علت صدای زیاد ماشین لباسشویی

احتمالا شما هم مجبور به تحمل صدای‌ آزار دهنده‌ی لباسشویی حین کار شده اید، که اکنون در اینجا، به دنبال راه حلی برای رفع صدای زیاد ماشین لباسشویی خود هستید.

در اغلب موارد علت صدا دادن لباسشویی، اجزای دیگ مانند: بلبرینگ، سه نظام و … می‌باشد. اما دلایل دیگری مثل گیر کردن جسمی در پمپ تخلیه، ایراد در موتور و اجزای آن هم می‌تواند منجر به تولید صداهای غیر طبیعی در لباسشویی شود.

در ادامه به طور مفصل راجع به انواع صداهای ماشین لباسشویی صحبت خواهیم کرد. چنانچه برای عیب یابی و رفع صدای لباسشویی به متخصص تعمیر لباسشویی ال جی، سامسونگ، بوش و … نیاز داشتید، از طریق راه های زیر با ما ارتباط برقرار کنید.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

اگر صدای غیر طبیعی ماشین لباسشویی شما مانند یک صدای آشنا که قبلا شنیده اید باشد؛ مثل صدای هلیکوپتر، هواپیما یا حتی جیر جیر و … می‌تواند باعث سهولت عیب یابی و یافتن منشاء صدا شود.

تجربه‌ی شما از صداهای آزاردهنده‌ی لباسشویی چه بوده است؟
برای ما و کاربران دیگر بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

انواع صداهای ماشین لباسشویی

همانطور که میدانیم، لباسشویی حین کار کردن، به خصوص زمان تخلیه و خشک کردن لباس‌ها، صداهایی طبیعی دارد که نیازی به حساس شدن روی اسنن صداها نیست.

اما یک سری از صداهای نگران کننده وجود دارد که باید روی آن‌ها حساس شوید و در اولین فرصت به دنیال رفع صدای زیاد ماشین لباسشویی خود باشید.

چرا که بی‌توجهی به سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی عواقب بدی دارد، شاید دستگاه دچار حریق و آتیش سوزی نشود! ولی هر ساعتی که می‌گذرد قطعات آن بیشتر آسیب می‌بیند، ممکن است علاوه بر مشکل سر و صدا دچار نشتی شود و هزینه‌ی تعمیرات را تصاعدی زیاد کند!

صداهایی که ممکن است شما در زمان وجود یک مشکل از لباسشویی بشنوید شامل: صدای تق تق، خر خر، جیر جیر، صدای زوزه از لباسشویی، صدای وز وز، صدای هواپیما روی دور تند تماماً صداهای نگران کننده و هشدار دهنده هستند که باید خیلی سریع برای رفع مشکل اقدام کنید.

نوع صدا علت صدا
صدای سوت یا مشابه جیغ نفوذ آب به بلبرینگ یا خرابی موتور
ضربات آهسته حین چرخش گیر کردن جسمی مانند المنت گرمایشی به دیگ
شکستگی با ساییدگی حین چرخش جرقه‌ی برس‌های زغالی در موتور
صدای وز وز وارد شدن جسمی به پمپ تخلیه
صدای زوزوه خرابی پمپ تخلیه
صدای خرت خرت گیر کردن جسمی در پمپ تخلیه، فرسودگی کوپلینگ موتور، فرسودگی قرقره درایو
صدای خراشیدگی یا قژ قژ جسمی داخل دیگ افتاده که در اثر برخورد با آبکش این صدا را ایجاد می‌کند
صدای بلند و غرش ساییدگی بلبرینگ
صدای ضربه و لرزش خرابی تسمه دستگاه
لرزش مانند موتور هواپیما شل شدن اتصال وزنه‌های تعادل
صدای دیگ لباسشویی شکستگی بلبرینگ
خر خر شبیه خر و پف بخشی از لوله تخلیه مسدود شده است
جیر جیر مشکل از لاستیک درب، خرابی بلبرینگ، ورودی شیر آب، سنگین کردن بیش از حد دستگاه، تراز نبودن لباسشویی، مشکل از تسمه
تق تق خرابی موتور، ساییدگی بلبرینگ، گیر کرن جسمی در پمپ تخلیه، ایراد در پولی قرقره، پر کردن بیش از حد درام، برخورد شلنگ تخلیه با بدنه، شل شدن دیگ

