تعمیر لباسشویی ال جی

علت لرزش و تکان خوردن لباسشویی چیست؟

لرزش و تکان خوردن لباسشویی شما رو خسته کرده؟ میدونید اگر زودتر فکری به حال اون نکنید از اینکه هست بدتر میشه هیچ، مشکلات دیگه‌ای ایجاد میکنه؟

پس حتما این مقاله رو بخون چون خیلی کمکت میکنه. اول از همه باید بدونید چرا لباسشویی می‌لرزه و بعد به دنبال راه حل رفع اون باشید.

ضمناً اگه دلیل لرزش لباسشویی، شما رو به این صفحه آورده یا قبلا با این مشکل روبه رو شدید، می‌تونید تجربه‌ی خودتون رو برای ما و کاربران لباسشویی بنویسید.

تجربه‌ی شما از لرزش و تکان خوردن لباسشویی چی بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

دکتر تعمیر به تمام دلایل تکان خوردن و لرزش لباسشویی اشاره کرده تا دیگه این موضوع برای شما مبهم نباشه. همه‌ی این دلایل با راهکار گفته شده تا اگر دست به آچارید یا تجربه‌ای تو این زمینه دارید، خودتون بتونید با راهنمایی‌های این مقاله توسط دکتر تعمیر مشکل را حل کنید.

علت لرزش و تکان شدید لباسشویی هنگام خشک کن

بیشتر اوقات لرزش لباسشویی هنگام خشک کن اتفاق می‌افته. یعنی زمانی که دور تند لباسشویی شروع میشه، ماشین لباسشویی چنان می‌لرزه که شروع به حرکت کردن میکنه و از جای خودش خارج میشه!

اما چه چیزی باعث شده که لباسشویی شما به این روز بیفته؟!

به طور کلی دلایل لرزش و تکان خوردن لباسشویی دو دسته هست. یه دسته برمیگرده به نوع استفاده‌ی شما و عوامل بیرونی. دسته‌ی دیگه مشکلات فنی هست که به مرور زمان یا در اثر استفاده‌ی نادرست شما ایجاد میشه. اول بریم با هم عوامل بیرونی رو بررسی کنیم.

باز نکردن پیچ ترنسفر بعد از خرید لباسشویی

لرزش ماشین لباسشویی به علت باز نشدن پیچ ترنسلیت

این پیچ‌ها برای محافظت لباسشویی در زمان حمل و نقل یا اثاث کشی بسته میشن. معمولا پشت لباسشویی قرار گرفتن. پس زمان نصب و راه اندازی لباسشویی یادتون نره پیچ‌ها را باز کنید. درپوش‌های پلاستیکی که داخل بسته بندی همراه دستگاه هست رو جای پیچ قرار بدید. باز نکردن پیچ‌های ترنسفر باعث لرزش شدید لباسشویی شما میشه.

لرزش لباسشویی به دلیل تراز نبودن

ساده‌ترین دلیل لرزش و تکان شدید لباسشویی میتونه به دلیل خارج شدن دستگاه از حالت تراز باشه. چه زمانی؟ وقتی لباسشویی رو جابجا کرده باشید یا به مرور زمان قسمت پلاستیکی پایه‌ها خورده شده و به آهن رسیده باشه.

تراز کردن لباسشویی کار آسونیه. کافیه به توضیحات دکتر تعمیر دقت کنید.

پایه‌های لباسشویی به صورت پیچی هستن که می‌تونید با باز و بسته کردن اونها لباسشویی رو روی سطح محکم کنید تا دیگه لق نزنه.

کاری به پایه‌‌های عقبی نداریم و تنظیم روی پایه‌های جلویی انجام می‌گیره.

یک مهره‌ی فلزی یا پلاستیکی روی پایه هست که باید به سمت بالا سفت بشه. اگر این مهره سفت نشه، با عقب و جلو شدن لباسشویی پایه‌ها می‌چرخن و از حالت تراز خارج میشن.

پایه جلویی لباسشویی رو از سمتی که لباسشویی لق داره اونقدر باز کنید تا روی سطح سفت بشه و دیگه لباسشویی تکون نخوره. مهره رو به سمت بالا ببندید تا پایه باز نشه.

