18 اشتباه پر تکرار که عمر ماشین ظرفشویی شما را کوتاه تر می کند!

در واقع سر و کار شما با نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ، ال جی، بوش و … برمیگرده به طرز استفاده از این دستگاه پرکاربرد. هر چه با آن مهربان‌تر باشید، کمتر دچار خرابی شده و نیازی به تعمیرات نخواهد بود. ما در این مقاله درباره‌ی اشتباهات پرتکراری که باعث خرابی زودهنگام ماشین ظرفشویی میشه، صحبت کردیم تا با آگاهی بیشتری از این دستگاه استفاده کنید.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

به روایت کارشناسان حرفه‌ای دکتر تعمیر عدم رعایت این ۱۸ نکته عمر مفید ماشین ظرفشویی شما را کاهش می‌دهد و همیشه شما رو به خدمات تعمیرکار محتاج می‌کنه، در صورتی که خیلی راحت می‌تونین با رعایت این نکات که اغلب هزینه‌ای هم در بر نداره از وقوع مشکلات جدی در ماشین ظرفشویی خودتون پیشگیری کنین. پس فقط کافیه که مطابق راهنمایی‌های تعمیرکار ماهر دکتر تعمیر عمل کنین.

آیا از نکات نگهداری ماشین ظرفشویی اطلاعاتی دارید؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

چگونه باعث افزایش عمر ماشین ظرفشویی خود شویم؟

اما بریم سراغ اصل مطلب، این اشتباهات رایج رو به دقت مرور کنین و از همین لحظه اجرایی کنین تا همیشه ماشین ظرفشویی سالم و بدون نقصی داشته باشین این اشتباهات به شرح زیر هست:

باقی مونده غذا رو از روی ظروف پاک نکردین!

اگه ظروف غذایی رو داخل ماشین ظرفشویی بذارین اما باقی مونده غذا رو از روی ظروف پاک نکنین، قطعات غذا داخل پمپ ماشین ظرفشویی گیر می‌کنه و پس از مدتی باعث ایجاد بوی بد ماشین ظرفشویی شما میشه، از طرفی اگه ظروف رو هم بیش از حد تمیز کنین، مواد شوینده ممکنه آثار بدی روی ظروف و ماشین ظرفشویی شما بذارن، پس این اشتباه رو دیگه تکرار نکن و باقی مونده مواد غذایی رو پیش از فرایند شست و شو پاک کن.

به درب ماشین ظرفشویی فشار نیارید!

گاها دیده میشه که کودک شما روی درب ماشین ظرفشویی میشینه یا بار سنگینی روی درب باز شده ماشین ظرفشویی قرار میدین، این کار باعث میشه به قطعات داخلی ماشین ظرفشویی شما و بخش درب فشار وارد بشه و ماشین ظرفشویی شما در مدت کوتاهی خراب بشه.

استفاده بیش از حد مواد شوینده مضره!

یه اشتباه رایج و شایع در مورد استفاده از مواد شوینده اینه که به بهانه‌ی تمیز شدن ظروف توی مصرف این مواد افراط می‌کنین، اونوفت باقی مونده‌ی این مواد نه تنها به ظروف آسیب میزنه بلکه با تجمع در پمپ تخلیه مشکلات زیادی رو برای شما بوجود میاره!

ماشین ظرفشویی هنوز پر نشده که روشنش کردین!

سعی کنین ظرف‌های کثیف رو یه جا جمع کنین و یک باره با ماشین ظرفشویی بشورید نه اینکه چند بار برای شستشوی ظرف‌های یک وعده ماشین ظرفشویی رو روشن کنین، در نتیجه ماشین ظرفشویی هم کمتر آب و انرژی مصرف می‌کنه و هم اینکه در مصرف مواد شوینده صرفه جویی میشه و کمتر روشن شدن ماشین ظرفشویی باعث میشه ماشین ظرفشویی شما سالم بمونه.

عدم تعویض شلنگ های ماشین ظرفشویی

شلنگ های ماشین ظرفشویی همیشه در معرض رسوبات هستن و پس از یک دوره استفاده‌ی طولانی مدت احتیاج به تعویض دارن، پس لازمه که حتما این شلنگ‌ها رو خودتون تعویض کنین یا کار رو به تعمیرکار ماهر بسپارید.

