آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی

اگر به تازگی ماشین لباسشویی خود را راه انداخته‌اید و با لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی روبرو هستید، قطع به یقین، دستگاه شما به درستی تراز نشده است.

ما در این مقاله به شما آموزش میدهیم که برای تراز کردن دستگاه نیازی به نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی بکو، ال جی، سامسونگ، دوو، اسنوا و … نیست و تنها با راهنمایی‌های دکتر تعمیر می‌توانید دستگاه را تراز کنید.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

اگر شما هم از صدا و لرزش شدید ماشین لباسشویی کلافه شدید، یکی از دلایل احتمالی لرزش و سر و صدای ماشین لباسشویی شما به احتمال زیاد، تراز نبودن ماشین لباسشویی است.

تراز کردن لباسشویی آنقدر ساده‌ است که در انتهای این مقاله خودتان می‌توانید لباسشویی‌تان را تراز کنید.

در این مقاله قصد داریم طی ۵ گام به شما کمک کنیم ماشین لباسشویی خودتان را سریعا تراز کنید و از شر صدای مزاحم ماشین لباسشویی خلاص شوید، برای آموختن نحوه صحیح تراز کردن ماشین لباسشویی با دکتر تعمیر همراه باشید.

تجربه‌ی شما از تراز نبودن ماشین لباسشویی چی بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

فهرست مطالب

علت تراز کردن ماشین لباسشویی

Washing machine leveling tool

تراز نبودن نه تنها ممکن است عواقب بدی برای ماشین لباسشویی داشته باشد، بلکه وقتی سطح زیرین ماشین لباسشویی تراز نباشد و روی سطح شیب دار قرار بگیرد، به شدت تکان می‌خورد و این تکان‌های شدید باعث لرزش‌های شدید و آسیب دیدن قطعات داخلی دستگاه می‌شود.

اگر امروز بدون هیچ هزینه‌ای و خواندن آموزش دکتر تعمیر ماشین لباسشویی را تراز نکنید، فردا باید مبالغ زیادی را برای تعمیر ماشین لباسشویی  بپردازید.

دیگ و قطعات داخلی ماشین لباسشویی لرزش را مهار می‌کنند، اگر توجهی به تراز بودن ماشین لباسشویی نداشته باشید، ممکن است با آسیب دیدن این قطعات به علت ضربه شدید، دستگاه به شدت خراب شود.

اما نگران نباشید. تکنسین حرفه‌ای دکتر تعمیر قصد دارد نکات و روش تراز کردن صحیح و اصولی ماشین لباسشویی را از صفر تا صد به شما آموزش دهد.

چگونه ماشین لباسشویی را تراز کنیم؟

احتمالا مشکل عمده شما مربوط به لرزش شدید ماشین لباسشویی است و جهت عیب یابی دقیق بهتر است تراز نبودن ماشین لباسشویی را تشخیص دهیم تا متوجه شویم که پایه‌های دستگاه را در چه زاویه‌ای قرار دهیم که ماشین لباسشویی کاملا تراز قرار گیرد.

ابزار تراز را روی سطح زمین بگذارید. اگه حباب، وسط قرار گرفت سطح تراز است و نیازی به تراز کردن نیست و مشکل لرزش و صدا دادن ماشین لباسشویی از جای دیگری است که باید توسط متخصص تعمیر لباسشویی بوش، سامسونگ، ال جی و … مورد بررسی قرار گیرد.

اگر تراز مهندسی در دسترس ندارید، می‌توانید با استفاده از نرم افزار تراز در موبایل یا حتی یک لیوان آب، عملیات تراز را انجام دهید.

اگر از تراز نبودن لباسشویی اطمینان پیدا کردید با ما همراه باشید تا گام به گام چگونگی تراز کردن ماشین لباسشویی را پیش ببریم.

نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی‌ در ۵ گام (تمام مدل‌ها)

تنظیم پایه ها برای تراز کردن ماشین لباسشویی

برای تراز کردن ماشین لباسشویی فرقی نمی‌کند لباسشویی ال جی داشته باشید، دوو، سامسونگ یا بوش.

نحوه تراز کردن ماشین‌های لباسشویی در تمام این موارد یکسان است و فقط کافیست طبق راهنمایی‌های دکتر تعمیر عمل کنید، ۵ گام تراز کردن ماشین لباسشویی به شرح زیر هست:

۱. باز کردن ضامن قفل پایه‌های ماشین لباسشویی

چگونه لباسشویی را تراز کنیم

مدل های مختلف ماشین لباسشویی دارای دو پایه در بخش جلویی هستند که یک مهره تنظیم کننده و یک مهره‌ قفل کننده دارند.

با حرکت دادن پیچ می‌توانید ارتفاع قسمت جلویی ماشین لباسشویی را تنظیم کنید. همانطور که در فیلم تراز کردن ماشین لباسشویی مشاهده کردید، با چرخاندن مهره تنظیم در جهت عقربه‌های ساعت، لباسشویی بالا می‌رود.

اگر بخواهید ارتفاع لباسشویی کم کنید، مهره تنظیم را خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید.

۲. تنظیم پایه‌های جلویی ماشین لباسشویی

همانطور که گفتیم پایه‌های جلویی بوسیله‌ی پیچ تنظیم می‌‌شوند. پس، از یک طرف، پیچ را بچرخانید و از طرف دیگر ابزار تراز را بررسی کنید.