علت صدای وزوز ماشین لباسشویی

صدای وزوز لباسشویی ممکن است به دلیل گیر کردن یک شئی در پمپ باشد. پس نیاز است پمپ را باز و بررسی کنید. در صورت آسیب دیدن پمپ آن را ترمیم یا تعویض نمایید.

اما دلایل دیگر صدای وز وز لباسشویی روشن نشدن یک موتور الکتریکی در دستگاه و به ندرت اتصال کوتاه که همراه با صدایی مثل وز وز یا زوزه می‌باشد.

زمانی که صدای وز وز همراه با بوی سوختگی اتفاق افتد، سریعا برق دستگاه را قطع کرده و با نمایندگی تعمیرات ال جی، بوش و … خود تماس بگیرید.

علت صدای کلیک یا تیک ماشین لباسشویی

به طور معمول صدای کلیک یا تیک که در شروع، حین یا پایان کار لباسشویی می‌شنوید، طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد. ممکن است این صدا را بارها بشنوید.

مانند: زمان باز شدن رله، ورود آب از شیر برقی، روشن و خاموش شدن پمپ تخلیه، صدای میکروسوئیچ هنگام بسته یا باز شدن درب.

اما شما به عنوان یک کاربر، صداهای طبیعی و غیر طبیعی دستگاه‌تان را تشخیص می‌دهید. اگر صدای کلیک یا تیک لباسشویی متفاوت از دفعات قبل است، احتمالا مشکلی مانند: عدم کارکرد صحیح شیربرقی، پمپ تخلیه، گیر کردن جسمی بین قطعات یا دیگ ماشین لباسشویی، می‌تواند علتی بر تولید صدای غیر طبیعی لباسشویی باشد.

برای حل مشکل و عیب یابی سر و صدای لباسشویی، از متخصص تعمیر لباسشویی کمک بگیرید تا به صورت تخصصی و حرفه‌ای ایراد را پیدا و حل کند.

علت صدای تق تق لباسشویی

یافتن علت سر و صدای زیاد لباسشویی به این بستگی دارد که شما صدا را در کدام مرحله می‌شنوید. این موضوع می‌تواند تا حد زیادی عیب یابی را آسان کند.

مانند صدای تق تق لباسشویی که در زمان تخلیه نشان دهنده‌ی گیر کردن جسمی در مسیر تخلیه یا خرابی پمپ می‌باشد.

برای حل مشکل و رفع صدا، فیلتر و پمپ تخلیه را تمیز کنید. اگر همچنان صدا رفع نشده باشد، احتمالا پمپ تخلیه نیازمند تعویض است.

اما صدای تق تق زمان چرخش لباسشویی وجود مشکلاتی مانند: خرابی بلبرینگ، پولی، موتور و اجزای آن است که باید توسط تعمیرکار با تجربه لباسشویی بررسی شود.

علت صدای جیر جیر ماشین لباسشویی

صدای جیر جیر لباسشویی می‌تواند به دلیل بار سنگین دستگاه باشد که با کم کردن لباس‌های داخل آن، رفع خواهد شد. اما همیشه این مدل سر و صدای لباسشویی ساده نبوده و گاهاً به ایرادات فنی مربوط می‌شود.

ایراداتی مانند: خرابی لاستیک درب لباسشویی، خرابی قطعات بلبرینگ، کمک‎‌ها، تسمه، موتور و اجزای آن، پمپ تخلیه یا شیر ورودی آب است.

اگر با کم کردن حجم لباس‌ها صدای زیاد لباسشویی قطع نشد، حتما برای عیب یابی آن با مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

صدای زوزه ماشین لباسشویی

اگر متوجه زوزه کشیدن ماشین لباسشویی حین کار و به خصوص در زمان تخلیه شدید، احتمالا مشکل از خرابی پمپ تخلیه دستگاه می‌باشد.

