علت سر و صدای یخچال

حتماً اتفاق افتاده که یخچال شما صدای آزاردهنده و عجیبی داشته باشد و از خودتان بپرسید: علت صدای زیاد یخچال از چیست؟!

صدای تق تق، چکه آب، وز وز، بوق و … یخچال خطرناک است؟ اگر جدی گرفته نشوند چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر نگران سر و صدای یخچال فریزر خود هستید، در این مقاله تصمیم گرفتیم تمام راهکارهای تعمیر صدای یخچال در منزل را به شما بگوییم و تمام مطالبی که می‌تواند مشکل را حل کند به شما ارائه دهیم، پس برای حل مشکل با کارشناسان با تجربه دکتر تعمیر همراه باشید.

تجربه‌ی شما از سر و صدای زیاد یخچال چی بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

فهرست مطالب
صدا مکان صدا مشکل درجه سختی تعمیر
تق تق پایین یخچال خراب شدن ظرف تخلیه خودتان می‌توانید تعویض را انجام دهید
بلند و گوشخراش پشت یخچال خراب شدن فن کندانسور به کمک تعمیرکار یخچال نیاز دارید
جیر جیر/جغجغه داخل یخچال فن یخچال فریزر  به کمک تعمیرکار نیاز دارید
چکه  داخل یخچال ذوب شدن یخ های داخل طبیعی بوده و نیاز به تعمیر ندارد
جیغ/جیک جیک داخل یخچال خرابی فن اپراتور به کمک تعمیرکار نیاز دارید
قل قل داخل یخچال روغنی شدن کمپرسور به کمک تعمیرکار نیاز دارید
وز وز داخل یخچال سوختن چراغ احتمالا خودتان بتوانید تعویض کنید
ویبره داخل یخچال تراز نبودن یخچال خودتان هم می‌توانید انجام دهید
تلق تلق داخل یخچال برخورد قطعات یخ طبیعی بوده و نیاز به تعمیر ندارد
کلیک کلیک اکثرا جلوی یخچال مشکل یخساز با یک تعمیرکار مشورت کنید
بوق/بوق ممتد داخل یخچال پر بودن بیش از حد یخچال حتما از یک تعمیرکار کمک بگیرید
درزگیرهای درب یخچال
تراز نبودن یخچال
گرم شدن فضای بیرونی یخچال
مشکل فریزر
مشکل در مدار

چه زمانی سر و صدای یخچال نگران کننده است؟

علت صدای زیاد یخچال فریزر

البته هیچ یخچالی موقع کار کردن بی صدا نیست و حتی در حین خواندن این مقاله هم اگر کاملاً دقت کنید، شاید صدای یخچال منزل‌تان را بشنوید.

اما گاهی اتفاق می‌افتد که صدا برای شما ناآشنا، بلند و آزاردهنده شود، آن وقت است که نگران به دنیال علت سر و صدای غیر طبیعی یخچال هستید.

یکی از حیاتی‌ترین و مهم‌ترین دستگاه‌ها در منزل شما همین یخچال است که بسیار هم گران است. بهتر است در اولین فرصت برای رفع مشکل اقدام کنید.

گاهی در کنار سر و صدای زیاد یخچال مشکل دیگری هم خواهید داشت! مثلاً: خنک نکردن یخچال، فریزر دچار مشکل شده یا از زیر یخچال حرارت احساس می‌کنید!

فرقی نمی‌کند مدل یخچال شما چه باشد. اگر دنبال علت صدای غیر طبیعی یخچال ال جی یا علت صدای یخچال ساید بای ساید سامسونگ هستید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم مشکل صدای زیاد ساید بای ساید تان را رفع کنید.

علت صدا دادن یخچال ساید چیست؟

مطلبی که در اینجا اهمیت زیادی دارد، تشخیص علت صدای یخچال یا ساید سامسونگ، اسنوا، ال جی و سایر یخچال‌هاست. شما باید در تشخیص علت، ماهرانه عمل کنید.

