۱۱ نکته افزایش طول عمر ماشین لباسشویی

مراقبت از دستگاه لباسشویی باعث افزایش طول عمر ماشین لباسشویی شما میشه که به دنبال آن کمتر دچار خرابی می‌شود. هر چه خرابی کمتر باشد شما هم کمتر به مرکز تعمیر ماشین لباسشویی بوش، سامسونگ، ال جی، بکو، دوو و … هر برندی که استفاده می‌کنید، کمتر نیازمند خواهید شد.

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

مشاوره تلفنی تعمیرات

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

تعمیرات سریع در محل

warranty

تعمیرات با ضمانت

تعمیرات با ضمانت نامه

ماشین لباسشویی یکی از لوازم خانگی ضروری توی هر خونه هست، خراب شدن یا نبودنش اصلا قابل تصور نیست، با توجه به افزایش قیمت روزافزون لوازم خانگی آشنایی با چند نکته ی ساده جهت افزایش طول عمر ماشین لباسشویی شما کمک می کنه ماشین لباسشویی خودتون رو سالم نگه دارین، هزینه های تعمیرات رو کم کنین و عمر مفید ماشین لباسشویی خودتون رو بالاتر ببرین در نتیجه برای آشنایی با این ۱۱ نکته حیاتی با ما همراه باشید.

شما برای مراقبت از ماشین لباسشویی خود چه می‌کنید؟
برای ما و کاربران دیگه بنویسید. یا اگر سوالی در این مورد دارید، از ما بپرسید.

نکات نگهداری و مراقبت از ماشین لباسشویی

در ادامه به ۱۱ نکته‌ای می‌پردازیم که باعث افزایش جدی طول عمر مفید ماشین لباسشویی شما خواهد شد، رعایت این نکات بسیار ساده هست و اغلب اوقات برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی به هیچ عنوان نیازمند صرف هزینه‌ی بالا نیستید، این نکات به شرح زیر هستند:

۱. بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی لباس در آن قرار ندهید!

وقتی یک ماشین لباسشویی نو می‌خرید عموما در اطلاعات خرید شما حداکثر ظرفیت ماشین لباسشویی شما درج شده است و چنانچه این مورد رو رعایت نکنین علاوه بر ایجاد خرابی‌های احتمالی ممکنه با ارورهای مختلفی هم روی ماشین لباسشویی خودتون مواجه بشین و روند شستشو هم مختل بشه، پس جهت جلوگیری از استهلاک و فرسودگی دستگاه، بار ماشین لباسشویی رو کمتر از حد مجاز تنظیم کنید و هر وقت با اروری مواجه شدین به سرعت بار لباسشویی خودتون رو کمتر کنین. مثلا این ارور در ماشین لباسشویی ال جی میتونه با علامت ue ظاهر بشه که ساده‌ترین دلیل آن، عدم توازن بار داخل درام است.

۲. نظافت واشر درب دستگاه ماشین لباسشویی

واشر درب دستگاه جزء بخش هایی از ماشین لباسشویی شماست که بیشترین میزان فرسودگی رو داره و چنانچه این واشرها که وظیفه دارن از آسیب لبه‌های درب به لباس و زخمی شدن دست شما هنگام باز کردن درب ماشین لباسشویی جلوگیری کنن، وقتی که در ماشین لباسشویی رو باز می‌کنین، این واشرها به گرد و غبار آلوده میشن.

همچنین باقی مانده شوینده‌ها و نرم کننده‌ها نیز بر روی واشر رسوب می‌کنند و عملکرد واشر را مختل می‌کنن، پس از مدتی واشر ممکن است محل تجمع انواع باکتری‌ها و آلودگی‌ها شود که از طریق لباس به بدن شما هم منتقل خواهد شد، بنابراین هر از گاهی واشر را بررسی کنید و نظافت آن را به دقت انجام دهید چنانچه تمایل دارید که از بوی بد واشر دستگاه ماشین لباسشویی خودتون جلوگیری کنین، بهتره که رطوبت واشر رو از طریق حرارت از ببرین، نظافت واشر کاملا بر روی افزایش عمر دستگاه ماشین لباسشویی شما اثر گذار هست.

