معنی ارور SE ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از ارورهایی که به احتمال زیاد شما را به نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ نیازمند می‌کند، ارور SE یا 5E لباسشویی سامسونگ است که در ادامه به تمام دلایل احتمالیِ بروز آن پرداخته‌ایم.

ارور se لباسشویی سامسونگ به طور کلی به مشکلات تخلیه آب مربوط می‌شود. در ادامه راهکارهای برای رفع کد خطای se لباسشویی سامسونگ ارائه می‌شود که ممکن است برای انجام آن به متخصص نیاز داشته باشید.

با تماس یا پر کردن فرم آنلاین بهترین متخصص را در کوتاه ترین زمان، به منزل شما اعزام می‌کنیم.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

اگه خواننده این مقاله هستید به احتمال زیاد ارور SE یا 5E را روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی سامسونگ خودتان مشاهده کردید و کنجکاوید که معنای این ارور چیست؟!

در ادامه تصمیم گرفتیم که به معنای ارور SE ماشین لباسشویی سامسونگ و راهکارهای رفع آن بپردازیم، می‌توانید لیست ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ با راهکار رفع خطا را مشاهده کنید.

بدیهی است اگر قادر به رفع ارور نبودید، کارشناس متخصص و مجربی را برای کمک گرفتن انتخاب کنید و با او ارتباط بگیرید.

دکتر تعمیر این امکان را برای شما فراهم کرده تا بتوانید با متخصص تعمیرات سامسونگ در ارتباط باشید. برای تماس با ما کلیک کنید.

تجربه‌ی شما از مواجه با ارور 5e لباسشویی چه بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

علت ارور 5E یا SE ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

معنی ارور SE ماشین لباسشویی

این ارور مربوط به تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ شماست، هر زمان علامت 5E یا SE را روی ماشین لباسشویی مشاهده کردید، یعنی ماشین لباسشویی شما به مدت یک ربع ساعت نتوانسته آب را تخلیه کند.

در اینصورت این پیام به برد الکترونیک ارسال شده و ارور SE یا 5E روی صفحه نمایش شما نشان داده می شود تا به کاربر اطلاع داده شود دستگاه با مشکلات تخلیه روبه رو شده است.

ممکن است همراه با این ارور، صدای وز وز هم از ماشین لباسشویی سامسونگ خودتان بشنوید. دکتر تعمیر یک مقاله‌ی مفصل راجع به سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی نوشته است که برای بالا رفتن آگاهی خودتان توصیه می‌کنیم آن را مطالعه کنید.

چرا که هر دستگاهی یک سری صدای طبیعی و غیر طبیعی دارد و باید این صداها را تشخیص دهید بتوانید به صداهای غیر طبیعی حساس شوید تا در اولین فرصت علت را پیدا و رفع مشکل کنید.

چه زمانی ماشین لباسشویی ارور SE میدهد؟

به طور کلی؛ ارور SE یا 5E به چهار علت عمده رخ میدهد که شامل موارد زیر است:

 • انسداد فیلتر تخلیه
 • خم شدن و انسداد شلنگ تخلیه
 • شلنگ تخلیه از دیوار فاصله مناسبی ندارد
 • مسدود شدن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

چطور از بروز ارور 5E لباسشویی جلوگیری کنیم؟

همیشه گفتند که پیشگیری بهتر از درمان است. پس اگر شما هم بدانید که چطور می‌توان از خطای SE لباسشوی سامسونگ جلوگیری کرد، قطعا احتمالِ دیدن این ارور روی دستگاه شما، به حداقل و حتی صفر می‌رسد. 

یکی از راه های پیشگیری از وقوع ارور SE یا 5E انجام منظم سرویس های دوره ای است، به عنوان مثال: فیلتر تخلیه را تمیز کنید، هنگام شستشوی لباس‌ها از خالی بودن جیب‌ها مطمئن شوید.

هر شئی اضافی در لباسشویی با راه پیدا کردن به قطعات اصلی و حساس منجر به مختل شدن و خرابی ماشین لباسشویی می‌شود.

از آنجا که ارور 5E در لباسشویی سامسونگ به مشکل تخلیه مربوط می‌شود، تمامی مسیرهای تخلیه: فیلتر، پمپ، شلنگ و فاضلاب را چک کنید.

رفع ارور SE ماشین لباسشویی سامسونگ در 4 گام

اما در ادامه به شما توضیح خواهیم داد که اگه با ارور SE یا 5E رو به رو شدید چه اقداماتی جهت رفع ارور ماشین لباسشویی سامسونگ خودتان انجام دهید، طی 4 گام قادر هستید این ارور را بر طرف کنید.

در هر یک از این گام‌ها چنانچه علامت ارور از روی صفحه نمایشگر پاک شد، دیگر احتیاج به انجام دادن سایر مراحل نیست.