در اولین فرصت برای عیب یابی و تعمیر لباسشویی ویرپول خود با مرکز تعمیرات تماس بگیرید. البته خرابی پمپ تخلیه تنها دلیل صدای زوزه از لباسشویی نمی‌باشد.

خراب شدن بلبرینگ، فشار زیاد روی تسمه، نفوذ آب به روی دینام از دلایل دیگری هستن که منجر به شنیدن صدای زوزه یا ناله می‌شود.

در هر صورت برای رفع این صدا باید از یک تعمیرکار با تجربه و متخصص کمک بگیرید. این کار تخصصی بوده و عیب یابی آن نیازمند تجربه‌ی بالا می‌باشد.

صدای ساییده شدن یا غرش لباسشویی

بلبرینگ‌ باعث چرخش روان دیگ لباسشویی می‌شود. زمانی که حین چرخش متوجه صدای بلند و غرش مانندی شدید، باید به آسیب دیدن این قطعه شک کنید.

برای اینکه مطمئن شوید ایراد از این قسمت است یا خیر، دیگ لباسشویی را در حالی که خاموش و خالی است، با دست بچرخانید. اگر در چنین حالتی هم صدای غیر طبیعی به گوشتان رسید، حتما با مرکز تعمیرات تماس بگیرید.

یکی از دلایل خرابی زودهنگام بلبرینگ، شستشوی لباس بیش از حد ظرفیت دستگاه می‌باشد. بهتر است برای جلوگیری از چنین اتفاقی که هزینه‌ی کمی هم ندارد، این موضوع را همیشه در نظر بگیرید و میزان بار را متناسب با ظرفیت دستگاه در آن قرار دهید.

دلیل دیگر صدای ساییده شدن یا غرش فرسوده شدن قرقره‌ی محرک است، یا اینکه تسمه دچار مشکل خاصی شده است، که در این حالت باید تسمه و قرقره را تعویض کنید.

کوپلینگ موتور فرسوده هم می‌تواند صدای ساییده شدن ایجاد کند و در صورت خرابی باید تعویض شود. البته گاهی باعث کند‌تر شدن فرایند شستشو هم می‌شود.

استاتور آسیب دیده صدای ساییده شدن ایجاد می‌کند و صدای آن حین چرخش لباسشویی به گوش میرسد، برای عیب یابی آن از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید!

به طور کلی صدای ساییدگی یا غرش در لباسشویی را خیلی جدی بگیرید و به محض شنیدن آن با مرکز تعمیرات بوش، ال جی، سامسونگ و … تماس بگیرید تا متخصص دستگاه شما عیب یابی دقیق را انجام داده و هر چه سریع تر مشکل را حل نماید.

پشت گوش انداختن تعمیرات باعث سرایت مشکل به دیگر قطعات و به دنبال آن زیادتر شدن هزینه خواهد شد.

علت صدای هواپیما و لرزش ماشین لباسشویی

اگر به یک ماشین لباسشویی‌ باز شده دقت کرده باشید، در بالای آن یک وزنه‌ی بتنی و سنگین می‌بینید. این وزنه برای حفظ تعادل لباسشویی تعبیه شده است.

در صورت نبود این وزنه‌ی سنگین لباسشویی به خصوص در هنگام خشک کن لرزش و تکان‌های شدیدی خواهد داشت.

حال اگر حین کار دستگاه با سر و صدای زیادی مواجه شدید و این صدا مانند هواپیما به گوش شما برسد، برای حل این مشکل بست‌های روی وزنه‌های تعادل را سفت و محکم کنید. تعادل دوباره به سیستم ماشین لباسشویی شما برمیگردد و صدا قطع خواهد شد.

البته گاهی لرزش ماشین لباسشویی خیلی جدی‌تر از این موضوع بوده و حتما باید از تعمیرکار لباسشویی کمک بگیرید تا عیب یابی و تعمیر به صورت تخصصی انجام گیرد.