برای عیب یابی یخچال فریزر و یافتن علت صدای غیر طبیعی آن، ابتدا باید صدای یخچال را تشخیص دهید! چه صدایی به گوش شما میرسد و از کدام قسمت یخچال این صدا را می‌شنوید؟

گاهی اوقات صدا موقع روشن شدن موتور یخچال به گوش میرسد و کنجکاو می‌شوید که علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن چیست؟

برای حل این مشکل می‌توانید به جدول انواع صداهای یخچال و علت آن‌ها در ابتدای همین صفحه مراجعه کنید.

اگر نتوانستید مشکل را حل کنید، کارشناسان حرفه‌ای دکتر تعمیر هر لحظه آماده‌ی کمک به شما هستند تا در سریع‌ترین زمانِ ممکن مشکل صدای یخچال شما را حل کنند.

علت صدای زیاد یخچال نو

علت صدای زیاد یخچال نو

اگر به تازگی یخچالی خریداری کرده‌اید و احساس می‌کنید صدای زیادی دارد، باید این واقعیت را به شما گفت که معمولا علت صدای یخچال نو از کیفیت پایین ساخت آن می‌باشد.

صداهایی که ممکن است از یک یخچال نو و تازه خریداری شده بشنوید معمولا به دلیل کیفیت پایین قطعات آن مانند لوله‌ها می‌باشد.

لوله‌ها با فوم‌های مخصوصی پوشانده می‌شوند. در زمان انبساط گاز درون لوله و برخورد آن به فوم صداهایی مانند شکستن قولنج یخچال (!) یا تق، تق شنیده می‌شود.

صدای موتور در یخچال نو ممکن است بلند و گاهی آزار دهنده باشد. به طور کلی راه حلی برای سر و صدای یخچال نو وجود ندارد. توصیه می‌کنیم اگر فرد حساسی روی صداها هستید، در هنگام خرید یخچال به برند و کیفیت ساخت آن دقت کنید.

اگر صدای یخچال نو تنها در چند روز اول خرید شما بعد از نصب باشد، به علت حمل بد دستگاه بوده که باعث شده روغن وارد مدار تبرید شده و صدایی مانند قل قل ایجاد کند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم بعد از حمل دستگاه چند ساعت دستگاه را ثابت در جای خود قرار دهید و سپس به برق وصل کنید.

علت صدای تق تق یخچال

صدای تق تق یخچال که مانند صدای شکستن قولنج است را در طول روز چند بار می‌شنوید. این صدا به دلیل ضعیف بودن فوم داخل دستگاه یا نفوذ رطوبت به فوم است.

دلیلی که باعث می‌شود صدای شکستن قولنج را از فریزر بشنوید، یخ زدن رطوبت موجود در فوم بوده و حین تغییر دما و عملیات دیفراست، فوم ترک خورده و صدای تق تق از یخچال به گوش شما می‌رسد.

راهکار رفع صدای تق تق یخچال چیست؟

از آنجا که صدای تق تق یخچال به دلیل کیفیت پایین ساخت قطعات آن است، راهکاری برای آن وجود ندارد.

اما زمانی که این صدا را بیش از یکی دو بار در طول روز شنیدید و خیلی بلندتر از حالت معمول باشد، احتمال وجود مشکل در کمپرسور است که در این شرایط باید مشکل را با کمک متخصص تعمیر یخچال سامسونگ، ال جی و … حل کنید

زمانی که پیستون‌های داخل کمپرسور خورده می‌شوند، هنگام اتومات کردن یخچال چنین صدایی شنیده می‌شود. اما در بیشتر مواقع که به دلیل صدای تق تق یخچال با دکتر تعمیر تماس گرفته شده است، مشکل کیفیت پایین قطعات دستگاه بوده

علت صدای ویبره از یخچال

علت صدای ویبره یا لرزش از یخچال چیست؟

اگر یخچال را روی سطح بدون شیب قرار ندهید، صدایی ویبره مانند ایجاد می‌کند. البته شاید ساده به نظر برسد و چون علت صدای ویبره حساس نیست فکری به حال نکنید!

