4 علت سر و صدای ماشین ظرفشویی که نمی دانستید!

علت سر و صدای ماشین ظرفشویی چیست؟ آیا می‌دانستید در اکثر مواقع خودتون توانایی رفع صدای زیاد و اصافی ماشین ظرفشویی رو دارید؟ این مقاله برای شما نوشته شده تا بتونید خودتون دلایل صداهای غیرطبیعی ظرفشویی رو پیدا و رفع کنید. در هر مرحله دچار مشکل شدید، با دکتر تعمیر تماس بگیرید تا راهنمایی‌های  لازم از سمت دکتر تعمیر رو دریافت کنید.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

در مقاله‌ی پیش رو به علت سر و صدای ماشین ظرفشویی و انواع صداهایی مثل سوت کشیدن یا زوزه و … پرداختیم چهار علت اصلی سر و صدای ماشین ظرفشویی به صورت کامل توضیح داده شده و در پایان به صورت ویژه به علت صدای سوت و زوزوه ماشین ظرفشویی پرداختیم.

یکی از موارد رایج اشکال های ماشین ظرفشویی که مشتریان در تماس‌های مکرر خود با ما مطرح می‌کنن، صدا دادن ماشین ظرفشویی بوش، ال جی، سامسونگ و … هست، بیشتر از این بابت شکایت دارند که سوت یا انواع صداهای غیر طبیعی مثل زوزه به گوش میرسه و آیا این مساله نشان دهنده یک اشکال جدی هست یا نه؟ صدا چه موقع جدی میشه و باید پیگیری های لازم صورت بگیره؟ اگر تمایل دارن در این زمینه اطلاعات مطمئن و دست اولی کسب کنین، با ما همراه باشید.

تجربه‌ی شما از مواجه با صداهای عجیب از ماشین ظرفشویی چی بوده؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

عیب یابی و تعمیر سر و صدای ماشین ظرفشویی

بیشتر موارد سر و صدای اضافه و آزاردهنده ماشین ظرفشویی مربوط به ایراد قطعات داخلی هست، برای حل مشکل کافیه که قطعات درون ماشین ظرفشویی رو بررسی کنین و اگه مشکلی وجود داشت، مشکلش رو حل کنین.

از اونجا که ممکنه بررسی و تعمیر برخی قطعات کمی مشکل باشه اگه با راهنمایی های تئوریک ما کاری از پیش نبردین، میتونید از مشاوره رایگان دکتر تعمیر استفاده کنید. برای تعمیر ماشین ظرفشویی بوش خودتون یا هر برند دیگری که استفاده می‌کنید؛ با مشاوران ما مشورت کنید در صورت نیاز ما متخصص برند دستگاه شما را در همان روز بعد از ثبت درخواست به منزلتان اعزام می‌کنیم.

۴ علت صدا دادن ماشین ظرفشویی رو بشناسید!

در این مورد برای پیدا کردن علت صدای ماشین ظرفشویی سامسونگ، ال جی و … بهتره که به دقت به صدای ماشین ظرفشویی گوش بدید و ببینید چه صدایی، از کدام قسمت به گوش میرسه در حالت کلی علت صدا دادن ماشین ظرفشویی شامل موارد زیر هست:

علت صدای پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

۱. خراب شدن پمپ تخلیه و شنیده شدن صدای سوت

اولین علامت خراب شدن پمپ تخلیه اینه که صدای سوت کشیدن از موتور پمپ تخلیه شما به گوش برسه، از اونجا که پمپ تخلیه قطعه مهمی در این دستگاه هست، باید هر چه سریع‌تر تعمیر کنین، این صدا به علت برخورد اجسام به دام افتاده داخل پمپ تخلیه با دیواره‌ی پمپ بوجود میاد جهت عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی مراحل زیر رو به دقت اجرا کنید:

محفظه‌ی پمپ تخلیه را در ماشین ظرفشویی خود پیدا کنید و اگر اجسامی داخلش به دام افتادن رو از داخلش خارج کنین، معمولا قطعه‌ای شیشه یا فلز داخل ماشین ظرفشویی گیر کرده است.

ممکنه برخورد این اجسام خارجی به پروانه باعث ایجاد سر و صدای جدی در ماشین ظرفشویی بشه.

اگر جسم خارجی در پمپ تخلیه نبود اونوقت پمپ تخلیه خراب شده و ممکنه احتیاج به تعمیر یا تعویض داشته باشه. در نتیجه اگه مشکل جدی باشه و مربوط به خرابی پمپ بشه بهتره که با یک تکنسین ماهر برای انجام خدمات تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی تماس بگیرید.