صدای ناهنجار خراشیدن در لباسشویی

این صدا غالبا به دلیل جا ماندن یک شئی در جیب لباس تان است. اما اگر مطمئن هستید که قبل از شستشوی لباس‌ها جیب ها را با دقت خالی کرده اید و این صدا برای شما دلیل نگران کننده ای دارد؛ باید گفت که احتمالا به دلیل فرسودگی کوپلینگ موتور است و برای رفع صدای لباسشویی باید از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

علت صدای کوبیدن از لباسشویی چیست؟

صدای کوبیدن عموماً به دلیل بار سنگین ماشین لباسشویی، وزنه‌های تعادلی آسیب دیده، خرابی کمک فنرها، فرسوده یا پاره شدن تسمه‌ها و تراز نبودن دستگاه تولید می‌شود.

برای حل این مشکل ابتدا تراز بودن لباسشویی را چک کنید. تمامی پایه‌ها باید به خوبی روی زمین محکم باشند و به طوری که شما نتوانید به راحتی لباسشویی را تکان دهید.

سپس وزنه‌های تعادل را بررسی نمایید، ممکن است اتصالات آن شل یا آسیب دیده باشد، با سفت کردن بست و اتصالات آن، مشکل قابل حل است.

زمانی که فنرهای نگهدارنده‌ی لگن لباسشویی به حالت کشیده درآمده باشند، لگن در مرکز قرار  نگرفته و با چرخش لباسشویی و کوبیده شدن به اطراف کابین شما چنین صدایی را می‌شنوید.

در موارد دیگری که صدای زیاد لباسشویی با کوبش در ابتدای کار شروع شده و رفته رفته به صدایی مانند خرت خرت یا آسیاب تبدیل می‌شود، احتمالا نشان از شل شدن اتصالات داخلی دیگ و خرابی قطعات آن مانند: بلبرینگ، سه نظام، درام و … می‌باشد.

توصیه می‌کنیم برای رفع سر و صدای زیاد لباسشویی و حل این مشکل از تعمیرکار با تجربه و متخصص کمک بگیرید.

علت صدای بلند لباسشویی هنگام خشک کن

اگر موقع چرخیدن میزان صدای ماشین لباسشویی ال جی شما بالا رفت و صدای بلند و آزاردهنده ای به گوشتان خورد؛ احتمالا مربوط به این است که بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی در آن لباس قرار داده اید.

برای حل این مشکل ماشین لباسشویی را خاموش کنید و از تعداد لباس و وزن لباس هایتان کم کنید، دستگاه را مجدد روشن کرده و به دقت گوش دهید.

اگر مجدد متوجه صدا دادن ماشین لباسشویی شدید، احتمالا مشکلی جدی تر از میزان بار، داخل لباسشویی وجود دارد!

این بار باید دستگاه را بدون بار و به صورت خالی تست کنید. زمانی که بدون بار هم سر و صدای زیاد لباسشویی به گوش رسید، احتمالا یک مشکل فنی در قرقره محرک، کلاچ، تسمه، بلبرینگ‌ها، کوپلینگ موتور یا کمک ها و … وجود دارد. یا اینکه مربوط به قسمت پمپ می‌باشد.

به طور کلی اگر صدای زیاد ماشین لباسشویی حین چرخش دور تند به گوش شما رسید؛ بعد از به تعادل رساندن لباس‌ها و رفع نشدن مشکل؛ کار را به متخصص تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ، بوش، ال جی و برند دستگاه خود بسپارید.

سر و صدای زیاد لباسشویی هنگام تخلیه

پمپ تخلیه، آب را از دیگ خارج می‌کند، اگر گرفتگی یا آسیبی بوجود آید، صدای بلندی از ماشین لباسشویی می‌شنوید و از طرفی آب کاملا تخلیه نخواهد شد.

خرابی این پمپ به بقیه قسمت‌ها آسیب جدی وارد می‌کند. اگر با چنین شرایطی روبرو شدید، لازم است که فیلتر پمپ تخلیه را خارج و تمیز کنید و از یک تعمیرکار بخواهید تا علت صدای پمپ تخلیه لباسشویی را بررسی کند.

