۱۰ علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی که باید بدانید!

خاموش شدن ناگهانی جاوربرقی! چرا جاروبرقی حین کار خاموش شد؟ حتما با این اتفاق حسابی از کارها عقب می‌افتدید و دغدغه‌ی خرابی و تعمیر جاروبرقی ال جی هم میفته رو دوش شما. اما نگران نباشید شاید خاموش شدن جاروبرقی بوش حین کار به دلیل سطحی و ساده‌ای اتفاق افتاده باشه. حتما ادامه مطلب رو با دکتر تعمیر همراه باشید.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

یقینا یکی از مشکلات آزاردهنده‌ی کار با جاروبرقی، مشکل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی شماست، این خیلی اذیت کننده است که در حین فرایند نظافت یهویی جاروبرقی شما قطع میشه و مدام مجبورین روشنش کنین، عموما این قطعی ممکنه چند بار رخ بده و نه تنها انرژی برق بیشتری مصرف می‌کنه؛ بلکه روی کیفیت نظافت شما هم ممکنه اثر گذار باشه پس بهتره بیشتر از این وقت رو هدر ندیم و بریم سراغ دلایل خاموش شدن جاروبرقی سامسونگ حین کار.

تجربه‌ی شما از مواجه با خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی چی بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

عیب یابی علت خاموش شدن جاروبرقی حین کار

جهت عیب یابی و تعمیر جاروبرقی باید مطابق با مراحل زیر پیش برید تا به علت خاموش شدن جاروبرقی حین کار پی ببرید. در بعضی مراحل شما می‌تونید به تنهایی از پس عیب یابی بربیاید. اما اگر هر جا نیاز به تجربه و دانش فنی بود که شما از آن بی اطلاع هستید؛ ریسک نکنید و حتما با دکتر تعمیر و مشاوران ما تماس بگیرید. متخصصان تعمیر جاروبرقی بوش، ال جی، سامسونگ، فلر، پاناسونیک، آاگ و … تمام سعی خود را می‌کندد تا مشکل دستگاه شما را به صورت تلفنی با راهنمایی‌های موثر حل کنند.

در صورت ضرورت با توجه به مشکل؛ ب ما اعتماد کنید و دستگاه را به یک تعمیرکار با تجربه و کاربلد بسپارید.

۱. قطع شدن یا اتصالی جریان برق

همیشه خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی ممکن نیست که دلایل پیچیده‌ای داشته باشه، گاهی ممکنه جاروبرقی به علت قطع شدن جریان برق در پریزها خاموش بشه بنابراین لازمه، فیوز و کنتور رو چک کنین که برق نپریده باشه.

ترجیحا از جاروبرقی در ساعات اوج مصرف برق استفاده نکنین تا با چنین مشکلاتی مواجه نشین، همچنین ممکنه که به دلایلی فیوز برق شما، یا فیوز برقِ محلی که دارین نظافت می‌کنین پریده باشه، اونوفت باید برین سراغ جعبه فیوز و با احتیاط دوباره فیوز رو روشن کنین، اگه قطعی برق به خاطر پریدن فیوز کنتور باشه با رعایت جوانب احتیاطی می‌تونین فیوز رو به حالت روشن برگردونین.‌‌

۲. خراب شدن دکمه‌ی روشن/خاموش

یکی از عوامل جدی خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی مربوط به خراب شدن کلید روشن و خاموش جاروبرقی شما میشه، عموما نشانه‌های این مشکل بدین صورت هست که جاروبرقی شما پس از روشن شدن به سرعت خاموش میشه.

تو این حالت ممکنه شاسی مخصوص روشن خاموش شدن هم بیرون بپره و سوییچ از کار بیفته، در نتیجه بهتره که سوییچ رو بررسی کنید و علت بیرون پریدن شاسی رو پیدا کنین، گاهی برای حل این مشکل نیاز هست که سوییچ رو تعویض کنین.

اما عموما قابل تعمیره و دوباره می‌تونه مورد استفاده قرار بگیره، اما اگه علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی این موارد نبود، موارد بعدی رو به دقت چک کنین.

۳. قطعی سیم جاروبرقی

یکی از علت‌های خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی بوش ممکنه مربوط به خرابی سیم جاروبرقی شما باشه، در این حالت شما تا انتها سیم جاروبرقی رو کشیدین و به سیم فشار زیادی وارد کردین در نتیجه باعث قطعی سیم جاروبرقی شدین.