اما علت صدای ویبره از یخچال به دلیل تراز نبودن یخچال است که در طولانی مدت عواقب آن را خواهید دید.

چگونه صدای ویبره یخچال را قطع کنیم؟

شما می‌توانید با تراز و درست قرار دادن یخچال صدای ویبره را قطع کنید. پشت یخچال پایه و غلطک‌هایی وجود دارد که در واقع ابزار تراز کردن یخچال شماست.

اگر می‌خواهید بررسی کنید که یخچال شما در حالت تراز قرار گرفته است یا خیر، یک روش بدون تراز مهندسی وجود دارد.

به نوع بسته شدن درب دقت کنید. اگر درب خود به خود و سریع بسته شود، بخچال به درستی قرار نگرفته است. یخچالی که تراز باشد؛ با رها کردن درب، به آرامی بسته می‌شود.

تراز نبودن یخچال علاوه بر تولید صدای لرزش و ویبره مشکلات دیگری هم ایجاد می‌کند. مثلا فشار زیاد روی موتور، خوب بسته نشدن درب، کاهش سرما و به مرور کاهش عمر مفید یخچال.

گاهی صدای ویبره یخچال فریزر یا ساید به دلیل تماس یخچال با کابینت یا وسایل اطراف است. رعایت فاصله‌ی یخچال از اطراف نه تنها صدا را قطع می‌کند بلکه باعث دفع بهتر گرمای کندانسور خواهد شد.

علت صدای موتور یخچال

علت صدای موتور یخچال یا ساید

علت صدای موتور یخچال حین خاموش شدن یا روشن شدن می‌تواند طبیعی باشد. مگر زمانی که آزار دهنده شود.

خاموش و روشن شدن یخچال یا همان اتومات کردن آن توسط رله استارت انجام می‌گیرد که دستور روشن شدن را به موتور می‌دهد این صدا می‌تواند مانند صدای کلیک باشد که طبیعی است.

اگر صدای موتور یخچال حین روشن شدن یا خاموش شدن خیلی زیاد باشد. یکی دیگر از دلایل آن که باید جدی گرفته شود، کمپرسور است.

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، خورده شده پیستون‌های موتور باعث می‌شوند که در زمان خاموش و روشن شدن موتور صدای زیاد تولید کند.

در این شرایط شما برای رفع صدای زیاد موتور یخچال یا ساید بای ساید باید از یک متخصص تعمیر یخچال ال جی، بوش، ویرپول و … کمک بگیرید.

 

علت صدا دادن درب یخچال

صدا دادن درب یخچال عمدتا به خرابی محل قرار گیری لولا، روی درب مربوط می‌شود. البته به ندرت شل بسته شدن طبقات هم می‌تواند دلیل صدا دادن درب یخچال باشد.

برای قطع کردن این صدا چاره‌ای جز تعمیر درب یخچال ندارید. گاهی کار تعمیرات در این شرایط به تعویض جایگاه لولا می‌انجامد.

برای جلوگیری از رخ دادن چنین حالتی توصیه می‌کنیم از قرار دادن بطری‌های سنگین روی درب خودداری کنید و هر چیزی که باعث سنگین شدن درب می‌شود را از روی آن بردارید.

در غیر اینصورت؛ به مرور زمان موجب تخریب لولا و حتی افتادگی درب یخچال خود می‌شوید.

 

علت صدای یخساز یخچال ساید

علت صدای یخساز یخچال ساید چیست؟

به طور معمول صداهایی که از یخساز یخچال ساید به گوش می‌رسد مربوط به قطعات داخل آن و برخورد یا خالی شدن یخ‌ها در مخزن یخ ریز می‌باشد.