برای دسترسی به پمپ تخلیه، نیاز است پنل جلویی دستگاه باز شود، به همین دلیل بهتر است از ابتدا کار را به متخصص تعمیر لباسشویی بوش، دوو، ال جی و … بسپارید.

بعد از بررسی پمپ تخلیه، با توجه به میزان آسیب دیدگی آن، احتمال وجود تعمیر یا تعویض کامل با صلاح تعمیرکار انجام می‌گیرد.

در صورت نیاز به تعویض قطعه، دکتر تعمیر، بهترین و با کیفیت‌ترین قطعات لباسشویی را به صورت تضمینی با مقرون به صرفه ترین هزینه انجام خواهد داد.

رفع سر و صدای ماشین لباسشویی

جدا از برند و کیفیت ماشین لباسشویی، یعنی فرقی نمی‌کند شما دنبال علت صدای ماشین لباسشویی بوش باشید یا علت سر و صدای لباسشویی سامسونگ، اولین چیزی که به آن احتیاج دارید، (مثل یک دکتر که به دنبال نشانه‌های مریضیِ بیمارش است)؛ داشتن حس تشخیص قوی می‌باشد.

باید تشخیص دهید که چه صدایی از ماشین لباسشویی شما به گوش میرسد؟ آن وقت می‌توانید به کمک نوع صدا علت آن را پیدا کنید.

نکته‌ی دوم که حائز اهمیت است، صدای ماشین لباسشویی را در کدام مرحله‌ از شستشو می‌شنوید؟ مثلا برخی از کاربران می‌پرسند علت صدای زیاد لباسشویی هنگام آبگیری و خشک کن چیست؟

به طور خلاصه برای عیب یابی صدای ماشین لباسشویی باید دو مورد را در نظر بگیرید:

  1. نوع صدا 
  2. موقعیتی که از آنجا صدا به گوش می‌رسد!

خرابی بلبرینگ لباسشویی علت صدای دیگ

بخش درام شوینده ماشین لباسشویی روی یک بلبرینگ (یاتاق) قرار گرفته است و آزادانه می‌چرخد، با گذشت زمان ممکن است روان کننده‌ای که بین این سطوح است، از بین رفته و همین باعث تولید سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی شود.

این صدا معمولا شبیه به صدایِ جیغ یا جیر جیر لباسشویی است، اگر صدا به صورت ساییده شدن شنیده شود، باید در اسرع وقت بلبرینگ تعویض شود.

تعویض بلبرینگ کاری کاملا تخصصی بوده و حتما باید تجربه‌ و تسلط لازم برای اینکار را داشته باشید. توصیه می‌کنیم از ابتدای کار، رفع مشکل و تعویض بلبرینگ را به یک تعمیرکار با تجربه بسپارید.

تعمیر قرقره درایو و رفع سر و صدا

زمانی که لباسشویی در حال چرخش و شستشو است، صداهای بلند و اذیت کننده‌ی متفاوتی می‌تواند داشته باشد که یکی از عمده دلایل پر کردن بیش از حد درام با لباس است.

البته ممکن است قرقره پلاستیکی یا فلزی لباسشویی فرسوده و مستهلک شده باشد. قرقره محرک، تسمه لباسشویی را به حرکت درآورده و آبکش را می‌چرخاند.

با کم کردن بار داخل درام، می‌توانید تا حدی این صدا را کاهش دهید. اما باید برای رفع خرابی و در صورت نیاز، تعویض آن هر چه سریع‌تر اقدام کنید.

تعمیر تسمه ماشین لباسشویی

تسمه، برای اتصال موتور لباسشویی به دیگ قرار داده شده است و  از جنس پلاستیک می‌باشد. با توجه به جنس آن ممکن است به مرور زمان با برخی از بی توجهی های شما، آسیب ببیند و حتی پاره شود.

یکی از عمده بی توجهی‌ها، ریختن بیش از حد لباس داخل درام است که می‌تواند عمر تسمه را کوتاه و کوتاه تر کند.

