تعمیر لباسشویی ال جی

علت صدای زیاد ماشین لباسشویی

یافتن علت صدای زیاد ماشین لباسشویی هم یک دغدغه مثل بقیه دغدغه‌های زندگیه! آیا ماشین لباسشویی‌تون صدای عجیب و آزارنده ای داره؟ علتشو اینجا پیدا کنین!

 بعد از یه روز کاری سخت و پرمشغله، میرین سراغ ماشین لباسشویی که لباساتونو بشورین، تا برای فردا تمیز و مرتب باشن، حالا وقت استراحت شده و هنوز چشم روی هم نذاشتین که یه صدای عجیب و آزاردهنده از ماشین لباسشویی به گوش میرسه، دیگه نمیذاره بخوابین و آسایش داشته باشین، حالا افکار مختلفی به سراغتون میاد که علت سر و صدای ماشین لباسشویی چیه؟

تجربه‌ی شما از صداهای آزاردهنده‌ی لباسشویی چی بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

بی توجهی شما خطرناکه!

می دونین اگر دست رو دست بذارین و هیچ کاری برای حل این مشکل انجام ندین چه اتفاقات بدی ممکنه بیفته؟ بی‌توجهی به سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی عواقب بدی داره، شاید دستگاه دچار حریق و آتیش سوزی نشه ولی هر ثانیه ای که می‌گذره و اینجوری کار می‌کنه قطعاتش بیشتر آسیب می بینه، ممکنه نشتی داشته باشه و کل خونتون رو آب برداره، و هزینه های تعمیرات اونقدری بالا بره که خرید یه ماشین لباسشویی جدید بیشتر بصرفه، بماند که مشکلات حاد به سادگی در منزل حل نمیشه و نیازه تا به کارگاه منتقل شه، اون وقت مشکلات حمل و نقل و دشواری‌های تعمیر در کارگاه هم باید به دوش بکشید. البته خوندن ادامه‌ی مقاله شما رو از همه‌ی این دردسرا نجات میده.

خودتون تعمیر صدای لباسشویی رو انجام بدید!

خودتون تعمیرکار خودتون باشین! اول باید بگیم که جدا از برند و کیفیت ماشین لباسشوییتون، یعنی فرقی نمی‌کنه شما دنبال علت صدای ماشین لباسشویی بوش باشین یا علت سر و صدای ماشین لباسشویی سامسونگ، اولین چیزی که بهش احتیاج دارین، مثل یه دکتری که دنبال نشونه‌های مریضیِ بیمارش میگرده؛ داشتن حس تشخیص قویه، باید تشخیص بدین که چه صدایی از ماشین لباسشویی شما به گوش میرسه؟ اونوقت علتش به راحتی پیدا میشه!

نکته‌ی دومی که باید بدونین اینه که صدای ماشین لباسشویی تو کدوم مرحله‌ی شستشو به گوش شما میرسه؟ مثلا بعضیا می‌پرسن علت صدای خشک کن ماشین لباسشویی دوو چیه؟ پس برای تعمیر‌کار شدن تو خونه، دو چیز خیلی مهمه:

  1. صدا 
  2. موقعیتی که از اونجا صدا به گوش می‌رسه!

چه صدایی از لباسشویی به گوشتون میرسه؟

قدیم یا جدیدش فرقی نداره، هر مدل ماشین لباسشویی وقتِ شسشتن لباسای کثیف سر و صدای خودشو داره، ولی کی باید نگران بشیم که خراب شده و یه جای کار می‌لنگه؟ جواب این سوال رو از دکتر تعمیر بخواید.

وقتی که یه ماشین لباسشویی خیلی کم صدا، یهویی سر و صداش زیاد بشه، صداهای عجیب و آزارنده شروع کنه، اونوقت هست که باید سریع دست به کار بشیم و دنبال علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی باشیم، برای حل این مشکل جدول و توضیحات دکتر تعمیر رو کامل بخونین.