آب مورد استفاده شما آب سخت است!

البته در این مورد حق انتخابی وجود نداره و بیشتر به محل زندگی شما و کیفیت آب منطقه بستگی داره بنابراین توجه داشته باشید که اگه آب شما سخت باشه، نه تنها به ظروف آسیب جدی وارد می‌کنه، بلکه املاح سخت این آب داخل ماشین ظرفشویی و لوله هاش رسوب می‌کنه و مشکلات زیادی بوجود میاره در نتیجه سعی کنین که سختی آب رو بوسیله‌ی نمک‌های مخصوص ماشین ظرفشویی و فیلتر آب و …  کمتر یا حداقل تعدیل کنید، کمتر شدن سختی آب هم بر روی کارایی دستگاه شما اثر جدی داره و هم اینکه از آسیب جلوگیری می کنه و باعث افزایش عمر ماشین ظرفشویی شما میشه

عدم توجه به ارورها

بعضی از ماشین های ظرفشویی جدید هنگام ایجاد مشکل جدی بوسیله حروف و اعداد روی نمایشگر ماشین ظرفشویی به شما اخطار میدن، بی توجهی به این اخطارها ممکنه عواقب بدی داشته باشه، یعنی نه تنها دستگاه شما رو با مشکل مواجه کنه بلکه موجب حوادث ناگواری بشه پس حتما ارورها رو بررسی کنین تا مبادا مشکل جدی برای ماشین ظرفشویی شما بوجود بیاد. حتما بعداز مواجه با ارور، دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید یا از مقالات مجله‌ی دکرت تعمیر کمک بگیرید.

معنی تمام ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارورهای ماشین ظرفشویی بوش

ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

اگر به دنبال رفع ارور یا تعمیر ماشین ظرفشویی بوش خود هستید، با مشاوران دکتر تعمیر تماس بگیرید تا هر چه سریع‌تر مشکل دستگاه شما رفع شود.

 

چاقو، ظروف لبه تیز رو داخل ماشین ظرفشویی گذاشتید!

چاقو رو باید در جای مخصوص خودش قرار بدین چون به پوشش پلاستیکی قفسه‌های شما آسیب جدی وارد می‌کنه و قفسه‌های فلزی در اثر از بین رفتن پوشش پلاستیکی داخل ماشین ظرفشویی ممکنه دچار زنگ زدگی جدی بشه.

باقی مانده ظروف شکسته داخل ماشین ظرفشویی رو جمع نکردین!

گاهی اتفاق میفته که ظرفی داخل ماشین ظرفشویی میشکنه و تکه‌های شکسته شده رو فراموش می‌کنین که جمع کنید، این تکه‌ها ممکنه به سرعت وارد بخش فیلتر و محفظه‌ی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی بشن و آسیب‌های برگشت ناپذیری رو به دستگاه شما وارد کنن در نتیجه حتما نظافت محیط درونی ماشین ظرفشویی رو جدی بگیرین.

بیش از حد ظرف نذارید تو ماشین ظرفشویی!

اگه ظروف زیادی رو داخل ماشین ظرفشویی قرار بدین احتمال داغ کردن دستگاه شما فوق العاده زیاد میشه و خیلی از اجزای ماشین محافظی در برابر این داغی و حرارت ندارن، در نتیجه وقتی ماشین ظرفشویی بیش از حد پر میشه باید با شدت بیشتری کار کنه و این احتمال خرابی و از بین رفتن اجزای داخلی ماشین ظرفشویی رو تشدید می‌کنه.

اگر درب ظرفشویی بسته نمیشه حتما بخونید: علت بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی

فیلتر ماشین ظرفشویی رو تمیز نمی کنید!

ذرات غذا که در حین فرایند تخلیه آب خارج نمیشن در فیلتر ماشین ظرفشویی به دام می‌افتند، جهت اینکه شاهد تجمع ذرات و مشکلات ایجاد شده توسط اون نباشید، بهتره که حداقل ماهی یک بار فیلتر ماشین ظرفشویی خودتون رو با یه فرچه یا مسواک تمیز کنین، از یاد نبرید که پس از تمیز کردن فیلتر اون رو سر جای خودش قفل کنین که حین فرایند از جای خودش کنده نشه.