به عنوان مثال صدای موتور گردان یخساز که یخ‌های تولید شده را به محفظه هدایت و خالی می‌کند. اگر این صداها شما را آزرده می‌کند و در عین حال اغلب از یخساز استفاده نمی‌کنید، می‌توانید آن را خاموش کنید.

اما اگر صدای یخساز یخچال ساید شما غیر طبیعی و خیلی زیاد شده است، احتمال خرابی یا ضعیف شدن تغذیه روی برد آن وجود دارد. در این شرایط حتما برای تعمیر یخساز ساید خود از تعمیرکار مطمئن و کاربلد کمک بگیرید.

علت صدای قل قل یخچال

علت صدای قل قل یخچال ساید بای ساید سامسونگ، ویرپول و … وارد شدن روغن کمپرسور به مدارد تبرید (کویل‌های کندانسور یا اواپراتور) می‌باشد.

این اتفاق معمولا در اثر جابجایی غیر اصولی (حمل افقی یخچال) یا تکان خوردن یخچال پیش می‌آید. صدای قل قل مثلِ صدای جوشیدن آب از یخچال به همین علت است.

راهکار رفع صدای قل قلق یا جوشیدن یخچال چیست؟

یک راهکار پیشگیری است. بعد از جابجایی یخچال آن را بلافاصله به برق نزنید! اجازه دهید اگر روغن وارد مدار شده است به جای خود برگردد و بعد از 8-7 ساعت آن را راه اندازی کنید.

اما راهکار دیگر ک بعد از این اتفاق باید انجام دهید، سپردن یخچال به یک متخصص تعمیر یخچال ویرپول، جنرال الکتریک، اسنوا، ال جی و … است.

معمولا برای رفع صدای قل قل یخچال فریزر مدار باید پاک سازی شود. یعنی گاز تخلیه و بعد از پاکسازی، شارژ گاز انجام شود. گاهی به دلیل ورود مقداری از روغن موتور به داخل مدار، نیاز به شارژ روغن موتور یخچال هم هست.

دکتر تعمیر بهترین و سریع‌ترین متخصص تعمیر یخچال را به منزل شما اعزام می‌کند. برای ثبت درخواست کافیست روی دکمه‌ی زیر بزنید و تماس بگیرید.

علت صدای وزوز یخچال

علت صدای وز وز یخچال طبیعی بوده و در اکثر مواقع نیاز به نگرانی ندارد. مگر زمانی که بیش از حد نرمال و اذیت کننده باشد.

اگر روی یخچال چیزی چسبانده اید یا بالای آن چیزی قرار داده‌اید یکی از دلایل صدای وزوز یا هممم همان‌ است.

صدای وز وز می‌تواند از سیستم یخساز یا دیفراست هم باشد.

اگر صدای وز وز یخچال از پشت و پایین دستگاه شنیده می‌شود، به دلیل فرسودگی موتور و پایه‌های نگهدارنده‌ی آن است که به مرور زمان بعد از سال‌ها، هنگام کار کردن صدا تولید می‌کند.

گاهی صدای وزوز از نیم سوز شدن لامپ داخلی می‌آید که با تعویض لامپ صدا قطع می‌شود.

در بدترین حالت صدای وز وز ممکن است از خرابی فن یا کمپرسور باشد که باید با عیب یابی متخصص تعمیر یخچال جنرال الکتریک، سامسونگ، بوش و … مشخص شود.

صدای جیغ یا صدای عجیب جیک جیک از یخچال

علت صدای زیاد از داخل یخچال چیست؟

صدای جیغ از یخچال یا شنیدن صدای جیک جیک از یخچال هر دو مربوط به مشکل فن اواپراتور است.

 

راهکار رفع صدای جیغ از یخچال چیست؟

برای اینکه بتونید تعمیر یخچال خود را انجام دهید، ابتدا دستگاه را خاموش و مواد غذایی را خارج کنید.