راهنمای تعمیرکار خانگی ماشین لباسشویی
صدا موقعیت علت درجه دشواری تعمیر 
صدای سوت یا مشابه جیغ ادامه دار وقتی که ماشین لباسشویی از آب پر میشه شیر آب کاملا باز نیست آسونه خودتون از پسش برمیایین
فشار آب بالاست ممکنه به کمک یه تعمیرکار حرفه ای نیاز داشته باشین
فیلتر جاری شدن آب در قسمت شیر ورودی مسدود شده آسونه خودتون از پسش برمیایین
جیغ ادامه دار هنگام چرخش مخزن ماشین لباسشویی واشرش نیاز به تعمیر داره آسونه خودتون از پسش برمیایین
بلبرینگ قسمت مخزن لباسشویی نیاز به روغن کاری داره ممکنه به کمک یه تعمیرکار حرفه ای نیاز داشته باشین
بلبرینگ قسمت وان فرسوده شده یا آسیب دیده قطعا به کمک یه تعمیرکار نیاز دارین
تسمه محرک فرسوده یا لیز خورده است آسونه خودتون از پسش برمیایین
صدایی شبیه خرد کردن آسیاب یا خرت خرت هنگام هم زدن قسمتایی از همزن فرسوده شده خودتون ممکنه از پسش بر بیایین
خرابی مونتاژ استاتور قطعا به کمک یه تعمیرکار نیاز دارین
در بخش مکانیسم همزن اتصال U دچار مشکل شده است. فقط نیاز به تعویض واشر داره
چرخش و هم زدن بخش کوپلینگ موتو ر فرسوده شده قطعا به کمک یه تعمیرکار نیاز دارین
هنگام چرخش مخزن ماشین لباسشویی بلبرینگ نیاز به تعویض یا روغن کاری داره قطعا به کمک یه تعمیرکار نیاز دارین
قرقره بخش درایو ماشین لباسشویی فرسوده شده یا آسیب دیده ممکنه به کمک یه تعمیرکار حرفه ای نیاز داشته باشین
خشک کردن مسدود شدن پمپ تخلیه به خاطر زباله ممکنه به کمک یه تعمیرکار حرفه ای نیاز داشته باشین
صدایی مشابه زوزه کشیدن هنگام چرخش مخزن ماشین لباسشویی احتمالا جیب لباسای شما پر از وسیله بوده آسونه خودتون از پسش برمیایین
یاتاقانای موتور فرسوده و خراب شده ممکنه به کمک یه تعمیرکار حرفه ای نیاز داشته باشین
صدای ریز و سنگین مشابه غرش هنگام چرخش مخزن ماشین لباسشویی بیش از حد ظرفیت در ماشین لباسشویی لباس قرار داده اید. آسونه خودتون از پسش برمیایین
صدای تق تق چرخش و هم زدن  برسا های فرسوده تو قوس موتور قطعا به کمک یه تعمیرکار نیاز دارین
خشک کردن زباله در پمپ مخصوص خشک کردن ممکنه به کمک یه تعمیرکار حرفه ای نیاز داشته باشین
صدایی مشابه صدای جغجه چرخش جیب لباسای شما پر از وسیله است. آسونه خودتون از پسش برمیایین
قرقره شل یا فرسوده ممکنه به کمک یه تعمیرکار حرفه ای نیاز داشته باشین
خشک کردن فیلتر پرز مسدود شده آسونه خودتون از پسش برمیایین
زباله در پمپ مخصوص خشک کردن ممکنه به کمک یه تعمیرکار حرفه ای نیاز داشته باشین
وسایل سنگینی روی ماشین لباسشویی قرار دارند آسونه خودتون از پسش برمیایین
صدای کوبیدن و ضربه زدن چرخش و هم زدن بار لباسشویی نامناسب و سنگین است. آسونه خودتون از پسش برمیایین
هنگام چرخش مخزن ماشین لباسشویی اشکال در وزنه های تعادل و براکت ها قطعا به کمک یه تعمیرکار نیاز دارین
خرابی کمک فنر ها ممکنه به کمک یه تعمیرکار حرفه ای نیاز داشته باشین
میله های تعلیق فرسوده ممکنه به کمک یه تعمیرکار حرفه ای نیاز داشته باشین
تسمه های مرطوب کننده پاره شده است. ممکنه به کمک یه تعمیرکار حرفه ای نیاز داشته باشین
بازوی قسمت اسپایدر شکسته یا ترک خورده است. قطعا به کمک یه تعمیرکار نیاز دارین
بلبرینگ عقب معیوب است. ممکنه به کمک یه تعمیرکار حرفه ای نیاز داشته باشین
صدای لرزش و ویبره چرخش و هم زدن موتور درایو سوخته است و اغلب بوی سوختگی به مشام می رسد. قطعا به کمک یه تعمیرکار نیاز دارین
در حال چرخش اتصالات موتور درایو دچار مشکل شده است. قطعا به کمک یه تعمیرکار نیاز دارین
صدایی شبیه به هلیکوپتر در حال چرخش مشکلاتی در وزنه بتن ممکنه به کمک یه تعمیرکار حرفه ای نیاز داشته باشین
خراش دادن چرخش و هم زدن وسایل جیب و لباس نامناسب که دارای سیم است آسونه خودتون از پسش برمیایین
کوپلر درایو فرسوده قطعا به کمک یه تعمیرکار نیاز دارین
نوبت چرخش بلبرینگ مخزن خراب شده است قطعا به کمک یه تعمیرکار نیاز دارین
جیر جیر کردن چرخش و هم زدن صداهای لباسشویی جدید آسونه خودتون از پسش برمیایین
وسایل جیب و لباس نامناسب که دارای سیم است آسونه خودتون از پسش برمیایین
تسمه محرک شل یا فرسوده شده ممکنه به کمک یه تعمیرکار حرفه ای نیاز داشته باشین
خشک کردن پروانه پمپ مربوط به خشک کردن آسیب دیده است. ممکنه به کمک یه تعمیرکار حرفه ای نیاز داشته باشین