لباسشویی رو بیشتر از ظرفیت پر نکنید!

حواستون باشه لباسشویی شما چند کیلویی هست و کمی کمتر از ظرفیت نوشته شده روی دستگاه یا کارتونش ، لباس خشک وارد دیگ کنید. البته اگه حجم لباس‌ها خیلی کم باشه، دیگ در حالت تعادل قرار نمی‌گیره و ممکنه در این حالت هم دستگاه به لرزش بیفته.

بهترین حالت وقتی هست که بعد از پر کردن یه وجب یا ۱/۳ بالای دیگ خالی باشه.

شستن اقلام بزرگ و یک تکه‌ای مثل: پتو، ملحفه و حوله باعث برهم زدن تعادل دیگ و لرزش و حرکت لباسشویی میشه.

متعادل کردن لباس‌های داخل لباسشویی

بار متعادل در لباسشویی یعنی چی؟ یعنی لباس‌ها در یک سمت جمع نشن و به طور یکنواخت داخل دیگ قرار بگیرن.

وقتی فقط یه حوله‌ی بزرگ داخل دیگ قرار میدید، بعد از آبگیری دستگاه و خیس شدن حوله، وزنش سنگین شده و یک طرف دیگ قرار میگیره و باعث بهم خوردن تعادل دیگ و لرزش و حرکت لباسشویی میشه.

هر چند که شستن پتو، حوله و پرده‌های سنگین در لباسشویی‌های درب از جلو توصیه نمیشه، اما اگر در شرایطی خواستید این موارد رو با لباسشویی بشورید، حتما به ظرفیت لباسشویی توجه کنید تا در حدی باشه که بتونه حوله یا پتو رو بشوره. و حتما همراه اون چند حوله کوچیک یا چند تکه لباس وارد دیگ کنید تا تعادل برقرار بشه.

توصیه‌ای برای جلوگیری از لرزش لباسشویی

استفاده از پد لرزه گیر لباسشویی میتونه تا حد زیادی از لرزش لباسشویی شما جلوگیری کنه. البته زمانی که مشکل فنی در لباسشویی وجود نداشته و قطعه‌ای نیاز به تعویض نداشته باشه. پدهای ضد لرزش لباسشویی در مدل‌های مختلفی وجود دارن که با توجه به نیاز شما و سطحی که لباسشویی روی آن قرار گرفته میتونید تهیه و استفاده کنید. برای نصب پد‌های لرزه گیر حتما سطح را کاملا تمیز کنید و آن را محکم روی سطح بچسبانید.

علل فنی لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی

اگر موارد بالا رو چک کردید و باز هم در نبرد با تکان و لرزش شدید ماشین لباسشویی بودید، وقت اون رسیده که با یک تعمیرکار متخصص مشورت کنید. رعایت نکردن نکات گفته شده و تراز نبودن دستگاه اگر نادیده گرفته بشن، به مرور زمان قطعات داخلی لباسشویی آسیب میبینن و با هزینه‌ی بیشتر باید یک قطعه‌ی جدید جایگزین کنید. اما این عوامل فنی چه چیزایی هستن؟

خرابی کمک‌های لباسشویی

تعمیر لرزش ماشین لباسشویی به علت خرابی کمک ها

گذشته از عوامل بیرونی اگر به سراغ ساختار داخلی لباسشویی بریم، اولین قطعه‌ای که میتونه باعث لرزش ماشین لباسشویی بشه، خرابی همون قطعه‌ای هست که باعث کاهش یا جلوگیری لرزش میشه؛ کمک‌ها.

کمک فنرها بعد از گذشت چند سال به مرور فرسوده و خراب میشن. قابل تعمیر هم نیستن و باید تعویض بشن. این قطعه‌ها زیر دستگاه قرار دارن که برای باز کردن و تعویض، نیازه تا تخصص لازم برای تعمیر ماشین لباسشویی داشته باشید. چرا که نیاز به باز کردن پنل جلویی یا عقبی دستگاه هست.

اگر کمک فنرها آسیب دیده باشن، لرزش همراه با سر و صدای ماشین لباسشویی خواهد بود.