۲. خرابی بازوی آبپاش یک دلیل احتمالی

علت صدای ساییده شدن ماشین ظرفشویی

یکی از علت‌های صدا دادن ماشین ظرفشویی سامسونگ ممکنه خرابی بازوی آبپاش باشه باز هم بهتره که بازوی آبپاش رو بررسی کنین و با دست بچرخانید و حرکاتش رو مورد بررسی قرار بدید. ممکنه علت سر و صدای اضافی و آزاردهنده ماشین ظرفشویی شما برخورد بازوی آبپاش به ظرف‌ها باشه، تو این حالت باید چک کنین که بازوی آبپاش لق نباشه و به درستی حول محور خودش بچرخه.

خرابی بازوی آبپاش میتونه از دلایل بد یا کثیف شستن ماشین ظرفشویی هم باشه. برای تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ خودتون یا حتی تامین قطعات آن مانند بازوی آبپاش با دکتر تعمیر تماس بگیرید تا سریعا مشکلات شما را حل کنیم.

۳. ایراد یاتاغان‌ها همراه با صدای ساییده شدن

یاتاغان یک قطعه مکانیکی در ماشین ظرفشویی هست که جنس پلاستیکی داره و در بخش بازوی اسپری نصب شده است، اما اگه علت صدا دادن ماشین ظرفشویی ال جی شما ایراد یاتاغان باشه باید برای تعمیرش گام به گام به صورت زیر عمل کنید.

برای اینکه مطمئن بشین مشکل از یاتاغان‌ها هست کافیه که بازوی اسپری رو بچرخونین اونوقت، اگه امکان چرخش آزادانه فراهم نبود مشکلی توی حلقه‌های یاتاغان وجود داره و حتی ممکنه احتیاج به تعمیر و تعویض داشته باشه.

تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی در منزل با عیب یابی دقیق و تخصصی علت صدای ماشین ظرفشویی در حضور شما انجام میگیره. کافیه درخواست کنید تا بهترین و با تجریه ترین متخصص را به محل شما اعزام کنیم.

۴. صدای هواپیما از ماشین ظرفشویی!

طبق عملکرد ماشین ظرفشویی در ابتدا پمپ تخلیه شروع بکار میکنه و ممکنه بعد از اتمام کار تخلیه، صدایی ویبره طور شنیده بشه که در ادامه این صدا آنقدر زیاد شده و به صدای هواپیما در ماشین ظرفشویی تبدیل میشه.

زمانی که حین کار با ماشین ظرفشویی متوجه‌ی یک صدای غیر طبیعی شدید که گاهی صدا کم و گاهی اوج می‌گیره، احتمالا موتور دستگاه دچار مشکل شده و برای عیب یابی موتور که قلب دستگاه هست، حتما از یک تعمیرکار مطمئن کمک بگیرید.

علت صدای زوزه کشیدن در ماشین ظرفشویی

یکی از موارد خیلی رایج برای ماشین ظرفشویی های قدیمی صدای زوزه کشیدن هست، اگه هنگام کار کردن دستگاه این صدا به گوش شما رسید ممکن است مربوط به چند علتی باشد که در ادامه ذکر می کنیم:

ایراد پمپ دستگاه ماشین ظرفشویی

پمپ یکی از قطعات اصلی ماشین ظرفشویی است که با کمک بازوی آبپاش، عملیات تخلیه آب ماشین ظرفشویی را به انجام می‌رساند، گیر کردن اجسام داخلی در پمپ ماشین ظرفشویی یا انباشه شدن از پسماند غذایی و زباله ممکنه که صدای زوزه ایجاد کنه در نتیجه باید پمپ رو خودتون به صورت دستی تخلیه کنین.

مشکل بازوی آبپاش

خرابی بازوی آبپاش هم می‌تونه یکی از علت‌های ایجاد صدای زوزه باشه که در قسمتی خرابی بازوی آبپاش به نحوه حل این مشکل پرداختیم.‌

علت صدای سوت کشیدن در ماشین ظرفشویی

از آنجا که تعداد کاربران ماشین ظرفشویی روز به روز در حال افزایش است، یک سری ایرادات رایج هم از طرف مشتریان دائما مطرح میشه که یکی از این مشکلات صدای بلند سوت کشیدن ماشین ظرفشویی هست که علتش هم می تونه موارد زیر باشه:

اولین علت ممکنه شکسته شدن ظروف در ماشین ظرفشویی باشه، در این مواقع قطعات شکسته شده‌ی ظروف درون پمپ تخلیه گیر می‌کنه و صدای سوت بلندی از ماشین ظرفشویی شنیده میشه، تو این حالت باید دستگاه ماشین ظرفشویی رو خاموش کنین و اجزایی که داخل پمپ تخلیه گیر کرده رو پاکسازی کنین.

پیشتر گفتیم که نصب غیر اصولی ماشین ظرفشویی ممکن مشکلات زیادی بوجود بیاره یکی از این مشکلات جدی صدای سوت کشیدن ماشین ظرفشویی هست، پس چه بهتر که خدمات نصب و راه اندازی حرفه ای ماشین ظرفشویی رو به یک تعمیرکار خبره بسپارین.