برای جلوگیری از پیش اومدن چنین حادثه‌ای، اولا: سعی کنین که تا جای ممکن جاروبرقی رو نزدیک پریز قرار بدین و سیم رو تا جایی که راه داره نکشید. راه حل دوم اینه که: ۲-۳ متر آخر سیم رو بوسیله یک نوار چسب برقی به رنگ روشن مشخص کنین که بدونین حداکثر کشش سیم کجاست و از اون بیشتر سیم رو نکشید.

۴. داغ کردن موتور جاروبرقی

داغ کردن موتور جاروبرقی ممکنه به علت و عوامل مختلفی رخ بده که توی مقاله‌ی مجزایی به علت داغ کردن موتور جاروبرقی پرداختیم. مثلا ممکنه موتور نیم سوز شده باشه و علاوه بر مشکل خاموش شدن جاروبرقی حین کار، شما بوی سوختگی رو هم از جاروبرقی خودتون استشمام کنین.

در نتیجه هر مشکلی که باعث داغ شدن موتور جاروبرقی بشه پیام بالاتر رفتن دما رو توسط برد الکترونیکی دریافت می‌کنه و باعث خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی شما می‌تونه باشه، پس بهتره برای عیب یابی دقیق حتما مقاله علت داغ کردن موتور جاروبرقی رو هم بخونین تا به شما کمک کنه علت دقیق مشکل ایجاد شده رو پیدا کنین.

خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی به علت خرابی موتور

۵. گرفتگی لوله جاروبرقی

گرفتگی لوله تلسکوپی یا خرطومی جاروبرقی یکی دیگه از علت‌های خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی هست، در مواقع بسیاری انسداد این لوله‌ها باعث میشه که هوا به راحتی از لوله عبور نکنه و روی موتور فشار بیاد، همونطور که می‌دونیم موتور هم بعد از مدتی داغ می‌کنه و جهت پیشگیری از آسیب بیشتر جاروبرقی رو خاموش می‌کنه.

اما بعضی اوقات دیگه گرفتگی مقطعی در کار نیست و لوله‌های جاروبرقی کاملا مسدود شدن در نتیجه تو این حالت اگه معطل کنین ممکنه حتی جاروبرقی دیگه حتی روشن هم نشه، در نتیجه تمام قسمت‌های لوله‌ی جاروبرقی و برس جارو رو حتی جهت انسداد چک کنین و عوامل مسدود کننده رو خارج کنید.

بهتره همیشه پس از جارو کشیدن لوله‌ها رو چک کنین که مسدود نشده باشه تا از وقوع چنین مشکلاتی پیشگیری کنین، تا زمانی که مسیر هوا در جاروبرقی شما کاملا باز نباشه، نمی‌تونین کار نظافت در منزل رو به خوبی انجام بدین، در نتیجه حتما حواستون به گرفتگی‌های مقطعی و انسداد لوله جاروبرقی باشه.

۶. مشکل در اتصالات الکتریکی جاروبرقی

اگه علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی از فیلتر یا گرفتگی لوله‌ها نباشه مشکل می‌تونه مربوط به اتصالات الکترونیکی جاروبرقی شما باشه، مثلا ایراد دوشاخه‌های جاروبرقی یا مشکلات اتصالات داخلی یا اتصال سیم جاروبرقی.

در این مواقع بهتره که برای حل مشکل یک تکنسین خبره رو خبر کنین چون عیب یابی این مشکل پیچیده شده و ممکنه که نیاز باشه تکنسین با ابزارهای مخصوصی مثل مولتی متر منبع دقیق اتصالی رو تشخیص بده، برای بهره‌مندی از خدمات عیب یابی و تعمیر حرفه‌ای جاروبرقی بهتره که به نمایندگی معتبر تعمیر جاروبرقی خودتون مراجعه کنین تا مشکل شما رو در اسرع وقت و به قید ضمانت نامه تعمیر حل کنن.

۷. فیلتر جاروبرقی

بیشتر مدل های جاروبرقی جدید دارای عنصری به نام فیلتر هستن که گرد و خاک رو از محل نظافت پاک می‌کنه تا شما بهتر بتونین در حین فرایند نظافت با جاروبرقی تنفس داشته باشین و خاک به محیط وارد نشه.