زمانی که تسمه آسیب دیده باشد، چاره ای جز تعویض ندارید. برای تعویض تسمه و رفع صدای زیاد لباسشویی حتما از تکنسین با تجربه کمک بگیرید.

علت سر و صدی زیاد لباسشویی با کلاچ خراب!

بخش کلاچ معمولا در ماشین لباسشویی‌های درب از بالا که گیربکسی و اتومات هستند وجود دارد. با ارتباط بین گیربکس و دیگ داخلی، سرعت چرخش را کنترل می‌کند.

کلاچِ فرسوده و خراب معمولا صدای زیادی ایجاد می‌کند و خراب شدن آن به سایر قطعات ماشین لباسشویی هم آسیب می‌رساند. 

از آنجایی که کلاچ یک قطعه‌ی مصرفی است و به مرور فرسوده و خراب می‌شود، برای حل مشکل نیاز به تعویض کامل است. زیرا تعمیر کلاچ منطقی نمی‌باشد.

خرابی کوپلینگ موتور و علت صدای زیاد لباسشویی

گاهاً علت سر و صدای ماشین لباسشویی به کوپلینگ موتور مربوط می‌شود، کوپلینگ موتور بخشی است که موتور را به شفت متصل می‌کند. حتی یکی از دلایل نچرخیدن دیگ لباسشویی خرابی و وجود مشکل در کوپلینگ موتور است.

معمولا جنس آن از پلاستیک یا پلیمر است و با شکسته شدن از آسیب به سایر قسمتای موتور جلوگیری می‌کند.

کوپلینگِ شکسته صدای آزار دهنده‌ای ایجاد می‌کند و تنها راه تعمیر آن هم عوض کردن کوپلینگ است که کمی سخت و تخصصی است. پس حتما برای تعویض آن، از تعمیرکار کمک بگیرید.

خرابی کمک‌ها؛ علت صدا و لرزش زیاد لباسشویی

کمک‌ها کابین ماشین لباسشویی را به سطح بیرونی لگن متصل و به تعادل لگن هنگام چرخش و کاهش ارتعاشات آن کمک می‌کنند.

وقتی صدای بلند لباسشویی همراه با لرزش باشد، احتمالا یک یا چند کمک ضعیف یا کاملا خراب شده و نیاز به تعویض دارد.

برای بررسی کمک‌های دیگ لباسشوی لازم است قاب بالایی و جلویی کابین باز شود. اگر کمک‌ها در زمان درستی تعویض نشوند، علاوه بر تولید صدای بلند لباسشویی، سایز اجزاء هم آسیب شدیدی می‌بینند.

سر و صدای ماشین لباسشویی به علت انسداد دریچه آب

گاهی سر و صدای ماشین لباسشویی به دلیلی است که شاید خیلی فکرتان به آن نرسیده باشد! ممکن است سر و صدای لباسشویی به دلیل وجود مشکل در دریچه لباسشویی باشد.

زمانی که دریچه‌های لباسشویی مسدود شده باشد، جریان آب به سختی عبور می‌کند که در این حالت پر شدن درام از آب زمان زیادی می‌برد و همچنین همراه با صدای زمزمه مانند یا جیغ از لباسشویی است.

این مشکل به دلیل تجمع رسوبات و املاح زیاد آب در قسمت شلنگ ورودی آب اتفاق می‌افتد.  برای حل این مشکل اطمینان پیدا کنید که دریچه‌های تغذیه‌ی آب کاملا باز است و گرفتگی ندارد.

اگر همچنان مشکل رفع نشد، ادامه کار را به تعمیرکار ماشین لباسشویی بسپارید تا مشکل شما را به طور تخصصی عیب یابی و رفع کنند.

صدای زیاد موتور لباسشویی

احتمالا از این موضوع آگاه هستید که موتور برخی لباسشویی‌ها سر و صدای بیشتری دارند و این صدا با توجه به ساختار و کیفیت دستگاه طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد.