 

علت صدای بوق ماشین ظرفشویی

در برخی موارد صدای بوق از ماشین ظرفشویی بوش، ال جی، سامسونگ شنیده میشه و دستگاه از کار میفته در نتیجه علت صدای بوق ماشین ظرفشویی شما می‌تونه مربوط به آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی باشه یا مشکلات شیر برقی، قطعه‌ی هیدورستات و شلنگ های ورودی آب باشه.

اگه دستگاه شما مشکل آبگیری داشت درب دستگاه رو باید مورد بررسی قرار بدین، در باید کاملا چفت بشه و سوییچ های درب هم کاملا فعال شده باشه، اگه در بسته نمیشه باید اجزای در مثل زبانه ها، لولای در و سوییچ در را مورد بررسی قرار دهید، برای انجام خدمات عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی خودتان با ما تماس بگیرین.

صدای ماشین ظرفشویی طبیعی است؟

مسلما تمام صداها نباید برای شما نگران کننده و عجیب باشد. بعضی از صداها در تمام مدل‌ها مشابه و نرمال است و دلیلی برای نگرانی شما وجود ندارد و در بعضی دیگر از مدل‌ها ممکن است صداهایی بشنوید که آن هم در مدل خاص ظرفشویی شما طبیعی است. اما شما باید این صداهای طبیعی را بشناسید تا اگر با صدایی عجیب غیر از موارد پایین روبرو شدید، حتما با یک کارشناس مشورت کنید.

۱. صدای پاشش آب

این صدا به دلیل حرکت آب داخل ماشین ظرفشویی و پاشیدن آب توسط بازوهای اسپری به سمت داخل   وان و درب ایجاد میشه. این صدا در تمام مدل‌های طرفشویی شنیده میشه.

۲. ضربه زدن در طول سیکل شستشو

این صدای باز شدن جای قرص یا مواد شوینده و رها شدن اون در آب هست که کاملا عادیه و دلیلی برای نگرانی نداره. این صدا در تمام مدل‌های ماشین ظرفشویی شنیده میشه. 

۳. ۸-۴ بار صدای کلیک حین چرخه‌ی شستشو

این صدا زمانی تولید میشه که چرخه‌ی‌ شستشو به مرحله‌ی تخلیه تغییر پیدا میکنه این صدا در مدل‌اایی که درب مواد شونیده به صورت چرخشی بسته میشه کاملا طبیعیه. 

۴. صدای ضربه بعد از باز شدن درب

این صدای طبیعی ماشین ظرفشویی مربوط به باز شدن درب جای مواد شونیده روی درب هست. دیسپنسر قرص، زمانی که یک چرخه در حال اجراست تا حدی باز میشه و روی قفسه بالایی قرار می‌گیره وقتی درب کاملا باز بشه، جای مواد شوینده کاملا باز میشه و به درب میچسبه.

۵. ۴-۹ بار زمزمه‌ی ارتعاشی یا کم صدا در طول چرخه

این صدا هر بار تقریبا ۷۰-۹۰ ثانیه شنیده میشه. همانطور که اشاره کردیم این صدا طبیعیه و مربوط به پمپ تخلیه ماشین طرفشویی شماست. در تمام مدل‌ها این صدا را خواهید شنید.

۶. صدای بوق در پایان کار ماشین ظرفشویی 

علت صدای بوق ماشین ظرفشویی

این صدا رو در تمام مدل‌ها نمی‌شنوید. تنها برای هشدار دادن به کاربر هست که چرخه تمام شده. این رو میشه با فشار دادن کلید Heated Dry در حدود ۵-۳ ثانیه خاموش کرد.

چطور سر و صدای ماشین ظرفشویی خود را از بین ببریم؟

همانطور که در این مقاله توضیح دادیم برای آغاز فرایند عیب یابی و تعمیر به صدای ماشین ظرفشویی به دقت گوش دهید و چنانچه صدای زوزه کشیدن، سوت  و … به گوش رسید علت سر و صدای ماشین ظرفشویی رو پیدا کنین در مواردی مثل نظافت پمپ شاید بشه تعمیراتش رو خودتون انجام بدین.

اما در بیشتر موارد که مربوط به خرابی قطعات ماشین ظرفشویی میشه باید از کمک یک تکنسین ماهر تعمیرات لوازم خانگی کمک بگیرین تا مشکل رو برای شما حل کنه، پیشنهاد دکتر تعمیر به شما استفاده از خدمات سرویس های دوره ای ماشین ظرفشویی است که از وقوع مشکلاتی مانند این، پیشگیری می‌کند، می‌توانید برای حل شدن هر چه سریعتر مشکل ماشین ظرفشویی خودتان با ما در تماس باشید، تعمیرات فوری و در محل خانه شما انجام می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 11 =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.