شستشوی لباس‌های زیاد و سنگین و بیشتر از ظرفیت دیگ، فشار آوردن به دستگاه، عمر کمک فنرها رو کوتاه‌تر کرده و زودتر خراب میشن. تعویض نکردن به موقعِ کمک فنر لباسشویی به قطعات دیگه آسیب جدی وارد میکنه. پس حتماً این موضوع رو جدی بگیرید و قبل از هر کاری با متخصص لباسشویی مشورت کنید.

خرابی فنرهای دیگ لباسشویی

دومین قطعه که لرزش ماشین لباسشویی رو مهار میکنه، فنرهای دیگ هستن که از یک سمت به دیگ و از سمت دیگه به کابین متصل شدن و جلوی ارتعاشات و لرزش‌ها رو میگیرن. این فنرها دیگ رو به صورت معلق و ثابت داخل کابین نگه داشتن. به مرور ممکنه در اثر عوامل بیرونی، یا فرسودگی در اثر زمان، کش بیان یا از جای خودشون خارج و باعث لرزش دستگاه بشن. پس باید پنل بالایی دستگاه توسط متخصص باز و فنرها بررسی بشن. در صورت نیاز به تعویض، تمامی فنرها باید تعویض بشن.

خرابی قطعات دیگ و آبکش

تعمیر لرزش دیگ ماشین لباسشویی

سه نظام یک قطعه از جنس آلومینیوم بوده که وسط اون شفت؛ از جنس فولاد ضد زنگ، قرار گرفته. دوتا بلبرینگ و یک کاسه نمد روی دیگ قرار داره و شفت از داخل آن‌ها رد میشه.

کاسه نمد برای جلوگیری از ورود آب به بلبرینگ‌ها گذاشته شده. چرا که نفوذ آب به بلبرینگ‌ها باعث خرابی اون‌ها میشه.

وظیفه‌ی شفت هم چرخوندن آبکشه. حالا ترک برداشتن سه نظام باعث لرزش شدید ماشین لباسشویی میشه که حتما باید در اولین فرصت تعویض بشه.

لباسشویی از بُن خرابه و میلرزه

یک سری از لباسشویی‌ها هستن که باید با لرزشش کنار بیاین! چون درست شدنی نیستن! چرا؟! چون مشکل از کارخونه بوده، از متریالی که برای ساختش استفاده شده. یعنی کلاً مشکل از طراحی و تولید اولیه هست. مثل لباسشویی‌های غیر اصل ال جی یا لباسشویی ال جی هشت کیلوگرمی.

اما چاره چیه؟ اینکه شما به نحوی با توجه به محل قرارگیری لباسشویی یه جوری لرزش رو مهار کنید. مثلا اگر داخل کابینت قرار گرفته با پد و پارچه دستگاه را در محل فیکس کنید یا از پدهای لرزش گیر استفاده کنید.

تعمیر لرزش ماشین لباسشویی

ما تو این مقاله به شما گفتیم که وقتی لباسشویی میلرزه چه مشکلاتی میتونه باعث این لرزش شده باشه. هدف ما آشنا کردن شما با لباسشویی بوده تا اگر خواستید دست به عملی بزنید، با آگاهی تصمیم بگیرید.

اگر موارد اولیه گفته شده تو این مقاله رو انجام دادید و نتیجه‌ای نگرفتید، بهتره عیب یابی لرزش لباسشویی راو به تعمیرکار ماشین لباسشویی بسپارید تا به دنبال نداشتن تخصص و تجربه مشکلات بزرگ‌تری رقم نخوره و خرج بیشتری برای جیب خودتون نتراشید.

دکتر تعمیر اینجاست تا به طور تخصصی و تضمینی مشکلات دستگاه شما رو حل کنه. اگه سوالی در مورد لباسشویی دارید میتونید با ما ارتباط بگیرید و تا کارشناسان ما راهنمایی‌های لازم رو ارائه بدن. همینطور میتونید با پر کردن فرم تعمیرات در محل، درخواست خودتون رو آنلاین ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 6 =

02147639

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کنه.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.