وقتی که آبکش پر میشه صدا میده! چه جوری تعمیرش کنم؟

اگه وقتی ماشین لباسشویی در حال پر شدن از آبه سر و صدایی از لگن ماشین لباسشویی ال جی به گوشتون رسید، بیشتر مشابه صدای سوت یا جیغ، احتمالا شیر آبی که به ماشین لباسشویی متصل کردین بیش از حد آب به داخل لگن سرازیر کرده، گاهی سر و صدای ماشین لباسشویی های با کیفیت سامسونگ به این علته. در این حالت؛ فیلتر آب دچار گرفتگی میشه و یک راه حل سریع برای حل این مشکل اینه که اطمینان پیدا کنین شیر‌های آب ماشین لباسشویی شما کاملا بازه، اما اگه جواب نداد و بازم صدایی از ماشین لباسشویی پاکشومای خودتون حس کردین به آرومی فشار آب رو از منبع زیاد یا کم کنین و ببینین که تغییری در صدا ایجاد میشه یا نه؟

اگر با این تنظیمات متوقف بشه، نشون میده که مشکل شما از فشار آبه و با راهکارهای افزایش فشار آب میشه این رو کنترل کرد. اگر صدا فقط زمانی که شیر آب بسته هست متوقف میشه؛ فیلترهای ورودی آب را بررسی کنین که مسدود نباشن.
فیلترای مسدود شده اکثر اوقات جریان آب داخل لگن رو کاهش میدن. شلنگ ورودی ماشین لباسشویی رو بررسی کنین و فیلترای داخلش رو با پارچه تمیز کنین، دوباره ماشین لباسشویی رو روشن کنین و حواستون به اتصالات شلنگ باشه که نشتی اتفاق نیفته!