چهار گام تا رفع ارور ماشین لباسشویی سامسونگ به شرح زیر است:

گام اول

وقتی فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی شما مسدود شده باشد، ارور SE روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی ایجاد خواهد شد.

بنابراین وقتی ماشین لباسشویی خاموش است، فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی را باز و با مسواک یا یک فرچه تمیز کنید. این کار را هر ماه انجام دهید تا اجازه ندهید چیزی داخل فیلتر باقی بماند و مسیر خروج آب به سمت پمپ تخلیه را مسدود کند.

برای اینکار باید فیلتر تخلیه را از قسمت پایین و معمولا راست دستگاه خارج کنید. به تصویر زیر توجه کنید و مراحل را با دقت پیش ببرید.

 

تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی

گام دوم

شلنگ‌های تخلیه پشت ماشین لباسشویی را چک کنید که پیچ نخورده یا خم و مسدود نشده باشد، پس شلنگ تخلیه را به دقت بررسی کنید و اگر مسدود شده عوامل انسداد شلنگ تخلیه را از بین ببرید.

گام سوم

یقین پیدا کنید که شلنگ در جای مناسبی نصب شده و از حد مجاز پایین تر نیست و اگر شلنگ به دیوار چسبیده و فاصله مناسبی از سطح نداشته باشد، ممکن است که آب به درستی تخلیه نشده و مشکلات مثل برگشت آب به داخل لباسشویی و انتشار بوی بد در ماشین لباسشویی شود.

با تخلیه نشدن آب لباسشویی، برد الکترونیک کد خطای se را روی صفحه‌ی دیجیتالی به نمایش در می‌آورد.

گام چهارم

اگر باز هم ارور SE ماشین لباسشویی سامسونگ شما پس از طی کردن این سه گام از بین نرفت، به احتمال زیاد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شما دچار یک مشکل جدی شده است.

یعنی ممکن است پمپ مسدود شده یا از کار افتاده باشد، برای بررسی کردن پمپ تخلیه باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

عیب یابی ارور SE یا 5E ماشین لباسشویی سامسونگ

دکتر تعمیر به عنوان نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ تهران، کرج و رشت، در تمام ایام پذیرای تماس و درخواست شما بابت عیب یابی و تعمیر لباسشویی سامسونگ می باشد.

چنانچه در اجرای هر یک از گام‌ها مشکلاتی داشتید یا نمی‌دانستید چطور می‌توان مشکل پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را حل کرد، کافی است که با دکتر تعمیر تماس بگیرید.

مشاوره‌های پیش از تعمیر رایگان بوده تا شاید بدون احتیاج به حضور تکنسین و از طریق مشاوره بتوانید مشکل را حل کنید. به عنوان مثال یکی از دلایلی خیلی ساده که منجر به ارور SE لباسشویی سامسونگ می‌شود، پیچ خوردن شلنگ تخلیه است!

تمام خدمات تضمینی، با مقرون به صرفه ترین هزینه و در محل انجام می‌گیرد. همین امروز بعد از ثبت درخواست شما، با هماهنگی های لازم متخصص ترین تعمیرکار به منزل شما اعزام می شود.

‫8 نظر

 • قاسمی نیا گفت:

  سلام تشکر از مطلب خوب تان من تونستم با کمک این مطلب مشکل لباسشویی خودم را حل کنم.

 • رازقی گفت:

  سلام و خسته نباشید. چند روز پیش به خاطر ارور SE لباسشویی سامسونگ ام با شما تماس گرفتم یک تعمیرکار فرستادید. خواستم تشکر کنم از سرعت عمل و خوش برخورد بودن تعمیرکارتون. البته که خیلی حرفه ای بودند و سریع مشکل رو پیدا کردند. خوشحالیم که هنوز چنین مجموعه ها و تعمیرکارهایی هستن.

 • مرادیان گفت:

  سلام لباسشویی سامسونگ مشکل تخلیه و روی خشک کن نمیرفت که با باز کردن فیلتر متوجه شدم چندتا شئی فلزی اونجا گیر کردن بعد لباسشویی تخلیه میکرد اما باز روی خشک کن نرفت صدای پمپ تخلیه می اومد که مدام کار میکنه حتی یکبار ارور 5E داد به نظر شما مشکل از پمپه؟

  • سلام. میتونه مشکل از پمپ یا اتصالات باشه اما نیاز به بازدید متخصص تعمیر لباسشویی هست تا مطمئن بشید مشکل از کجاست. برای ثبت درخواست تعمیرکار با شماره 02144380835 تماس بگیرید.

 • ebi گفت:

  کارتون درسته. دستمریزاد
  خیلی بدرد بخور بود. ممنون از توضیحات فنی تون

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  12 + هفده =

  دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

  دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

  سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.