بوسیله پبچ گوشتی قاب را باز کنید و با چرخاندن پروانه فن را با دست بچرخانید، تست کنید آیا به راحتی می‌چرخد یا خیر!

سیم‌ها و اجزای فن را کاملاً دقیق بررسی کنید، اگر تیغه به راحتی حرکت نمی‌کند و آسیب یا خوردگی در اتصالاتش وجود دارد، نیاز است قطعه را تعویض کنید.

توصیه می‌کنیم اگر تجربه و مهارت کافی در این زمینه ندارید، عیب یابی و تعمیر ساید بای ساید دوو را به متخصص آن بسپارید

علت صدای کلیک از یخچال

صدای کلیک یا تیک تیک یخچال از آن دسته صداهای طبیعی است. اگر با ساز و کار یخچال آشنا باشید؛ کمپرسور (موتور) بعد از پایان یک سیکل خنک سازی، نیاز به خنک شدن دارد.

زمان اتومات کردن یخچال دستور خاموش و روشن کردن موتور از سمت ترموستات یا سنسور ارسال می‌شود. خاموش و روشن شدن یخچال همراه با صدای کلیک یا تیک تیک است. 

پس تا به اینجا متوجه شدیم که صدای کلیک یخچال طبیعیی بوده اما هر نوع صدای طبیعی می‌تواند در موقعیت‌هایی مثل یک هشدار عمل کند!

مثلا: صدای کلیک ممتد شود، یا این صدا را بشنوید ولی موتور یخچال شروع به کار نکند. اگر با همچین شرایطی روبرو شدید؛ از یک تعمیرکار کمک بگیرید تا عیب یابی دقیق مشخص شود.

دکتر تعمیر در تمام روزهای هفته آماده به خدمت شماست تا به سرعت مشکل یخچال شما را حل کند.

علت صدای بوق یا بوق ممتد یخچال

مسلماً زمانی که یخچال شما بی صدا یا با صدایی نرمال کار می‌کند، متوجه هستید که دستگاه سالم است. اما وقتی صدای بوق یخچال به گوش میرسد چطور؟

اولین راهنمایی که می‌تواند در یافتن علت صدای یخچال فریزر سامسونگ، بوش، ال جی، ویرپول و … کمک کند، دفترچه راهنمای دستگاه است.

علت صدای بوق یا بوق ممتد را در دفترچه جست و جو کنید، اما در هر حال این صداها ممکن است به چند علت مختلف رخ دهند:

پر بودن بیش از حد یخچال فریزر

صدای زیاد یخچال به دلیل پر بودن بیش از حد آن

اگر یخچال بیش از حد پر باشد، دو مشکل بوجود می‌آید؛ اول اینکه هوا داخل یخچال به خوبی جریان پیدا نمی‌کند و مواد غذایی به خوبی خنک نمی‌شود.

مورد دوم پر بودن بیش از حد باعث است که باعث می‌شود درب‌ها به خوبی بسته نشوند و صدای بوق یا بوق ممتد از یخچال به گوش برسد!

لاستیک دور درب را بررسی کنید

یکی از علت‌های صدای یخچال بوش می‌تواند خراب بودن لاستیک دور درب باشد، پس از مدتی کثیف یا پاره شده . به درستی درب را عایق نمی‌کند.

همیشه لاستیک دو درب را با یک دستمال آغشته به آب داغ تمیز کنید، اگر لاستیک دور درب پاره یا پوسیده شده است، باید آن را تعویض کنید تا درب به خوبی بسته شود.

در غیر اینصورت عواقب دیگری مانند برفک زدن یخچال بدون برفک یا خنک نکردن دستگاه و حتی خرابی کمپرسور را خواهید دید.

فضای بیرونی یخچال را بررسی کنید!

بالا بودن دمای محیطی که یخچال در آن قرار گرفته است، می‌تواند باعث کاهش بازدهی یخچال و هشدار دادن آن شود.