اگه وقت چرخش صدای بلندی شنیدم چی کار کنم؟

اگه موقع چرخیدن میزان صدای ماشین لباسشویی ال جی تون بالا رفت و صدای بلند و آزارنده ای به گوشتون خورد؛ احتمالا مربوط به اینه که بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی داخلش لباس قرار دادین و برای حل این مشکل ماشین لباسشویی را خاموش کنین و از تعداد لباسا و وزن لباساتون کم کنین، دستگاه رو دوباره روشن کنین و به دقت گوش بدین، اگه صدا دوباره تکرار بشه ممکنه مشکل مربوط به بار نباشه، لباسا رو از داخل لگن بردارین ماشین لباسشویی رو روشن کنین و به دقت به صداش گوش بدین، اگه صدا ادامه پیدا کرد، مربوط به مشکلاتی در قرقره محرک، کلاچ، تسمه، بلبرینگ‌ها، کوپلینگ موتور یا کمک فنرهاست و یا اینکه مربوط به قسمت پمپ مخصوص خشک کردنه.

به طور کلی اگر صدای زیاد ماشین لباسشویی حین چرخش دور تند به گوش شما رسید؛ بعد از به تعادل رسوندن لباس‌ها و رفع نشدن مشکل؛ بهتره با دکتر تعمیر تماس بگیرید تا با راهنمایی‌های ما تصمیم درستی بگیرید. چرا که رفع این مشکل نیاز به تجربه و تخصص بالایی داره.

راهنمای تعمیر قرقره درایو

وقتی قسمت واشر ماشین لباسشویی مشغول به کاره، هر صدای بلند یا ضعیفی عموما به خاطر بار بیش از حد سنگین لباسا هست، یا اینکه قرقره پلاستیکی یا فلزی ماشین لباسشویی شما فرسوده و آسیب دیده اس، قرقره محرک تسمه واشر رو به حرکت درمیاره و لگن رو می‌چرخونه، برداشتن مقداری از بار ممکنه صدا رو کاهش بده. اما اگه همچنان صدا برقرار بود باید با کمک یه تعمیرکار حرفه‌ای قرقره رو تعویض کنین، بیشتر اوقات علت سر و صدای لگن ماشین لباسشویی همینه!

راهنمای تعمیر تسمه ماشین لباسشویی

تسمه شوینده هم ممکنه مثل سایر اجزا فرسوده بشه و آسیب ببینه. اگه در حین چرخش صدای جیغ بلندی از ماشین لباسشویی به گوشتون رسید، سریعا دستگاه رو خاموش کنید. چون ممکنه تسمه پاره بشه و به سایر اجزای ماشین لباسشوییتون آسیب بزنه، تعویض تسمه هم کار تخصصیه و برای انجام دادنش باید قاب ماشین لباسشویی رو دربیارین و با توجه به مدل دستگاه و تسمه‌ی اون با مهارت و تجربه‌ی بالا اینکارو انجام بدین.

اگه کلاچ لباسشویی خراب بود چی کار کنیم؟

بخش کلاچ معمولا در ماشین لباسشویی‌های درب از بالا که گیربکسی و اتومات هستن وجود داره که سرعت چرخش رو کنترل می‌کنه، کلاچِ فرسوده و خراب معمولا صدای زیادی ایجاد می‌کنه و خراب شدنش به سایر قطعات ماشین لباسشویی هم آسیب می‌زنه کلاچ رو سریع عوض کنید تا مشکلات چند برابر نشدن.

خرابی یاتاقان لباسشویی! چه جوری تعمیرش کنیم؟

بخش درام شوینده ماشین لباسشویی روی یک بلبرینگ (یاتاق) قرار گرفته و آزادانه می‌چرخه، با گذشت زمان روان کننده‌ای که بین این سطوح هست، ممکنه از بین بره و تبدیل بشه به علت صدای بلبرینگ ماشین لباسشویی. این صدا معمولا شبیه صدایِ جیغ یا جیر جیر لباسشویی هست، اگر صدا تبدیل به صدای ساییده شدن بشه، بلبرینگ باید در اسرع وقت تعوض بشه. تعویض بلبرینگ جز به دست تعمیرکار باتجربه و ماهر ممکن نیست.