از محافظ مخصوص تنظیم ولتاژ برق استفاده نمی کنین!

با توجه به مشکلات نوسان برق یا قطعی برق که اخیرا شاهدش هستیم، ضرورت داره که حتما از محافظ ولتاژ برق مناسب استفاده کنین تا مشکلاتی برای دستگاه شما بوجود نیاد و از وارد شدن شوک الکتریکی به دستگاه ماشین ظرفشویی خودتون جلوگیری می‌کنین.

برنامه‌ی مناسبی برای شستشوی ماشین ظرفشویی در نظر ندارید!

احتمالا ترجیح شما استفاده از برنامه‌های سبک، سریع و اقتصادی هست تا در مصرف آب صرفه جویی کنین، اما در واقع این کار بیشتر از کیفیت شستشوی شما کم می‌کنه و ممکنه که نه تنها ظرف‌ها خوب شسته نشن بلکه اجزای مکانیکی ماشین ظرفشویی دچار مشکل بشن و حتی دچار انسداد بشن.

نظافت ماشین ظرفشویی رو جدی نمی‌گیرین!

در فواصل سه تا شش ماهه سعی کنین که با استفاده از مواد شوینده مخصوص محیط داخل ماشین ظرفشویی خودتون رو تمیز این کار باعث میشه بخش‌هایی مثل بازوی اسپری ماشین ظرفشویی شما دچار انسداد نشه، بهتره که فرایند شستشو و نظافت رو با پودرهای مخصوص یا سرکه سفید انجام بدین.

از مواد شوینده‌ی نامناسب و بی‌کیفیت استفاده می‌کنین!

خرید صابون، پودر یا قرص‌های ظرفشویی ارزان قیمت صرفه جویی به حساب نمیان، چون این مواد شوینده بی‌کیفیت ضرر بسیاری رو به دستگاه شما و ظروف وارد می‌کنن و از اون سمت جهت تعمیر و جایگزینی ظروف کلی خرج روی دست شما میذارن پس بهتره که از ظروف مناسب استفاده کنین.

عدم چیدمان صحیح ظروف

با عجله و بی‌دقت ظروف رو در ماشین ظرفشویی قرار میدین، مثلا لیوان‌ها رو توی قفسه‌های دیگه میذارید به جای اینکه در جای مخصوصش قرار بدین نه تنها باعث شکستن ظروف می‌شین بلکه مشکلات فراوانی رو هم مثل انسداد اجزای اصلی ماشین ظرفشویی مثل بازوی اسپری کننده ایجاد می‌کنین. دکتر تعمیر یک مقاله‌ی تخصصی در رابطه با نحوه چیدن صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی نوشته است که می‌توانید با مطالعه‌ی آن ظرف‌ها را به طور اصولی بچینید.

بی توجهی به خدمات سرویس دوره ای!

سرویس‌های دوره ای نه تنها باعث افزایش عمر دستگاه ماشین ظرفشویی شما میشه بلکه باعث بهبود کارکرد دستگاه شما هم میشه و دستگاه شما به اصطلاح نفسی تازه می‌کنه، با انجام سرویس دوره‌ای قطعات ماشین ظرفشویی پیش از اینکه آسیب جدی بهشون وارد بشه، تعمیر میشن و نیازی به تعویض قطعه فابریک نیست در نتیجه عمر ماشین ظرفشویی شما یقینا افزایش پیدا می‌کنه.

مشاوره حرفه‌ای عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی

با پرهیز از اشتباهاتی که ذکر کردیم می تونین به راحتی عمر ماشین ظرفشویی خودتون رو افزایش بدین، یادتون باشه هر گونه هزینه‌ای چه در مورد خرید پودر شوینده با کیفیت یا سرویس های دوره ای هزینه اضافی نیست بلکه سرمایه گذاری بر روی سلامت دستگاه شماست و حفظ سلامتی دستگاه باعث میشه چند برابر مبلغی که هزینه می‌کنید را ذخیره کنید، بنابراین جهت انجام سرویس های دوره ای و استفاده از خدمات متنوع ما می‌تونین همین الان درخواست از طریق تماس تلفنی یا سایت برای ما ثبت کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + نه =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.