بیشتر جاروبرقی‌ها دو فیلتر دارند: خارجی و داخلی. این فیلترها اجازه نمیدن که گردو خاک به محیط منزل و موتور جاروبرقی برسه. زمانی که فیلترها کثیف میشن هوا به خوبی توی جاروبرقی شما جریان نداره، موتور داغ می‌کنه و جاروبرقی شما به صورت ناگهانی خاموش میشه.

بعضی از این فیلترها قابل شستشو هستن و بعد از شست و شو مشکلشون حل میشه اما در نهایت عمر فیلتر جاروبرقی محدود بوده و شما بعد از دوازده بار تعویض یا تخلیه پاکت باید فیلتر را تعویض یا تمیز کنید. حتما توجه داشته باشید که اگر فیلتر را شستشو میدهید، از خشک شدن آن مطمئن شوید چرا که ذره‌ای رطوبت به موتور جاروبرقی آسیب سنگینی خواهد زد.

 

خاموش شدن جاروبرقی حین کار به علت انسداد فیلتر

۸. داغ کردن ترموستات جاروبرقی

یکی دیگه از عواملی که ممکنه باعث خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی بشه، داغ کردن ترموستات  جاروبرقی هست، این داغ کردن موتور می‌تونه به علت‌های مختلفی رخ که در مقاله‌ی مجزایی به این موضوع پرداختیم.

اما در حالت کلی اکثر جاروبرقی‌ها دارای قطعه‌ای هستن به نام ترموستات که وظیفه‌ی تنظیم دمای جاروبرقی رو بر عهده دارن، در نتیجه وقتی موتور جاروبرقی بیش از حد داغ می کنه و دما بالا میره، ترموستات پیامی رو به برد الکترونیکی جاروبرقی مخابره می‌کنه که دما بیش از حد بالارفته و برای سلامت موتور خطرناکه و برد الکترونیکی هم تصمیم می‌گیره که پیش از وارد شدن آسیب جدی به جاروبرقی اون رو خاموش کنه، در نتیجه یکی دیگه از علت‌های خاموش شدن جاروبرقی می‌تونه داغ شدن یا خرابی ترموستات باشه.

۹. پر شدن کیسه‌ی جاروبرقی

همونطور که گفتیم داغ کردن موتور باعث میشه که جاروبرقی شما به صورت ناگهانی خاموش بشه یکی دیگه از عواملی که باعث داغ کردن موتور میشه پر بودن کیسه‌ی زباله‌ی جاروبرقی شماست چون مستقیما روی موتور شما فشار میاره و پر بودنش باعث میشه موتور بیشتر کار کنه و دماش بالا بره و به خاطر بالا رفتن دما باز هم ترموستات واکنش نشون میده و جاروبرقی شما به سرعت خاموش میشه.

در نتیجه حتما کیسه زباله رو پیش از شروع فرایند نظافت چک کنین اگه پاکت دائمی هست خالیش کنین و اگه یک بار مصرفه حتما عوضش کنین و به علائم پر شدن کیسه‌ی جاروبرقی در جاروبرقی های سطلی توجه کنین.

۱۰. خرابی موتور جاروبرقی

موتور یکی از اصلی‌ترین قطعات جاروبرقی بوده که با وجود برخی قطعات روی آن، نیاز به سرویس دوره‌ای داشته و بعضی از قطعات مصرفی آن باید در زمان لزوم تعویض شوند.

اما چه زمانی موتور علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی بوش شماست؟

  • زمانی که موتور نیم سوز یا کاملا سوخته شده
  • ذغال های موتور کوتاه شدن
  • فاصله‌ی ذغال با الکترودها زیاد شده
  • کثیفی ذغال‌های موتور
  • خرابی رله موتور
  • خرابی آرمیچر موتور

عیب یابی خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی در خانه

تا اینجای کار تقریبا تمام عوامل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی رو بیان کردیم، اگه حس می‌کنین در این مورد تجربه‌ی خاصی دارید خوشحال میشیم که با ما در میون بذارید و اگه می خواهید به سرعت جاروبرقی خودتون رو تعمیر کنین بهتره که با تکنسین‌های خبره‌ی دکتر تعمیر تماس حاصل کنین.

برای تعمیر جاروبرقی کنوود، سامسونگ، دوو، ال جی، بوش و … حتما به یک نمایندگی معتبر مراجعه کنین، در مواردی مثل داغ کردن موتور جاروبرقی بهتره که خیلی فوری مشکل رو حل کنین چون احتمال وارد آمدن خسارت بیشتر هم وجود داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هفت =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.