کوپلینگ موتور لباسشویی خراب شده؟ عیبی نداره کمکت می کنیم!

بعضی وقتا علت سر و صدای ماشین لباسشویی مثلا ماشین لباسشویی پاکشوما مربوط به کوپلینگ موتور میشه، کوپلینگ موتور بخشیه که موتور رو به گیربکس و واشرها متصل می‌کنه. اغلب جنسش از پلاستیک یا پلیمر هست و معمولا با شکسته شدن از آسیب به سایر قسمتای موتور جلوگیری می‌کنه، کوپلینگِ شکسته صدای آزار دهنده‌ای ایجاد می‌کنه و تنها راه تعمیرش هم عوض کردن کوپلینگ هست که کمی این تعویض سخت و تخصصی هست. اما دکتر تعمیر به تخصصی‌ترین شکل و سریع‌ترین زمان انجامش میده.

ماشین لباسشویی حسابی می لرزه! ظاهرا کمک فنرش خراب شده!

کمک فنرها قاب ماشین لباسشویی را به سطح بیرونی لگن متصل می‌کنن و به تعادل لگن هنگام چرخش کمک می‌کنن، وقتی یه صدای بلند همراه با لرزش به گوشتون می‌خوره، احتمالا یک یا چند تا فنر از کار افتاده و داره خراب میشه، معمولا تعمیر کردنش ساده هست. ولی بدون تجربه غیرممکنه. می‌بینیین وقتی علت سر و صدای ماشین لباسشویی دقیق تشخیص داده میشه به راحتی میشه تعمیرش کرد. البته عیب یابی سر و صدای ماشین لباسشویی هم به این سادگی‌ها نیست و تجربه و دانش زیادی میخواد که انتظارش از یک تعمیرکار کار کشته میره.

می دونستی برای تخلیه کردن آب از لگن یه پمپ هست که ممکنه خراب بشه؟

پمپ تخلیه، آب رو از دیگ خارج می کنه، اگه گرفتگی یا آسیبی بوجود بیاد، صدای بلندی از ماشین لباسشویی شنیده میشه و آب کاملا تخلیه نمیشه، خرابی این پمپ به بقیه قسمتا آسیب جدی می‌زنه. اگر با چنین شرایطی روبرو شدید، لازمه که فیلتر پمپ تخلیه رو خارج و تمیز کنید و از یک تعمیرکار بخواید تا صدای پمپ تخلیه لباسشویی رو بررسی کنه و اگر غیرطبیعی بود، نیاز به تعویض داره. این قطعه ارزشی برای تعمیر نداره و به طور معمول در زمان خرابی تعویض میشه.

دکتر تعمیر از قطعات با کیفیت و اصلی برای تعویض قطعات ماشین لباسشویی شما استفاده میکنه و روی قطعات جایگزین ضمانت نامه کتبی میده تا خیال شما از کیفیت قطعات راحت باشه.

صدای خیلی بلندی از ماشین لباسشویی به گوش میرسه!

اگه سر و صدای بلندی از ماشین لباسشویی تون می‌شنوین و دنبال راه حلش هستین، به این قسمت خوب توجه کنین چون ممکنه به خاطر این باشه که دریچه‌های ماشین لباسشویی تون دچار مشکل شده باشه، سریع‌تر ماشین لباس شویی رو خاموش کنین چون ممکنه که دریچه‌های لباسشویی مسدود شده باشه، اونوقت جریان آب به سختی عبور می‌کنه که پر شدن لگن خیلی طول می‌کشه، حتی ممکنه که تو این حالت صدای زمزمه مانند یا جیغ رو هم از ماشین لباس شویی بشنوین، برای حل این مشکل اطمینان پیدا کنین که دریچه‌های تغذیه‌ی آب کاملا بازه و گرفتگی نداره. اگر همچنان مشکل رفع نشد، ادامه کار رو بسپارید به تعمیرکار ماشین لباسشویی تا مشکل شما رو به طور تخصصی عیب یابی و رفع کنه.
معمولا صدای بلند اگه حین چرخش به گوشتون برسه باید بلبرینگ رو روغن‌کاری کنین یا شاید حتی نیاز به تعویض داشته باشه، ممکنه پس از مدتی ماشین لباس شویی تون دچار نشتی آب بشه اونوقت حتما باید بلبرینگ رو تعویض کنید. بلبرینگ لباسشویی بسته به مدل دستگاه شما اندازه‌ی متفاوتی داره و تعویض بلبرینگ هم کار خیلی حساس و تخصصی هست. دکتر تعمیر در خدمت شما مشتریان عزیز هست تا بهترین خدمات رو در محل و حضور شما ارائه کنه.

