنین بی معطلی با ما تماس بگیرین.

مدار برد الکتریکی ماشین لباسشویی شما خرابه!

برد الکترونیکی کنترل وظیفهٔ مهمی توی دستگاه ماشین لباسشویی شما داره، بنابراین اگه کوچک‌ترین مشکلی توی برد بوجود بیاد میشه یکی از علت‌های روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی،  برای بررسی این مشکل ماشین لباسشوییتونو از برق بکشین و به پشت محوطهٔ برد به دقت نگاه کنین. اگه قطعه آسیب دیده باشه بایستی قطعه رو عوض کنین و یه قطعهٔ جدید برای ماشین لباس شویی تون بخرین. ممکنه کار سختی باشه. برد الکترونیک یکی از حساس ترین قطعات لباسشویی هست که تعمیر و عیب یابی اون تخصص و مهارت بالایی نیاز داره. تعمیر یا تعویض برد الکترونیک لباسشویی خودتون رو به دکتر تعمیر بسپارید تا با مقرون به صرفه ترین هزینه و تخصصی ترین حالت ممکن انجام بگیره.

موتور ماشین لباسشویی تون خرابه احتمالاً!

اگه موتور خراب باشه دو حالت ممکنه رخ بده یکی اینکه ماشین لباسشویی روشن می‌کنین و در حین انجام کار خاموش میشه و در حالت دوم علت روشن نشدن ماشین لباسشویی بوش می‌تونه خرابی  موتور باشه، معمولاً این خرابی با صدای ناله یا وز وز هم همراه هست و این مشکل طوری هست که حتما به تخصص و تجربه‌ی بالایی برای عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی نیاز هست و بدون مهارت و دانش کافی خودسر دست به کار نشید که ممکنه مشکلات بزرگتر و جبران ناپذیری رقم بزنید.

تعمیر خاموش شدن ناگهانی لباسشویی

در این مقاله تمام علت‌های خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار و روشن نشدن ماشین لباسشویی رو بررسی کردیم، همونطور که می‌بینین اکثر این تعمیرات چیزی نیست که خودتون به تنهایی از پسش بربیایین و هر چی دیرتر عمل کنین ممکنه دستگاه شما آسیب بیشتری ببینه. از همه چیز بدتر اینکه لباساتون رو نمی تونین خوب بشورین و این کلافه کننده است، اما عوامل مجرب و کاردرست مجموعه دکتر تعمیر اینجا هستن تا به شما کمک کنن مشکل ماشین لباسشویی تون رو سریعاً حل کنین. از این بابت هیچ نگرانی نداشته باشین.

تمام تعمیرات ماشین لباسشویی در دکتر تعمیر با ضمانت نامه کتبی و در منزل شما انجام میگیره. برای ثبت درخواست تعمیرات با ما تماس بگیرید یا با پر کردن فرم تعمیر ما رو از مشکل دستگاه خودتون با خبر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − شش =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.