علت صدای بوق یخچال بوش که به سیستم هوشمند مجهز است، افت سرمای آن می‌باشد که یکی از دلایل افت سرما گرم بودن فضای بیرون است.

اگر به دنبال علت صدای بوق ساید بای ساید سامسونگ، ال جی، ویرپول و … هستید، حتما دمای یخچال را بررسی و علت کاهش آن را پیدا کنید.

تولید برفک زیاد

علت صدا دادن یخچال فریزر

اگر یخچال شما بیش از حد برفک بزند، پروانه فن اواپراتور حین چرخش برای انتقال هوای خنک از فریزر به یخچال، به برفک‌ها برخورد می‌کند و علت صدا دادن یخچال شما برفک بیش از حد اواپراتور است.

با آب کردن برفک‌ها شما صورت مسئله را پاک می‌کنید اما مشکل همچنان باقیست و هر از چند گاهی مجبورید تا یخچال را از برق بکشید و برفک‌ها آب شوند.

اما این مشکل نیاز به تخصص یک تعمیرکار دارد تا سیستم دیفراست را بررسی کند و علت ذوب نشدن برفک‌ها با سیستم دیفراست پیدا شود.

عاقبتِ علت نامشخص؛ برد الکترونیک

اگر بعد از بررسی همه‌ی قطعات و سنسورهای مرتبط اما همچنان سر و صدای یخچال باقی بود، باید به سراغ مغز دستگاه بروید.

بررسی برد فرمان یا همان برد الکترونیک و سیم کشی مدار باید به دست تعمیرکار برد الکترونیک انجام گیرد.

گر به دنبال بهترین تعمیرکار یخچال فریزر ال جی، سامسونگ، بوش، ویرپول هستید؛ دکتر تعمیر در سریع‌ترین زمان آماده‌ی خدمت رسانی به شما در محل و حضور شما است.

علت صدای تلق تلق از یخچال

صدای تلق تلق یخچال طبیعی بوده و نیازی به نگرانی نیست. علت صدای یخچال فریزر بوش، سامسونگ، ال جی و برندهای دیگر شما احتمالاً مربوط به برخورد قطعات یخ به همدیگر است. اگر یخچال شما یخساز اتوماتیک دارد، ممکن است هر از گاهی این صدا را بشنوید.

علت صدا از پشت یخچال

علت صدای فن یخچال فریزر

به دنبال علت صدا از پشت یخچال هستید و نمی‌دانید چطور صدای یخچال را قطع کنید؟ به گفته‌ی متخصص مجرب دکتر تعمیر؛ صدای زیاد از پشت یخچال مربوط به فن کندانسور یا کمپرسور یخچال شماست.

اگر متوجه شدید که سر و صدا به دلیل فن کندانسور است باید گرد و غباری یا جسمی که مسیر حرکت را مسدود کرده را پاک کنید، چون پره‌های فن به درستی کار نمی‌کند و نیاز است که به وسیله یک برس نرم آن را تمیز کنید.

یک نکته مهم! حتماً پیش از شروع هر کاری برای تعمیر یخچال، دستگاه را از برق بکشید، ایمنی شما در اولویت است!

علت صدا از داخل یخچال فریزر

اگر صدایی شبیه؛ صدای جیر جیر یا جغجغه از داخل یخچال به گوش می‌رسد، احتمالاً مربوط به فن تنظیم جریان هوای یخچال است!

این فن پشت قاب یخچال قرار دارد، با فشردن میکروسوئیچ یخچال، متوجه خواهید شد که مشکل از فن است یا نه!

اگر این کلید را فشار دادید و صدا بیشتر شد، علت صدای یخچال جنرال الکتریک یا سایر یخچال‌ها را درست پیدا کردید.