علت صدای ناله مانند از ماشین لباسشویی!

یه صدا شبیه ناله یا یه جیغ بلند ممکنه وقتی لباسشویی در حال کار کردنه، به گوشتون بخوره. احتمال زیاد بلبرینگ فرسوده شده و برای فهمیدنش کافیه که تسمه رو از قرقره جدا کنین و واشر رو بچرخونین اونوقت اگه بازم صدایی به گوش رسید؛ یقینا مشکل از بلبرینگه و باید تعویض بشه و این می تونه یکی از علل صدای لگن ماشین لباسشویی باشه!
اگه مشکل از بلبرینگ نبود، سوراخ‌های تخلیه‌ی درام رو بررسی کنین. ممکنه جسم خارجی مثل پیچ، میخ، گیره بهش چسبیده بشه و حین حرکت صدای بلندی رو ایجاد کنه، برای اینکه بتونین این اجسام رو پیدا کنین از چراغ قوه استفاده کنین که بهتون کمک می‌کنه اشیا رو پیدا کنین.

تو آخرین مراحل چرخش یه صدای بلندی به گوش میرسه!

گاهی وقتا علت صدای ماشین لباسشوی سامسونگ می تونه مربوط به کمک فنرا باشه، معمولا این صدا با تق تق خاصی همراه هست و ممکنه به خاطر اتصال کمک فنرا باشه، پس اول از همه کمک فنرا رو بررسی کنین، روغنکاری انجام بدین و اگه خراب بودن باید تعویضشون کنین، یه علت دیگه‌اش می‌تونه آسیب دیدگی یا ترک خوردگی بازوی نگه‌دارنده در داخل سبد باشه که اصلا تعمیر آسونی نیست و هزینه‌ی زیادی داره. هر ماشین لباسشویی دارای وزنه‌ی تعادل هست که در زمینه‌ی کنترل حرکت و حفظ تعادل ماشین در حین فرایندای مختلف لباسشویی به کار میرن، این وزنه‌ها اغلب بتنی، فلزی یا پلاستیکی هستن. اگه صدای کوبیدن شدید به گوشتون خورد، مخصوصا آخرای مرحله‌ی چرخش؛ نشون دهنده‌ی این هست که وزنه‌ها شل شدن یا آسیب دیدن، باید بست‌های تکیه گاهشون رو سفت کنید، البته ممکنه نیاز به تعویض داشته باشن.

صدای ساییده شدن یا غرش یعنی اوضاع خیلی خطرناکه!