اما زمانی که صدا بیش از حد معمول و متفاوت از زمان قبل به گوش برسد، یکی از موارد زیر رخ داده است:

  • خرابی بلبرینگ: اگر بلبرینگ‌ها درون موتور خراب یا فرسوده شده باشند، ممکن است باعث ایجاد صدا شوند.

  • وجود مشکل در ذغال‌های موتور: اگر ذغال‌های موتور خراب یا فرسوده شده باشند، صدای زیاد و آزار دهنده‌ای تولید می‌کند.

  • صدای هووووم یا وزوز به همراه بوی سوختگی یکی از نشانه‌های خرابی موتور لباسشویی است.

در هر صورت برای عیب یابی موتور لباسشویی باید از تکنسین متخصص کمک بگیرید و بدون دانش فنی دستگاه را دستکاری نکنید.

صدای برخورد سنگ از داخل لباسشویی!

در این حالت ماشین لباسشویی پر از آب شده و تخلیه هم می‌شود. اما خبری از چرخش درام نیست و صدایی مثل برخورد سنگ می‌آید که به دلیل آسیب دیدگی موتور است.

بهتر است با عیب یابی دقیق قطعات مورد نیاز را تعمیر یا تعویض کنید.

علت دیگر، خرابی قرقره درایو است که باعث لغزش و ساییدگی تسمه می‌شود و چرخش درام دچار مشکل شده و صدایی شبیه برخورد سنگ ایجاد می‌کند، البته اگه بار لباس ها سنگین باشد ممکن است این اتفاق رخ دهد، تعویض قرقره محرک، تسمه و یاتاقان فرسوده باعث رفع صدای زیاد لباسشویی و چرخش درام خواهد شد.

البته تمام این کارها تخصصی بوده و باید به دست تعمیرکار با تجربه انجام گیرد.

صدای بلند لباسشویی به علت شکستگی سه نظام!

یکی از مشکلات اساسی که ممکن است به عنوان کاربر لباسشویی با آن رو به رو شوید، شکستگی سه نظام دیگ لباسشویی شماست.

زمانی که سه نظام ترک برداشته یا کاملا شکسته باشد، تمام قطعات در ارتباط با آن مانند، شفت، بلبرینگ، کاسه نمد و حتی المنت در معرض خرابی قرار می‌گیرند.

شکستگی سه نظام بیشتر با سر و صدا و لرزش زیاد دور خشک کن نمایان می‌شود. با خارج شدن دیگ از حالت متعادل خود و در مواردی گیر کردن آن به المنت، می‌تواند صدای عجیبی را حین کار تولید کند.

برای بررسی این قطعه لازم است دیگ باز شود. در صورتی که شکسته باشد، چاره‌ای جز تعویض آن وجود ندارد. همچنین قطعات دیگری که با آن در ارتباط است باید مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت خرابی آن‌ها هم تعویض شوند.

رفع ماشین لباسشویی با صدای بلند

علت سر و صدای ماشین لباسشویی نیاز به توجه جدیِ شما دارد. باید در اسرع وقت مشکل را حل کنید. در غیر این صورت مشکلات بیشتری برای دستگاه به وجود می‌آید و به دنبال آن هزینه تعمیرات را افزایش می‌دهد.

در قدم اول، به صدای ماشین لباسشویی و اینکه صدا در چه مرحله‌ای ب گوش می‌رسد، توجه کنید. برای عیب یابی و اطلاع از علت صدای ماشین لباسشویی می‌توانید از جدول ابتدای مقاله کمک بگیرید.

البته دقت کنید که دستکاری‌های خودسرانه و دست بردن به لباسشویی بدون تجربه و مهارت کافی، آسیب بیشتری را به دستگاه وارد می‌کند. برای ثبت درخواست تعمیر لباسشویی خود در منزل، می‌توانید از دو طریق اقدام کنید.

تعمیرات تخصصی و فوری ماشین لباسشویی در منزل به صورت تضمینی در حضور شما انجام می‌گیرد برای ثبت درخواست با ما تماس بگیرید یا فرم آنلاین زیر را پر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.