تعمیر لباسشویی ال جی

علت آبریزی یا نشت آب از ماشین لباسشویی

چند وقتیه ماشین لباسشویی شما آبریزی داره و دچار نشتی شده؟ خونه رو آب گرفته و مخلوط پودر و کف همه جا رو آلوده کرده؟ می دونستی اگه کاری نکنی ممکنه وضع از اینم بدتر بشه، بنابراین ما تو این مقاله تصمیم گرفتیم در قالب ۸ علت تمام موارد نشتی ماشین لباسشویی تون رو بررسی کنیم، با ما علت نشتی ماشین لباسشویی تو پیدا کن و خودت تعمیرش کن، وقتشه این وضع آشفته‌ی خونه رو درست کنی.

تجربه‌ی شما از آب دادن ماشین لباسشویی چی بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

علت آبریزی از ماشین لباسشویی

اولین قدم برای پیدا کردن علت نشتی آب اینه که شما نحوه جریان آب در ماشین لباسشویی خودتون رو درک کنین، آب از طریق دو شلنگ فلزی براق محتوای آب گرم و سرد به ماشین لباسشویی شما وارد میشه، آب وارد واشر میشه، در داخل واشر شلنگ‌هایی وجود داره که لگن رو پر و تخلیه می کنه، همچنین موتورها و پمپ‌هایی وجود داره که جریان آب ورودی و خروجی ماشین لباسشویی شما رو کنترل می کنه، هر کدوم از این مراحل دچار نقص بشه ماشین لباسشویی شما ممکنه دچار نشتی از سه ناحیه در، جاپودری و زیر ماشین لباسشویی بشه.

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

برای اینکه بفهمین کجای ماشین لباسشویی نشتی آب داره می تونین یه تیکه روزنامه زیرش پهن کنین، و در حین کار ببینین آب کجای روزنامه رو خیس می کنه اگه بخش زیرین یا پشتی روزنامه خیس شده بود، می تونین بفهمین که نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی اتفاق افتاده معمولاً علت نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی ال جی به دلایل زیر هست:

۱. ممکنه مشکل شما مربوط به شلنگ‌های ورودی ماشین لباسشویی باشه

همونطور که توضیح دادیم برای بررسی علت نشتی آب ماشین لباسشویی ال جی، باید از شلنگ‌های ماشین لباسشویی شروع کنین، معمولاً علت عمده نشت آب ماشین لباسشویی اسنوا از زیر، مربوط به مشکل شلنگ‌ها میشه، برای بررسی نشتی آب از شلنگ تخلیه، سراغ دیگ ماشین لباسشویی برین اگه فقط وقت چرخیدن نشتی آب داشتی مشکل از شلنگ تخلیه هست. هنگام بررسی شلنگ تخلیه به این نکات توجه کنین:

شلنگ وقتی سالمه که اتصالاتش سالم باشه، پس اتصالاتش رو به دقت بررسی کنین.

شلنگ تخلیه رو به دقت بررسی کنین، اتصالات و سالم بودن شلنگ تخلیه رو مد نظر داشته باشین.

یکی از دلایل نشت آب از زیر ماشین لباسشویی سامسونگ شما می تونه به دلیل مسدود بودن شلنگ تخلیه باشه پس حتماً چک کنین که شی خارجی توی شلنگ شما گیر نکرده باشه.

اگه شلنگ پاره شده یا بخش هاییش از بین رفته، بهتره که شلنگ رو تعویض کنین هر چند اگه اتصالات فرسوده شده میشه اون قسمتا رو برید و دوباره از شلنگ استفاده کرد.

معمولاً یکی از علت های نشت آب از زیر ماشین لباسشویی دوو نو شما می تونه مربوط به بسته شدن فیلتر تخلیه باشه، معمولاً تو ماشین لباسشویی های نو این بخش بسته هست.