۳. بررسی دوره‌ای فیلتر ماشین لباسشویی

فیلترها وظیفه‌ی جذب ذرات درشت و اضافی داخل دیگ و لباس‌های شما رو دارن مثلا اگه یه کش داخل لباس شما جا مونده باشه، وارد فیلتر میشه تا روند کار ماشین لباسشویی مختل نشه.

فیلتر در قسمت پایینی ماشین لباسشویی شما واقع شده و جهت تمیز کردن این فیلترها به یک مسواک یا براش زبر احتیاج دارین تا بتونین آلودگی‌های جمع شده در فیلتر رو پاک کنین، همچنین یکی از علل بوی بد ماشین لباسشویی می‌تونه پر بودن فیلتر ماشین لباسشویی شما باشه پس جهت بهبود کارکرد ماشین لباسشویی خودتون هر از گاهی به صورت منظم فیلتر رو نظافت کنین.

۴. عدم استفاده از آب داغ هنگام شستشو

آب داغ بدترین گزینه برای شستشوی لباس‌های شما هست، اگه دائما از آب داغ برای شست و شو استفاده کنین نه تنها لباس‌های شما پس از یه مدت دچار آسیب میشن، رنگشون میره و بافت‌های لباس آسیب می‌بینن بلکه ماشین لباسشویی هم دچار مشکلات جدی میشه، واشرهای لاستیکی درب دستگاه نسبت به گرما بسیار حساس هستن و گرمای بیش از اندازه ممکنه واشر ها رو از بین ببره یا واشرها رو معیوب کنه، همونطور که گفتیم خرابی واشرها مستقیما بر روی سلامت دستگاه ماشین لباسشویی شما اثر می گذاره و واشر فرسوده باعث کاهش عمر ماشین لباسشویی شما میشه در نتیجه شست و شوی لباس با آب گرم مانعی نداره اما آب بسیار داغ آسیب زاست.

اما مهم‌ترین علت این هست که به مرور، دمای بالای آب به سیم کشی داخلی و برد دستگاه آسیب میرسونه و این مورد باعث خرابی شدید ماشین لباسسشویی در کوتاه مدت میشه. اگر برد الکترونیک خطایی مربوط به دمای بالای آب داد، حتما برای یافت راهکار، با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ، ال جی، دوو، کندی، بکو یا هر برندی که استفاده می‌کنید؛ تماس بگیرید.

۵. پس از شستشو درب ماشین لباسشویی رو باز بگذارید!

یکی از نکات مهم سرویس و نگهداری ماشین لباسشویی این هست که درب دستگاه رو پس از هر بار عملیات شستشو باز بذارین این کار باعث میشه، رطوبت کاملا از داخل دستگاه خارج بشه و عامل رشد قارچ و باکتری نباشه و هیچ بوی بدی داخل دستگاه ماشین لباسشویی شما ایجاد نشه، مسلما انجام همین توصیه‌ی ساده تاثیر چشمگیری بر روی سلامت دستگاه شما داره.

۶. تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی

جاپودری ماشین لباسشویی در تماس مستقیم با پودر و مواد شوینده بوده و آب از شیربرقی به این قسمت وارد می‌شود و وارد درام می‌شود. حال اگر آب منطقه املاح و سختی زیادی داشته باشد و شما از آن دسته از افرادی باشید که پودر زیادی برای شستشوی لباس مصرف می‌کنید، بی‌شک جاپودری لباسشویی مسدود خواهد شد. آن هم با رسوب املاح و مواد شوینده که در گذر زمان انجام می‌گیرد.

تمیز کردن جاپودری را در برنامه‌ی سرویس دوره‌ای قرار دهید و هر چند ماه یکبار، جاپودری را خارج کنید و با یک مسواک نرم و آب گرم بشویید.

۷. هیچ جسم سنگینی را روی دستگاه خود قرار ندهید!