هر چند در بعضی مدل‌ها صدای غرش یا ساییده شدن ماشین لباسشویی طبیعیه، پس همیشه لازم نیست ذهتون رو با میزان صدای ماشین لباسشویی ال جی مشغول کنین، ولی خب اگه شدید و مداوم باشه معمولا نشون دهنده‌ی عیب و ایراد جدی توی دستگاه شماست. یه علتش می‌تونه به خاطر ساییده شدن همزن باشه، که لازمه تعویض بشه!
صدای ساییده شدن یا غرش می تونه به خاطر فرسوده شدن قرقره‌ی محرک باشه، یا اینکه تسمه دچار مشکل خاصی شده باشه، که توی این حالات باید تسمه و قرقره رو تعویض کنین، همچنین گاهی به علت خرابی بلبرینگ هم این صدا به گوش میرسه، یه جورایی صدای غرش صدای بلبرینگ ماشین لباسشوییه که میگه خراب شده و نیاز داره که تعویضش کنین، کوپلینگ موتور فرسوده هم یه جور صدای ساییده شدن ایجاد می‌کنه و باید تعویض بشه البته گاهی ممکنه باعث کند‌تر شدن فرایند شستشو هم بشه.
استاتور آسیب دیده صدای ساییده شدن ایجاد می‌کنه و حین هم زدن صداش به گوش میرسه، احتمال زیاد باید استاتور ماشین لباس شویی تون رو تعویض کنین!
یک منحی U شکل در داخل همزن وجود داره که باعث حرکت همزن میشه، اگه فرسوده بشه یا آسیب ببینه، ممکنه صدای ساییده شدن ایجاد کنه. تعمیرکار می تونه تعمیرش کنه ولی خرید و جایگزین براش بسیار پر هزینه هست. اونقد که باید نصف ارزش لباسشویی‌تون هزینه کنید، برای همینه که میگیم صدای غرش و ساییده شدن خیلی خطرناکه! اگر زود اقدام کنید دکتر تعمیر؛ تعمیرات ماشین لباسشویی شما رو با مقرون به صرفه‌ترین هزینه و بالاترین کیفیت انجام میدن.

نه تنها یه صدا شبیه برخورد سنگ میاد بلکه خبری از چرخش هم نیست!

تو این حالت ماشین لباسشویی پر از آب میشه و تخلیه هم میشه. اما خبری از چرخش یا تکون خوردنش نیست، یه صدایی مثل برخورد سنگ ایجاد می‌کنه که به خاطر آسیب دیدگی موتور هست، تنها راه کمک به شما تعویض قطعات هست.

یه علت دیگه هم ممکنه براش وجود داشته باشه و اونم خرابی قرقره درایو هست که باعث لغزش و ساییدگی تسمه میشه و چرخش با مشکل مواجه میشه و صدایی شبیه برخورد سنگ ایجاد می‌کنه، البته اگه بار لباساتون هم سنگین باشه ممکنه این اتفاق رخ بده، تعویض قرقره محرک، تسمه و یاتاقان فرسوده می تونه صدا رو از بین ببره  و لگن هم دوباره به چرخش درمیاد!

صدای ترق ترق میاد مشکل از کجاست؟

صدای ترق ترق ماشین لباسشویی در طول چرخش مربوط به فرسودگی برس‌های موتور یا کموتاتور میشه و می تونه به موتور آسیب برسونه، اگه موقع تخلیه ماشین لباسشویی این صدا رو شنیدین به احتمال زیاد به خاطر زباله‌هایی هست که توی پمپ تخلیه گیر کرده و باید با پاک کردن پمپ و فیلتر مشکل رو حل کنین! البته گاهی مشکل با تمیز کردن هم باقی میمونه و بهتره ادامه‌ی کار رو به تعمیرکار بسپارید.

اوه یه صدای عجیب!

صدای جغجغه می تونه به دلیل وجود زباله توی فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی باشه، گاهی تمیز کردنش مشکل شما رو حل می کنه، همچنین چرخش وسایل در اطراف لگن می تونه باعث ایجاد صدای جغجغه بشه، بازم پیشنهاد می‌کنیم یه چراغ قوه بردارین و تمام قسمت‌های ماشین لباسشویی رو بابت وجود اجسام خارجی بگردین بعضی وقتا قرقره شل و فرسوده میشه که باعث میشه صدای عجیب جغجغه ایجاد بشه، زباله‌های جمع شده در پمپ هم می تونن چنین مشکلی ایجاد کنن، پس با تخلیه فیلتر پمپ این مشکل رو خودتون حل می‌کنین.