۲. بررسی شلنگ تخلیه رو فراموش نکنین

اما اگه مشکل شما از شلنگ تخلیه نباشه بهتره برین سراغ شلنگ‌های ورودی، این موارد هنگام بررسی مد نظر داشته باشین:

همونطور که گفتیم پشت ماشین لباسشویی شیر آب سرد و گرم وجود داره، شیرای آب سرد و گرم متصل به شلنگ‌هایی هستن که بهشون میگن شلنگ‌های ورودی اگه این شلنگ‌ها خراب باشه، باید عوضش کنین.

گیره و بست شلنگ ورودی رو کامل بررسی کنین که شلنگ دچار چکه یا نشتی نشده باشه.

اگه شلنگ ورودی آبو باز کردین، بایستی برای بستنش از واشر جدید استفاده کنین استفاده از واشر قدیمی باعث نشتی آب از پشت ماشین لباسشویی ویرپول شما میشه.

۳. پمپ تخلیه به مشکل خورده

پمپ تخلیه وظیفه‌ی خروج آب از ماشین لباسشویی رو بر عهده داره، یکی از علت‌های آبریزی یا نشت آب از زیر ماشین لباسشویی ال جی شما می تونه مربوط به خرابی پمپ تخلیه باشه، برای تعمیرش اول پمپ رو بررسی کنین اگه آب زیادی در اطرافش مشاهده کردین باید پمپ رو تعمیر یا در صورت نیاز تعویض کنین.

۴. دریچه یا فیلتر آب ورودی رو بررسی کردین؟

همونطور که پیش‌تر گفتیم فیلتر یا دریچه ورودی وظیفه‌اش کنترل میزان آب سرد و گرم ورودی به دستگاه شماست، این دریچه به صورت یه شیر پشت ماشین لباسشویی شما قرار داره و بوسیله‌ی یه شلنگ از پشت ماشین لباسشویی شما به دستگاه متصل میشه، اگه این شیر مسدود شده باشه یا آسیب دیده باشه، نیازه که تعویضش کنین، خرابی دریچه یا فیلتر ورودی آب یکی از دلایل نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک شماست.

۵. عواقب سوراخ شدن دیگ

یکی دیگه از علت های نشت آب از ماشین لباسشویی، مربوط به سوراخ شدن دیگ ماشین لباسشویی شما میشه، برای همین خیلی مهمه که دستگاه شما روی سطح شیبدار قرار نگرفته باشه و کاملاً تراز قرار بگیره، اگه دستگاه تراز قرار نگیره دیگ ماشین لباسشویی به مرور زمان سوراخ میشه. طبیعیه که آب از آبکش وارد دیگ و از آنجا به بیرون نشت میکنه. در چنین شرایطی حتما با متخصص تعمیر لباسشویی بوش، ال جی، سامسونگ و … تماس بگیرید و با توصیه‌ی نسبت به تعمیر یا تعویض دیگ لباسشویی اقدام کنید.

۶. چون سطح تراز نیست

تراز نبودن علاوه بر آسیب به دیگ ماشین لباسشویی می تونه، بلبرینگ و کاسه نمد ماشین لباسشویی شما رو هم دچار مشکل کنه، البته زیاد بودن حجم لباس‌های شما هم به کاسه نمد آسیب میزنه، یکی دیگه از علت‌های آب دادن ماشین لباسشویی سامسونگ شما همین خرابی کاسه نمد و بلبرینگ هست، معمولاً بهتره در صورت وقوع یه تعمیرکار ماهر رو خبر کنین.

علت نشت ماشین لباسشویی از درب

در مواردی ممکنه متوجه بشید که جلوی ماشین لباسشویی خیس شده و پر از آبه! این مدل آبریزی مربوط به نشت آب از درب ماشین لباسشویی شما میشه و به راحتی میشه حلش کرد.

وقشتشه علت رو پیدا کنیم!