سطح بالایی ماشین لباسشویی ویترین نیست، نباید هیچگونه جسم سنگین یا اجسام دکوری روی دستگاه قرار بدین، باعث خرابی ماشین لباسشویی شما میشه و مشکلات زیادی رو بوجود میاره بنابراین تا جای ممکن هیچ جسم یا اجسام سنگینی رو روی ماشین لباسشویی قرار ندین که با فشار بیش از حد بر روی اجزای داخلی دستگاه باعث خراب شدن ماشین لباسشویی میشه و از عمر مفید دستگاه شما کم می کنه.

 

۸. درب دستگاه رو به آرامی باز و بسته کنید!

درب دستگاه رو آهسته باز و بسته کنین، کوبیدن یا فشار آوردن روی درب دستگاه مستقیما بر روی میکروسوئیچ اثر میذاره و باعث میشه دستگاه شما خراب بشه. بنابراین کوبیدن، به شدت بستن و فشار آوردن روی درب دستگاه نتیجه‌ای جز خرابی نداره. میکروسوئیچ درب یکی از اجزای مهمی بوده که می‌تواند باعث شود ماشین لباسشویی 

۹. تراز بودن ماشین لباسشویی

تراز بودن ماشین لباسشویی از اولین اقداماتی هست که باید به طرز اصولی و مطمئن انجام بگیره. اولین نشانه‌ی عدم تراز بودن دستگاه‌لرزش شدیدی ماشین لباسشویی شماست. که به مرور اگر فکری به حال آن نکنید، آسیب به قطعات داخلی دیگ رسیده و هزینه‌ی زیادی را محول خواهید شد.

وقتی لباسشویی تراز نباشد، در جای خود لق می‌زند و حین کار باعث کوبش می‌شود. به مرور علاوه بر لرزش شما حرکت کردن دستگاه را مشاهده خواهید کرد. پس برای جلوگیری از وخیم شدن شرایط و آسیب‌های پر هزینه، در همان ابتدای کار بعد از خرید دستگاه، نصب آن را به یک نصاب حرفه‌ای بسپارید تا خیالتان از تراز بودن لباسشویی راحت باشد.

۱۰. مواد شوینده‌ی باکیفیت استفاده کنید

خیلی اهمیت داره که از شوینده‌های با کیفیت و درجه یک برای ماشین لباسشویی خودتون استفاده کنین، مواد شوینده بی‌کیفیت به دستگاه شما آسیب وارد می‌کنن به این دلیل که تمام موادهای شوینده شیمیایی بوده و هر چه بی‌کیفیت‌تر باشند، بیشتر باعث خوردگی خواهند شد. از آنجا که جاپودری از جنس پلاستیک بوده، به راحتی توسط این مواد خورده می‌شود و حتی در شرایط حاد باعث آبریزی و نشت آب از ماشین لباسشویی خواهدشد.

۱۱. سرمایه گذاری بر روی سلامت ماشین لباسشویی

یکی از مواردی که بر افزایش عمر ماشین لباسشویی شما اثر داره سرویس‌های دوره‌ای هست، در واقع تمام نکات ارائه شده به اضافه‌ی موارد فنی دیگری که در سلامت ماشین لباسشویی شما مطرح هست، در خدمات سرویس دوره‌ای نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ، شما انجام میشه، این خدمات کاملا در راستای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی شماست و هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری است بر روی سلامت و طول عمر بالای دستگاه ماشین لباسشویی شما.

با دکتر تعمیر عمر ماشین لباسشویی را زیاد کنید!

اگه دوست دارید نکات بیشتری رو راجع به سرویس و نگهداری ماشین لباسشویی بدونید، سری به مجله‌ی وبسایت ما بزنید و جهت انجام خدمات عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی  از این مطالب استفاده کنین، همچنین اگه ماشین لباسشویی شما دچار یک مشکل جدی فنی شده یا به خدمات سرویس دوره ای دکتر تعمیر احتیاج پیدا کردین، فقط کافیه که با ما تماس بگیرین یا از طریق سایت برای ما فرم درخواست خدمات پر کنین، به همین سادگی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 2 =

دکتر تعمیر اینجاست تا به شما کمک کند.

دستگاه شما خراب شده و به دنبال مشکل آن هستید؟

سوال‌های خود را آنلاین بپرسید و درخواست خود را ثبت کنید.