هر جا که حباب به وسط رسید، ماشین لباسشویی شما تراز شده و حباب در مرکز قرار گرفته است.

اگر لباسشویی شما قدیمی است و پایه‌های تنظیم ندارد، باید از یک تکه تخته یا مقوای ضخیم برای محکم کردن و گرفتن لقی آن روی سطح استفاده کنید.

۳. تنظیم پایه‌های عقبی ماشین لباسشویی

معمولا در اکثر لباسشویی‌ها پایه‌های عقب به طور پیش فرض تنظیم شده‌اند. یعنی نیازی نیست که شما پایه‌های عقبی را باز یا بسته کنید. شما تنها با پایه‌های جلویی کار دارید.

اگر پایه‌های عقب به درستی تنظیم نشده باشند، باید دستی، مثل عملیاتی که برای پایه جلو انجام دادید ماشین لباسشویی را تنظیم کنید تا شاخص تراز درست نشان دهد.

آموزش نحوه تراز کردن لباسشویی

۴. ضامن قفل پایه‌ی جلو و عقب را محکم کنید

بعد از تنظیم کردن پایه‌ها و اطمینان از تراز بودن ماشین لباسشویی، نیاز است مهره‌های قفل کننده هر یک از پایه‌ها را محکم ببندید.

یکی از دلایل برهم خوردن تراز لباسشویی سفت نکردن این مهره‌ها می‌باشد. که بعد از مدتی لباسشویی شروع به لرزش و تکان خوردن می‌کند.

۵. اجرای برنامه‌ی شستشو

بعد از تراز کردن ماشین لباسشویی زمان آن رسیده که یک برنامه شستشو برای تست لرزش لباسشویی اجرا کنید.

اگر لباسشویی چرخه شستشو را بدون لرزش و تکان خوردن به پایان رساند، مشکل تراز نبودن لباسشویی بوده که شما توانستید به راحتی آن را در منزل انجام دهید.

اگر همچنان شاهد لرزش لباسشویی هنگام خشک کردن هستید، حتما در اولین فرصت با نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ، بکو، کنوود، ال جی، بوش و یا هر برندی که دارید تماس بگیرید تا مراحل عیب یابی لرزش لباسشویی شما به طور تخصصی انجام گیرد.

چگونه از تراز بودن ماشین لباسشویی مطمئن شویم؟

تا این جا با نحوه تراز کردن ماشین لباسشوییی آشنا شدید، اما چطور پس از پایان عملیات یقین پیدا کنیم که تراز کردن با موفقیت پیش رفته؟ پیشنهاد ما به شما بررسی کردن موارد زیر است:

دستگاه را از قسمت جلو و عقب از نظر تراز بودن مورد بررسی قرار دهید. یعنی با استفاده از دستگاه تراز یا اپلیکیشن آن در موبایل، از تراز بودن اطمینان حاصل کنید.

در آخرین مرحله‌ی تراز کردن ماشین لباسشویی، یک برنامه‌ی شستشو اجرا کنید تا لرزش ماشین لباسشویی را چک کنید.

اگه لرزش وجود داشت مجددا مهره‌های قفل کننده هر پایه را محکم سفت کنید.

احتمالا ماشین لباسشویی دچار مشکلاتی شده است که نیاز به بررسی توسط تعمیرکار دارد.

تراز نبودن ماشین لباسشویی علاوه بر لرزش، میتواند باعث نشت آب از ماشین لباسشویی شود. که احتمالا نتیجه‌ی نادیده گرفتنِ لرزش‌های قبلی بوده و باید از یک تعمیرکار برای یافتن محل نشتی کمک بگیرید.

هنگام چرخش دور تند رفتار ماشین لباسشویی را زیر نظر بگیرید، هر نوع لرزش اضافی میتواند به دلیل تراز نبودن یا مشکلات داخلی باشد.

سپس در مرحله‌ی پایانی باز هم تراز بودن کف محیطی که ماشین لباسشویی روی آن قرار دارد، بررسی کنید. البته که این مشکل هم با تنظیم پایه‌ها قابل حل خواهد بود.

اگه صدا و لرزش ماشین لباسشویی از بین نرفت!

آموزش نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی را گام به گام آوردیم و قطعا اگر با دقت مطالعه کرده باشید، یاد گرفتید که چطور ماشین لباسشویی را تراز کنید.

گفتیم که برای تراز کردن کافیست پایه‌های جلویی را تنظیم کنید و با تراز مهندسی آن را چک کنید. اگر لباسشویی شما بعد از تراز شدن لرزش دارد و حرکت می‌کند، حتما مراحل عیب یابی و تعمیر لباسشویی را به یک تعمیرکار با تجربه بسپارید.

بی توجهی به لرزش لباسشویی باعث خراب تر شدن اوضاع دستگاه و به دنبال آن پر خرج تر شدن تعمیر لباسشویی می‌شود.

دکتر تعمیر؛ تعمیرات انواع ماشین لباسشویی را در استان‌های تهران، البرز و گیلان ارائه می‌دهد. خدمات فوری، تضمینی و در منزل شما انجام می‌گیرد.

برای ثبت درخواست تعمیرات لباسشویی ال جی، سامسونگ، بوش، ایندزیت، بکو، ویرپول، مابه و … می‌توانید تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید یا فرم آنلاین را پر نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 8 =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.