درب ماشین لباسشویی از جمله مواردیه که می‌تونه در اثر استفاده‌ی زیاد و مداوم آسیب ببینه. تجمع مو، نخ و … می تونه درب رو از کار بندازه و با گذشت زمان در دیگه بسته نمیشه، آب به بیرون نشت می کنه، برای حل این مشکل بهتره که پوشش لاستیکی درو تعویض کنین، خود این لاستیک ها بعد از مدتی ممکنه سوراخ بشن یا دچار پارگی بشن، همچنین یکی از علت‌های آب دادن ماشین لباسشویی اسنوای شما می تونه، مربوط به خراب بودن قفل در باشه که در صورت نیاز باید تعویضش کنین.

علت نشت آب از جاپودری ماشین لباسشویی

اما تو این بخش با دو مدل آبریزی یا نشت آب از جا پودری ماشین لباسشویی مواجه هستیم در این حالت علاوه بر آبریزی در نواحی جلویی ماشین لباسشویی، شاهد مخلوطی از آب وکف هم در حین چرخه شست و شو خواهید بود.

علت آب دادن ماشین لباسشویی

۷. علت مشاهده نشتی آب و کف، مضرات پودر شوینده نامناسب

اگه آب منزل شما سخته و از نرم کننده برای شست و شو استفاده می‌کنین؛ مجبورین از پودر شوینده‌ی بیشتری استفاده کنین، در این حالت آب و کف زیادی ایجاد میشه و مازادش از ماشین لباسشویی شما می ریزه بیرون، پس یکی از علت‌های نشتی آب و کف از ماشین لباسشویی شما استفاه مواد شوینده‌ی زیاد، بی کیفیت و منقضی شده هست، پس سعی کنین به اندازه کافی از پودر استفاده کنین.

۸. نشتی از ناحیه جا پودری! چرا؟

جا پودری ماشین لباسشویی محفظه آسیب پذیری هست، بنابراین باید همیشه حواستون باشه از سفید کننده زیاد استفاده نکنین، چون باعث خوردگی و از بین رفتن سطوحش میشه، همچنین فشار بالای آب می تونه محفظه اشو سوراخ کنه، پس فشارو مناسب تنظیم کنین، پس حالا که علت نشتی آب از جاپودری ماشین لباسشویی ال جی رو پیدا کردین، حتماً طوری فرایند شست و شو رو انجام بدین که آسیب نیبینه یا اگه آسیب دیده از یک تکنسین بخواید که تعمیر و در صورت نیاز تعویضش کنه.

رفع آبریزی ماشین لباسشویی

دکتر تعمیر سعی کرده تا راهکارهایی برای تعمیر مشکل نشت آب از ماشین لباسشویی را به صورت ساده برای شما شرح بده. همونطور که گفته شد آب دادن از ماشین لباسشویی میتونه از جاهای مختلف مثل: جاپودری، درب یا کف لباسشویی اتفاق بیفته که هر کدوم از این موارد به مشکلاتی خاصی اشاره دارن. ابتدا محل نشتی رو پیدا و بعد برای رفع نشتی چاره پیدا کنید.

از اونجایی که یافتن نمحل نشتی در ماشین لباسشویی نیاز به تخصص و تجربه داره؛ پیشنهاد می‌کنیم در صورت مواجه با مشکل آبریزی لباسشویی ال جی، سامسونگ، بوش، دوو، بکو، اسنوا، ویرپول، زیرووات، ایندزیت و … حتما از تکنسین متخصص کمک بگیرید و اجازه بدهید از ایتدا تا انتهای این مشکل توسط یک فرد متخصص انجام بگیره.

اگر به دنبال یک متخصصِ کار کشته هستید، دکتر تعمیر با ضمانت نامه کتبی تمام تعمیرات و خدمات را در حضور شما ارائه میکنه. کافیه مشکلات خودتون رو با دکتر تعمیر در جریان بذارید چرا که درمان درد دستگاه شما پیش ماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − نه =

02144380835

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کنه.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.