اگه لوله‌های آب شل باشه در حین عبور آب ممکنه چنین صدای عجیبی رو بشنوین. از تمیز بودن لوله‌ها  مطمئن بشید.

صدای کوبیدن چه مشکلی رو نشون میده؟

صدای کوبیدن عموماً به خاطر بار سنگین ماشین لباسشویی، وزنه‌های تعادلی آسیب دیده، خرابی کمک فنرها، فرسوده شدن میله‌ها یا پاره شدن تسمه‌ها ممکنه رخ بده، برای حل این مشکل اول وزنه‌های تعادلی رو چک کنین، ببینین بست‌ها سالمن و گاهی ممکنه این صدا به خاطر شکستن میله‌های تعلیق باشه، اگر لگن صدای کوبیدن بده، به احتمال زیاد بازوی اسپایدر شکسته یا ترک خورده است.

علت لرزش ماشین لباسشویی چیه؟

صدای لرزش می‌تونه علل مختلفی داشته باشه ممکنه موتور محرک، کوپلینگ درایو یا سبد چرخشی و گیربکس دچار مشکل شده باشه تو این شرایط پیشنهاد ما به شما اینه که حتماً یه تعمیر کار حرفه ای خبر کنید.

علت صدای هلیکوپتر از ماشین لباسشویی!

برای حل این مشکل فقط کافیه بست‌های روی وزنه‌ها رو سفت و محکم کنین. تعادل دوباره به سیستم ماشین لباسشویی تون بر می‌گرده و صدا قطع میشه. البته گاهی لرزش ماشین لباسشویی خیلی جدی‌تر از این موضوع بوده و حتما باید از تعمیرکار لباسشویی کمک بگیرید تا عیب یابی و تعمیر به صورت تخصصی انجام بگیره.

صدای ناهنجار خراشیدن نشونه‌ی چی می‌تونه باشه؟

بیشتر اوقات به خاطر وسایلی که داخل جیب جا مونده این صدا به گوش می رسه. در غیر اینصورت مربوط به فرسودگی کوپلینگ میشه که تعمیرکار باید تعویضش کنه.

علت صدای جیر جیر ماشین لباسشویی چیه؟

تمام ماشین لباسشویی‌های جدید حدود ۳ تا ۶ بار اولِ استفاده، این صدا رو دارن.  پس از مدتی صدا از بین میره. اگه از بین نرفت باز هم احتمالاً مربوط به وسایل داخل جیب لباسه و باید به دقت لگن رو بررسی کنین. صدای جیر جیر هنگام تخلیه یا خشک کردن لباسشویی رخ میده. بدین معنی است که پمپ آب نیاز به سرویس دارد. این یکی از علل صدای خشک کن ماشین لباسشویی دوو هست.

تعمیر سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی

علت سر و صدای ماشین لباسشویی نیاز به توجه جدیِ شما داره. باید در اسرع وقت مشکلش رو حل کنین. وگرنه مشکلات ناجوری برای شما بوجود میاره و ممکنه هزینه تعمیرات رو خیلی بالا ببره. شاید خودتون بتونین ماشین لباس شویی تون رو تعمیر کنین. بهتره که اول از همه به صدای ماشین لباسشویی و اینکه صدا در چه مرحله ای رخ میده توجه جدی داشته باشین. طبق جدولی که براتون حاضر کردیم هر جایی که از پس تعمیرش برنیومدین. تعمیرکارای حرفه ای و کار درست دکتر تعمیر آماده ان تا به شما کمک کنن.

البته دقت کنید که دستکاری‌های خودسر و دست بردن به لباسشویی بدون تجربه ومهارت کافی آسیب بیشتری رو به دستگاه وارد میکنه و باعث میشه هزینه‌های بیشتری برای جیبتون بتراشید. اگر نیاز به تعمیرکار یا مشاوره‌ی رایگان دارید؛ کافیه با ما تماس بگیرید یا فرم درخواست رو پر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

02144380835

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کنه.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.