فن یخچال‌ها به دلایل مختلفی از کار می‌افتند، مخصوصاً اگر محیط آشپزخانه کثیف باشد، فن یخچال پر از گرد و غبار یا آشغال شده و در نهایت از کار میفتد و خرابی فن علت صدای یخچال فریزر سامسونگ شما می‌شود که متاسفانه تنها راه تعمیر، تعویض فن است.

صدای نامشخص از پشت یخچال

یک سری اتصالات در پشت یخچال فریزر قرار دارد که به مرور زمان فرسوده و شکسته می‌شود. در این وضعیت علت صدای یخچال ساید بای ساید ویرپول، ال جی، بوش و … خرابی اتصالات است.

به همین دلیل، وقتی موتور یخچال روشن می‌شود، برخورد اتصال‌ها با بدنه صدا ایجاد می‌کند و این موضوع علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن است.

علت صدای زیاد یخچال قدیمی!

یکی از دلایل صدای زیاد یخچال قدیمی شما وجود برفک‌های زیاد است، این برفک‌ها که ممکن است در بسیاری از قطعات یخچال شما تولید شوند، صدای بلندی را در یخچال ایجاد می‌کنند.

یکی از راه‌های جلوگیری از تولید انبوه برفک، خالی کردن و از برق کشیدن یخچال است. بعد از چند ساعت که برفک‌ها آب شدند می‌توانید مجدد یخچال را به برق وصل کنید. تا بدون صدا کار کند.

هرگز برای تمیز کردن برفک‌ها از جسم تیز مانند چاقو، سیخ و … استفاده نکنید.

تعمیر سر و صدای یخچال فریزر

در مورد علت صداهای یخچال و راهکارهای موثر تعمیر آن‌ها صحبت کردیم. همانطور که قبلاً اشاره شد صداهایی مثل تق تق، انواع صداهای بلند و گوشخراش، جیر جیر، جغجغه، جیغ، جیک، وز وز و بوق باید جدی گرفته شوند.

البته عمده صداهای بوق مربوط به عوامل محیطی مثل باز ماندن درب یخچال یا پر بودن بیشتر از حد یخچال هستند که به راحتی خودتان می‌توانید آن را حل کنید.

با توجه به این مقاله و ارائه توضیحات لازم در هر مرحله با شنیدن صدایی نا آشنا و غیر طبیعی ختما با یک تعمیرکار مجرب صحبت کنید و مشکل را با او در میان بگذارید.

تعمیرات یخچال نیاز به مهارت و تجربه دارد که با خواندن تئوری‌های موجود در اینترنت قابل انجام نیست. در صورت مواجه با هر مشکلی، دکتر تعمیر در خدمت شماست تا در سریع‌ترین زمان خدمات تضمینی خود را در حضورتان ارائه کند.

‫4 نظر

 • سیلانی گفت:

  سلام ممنون از مقاله خوبتون. من یخچال فریزر دوقلو دارم گاهی صدای قارو قور مثل قورباغه میده. ممنون میشم علتش رو بفرمایید.

 • اعتمادی گفت:

  سلام
  الان چند روزه پشت یخچال سایدباساید من مدل LG صدای جیر جیر میده ،البته هی قطع میشه مجددا شروع میشه نمیدونم علتش چیه ، از نظر سرما هم یخچال و هم فریزر مشکلی ندارن،خیلی وقته که دارمش تا حالا هم خدا رو شکر هیچ مشکلی نداشته و دست نخورده است ولی لطفا راهنمایی کنید دلیلش چی میتونه باشه

  • سلام. صدای جیر جیر ساید ال جی شما میتونه دلایل مختلفی داشته باشه که با بازدید تکنسین مشخص میشه. دلیل اصلی صدای جیر جیر از فن هست. اما احتمال اینکه دستگاه تراز نباشه یا جایگاه موتور شل شده باشه هم وجود داره. متاسفانه نمیشه دلیل مشخصی رو عنوان کرد. اگر تمایل به ثبت درخواست دارید تماس بگیرید.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پنج × سه =

  دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

  دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

  سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.